REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Benzyna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Silnik 1.0 TSI VAG - awarie, problemy, opinie

Jest małolitrażowy, całkiem dynamiczny, a do tego oszczędny. Tylko czy montaż 3-cylindrowego silnika 1.0 TSI w takich modelach jak Fabia, Golf i Q2 to dobry pomysł? Oto raport dotyczący topowej jednostki niemieckiej grupy.

Silnik 1.4 Turbo Ecotec Opel - awarie, problemy, opinie

W roku 2010 w gamie Opla coraz swobodniej czuł się… downsizing. Dowód? Idealnym jest silnik 1.4 Turbo Ecotec. To doładowana konstrukcja z wielopunktowym wtryskiem, która niestety ma jedną, ale dość poważną wadę…

Silnik 1.8 VVT-i 1ZZ-FE Toyota - awarie, problemy, opinie

Silnik 1.8 VVT-i 1ZZ-FE Toyoty jest dość mocny, ma rozsądną pojemność i przyzwoite spalanie. Ideał? Z całą pewnością nie. Motor ma bowiem też jeden, ale dość kluczowy problem z trwałością. Może się zatrzeć!

Silnik 1.0 MPI VAG - awarie, problemy, opinie

W roku 2012 Niemcy zaprezentowali silnik 1.0 MPI. Ten ma tylko 3 cylindry, wolnossącą konstrukcję i maksymalnie 75 koni mechanicznych mocy. Potworna jednostka? Nic z tych rzeczy. Benzyniak ma bowiem serię naprawdę mocnych zalet!

REKLAMA

Silnik N54 BMW - awarie, problemy, opinie

6-cylindrowe, rzędowe benzyniaki są głęboko wpisane w DNA bawarskiej marki. I dziś taką właśnie jednostką się zajmiemy. Oto silnik N54 BMW. Jak spisuje się w toku eksploatacji? Można go kupować w ciemno czy raczej należy go unikać na rynku wtórnym?

Silnik 2.0 Valvematic 3ZR-FAE Toyota - awarie, problemy, opinie

Japończycy nie chcieli turbodoładowania, bezpośredniego wtrysku i filtrów. Oni chcieli prostej technologii, która mimo wszystko przyniesie zamierzony skutek. I taki właśnie był silnik 2.0 Valvematic 3ZR-FAE Toyoty.

Silnik 1.6 turbo N13 BMW - awarie, problemy, opinie

To pierwszy doładowany benzyniak, który pojawił się w gamie BMW od lat siedemdziesiątych! A to sprawiło, że oczekiwania kierowców w stosunku do tej konstrukcji były spore. Czy bawarski silnik N13 sprostał wymaganiom? Przekonajmy się.

Silnik 6.0 W12 Volkswagen - awarie, problemy, opinie

Ma 12 cylindrów i dość nietypową konstrukcję. I choć kulturą pracy nie ma szans z V12 BMW czy Mercedesa, zachwyca serią smaczków inżynieryjnych oraz… okazuje się absolutnie bezawaryjny. Oto silnik 6.0 W12 Volkswagena.

REKLAMA

Silnik Skyactiv-X Mazda - w jaki sposób działa benzynowy diesel?

Mazda postawiła na technologiczne innowacje. Przykład? Dobry stanowi silnik Skyactiv-X. To benzyniak, który pracuje trochę jak diesel. Spala paliwo za pomocą iskry i… zapłonu samoczynnego. Jak to działa?

Silnik 2.0 Skyactiv-G Mazda - awarie, problemy, opinie

Silnik 2.0 Skyactiv-G Mazdy pracuje w cyklu Atkinsona, spala benzynę jak diesel i ma bezpośredni wtrysk paliwa. Czy wyrafinowana technologia z Japonii jest też trwała? To zasadnicze pytanie z punktu widzenia rynku wtórnego.

Top 8: Dlaczego nowoczesne benzyniaki nie są tak trwałe? Oto powody!

Kiedyś wolnossące benzyniaki potrafiły pokonać bez remontu nawet 700 - 800 tysięcy kilometrów. Dziś wynik taki jest na ogół poza zasięgiem. Czemu nowoczesne motory zasilane benzyną mają skróconą trwałość? Decyduje o tym nasączenie konstrukcji zaawansowanym osprzętem.

Silnik 3.2 V6 Busso Alfa Romeo - awarie, problemy, opinie

Włoskie dzieło sztuki inżynieryjnej było produkowane przez zaledwie 4 lata. Tak, wolnossącą V-szóstkę wykończyły normy emisji spalin. Kierowcy mogą jednak ocalić silnik 3.2 V6 Busso przed zapomnieniem. Szczególnie że warto!

Silnik 2.3 DISI Turbo Mazda - awarie, problemy, opinie

Japończycy potrzebowali mocy, a tą dostarczył im silnik 2.3 DISI Turbo. Topowy benzyniak nie jest jednak wolny od wad. I powinien o nich wiedzieć każdy kupujący.

Silnik 1.6 DIG-T Nissan - awarie, problemy, opinie

Jest nowoczesny, mocny i powinien być oszczędny. Ile z tych cech rzeczywiście sprawdza się w codziennej eksploatacji? Zobaczmy jak eksploatuje się silnik 1.6 DIG-T Nissana.

Silnik 2.0 EcoBoost Ford - awarie, problemy, opinie

Nie brakuje mu mocy, jest całkiem oszczędny, a do tego był montowany w całej palecie modeli. Tylko czy silnik 2.0 EcoBoost Forda jest wystarczająco trwały? To zasadnicze pytanie po dekadzie produkcji.

Silnik 1.6 Duratec Ti-VCT Ford - awarie, problemy, opinie

Ma rozsądną pojemność, przyzwoitą ilość mocy i był komentowany w modelach popularnych. Jak w praktyce sprawdza się silnik 1.6 Duratec Ti-VCT Forda?

Silnik 1.2 DIG-T Nissan - awarie, problemy, opinie

Miał 4 cylindry, doładowanie i bezpośredni wtrysk. Silnik 1.2 DIG-T Nissana trafił nie tylko pod maskę hitowego Qashqaia, ale również serii Renault, Dacii, a nawet… Mercedesa!

Silnik 1.2 16v D4F Renault - awarie, problemy, opinie

Jest prosty technologicznie, naprawdę trwały, a do tego idealnie nadaje się do zasilania LPG. Silnik 1.2 16v D4F Renault stanowi jeden z lepszych wyborów z rynku wtórnego w segmentach A i B.

Top 10: Silniki wolnossące w nowych samochodach. Tak nadal można je spotkać!

Silniki wolnossące zaczynają być rarytasem! Żeby znaleźć na rynku pierwotnym auta zasilane motorami pozbawionymi doładowania, trzeba się naprawdę naszukać. Zobaczcie jakie modele uchowały się jeszcze przed downsizingiem.

Silnik 1.2 EcoTec/TwinPort Opel - awarie, problemy, opinie

Miał 16 zaworów i aluminiową głowicę. A to w połowie lat dziewięćdziesiątych stanowiło najnowszy krzyk mody. Silnik 1.2 EcoTec jest też znany jako 1.2 TwinPort lub 1.2 EcoFlex.

Silnik 1.8 i-VTEC R18A Honda - awarie, problemy, opinie

Jest japoński, uwielbia wysokie obroty, a do tego dość oszczędnie obchodzi się z paliwem. O jakiej jednostce mowa? O silniku 1.8 i-VTEC R18A Hondy zaprezentowanym w roku 2005.

Silnik 1.6 Dual VVT-i 1ZR-FE Toyota - awarie, problemy, opinie

Wolnossące benzyniaki spod maski samochodów Toyoty obrosły już legendą! Dziś skupimy się na jednej z nowszych propozycji, a konkretnie silniku 1.6 Dual VVT-i 1ZR-FE oraz odmianie rozwojowej 1.6 Valvematic 1ZR-FAE.

Renault 1.6 16v K4M - awarie, problemy, opinie

Silnik Renault 1.6 16v K4M to jedna z częściej występujących jednostek napędowych w ofercie takich modeli jak Megane II czy Fluence. Co można powiedzieć o benzyniaku? Lista awarii brzmi rozsądnie.

Silnik 1.4 16v MPI Volkswagen - awarie, problemy, opinie

Silnik 1.4 16v MPI dominował szczególnie w segmencie B. Jako że pojawiał się pod maską takich modeli jak Polo, Fabia czy Ibiza, jest niezwykle popularny na rynku wtórnym. Gdzie szukać jego słabych punktów?

Silnik 1.4 T-Jet Fiat - awarie, problemy, opinie

W przypadku silnika 1.4 T-Jet Fiata określenie włoski może zostać uznane za zaletę! Benzyniak jest dużo mniej problematyczny od konstrukcji sprzedawanych przez konkurentów. Mimo wszystko na co uważać podczas jego eksploatacji?

Hyundai 1.6 CVVD Smartstream - w walce o emisję?

Koreańczycy pokazali nowy silnik benzynowy. Jednostka Hyundai 1.6 CVVD Smartstream dysponuje pierwszą na świecie technologią bezstopniowej regulacji czasów otwarcia zaworu.

Silnik 1.33 Dual VVT-i Toyota - awarie, problemy, opinie

W roku 2008 Japończycy zaprezentowali nową generację benzynowego silnika małolitrażowego. Nie miał turbo, ale oferował sporą moc. Nie miał wtrysku bezpośredniego, ale okazał się oszczędny.

Silnik 1.0 EcoBoost Ford - awarie, problemy, opinie

W roku 2012 Ford wykonał ważny krok w stronę downsizingu. Silnik 1.0 EcoBoost waży tylko 97 kilogramów, mieści się na kartce A4, a do tego nie brakuje mu… mocy! Jak sprawuje się benzyniak?

Silnik 1.0 VVT-i Toyota - awarie, problemy, opinie

Silnik 1.0 VVT-i Toyoty to nie jedna, a dwie mocno różniące się pod względem technicznym konstrukcje. Pierwsza miała cztery cylindry. W drugiej ilość została zredukowana do trzech. Który silnik 1.0 VVT-i jest lepszy?

Top 5: Najgorsze silniki w historii

Najgorsze silniki w historii, czyli długa lista porażek największych producentów. Zebraliśmy najbardziej awaryjne motory diesla i benzynowe Volkswagena, Renault, Subaru, BMW czy Forda.

Silniki Mercedesa - oznaczenia jednostek benzynowych

Przez paletę niemieckiej marki w ostatnich latach przewinęła się cała seria benzynowych jednostek napędowych. Jak rozgryźć oznaczenia silników Mercedesa? Opisaliśmy wszystkie benzyniaki produkowane od lat 90.

Top 5: Najmniej awaryjne silniki benzynowe

Najmniej awaryjne silniki benzynowe to nie tylko konstrukcje starego typu! Nowoczesne jednostki też mogą być tytanami pracy. Przykład? Ten daje Toyota, PSA, Grupa Volkswagena, Kia i Hyundai, a nawet Mercedes!

Top 10: Najgorsze silniki benzynowe - lepiej ich unikaj!

Benzyniak zawsze jest bezpieczniejszym wyborem? No właśnie nie! Dziś przygotowaliśmy listę 10 jednostek napędowych, które są wyjątkowo awaryjne. Oto najgorsze silniki benzynowe.

Silnik 1.0 MPi i 1.0 TSI VAG - oznaczenia i opis konstrukcji

Niska pojemność i trzy cylindry - to dwie cechy nowych benzyniaków Grupy Volkswagena z rodziny EA211. Silniki 1.0 MPi i 1.0 TSI występują w kilku wariantach oraz cieszą się dobrą opinią.

Filtr cząstek stałych GPF i benzyna - na czym polega jego działanie?

Od dwóch lat producenci montują filtr cząstek stałych GPF w silnikach benzynowych. I pomysł wcale nie jest zły. Przynajmniej z ekologicznego punktu widzenia.

Polska niedościgniona w Europie pod względem wykorzystania autogazu

To nie tajemnica, że Polacy od dawna uwielbiają autogaz, który jest bardzo tanią alternatywą dla benzyny i oleju napędowego. Francuzi natomiast najbardziej cenią sobie olej napędowy, a Cypryjczycy benzynę.

Zatankowanie auta złym paliwem. Co robić?

Zatankowanie samochodu złym paliwem zdarza się częściej niż można by przypuszczać. O pomyłkę łatwo, zwłaszcza w przypadku samochodów z silnikami Diesla. Co zrobić w przypadku, gdy nalaliśmy do auta niewłaściwy rodzaj paliwa?

Jakie parametry benzyny decydują o jej jakości?

Wybierając stację paliw kierowcy najczęściej sugerują się marką koncernu, który dostarcza do niej paliwo. Czym jednak charakteryzuje się paliwo? Jakie czynniki mają wpływ na jego jakość?

Jak długo paliwo może kosztować poniżej 5 zł za litr?

Wiele wskazuje na to, że na skutek dużego wydobycia ropy i ogromnych jej rezerw niskie ceny paliw mogą utrzymać się nawet do przyszłych wakacji.

Europa dopłaca 2600 euro do każdego auta z dieslem

Obniżone opodatkowanie oleju napędowego powoduje, że właściciele aut z silnikami benzynowymi płacą o średnio o 14 eurocentów więcej za każdy litr benzyny. W rezultacie faworyzowania silników Diesla, zwiększa się zanieczyszczenie powietrza z uwagi na ogromną popularność aut z tego typu napędem, oraz większą ilość szkodliwych gazów jakie one produkują.

Jakość paliw w Polsce

UOKiK regularnie kontroluje jakość paliw na wybranych stacjach w Polsce. W efekcie z roku na rok notowanych jest coraz mniej oszustw. Czy częściej norm nie spełnia olej napędowy, czy benzyna? Co zrobić, gdy wykryjemy na stacji oszustwo?

Zmiany w przepisach unijnych o biopaliwach

Parlament Europejski chce ograniczenia udziału biokomponentów pochodzenia rolniczego w paliwach. Jak duże mają być to zmiany? I co jest ich przyczyną?

Audi pracuje nad nowym, syntetycznym paliwem

Po nawiązaniu współpracy z Global Bioenergies, koncern Audi chce stworzyć nowy rodzaj niekopalnego paliwa. Choć brzmi to nieco jak fantastyka, okazuje się, że prace już trwają.

Typowe usterki silnika benzynowego

Wolnossący silnik benzynowy to bardzo trwała konstrukcja. Problemy stwarzają za to jednostki turbodoładowane. Jakie są koszty napraw silnika benzynowego?

Czy filtry cząstek stałych (DPF) trafią do silników benzynowych?

Restrykcyjne normy emisji spalin wprowadzane przez komisarzy Unii Europejskiej doprowadziły do tego, że producenci modyfikują silniki spalinowe. Czy znane z kosztownych awarii w turbodoładowanych jednostkach diesla filtry cząstek stałych trafią do benzyniaków?

Test Honda Accord 2,4 Type-S Executive: sedan z charakterem

Polacy kochają sedany. Na rynku samochodów używanych wielbią niemieckie, a jako nowe najczęściej wybierają japońskie. Według statystyk, pod maską wymarzonego sedana najczęściej klekocze turbodiesel, ale są też kierowcy, którzy wolą zapach benzyny. Dla tych drugich Honda ma w ofercie Accorda 2,4 Type-S.

Jakie korzyści daje karta paliwowa?

W przypadku dużych flot karty paliwowe są jednym z podstawowych narzędzi pracy. Pozwalają one na ułatwienie tak prostej czynności jak tankowanie. Jakie czynniki decydują o wyborze kontrahenta w przypadku kart paliwowych i jakie korzyści małym i średnim przedsiębiorstwom może przynieść korzystanie z kart paliwowych?

Używany Opel Vectra C OPC -rodzinny bolid

Ostatnia generacja Opla Vectry OPC zadebiutowała pod koniec 2005 roku i można ją było kupić w dwóch wersjach nadwozia - liftback i kombi. Występowała z jednym silnikiem - turbodoładowanym, sześciocylindrowym o pojemności 2,8 l, rozwijając przy tym 255 KM i 355 Nm momentu obrotowego. Za sprawą drobnej modernizacji Vectry OPC w połowie 2006 roku, jej moc wzrosła do 280 koni, a co za tym idzie nieznacznie poprawiły się osiągi Opla. Produkcja auta zakończyła się w roku 2008.

Pierwsza jazda: Mitsubishi Outlander

To pierwszy na świecie samochód od początku projektowany z myślą o dwóch rodzajach napędu: klasycznym spalinowym i elektrycznym. Już teraz polscy kierowcy zainteresowani najnowszym SUVem prezentującym Japońską myśl techniczną będą mogli wyjechać nim z salonu dilerskiego.

Test Lancia Thema 3,6 V6 Executive: Pięć metrów luksusu

Szukasz luksusu przez duże S, a niemieckie limuzyny są dla Ciebie zbyt opatrzone? Idź do dilera Lancii, gdzie znajdziesz Themę -oryginalne auto ze świetnym silnikiem, w korzystnie skalkulowanej cenie.

REKLAMA