REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Benzyna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zamontować turbosprężarkę?

Zamontowanie turbosprężarki to obecnie najpopularniejszy sposób na podniesienie mocy silnika. Podpowiadamy, co należy zrobić, jeśli chcemy zamontować w naszym aucie turbosprężarkę.

Czy warto stosować uszlachetniacze paliwa?

Uszlachetniacze paliwa są dostępne na każdej stacji benzynowej. Nie każdy wie jednak, jakie jest ich działanie i czy warto w nie inwestować. Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym poradniku.

Jak długo możemy jechać na rezerwie?

Paliwo nie jest tanie. Po zatankowaniu baku do pełna patrzymy z przerażeniem na rachunek, a z jeszcze większym obserwujemy obniżający się wskaźnik zużycia paliwa. Podpowiadamy, jak długo możemy jechać na rezerwie paliwa.

Czy warto instalować w aucie instalację LPG?

Odkąd pojawiły się na rynku pierwsze instalacje LPG, od razu znalazły grono zwolenników i przeciwników. Czy warto montować w samochodzie instalację gazową LPG?

REKLAMA

Jak wymienić filtry paliwa i powietrza?

Regularna wymiana filtrów paliwa i powietrza w naszym samochodzie może mieć duży wpływ na żywotność silnika i osiągi auta. Podpowiadamy, jak wymienić filtr paliwa oraz filtr powietrza w samochodzie.

BMW Z3 czy Mercedes-Benz SLK?

Kabriolety i roadstery to drogowe zabawki, które mają dostarczyć pozytywnych emocji w czasie jazdy. BMW Z3 i Mercedes SLK świetnie wywiązują się z tego zadania.

Punto HGT czy Peugeot 206RC?

Liceum to specyficzny okres w życiu młodych ludzi. Poza nauką, jest to również czas na nieskrępowaną zabawę, pierwszą miłości i pierwszy samochód. Oto kandydaci: Peugeot 206 RC i Punto HGT.

Toyota Avensis czy Mazda 626?

Samochody z Japonii zwykle nie są porywające stylizacyjnie, jednak oferują nowoczesną technologię, niezawodność i komfort. Toyota Avensis i Mazda 626 stanowią tego doskonały przykład.

REKLAMA

Lancia Thesis czy Mercedes-Benz E W210?

W obrębie tej samej definicji limuzyny różne firmy wypracowały swoje własne sposoby na zdobycie klientów. Lancia Thesis to indywidualista dla romantyków, Mercedes E (W210) to klasyka gatunku.

Używana Skoda Fabia I: Czeski bestseller

Do momentu, gdy na przełomie wieków pojawiła się Skoda Fabia, drugie po Octavii czeskie auto oparte w całości o technologię Volkswagena wśród aut miejskich królował Fiat. Ten niepozorny mikrus jest obecnie jednym z najchętniej kupowanych samochodów.

Koń roboczy

Passat wygląda przeciętnie, ale jeździ bardzo dobrze. Jego największym atutem jest jednak niezawodność. To dzięki niej właściciele tych aut zapominają, co to problemy z samochodem.

Japończyk do miasta

Niewielki samochód miejski, ze sprawdzoną technologią pod maską oraz atrakcyjną stylizacją. Nadal stanowi łakomy kąsek na rynku pojazdów używanych. Trudno się temu dziwić.

Benzyna podrożeje o 20 groszy


Przez planowane zmiany przepisów o biopaliwach i zapasach obowiązkowych oraz rosnący VAT, w 2011 roku za każdy litr paliwa zapłacimy nawet o 4 proc. więcej niż teraz.

MINI E


Ekologiczne MINI E w wersji elektrycznej zadebiutowało na targach w Los Angeles. Pierwsze modele zostały „oddane” w leasing wielbicielom marki w Los Angeles i w Nowym Jorku.

Czy wiesz jak wymieniać filtr paliwa?

Wyjaśniam jak krok po kroku wymieniać filtr paliwa w samochodzie.

Lexus IS


Japoński koncern rozpoczął produkcję najmniejszego samochodu osobowego Lexusa w 1998 roku. Auto zaliczane do segmentu D rywalizowało z Mercedesem klasy C i BMW 3.

Ferrari 612 Scaglietti


Zaprezentowane na w 2004 roku Scaglietti jest najbardziej luksusowym modelem Ferrari i jednocześnie jedynym, który mieści we wnętrzu cztery osoby.

Ferrari 599 GTB Fiorano: Z duchem Enzo


Są tacy, którzy twierdzą że prawdziwe Ferrari musi mieć silnik V12, klasyczny układ napędowy i dwuosobowe wnętrze. Właśnie dla nich skonstruowano model 599 GTB Fiorano.

Chrysler Crossfire


Produkowany w latach 2004-2008 Crossfire to dwumiejscowy, tylnonapędowy sportowy samochód, który dostępny był w wersji roadster i kabrio. Auto powstało na skutek współpracy Chryslera z Daimlerem i dzięki ciekawej stylistyce cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Chrysler 300C


Kiedy to auto pojawiło się na salonie samochodowym w 2003 roku, za sprawą swojego wyglądu, wzbudziło wielkie zainteresowanie. Mnóstwo chromu, wielkie gabaryty i paliwożerne silniki czyli to, co uwielbiają fani muscle car. Taki jest właśnie 300C.

Chrysler Sebring


To amerykańskie auto możemy sklasyfikować jako przedstawiciela przedziału między auto segmentem D i E. Z jednej strony, mamy stosunkowo niską cenę i gabaryty auta klasy średniej- z drugiej zaś bogate wyposażenie i oryginalny wygląd. Co więcej, Sebring występuje także w wersji kabrio.

Chrysler Cirrus: amerykańska klasa średnia


Produkowany w latach 1995-2000 Cirrus był typowym autem klasy średniej. Czterodrzwiowy sedan z napędem na przednią oś to poprzednik dostępnego obecnie modelu Sebring.

MINI Concept Geneva


MINI Concept Geneva zostało stworzone jako „prezent” jubileuszowy z okazji setnej rocznicy urodzin twórcy pierwszego MINI, Aleca Issigonisa. Z tego powodu BMW miało okazję pochwalić się na targach motoryzacyjnych w Genewie swoim nowym kombi.

Test Honda Jazz 1.4 i-VTEC: Cały ten Jazz

Jazz trafił do Europy 8 lat temu. Był atrakcyjną propozycją, bo prócz wygody i pełnego wyposażenia, łącznie z 4 poduszkami, klimą i radiem z CD, oferował coś o wiele cenniejszego – japońskie pochodzenie.

Czy wiesz jak ekonomicznie jeździć samochodem?

Co zrobić, aby samochód spalał tyle paliwa, ile było w folderze reklamowym, a nawet i mniej. Oto rady.

Czy wiesz co zrobić kiedy zabraknie benzyny?

Oczywiście najlepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji, ale czasami w wyniku gapiostwa lub braku środków na koncie trzeba się zmierzyć z taką sytuacją.

Testy najnowszego Swifta na torze wyścigowym


Obecna edycja miejskiego Swifta odniosła rynkowy sukces. Najnowsza wersja małego Suzuki najprawdopodobniej pojawi się jesienią 2010 roku.

Test Opel Astra 1.6 Enjoy: Po raz czwarty

Astra czwartej generacji ma kusić klientów odmienionym wizerunkiem oraz nawiązaniami do większej Insigni. Ten niezwykle istotny dla niemieckiego producenta model prezentuje się atrakcyjnie, ale nie jest pozbawiony wad.

Test Opel Insignia 2.8 V6 Turbo: Zmiana na lepsze

Insignia jako symbol nowej jakości Opla. To nie temat pracy magisterskiej, ale myśl jaka przyświecała konstruktorom i projektantom tego modelu. Zobaczmy ile z tych założeń udało się wcielić w życie.

Test Seat Exeo 1.8T Sport: Słuszny kierunek?

Do sprawdzonego auta klasy premium poprzedniej generacji dodaj nieco świeżych elementów i zaserwuj jako nowego gracza na rynku. Tak właśnie według Seata wygląda przepis na dobre Exeo.

Test Volkswagen Golf 1.4 TSI: Samochód dla ludzi

Kompakty są różne. Szersze i węższe, wyższe i niższe, choć długością zbliżone. Mają też różne kształty - obłe lub kanciaste, a w środku najczęściej dość kosmiczne. Ale Golf jest tylko jeden.

Test Hyundai i30 CW 1.6: Niepozorny wabik

Klienci wybierający auta typu kombi są coraz bardziej wymagający, a konkurencja wśród kompaktów z dużym kufrem jest obecnie bardzo silna. Hyundaia w tym segmencie reprezentuje i30 w wersji CW.

Test Skoda Octavia Scout 1.8: Pokojowy zwiadowca

Scout znaczy zwiadowca. W ofercie Skody jest ich trójka - Fabia, Roomster i Octavia. Jednak podczas gdy dwa pierwsze modele od swoich cywilnych wersji różnią się tylko stylizacją, to trzeci zasługuje w pełni na ten przydomek.

Test Toyota Auris 1.6: Wyjątkowo porządny kompakt

Ścieżki, którymi podążają producenci samochodów są, przynajmniej w klasie kompakt, dokładnie zbadane. Dowodem na to, że nie wiodą one w tym samym kierunku jest Toyota Auris.

REKLAMA