REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Chrysler Crossfire

Fot. Newspress
Fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Produkowany w latach 2004-2008 Crossfire to dwumiejscowy, tylnonapędowy sportowy samochód, który dostępny był w wersji roadster i kabrio. Auto powstało na skutek współpracy Chryslera z Daimlerem i dzięki ciekawej stylistyce cieszyło się sporym zainteresowaniem.

REKLAMA

Klientom podobały się klasyczny, amerykański styl tego auta, oraz to, że choć jego rozmiary są niewielkie, to wygląda ono bardzo masywnie. Wnętrze Crossfire’a jest, typowo jak na sportowy samochód proste. W standardzie klienci otrzymywali 4 poduszki powietrzne, klimatyzację i system audio z 6 głośnikami.

REKLAMA

Chrysler w tym modelu skupił się przede wszystkim na właściwościach jezdnych. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale Chrysler Crossfire i Mercedes SLK 320 mają 80% elementów wspólnych. Silniki, które znajdują się pod maską amerykańskiego wozu to niemieckie V6 o pojemności 3.2 litra. Wersja bez turbodoładowania ma moc 215 KM i maksymalny moment obrotowy równy 320 Nm, dzięki czemu auto rozpędza się do setki w 6.5 sekundy. Turbodoładowana jednostka V6 3.2 od AMG generuje moc 330 KM i maksymalny moment obrotowy 447 Nm, co pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w 4.8 sekundy. W przypadku obu silników, prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 11-13 litrów na 100 kilometrów.

Zobacz również: Chrysler Cirrus: amerykańska klasa średnia

Auto zostało osadzone na szerokich (225 przód, 255 tył) i wielkich, 18- z przodu i 19-calowych z tyłu, kołach i niskoprofilowych oponach. Dodatkowo, kierowcy w utrzymaniu odpowiedniego toru jazdy pomaga system ESP, który można częściowo wyłączyć. Kierowca może też za pomocą przycisku rozłożyć tylny spojler, który po przekroczeniu 110 km/h rozkładany jest automatycznie.

Kabriolet produkowany był w wersja z „miękkim” brezentowym dachem, który składał się w 20 sekund. Niestety, cały proces składania/ rozkładania nie przebiegał w pełni automatycznie- kierowca musi odpowiednią dźwignią odblokować dach, po czym cała konstrukcja składa się już sama.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Chrysler 200 – mały mocny sedan

Obecnie nie można kupić fabrycznie nowego Crossfire’a- zainteresowani muszą szukać auta z drugiej ręki. Gdy nowe auto było sprzedawane przez dealerów, za wersję z silnikiem 3.2 V6 trzeba było zapłacić około 190 000 zł, a za auto z motorem 3.2 V6 AMG- 248 000 zł.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
5 fotoradarów z największą zarejestrowaną liczbą wykroczeń w 2024 r.

W 2024 r. 457 fotoradarów zarejestrowało 691,3 tys. wykroczeń. Gdzie najczęściej dochodziło do naruszenia przepisów? Który fotoradar zarejestrował najwięcej wykroczeń w 2024 r.? Poniżej prezentujemy 5 fotoradarów z największą zarejestrowaną liczbą wykroczeń w 2024 r.

5 miejsc, gdzie najczęściej dostaniesz mandat za naruszenie prędkości

W 2024 r. 62 urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości zarejestrowały 366,2 tys. wykroczeń. Gdzie najczęściej kierowcy przekraczali prędkość? Poniżej prezentujemy listę 5 miejsc, w których urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości zarejestrowały największą liczbę naruszeń w 2024 r.

5 skrzyżowań, na których kierowcy najczęściej dostają mandaty

5 skrzyżowań, na których kierowcy najczęściej dostają mandaty. W 2024 r. 45 urządzeń RedLight działających na skrzyżowaniach, zarejestrowało 62 tys. wykroczeń. Które lokalizacje zarejestrowały największą liczbę naruszeń? Co z systemem RedLight na przejazdach kolejowo-drogowych?

Odcinkowy pomiar prędkości we Wrocławiu już działa!

Odcinkowy pomiar prędkości we Wrocławiu już działa! Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego odcinkowego pomiaru prędkości, tym razem został uruchomiony we Wrocławiu.

REKLAMA

Nowy fotoradar sieje postrach w Warszawie. Ponad 7840 zarejestrowanych wykroczeń w niecały miesiąc

Nowy fotoradar sieje postrach w Warszawie. Ponad 7840 zarejestrowanych wykroczeń w niecały miesiąc. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o najświeższych statystykach dotyczących wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości.

Uwaga kierowcy! Jest ostrzeżenie przed opadami śniegu i ślizgawicą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: dziś w nocy i jutro rano opady deszczu będą zamarzały. Jest duże prawdopodobieństwo oblodzenia. Należy więc zachować szczególną ostrożność na drodze i nie tylko. Śnieg spadnie w niedzielę.

Jakiego samochodu szukają Polacy, gdy chcą wymienić pojazd [RAPORT]

Polacy planujący wymianę samochodu rozglądają się raczej za opcją używaną z silnikiem spalinowym. Tak deklaruje 55 proc. ankietowanych raportu Santander Consumer Multirent. Jakie kwoty mają w planach przeznaczyć?

Nie słabnie popyt na nowe samochody. W listopadzie do grona liderów, w tym Toyoty, dołączył nieoczekiwanie Ford

Popyt na nowe auta – zarówno osobowe jak i dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony nie słabnie. W tej drugiej kategorii listopad przyniósł niespodziankę – Renault na fotelu lidera zajmowanym przez tę markę od niepamiętnego czasu zastąpił Ford.

REKLAMA

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

REKLAMA