REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Japończyk do miasta

Michał Łuczyński
Toyota, wprowadzając Yarisa na rynek zaskoczyła wszystkich jego stylistyką. fot. Toyota
Toyota, wprowadzając Yarisa na rynek zaskoczyła wszystkich jego stylistyką. fot. Toyota

REKLAMA

REKLAMA

Niewielki samochód miejski, ze sprawdzoną technologią pod maską oraz atrakcyjną stylizacją. Nadal stanowi łakomy kąsek na rynku pojazdów używanych. Trudno się temu dziwić.

Toyota, wprowadzając Yarisa na rynek zaskoczyła wszystkich jego stylistyką. Nawet dziś Yaris może się podobać, nic więc dziwnego, że w 1999 jego obła sylwetka i centralnie umieszczony wyświetlacz robiły wrażenie. Choć wnętrze wykonano ze średniej jakości materiałów, ich spasowanie nie pozostawia wiele do życzenia. Ładny samochód szybko zyskał grono wielbicieli wśród płci pięknej. Co więcej, we wnętrzu stosunkowo małego auta znalazło się sporo schowków. Bagażnik, dzięki przesuwnej kanapie ma od 205 do 305 litrów pojemności. Po złożeniu siedzeń powstaje przestrzeń o pojemności 900 litrów. Kolejnym atutem Yarisa jest jego zwrotność i przeszklenie bryły, które przekłada się na świetną widoczność. Parkowanie i poruszanie się po zatłoczonych metropoliach nie jest zbytnio nieprzyjemne.

REKLAMA

Zobacz także: Opinie kierowców o Toyocie Yaris

Nie do zdarcia

Toyota zaoferowała swoim klientom nowoczesną i niezawodną technologię. Pod maskę trafił czterocylindrowy silnik o pojemności 1 litra ze zmiennymi fazami rozrządu. Nowoczesna konstrukcja wymaga co prawda wzmożonej opieki (warto pamiętać o regularnych wymianach oleju i filtrów), jednak odwdzięcza się wysoką kulturą pracy, względnie dobrymi osiągami i niskim spalaniem. W egzemplarzach o dużym przebiegu mogą zdarzyć się awarie sondy lambda i drobne wycieki oleju.

Zobacz także: Czeski bestseller

Jeśli komuś jednolitrowa jednostka o mocy 68 KM nie wystarcza, powinien poszukać egzemplarza z silnikiem 1.3 litra o mocy 90 KM. W 2001 pojawił się też turbodiesel 1.4 D-4D (z wtryskiem common rail). Niektórzy uważają, że po kilku latach użytkowania drgania jednostki diesla wpływają na standard podróżowania (hałas, skrzypienie plastików itp.).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Droga Toyota

Niestety (dla kupujących) zalety Yarisa wpływają na jego cenę. Jest ona wyższa od cen konkurentów w klasie. Zakup Yarisa z początku produkcji z silnikiem o mocy 68KM to wydatek rzędu 10 tysięcy złotych, a taki sam model z rocznika 2004-2005 będzie wymagał wydania 20, a może nawet 23 tysięcy złotych. Ceny diesli kształtują się podobnie. Ci, którzy chcą by ich Toyota łączyła funkcjonalność z osiągami, powinni zwrócić uwagę na wersję T-sport z silnikiem 1,5 16V o mocy 106KM. Taki Yaris, w dobrym stanie jest zwykle o około 1,5-2,0 tys. droższy od porównywalnego modelu ze słabszym silnikiem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA