REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Testy aut

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Używany Mercedes-Benz do 20 tys. – cz. IV

Kiedy myślimy o Mercedesie, wyobrażamy sobie nieprzyzwoicie wielkiego sedana, z długą maską, potężnym tyłem i stylistyką krążownika szos. S-klasa, topowy model Mercedesa, zawsze był ucieleśnieniem, tego co w marce najlepsze, swego rodzaju ‘popisówką’. Najlepszym tego przykładem jest Mercedes klasy S serii w140 – największa S-ka w historii Mercedesa.

Test Audi Q3: polska premiera

Okazuje się, że Kraków jest niewiele mniej zatłoczony od Warszawy. Przynajmniej w godzinach szczytu. Przekonaliśmy się o tym podczas premiery nowego Audi Q3 - małego SUVa niemieckiej marki, który ma zamiar zauroczyć miasta.

Używany Mercedes-Benz do 20 tys. - cz. III

Mercedes klasy E W210 został wprowadzony na rynek w 1995 roku. Jego poprzednikiem był bardzo ceniony model 124, w którym wszystko sprawowało się tak jak powinno – trwałe zawieszenie, niezawodna elektryka i mechanika, nadwozie odporne na korozję. Czy jego następca w takim samym stopniu zaskarbił sobie serca klientów?

Test Kia Picanto: Samochód roku 2011?

Nowa Kia Picanto, podobnie jak model Rio, zakwalifikowała się do konkursu na Samochód Roku 2011. Czy najmniejszy model w ofercie koreańskiego producenta ma szansę zdobyć ten prestiżowy tytuł?

REKLAMA

Używany Opel Meriva A: funkcjonalny minivan

Meriva A zadebiutowała w 2002 roku od razu zyskując wielu klientów. Auto zostało zbudowane na bazie Opla Corsy, jednak jako minivan, Meriva oferuje więcej przestrzeni dla pasażerów. Podpowiadamy jakiej Merivy szukać i na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Używany Mercedes-Benz do 20 tys. – część II

W poprzednim artykule opisywaliśmy używanego Mercedesa klasy A. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że prawdziwy Mercedes dla wielu oznacza limuzynę, z długą maską i tradycyjną ‘gwiazdą’ na jej końcu. Najmniejszym (i najtańszym) modelem tego typu, jest Mercedesa C klasa. Ponieważ za 20 tys. w stanie względnej używalności kupimy jedynie pierwszą generację modelu, prezentujemy Mercedesa W202.

Używany Mercedes-Benz do 20 tys. - część I

Mercedes jest odwiecznym synonimem luksusu i wysokiego statusu społecznego. Auto z gwiazdą na masce świadczy nie tylko o ilości pieniędzy na koncie, ale i o guście właścicieli. Mercedesy kupują bowiem ludzie, dla których ważna jest tradycja i przynależność do elity. Co mamy jednak zrobić, gdy nasze upodobania nie idą w parze z zarobkami? Wraz z dzisiejszym artykułem rozpoczynamy cykl porad - co wybrać, gdy chcemy stać się posiadaczem Mercedesa, mając do dyspozycji 20 tys. złotych. W pierwszej kolejności przedstawiamy najmniejszy model koncernu ze Stuttgardu, czyli Mercedesa klasy A.

Test Ford Focus 1.6 TDCI: Dobre geny przodków

Pierwszy był przełomowy. Nie tylko dla marki, ale dla całego segmentu kompaktów. Drugi, choć mniej awangardowy, kontynuował dobrą passę poprzednika. Przed trzecim czytelne zadanie - wyprzedzić rywa

REKLAMA

Pierwsza jazda Audi Q3: oferta dla wymagających

Najnowsze Audi Q3 to propozycja dla osób ceniących jakość klasy premium. Ten kompaktowy SUV jest świetnie wykonany, ale kosztuje tyle co porządne auto klasy średniej.

Lancia Thema - mięśniak we włoskich ciuszkach

Lancia, obok Alfy Romeo i innych włoskich marek, zawsze uznawana była za synonim stylu i elegancji. W swojej ponad stuletniej karierze, Lancia próbowała swoich sił w różnych niszach rynku motoryzacyjnego – produkowała samochody osobowe, ciężarówki, wystawiała swoje pojazdy do rajdów i wyścigów formuły 1. Jedno jednak zawsze wychodziło im najlepiej – projektowanie pięknych i stylowych limuzyn. Teraz powraca ze swoim flagowym modelem – Lancią Themą.

Test Renault Latitude: Coś dużego dla każdego

Odkąd zakończyło produkcję Safrane, Renault nie mogło odnaleźć się w klasie limuzyn. Eksperyment z Vel Satisem nie powiódł się aż tak, a konkurencja szybko wypełniła lukę.

F1 2011 – recenzja gry

Druga część symulacji wyścigów F1 to nowi kierowcy, aktualne tory oraz znane systemy DRS i KERS.

Używany Pickup: Towarzysz pracy, przyjaciel rodziny, czy jedno i drugie?

Pickupy na naszym rynku to przede wszystkim modele produkcji japońskiej: Toyota Hilux, Nissan Navara czy Mitsubishi L200. Alternatywą dla nich mogą być auta z innych zakątków świata, chociażby Ford Ranger czy Tata Xenon. O wadach i zaletach tych aut, a także o różniących je elementach, przeczytacie w naszym poradniku.

Używany Seat Ibiza: hiszpański wojownik

Seat Ibiza ma pewną pozycję wśród aut z segmentu B. Jest bardzo popularny i cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku aut używanych.

Seat Ibiza ST: szlacheckie pochodzenie

Wystarczy wsiąść do nowej Ibizy, żeby przekonać się, że mały Seat wywodzi się z dobrego domu. Własności jezdne potwierdzają tę tezę. Pozytywne odczucia wynikają z faktu, że najnowszy Seat Ibiza został zbudowany na bazie aktualnego Volkswagena Polo, który jest samochodem roku 2010.

Porównanie lekkich aut dostawczych

W tym porównaniu przedstawiamy porównanie małych aut dostawczych. Są to auta większe od tzw. city vanów, specjalnie zaprojektowane i produkowane pod potrzeby małych i średnich przedsiębiorców.

Nowości Volkswagena na 2012 rok

W czasie wrześniowych międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Volkswagen przedstawił kilka interesujących modeli. Kilka z nich, tak jak np. Up!, pojawią się na rynku w 2012 roku.

Używany Ford Focus I: tania niespodzianka

Ford Focus I generacji zastąpił w ofercie producenta model Escort. Pierwszy Focus jest pozycjonowany w klasie kompaktów, a na rynku samochodów używanych konkuruje np. z Volkswagenem Golfem IV generacji.

Test Ford Mondeo 2.0 EcoBoost: To, co najważniejsze

Nie ma lepszej reklamy dla producenta samochodów, niż obecność w świecie sportu. I nie chodzi tu o kibicowanie, ale o wystawianie zawodników. Największy europejski Ford na bolid nie wygląda...

Używana Toyota Yaris I i II: miejskie auto

Toyota Yaris to samochód stworzony do jazdy w mieście. Dzięki małym rozmiarom łatwo go zaparkować, a oszczędne silniki pozwalają spać spokojnie w dobie nieustannych podwyżek cen paliw. Przedstawiamy opis Toyoty Yaris I i II generacji.

Używana Alfa Romeo 166: szpan za rozsądną cenę

Alfa Romeo 166 od początku produkcji pobudzało zmysły miłośników motoryzacji, stając się jednocześnie ciekawą alternatywą dla luksusowych limuzyn.

Test Škoda Octavia Combi RS: Siła różnorodności

Kombi o sportowym charakterze? To brzmi jak oksymoron. Historia motoryzacji pokazuje jednak, że auta tego typu produkowane są od lat, a na dilerskich placach nie zagrzewają miejsca zbyt długo.

Używany Opel Astra H: solidny i oszczędny

Największym konkurentem Astry H pozostaje Volkswagen Golf V. Podczas debiutu Opla Astry III generacji we Frankfurcie w 2003 roku stała się poważnym rywalem dla popularnego modelu Volkswagena.

40. urodziny auta dla Surferów

Poręczne auto z otwartym nadwoziem to niezbędny dodatek do beztroskiego stylu życia. Ponad 40 lat temu Amerykanie stworzyli buggy, czyli niewielki pojazd plażowy na bazie popularnego Volkswagena.

Test Alfa Romeo Giulietta QV: w pakiecie oferuje emocje

Najmocniejsza odmiana kompaktowej Alfy Romeo – 235-konna Giulietta Quadrifoglio Verde łączy w sobie wszystko to, co w Giuliettcie możesz kupić najlepszego. Począwszy od najpiękniejszego wyglądu, a na najlepszych osiągach skończywszy.

Rodzinne auto z napędem 4x4. Co wybrać?

Są duże, często mocne i cieszą się opinią bezpieczniejszych. Mimo tego, że są droższe w zakupie i użytkowaniu od „jednonapędowców”, zyskują coraz większą popularność – mowa o rodzinnych samochodach z napędem na cztery koła. Eksperci serwisu otoMoto.pl sprawdzają, jakie ciekawe egzemplarze można „upolować” w przedziale 35-40 tys. złotych.

Test Peugeot 308: na bogato

Topowe wersje aut kompaktowych często osiągają ceny godne samochodów z wyższego segmentu. Czy za kompaktowego Peugeota 308 w topowej wersji warto zapłacić prawie 100 tysięcy złotych?

Test Mitsubishi Lancer Sedan: Mistrz oszczędności

Mitsubishi produkuje model Lancer od 1973 roku i od tego czasu sprzedało już około 6 milionów egzemplarzy tego auta. Sprawdźmy, w czym tkwi sukces kompaktowego japończyka.

Luksusowa limuzyna z dieslem za mniej niż 35 tysięcy – co można kupić?

Nie trzeba wydawać setek tysięcy żeby stać się właścicielem luksusowego auta. Limuzyny klasy premium bardzo tracą na wartości i już po 8-9 latach auto warte jako nowe ponad 200 tysięcy złotych można kupić za... 30 tysięcy. Warto szukać diesla, bo utrzymanie auta klasy wyższej nie jest tanie.

SUV za mniej niż 20 tysięcy – co można kupić?

Modne nowe SUV-y kosztują i to nie mało, bo ponad 100 tysięcy złotych. Wcale nie trzeba jednak wydawać tyle, żeby stać się posiadaczem toyoty RAV4, hondy CRV czy land rovera Freelander’a. Takie auto można już mieć za okrągłe 20 tysięcy złotych.

Test Dacia Duster 1.6 16v Laureate: Bez żartów

A gdyby tak powstał SUV, który kosztuje 40 tysięcy złotych, wysokie krawężniki łyka na śniadanie i nie sprawia przy tym wrażenia tandety? Takie auto już jest. I nie chodzi o chińską podróbkę.

Rodzinne kombi za jak najmniejsze pieniądze

Duże rodzinne kombi można mieć już za 5 – 6 tysięcy złotych. Samochód będzie miał wtedy przebieg rzędu 200 – 300 tysięcy kilometrów i nawet 18 lat. To dużo, ale wciąż można trafić całkiem ciekawe auto, pod jednym jednak warunkiem: Pamiętajmy, że rynek kombi pełen jest bardzo zjeżdżonych aut służbowych.

Test Toyota Avensis kombi: Czarno na białym

Znów białe kombi w naszym teście. Auto, które w poprzedniej generacji nie grzeszyło urodą w porównaniu z konkurencją, a teraz wyprzedziło wszystkich. Nawet w niezbyt popularnym kolorze wygląda świetnie.

Test Toyota Hilux: Poranek w terenie

Truck Test organizowany przez Motoryzacyjną Agencję Sierpowski to niepowtarzalna okazja do pojeżdżenia różnymi dostawczakami. Wśród nich tradycyjnie znalazła się Toyota Hilux.

Test Peugeot iOn: Elektryka prąd nie tyka

Auto elektryczne – przyszłość, czy raczej przeszłość, nietrafiona koncepcja? Uzależnienie od zewnętrznego źródła energii, czy wolność od spalin? Co się sprawdzi na co dzień? To zależy...

Test Fiat 500C: Wspomnień czar!

Najnowsza wersja Fiata 500C jest wręcz rozbrajająca. Jak na pojazd miejski, jest absurdalnie droga. Ale dawka radości, którą 500C dostarcza kierowcy jest tak duża, że nawet największy malkontent cieszy się z tego auta jak dziecko.

Test Mazda3 MPS: Generator endorfin

Czekolada czy Mazda3 MPS? Co ma wspólnego jedno z drugim? Otóż i Mazda, i "Milka" podnoszą poziom endorfin. Okazuje się też, że Mazda3 MPS jest niewiele droższa czekolady.

Test Toyoty Prius: (Eko)logiczna?

Toyota Prius w Eco Challenge 2011, zużyła 3,6 l/100km. Postanowiliśmy sprawdzić, czy taki rezultat jest możliwy podczas codziennej eksploatacji. Prawdopodobnie było to dla nas większe wyzwanie niż dla samego Priusa.

Volvo C30: jakie wybrać? Poradnik kupującego

Volvo C30 jest oferowane w wielu wersjach silnikowych i wyposażeniowych. W poradniku tym podpowiadamy, którą wersję wybrać.

Test Volvo C30 D4 R-Design: Wiking z ADHD

Volvo C30 zostało stworzone po to, aby wprowadzić nieco zamieszania w uporządkowany świat bezpiecznych i rozważnych kombi marki Volvo. Auto jest doskonałą propozycją dla osób, które oczekują od samochodów nietuzinkowego wyglądu i przyjemności z jazdy, nawet jeśli ucierpi na tym funkcjonalność.

Porównanie małych aut dostawczych

Choć nie są prawdziwymi "dostawczakami", małe auta segmentu A i B (tzw. city vany) są przez producentów przystosowywane do potrzeb przedsiębiorców. Polega to głównie na fabrycznym zamontowaniu kraty oddzielającej przedział pasażerski od załadunkowego. Wielu małych przedsiębiorców jednak z takich aut korzysta.

Używane Audi A4 B6/B7: poszukiwany/poszukiwana

Audi A4 B6 i B7 to samochód niezwykle popularny na rynku aut używanych. Głównie za sprawą prestiżu marki i małej utraty wartości. Kupić A4-kę w dobrym stanie jest jednak niezwykle trudno.

Dacia Duster: jaką kupić? Poradnik kupującego

Dacia Duster występuje w trzech wersjach silnikowych i czterech wyposażeniowych.

Peugeot 508: Jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Peugeot 508 jest dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych, a w gamie silnikowej znalazły się cztery jednostki napędowe. Nabywcy mogą też wybierać spośród trzech wersji wyposażeniowych. Która konfiguracja jest optymalna?

Test Volvo S60 R-Design: Czekając na równe drogi

S60 ma różne oblicza. Może być oszczędnym dieslem, benzyniakiem o średniej mocy i stonowanym wyglądzie lub mocnym wozem o wyraźnie sportowym charakterze. W ostatnim przypadku dużą rolę odgrywa pakiet R-Design.

Test Dacia Duster: marzenie leśniczego

Dacia Duster to najtańszy SUV na rynku. Czy jednak tanie oznacza dobre? Gdzie istnieje przesadna oszczędność przy projektowaniu auta?

Używany Nissan Primera P11 144: tani i niezawodny

Nissan Primera P11 to całkowicie zwyczajne auto dla przeciętnego Kowalskiego. Trochę finezji w aucie pojawiło się, gdy przeprowadzono face lifting i wprowadzono na rynek model P11 144.

Test Peugeot 508 SW: Nieprzekombinowany

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o samochód klasy średniej, który przy pierwszym kontakcie nie przytłaczałby kierowcy mnogością przycisków, wyświetlaczy i komunikatów które wydaje w kierunku prowadzącego. Tymczasem Peugeot 508 SW, mimo technologicznego zaawansowania wciąż przypomina zwyczajny samochód. I dobrze.

Używane Renault Twingo I: z polskim akcentem

Renault Twingo pojawiło się na rynku w 1993 roku i dzięki nietypowej bryle od razu przypadło do gustu klientom. Linia auta nieprzypadkowo przypomina polski prototyp Beskid, który nie wszedł do seryjnej produkcji.

Suzuki Alto: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Oferta Suzuki Alto obejmuje tylko jedną wersję nadwoziową i jedną silnikową, oraz trzy poziomy wyposażenia. Podpowiadamy jaką wersję Suzuki Alto wybrać?

REKLAMA