REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Seat Ibiza ST: szlacheckie pochodzenie

REKLAMA

REKLAMA

Wystarczy wsiąść do nowej Ibizy, żeby przekonać się, że mały Seat wywodzi się z dobrego domu. Własności jezdne potwierdzają tę tezę. Pozytywne odczucia wynikają z faktu, że najnowszy Seat Ibiza został zbudowany na bazie aktualnego Volkswagena Polo, który jest samochodem roku 2010.

REKLAMA

Nowa Ibiza w wersji kombi wzbudza zainteresowanie już samym wyglądem. Skośne linie wkomponowane w nadwozie przyciągają wzrok i zapewniają małemu Seatowi nowoczesny wygląd. Już na pierwszy rzut oka auto sprawia wrażenie pojemnego. I jeżeli chodzi o możliwości załadunkowe Ibizy rzeczywiście tak jest. Samochód posiada obszerny jak na tą klasę auta bagażnik, który ma pojemność 430 litrów. Dużą przestrzeń bagażową osiągnięto dzięki niskiej podłodze oraz dużym wnękom bocznym. Niestety takiej obszerności nie można zarzucić przedziałowi pasażerskiemu Ibizy. O ile niewielkie wnętrze jest w stanie zapewnić minimum komfortu dwójce podróżnych, o tyle jazda z większą ilością osób jest już uciążliwa. Pasażerowie tylnej kanapy nie mogą liczyć na miejsce na nogi. Kosztem bagażnika tylna kanapa jest po prostu ciasna.

REKLAMA

Nawet dziecko jadące w foteliku musi trzymać nogi na oparciu przedniego fotela. W sumie w tej klasy samochodzie tak mała ilość miejsca z tyłu nie powinna być niczym dziwnym. W Europie takie auto spełnia rolę samochodu miejskiego, którym najczęściej jeżdżą właśnie dwie osoby. W Polsce zaś Ibiza kombi niejednokrotnie służy jako samochód rodzinny. Na pochwałę zasługuje za to wykonanie wnętrza. Pomimo że do jego wykończenia użyto twardych plastików wszystkie elementy są dobrze spasowane, a całość daje poczucie estetyki.

Zobacz też: Opinie kierowców o Seat Ibiza

Do napędu samochodu użyto turbodoładowanego silnika diesla o pojemności 1.6 i mocy 105 KM. Jednostka we współpracy z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów zapewnia Ibizie przyzwoite osiągi przy niewielkim apetycie na paliwo. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w niecałe 11 sekund, a maksymalna prędkość wynosi 188 km/h. Podczas jazdy w cyklu mieszanym Ibizę zadowala poniżej 6 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów. Silnik rozwija moment obrotowy 250 Nm od 1500 obr/min, dzięki czemu samochód żwawo przyspiesza nawet na wyższych biegach.

Zobacz też: Volvo C30: jakie wybrać? Poradnik kupującego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Podczas jazdy Ibizą od razu dostrzeżemy jej pokrewieństwo z Volkswagenem Polo. Sztywne zawieszenie o lekko sportowym charakterze sprawia, że auto pewnie prowadzi się w zakrętach, nawet pod obciążeniem. Niestety na większych nierównościach takie zawieszenie połączone z 16-to calowymi kołami (seryjnie auto posiada 15-to calowe) przenosi twarde drgania na nadwozie. Pomimo to układ jezdny Ibizy zapewnia wystarczający komfort podróży.

Nowa Ibiza 1.6 TDI to technicznie dopracowany i solidny samochód o nowoczesnym wyglądzie. Nic tylko kupować i jeździć. I tu właśnie tkwi największy problem. Jak na panienkę z dobrego domu przystało, nie każdy może ją mieć. Za Ibizę 1.6 TDI musimy zapłacić prawie 70 tysięcy złotych.

Seat Ibiza SW oferuje dużą przestrzeń bagażową, która została uzyskana kosztem wygody pasażerów tylnej kanapy. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW z silnikiem diesla o mocy 105 KM to auto oszczędne i dynamiczne. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW może służyć jako auto dla małej rodziny. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW 1,6 TDi przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 11 sekund. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW -tablica przyrządów. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW -deska rozdzielcza. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW z silnikiem 1,6 TDi o mocy 105 KM kosztuje około 70 tys. złotych. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wysokie stężenie substancji rakotwórczych w pyle drogowym w centrum Warszawy. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA