REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja auta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Olej do auta z filtrem DPF - najważniejsze cechy

Niskopopiołowy olej do silnika Diesla zwiększa żywotność filtra cząstek stałych DPF. Zobacz jakie oznaczenia ma taki olej.

Twoje Volvo zaparkuje samo za Ciebie - system autonomicznego parkowania

Manewr parkowania to dla wielu kierowców gehenna. Firma Volvo wyszła im problemom na przeciw i ogłosiła wprowadzenie w 2014 roku nowego systemu automatycznego parkowania. Kierowca nie będzie nawet musiał siedzieć w aucie!

Jak dbać od filtr DPF? Jak wydłużyć jego żywotność?

Filtr cząstek stałych kosztuje krocie. Dlatego wiele osób próbuje wydłużyć żywotność filtra DPF poprzez odpowiedni styl jazdy i eksploatację silnika. Zobacz jak należy dbać o auto z silnikiem wyposażonym w filtr cząstek stałych.

Katalizator - dlaczego jest taki drogi?

Koszt nowego katalizatora zawsze jest duży. Problem pojawia się gdy w samochodzie jest ich kilka. Jak to możliwe?

REKLAMA

Dlaczego psuje się turbosprężarka?

Awaria turbosprężarki oraz jej przyczyny to sprawy coraz częściej poruszane w świetle dzisiejszych silników spalinowych. Co sprawia, że turbosprężarki potrafią ulec zniszczeniu już po ok. 60 tys. km?

Recykling akumulatorów

Zużyte akumulatory to odpady niebezpieczne, które wymagają kontroli w składowaniu oraz recyklingu. Co zrobić ze zużytym akumulatorem?

Komputer pokładowy - typowe problemy i niedoskonałości

Komputer pokładowy nie jest urządzeniem nieomylnym. Największe zastrzeżenia dotyczą jego niskiej precyzji obliczeń. Zobacz co powinieneś wiedzieć o nim.

Awaria prędkościomierza - czujnik prędkości VSS

Źle działający prędkościomierz to częsta usterka. Winny temu jest jednak zazwyczaj czujnik prędkości pojazdu VSS. Jakie są objawy uszkodzonego czujnika prędkości VSS?

REKLAMA

Wymiana turbosprężarki w silniku benzynowym i Diesla - BMW 335i i 330d

Czy wymiana dwóch turbosprężarek może być tańsza niż jednej? Odpowiedź na to pytanie postaramy się znaleźć porównując ze sobą dwie świetne wersje modelu BMW - benzynową 335i oraz wysokoprężną 330d.

Łańcuch czy pasek rozrządu - trwałość i koszt wymiany

Jeszcze dekadę temu łańcuch rozrządu uważany był za znacznie trwalszy i tańszy w serwisowaniu od paska rozrządu. Z biegiem lat sytuacja się zmieniła. Zobacz ile kosztuje wymiana rozrządu w nowoczesnych silnikach TSI, EcoBoost czy i-DTEC.

Wymiana łańcucha rozrządu - Honda Accord 2.2 i-CTDI (2.2 i-DTEC)

Łańcuch rozrządu w Hondzie Accord 2.2 i-CTDI jest jednym z najtrwalszych na rynku, ale czasem wymaga wymiany na nowy. Podpowiadamy ile kosztuje wymiana kompletnego rozrządu w silniku 2.2 i-CDTI (i-DTEC).

Ile kosztuje nowy filtr cząstek stałych DPF?

Filtr cząstek stałych DPF lub FAP, a przede wszystkim jego cena, to najbardziej znienawidzone urządzenie w nowoczesnych dieslach. Czy wysoki koszt wymiany filtra DPF to tylko mit? Sprawdzamy to na przykładzie Forda Focusa mk2, Peugeota 308, Mazdy 6 GH i BMW 330d e92.

Zawór EGR - koszt wymiany na nowy

Zawór recyrkulacji spalin EGR to podzespół szczycący się niechlubną sławą wśród mechaników samochodowych. Ile kosztuje jego wymiana? Czemu się psuje?

Aktywne systemy bezpieczeństwa stosowane w wyścigowych samochodach Audi

22 czerwca rozpocznie się jubileuszowy, 90-ty wyścig w Le Mans. Z tego powodu firma Audi przedstawia rozwiązania dotyczące aktywnego bezpieczeństwa zastosowane w wyścigowym samochodzie Audi R18 e-tron. quattro .

Silnik Diesla - typowe usterki i problemy cz. II

Słabym punktem nowoczesnego silnika Diesla jest nie tylko turbosprężarka, układ zasilania paliwem czy filtr cząstek stałych. Warto zwrócić także uwagę na inne jego podzespoły.

Silnik Diesla – typowe usterki i problemy

Awarie w silnikach wysokoprężnych zdarzają się często i są niestety niezwykle kosztowne. Co najczęściej psuje się w silniku Diesla?

Koszt wymiany turbosprężarki w BMW 335i i Audi A4 2.0 TFSI

Jak duży jest koszt wymiany dwóch turbosprężarek w silniku benzynowym BMW? Czy dwie turbiny oznaczają dwa razy większy koszt niż w przypadku silnika pracującego z jedną turbosprężarką?

Typowe usterki silnika benzynowego

Wolnossący silnik benzynowy to bardzo trwała konstrukcja. Problemy stwarzają za to jednostki turbodoładowane. Jakie są koszty napraw silnika benzynowego?

Wymiana turbosprężarki w silniku Diesla 1.3 JTD i 1.6 HDI - koszty

Turbosprężarka to jeden z najdroższych podzespołów nowoczesnego silnika Diesla. Zobacz ile kosztuje jej wymiana w jednostkach 1.3 JTD i 1.6 HDI.

Zakup używanego samochodu z LPG

Zakup używanego samochodu z LPG to dobry sposób na ograniczenie kosztów związanych z wydatkami na paliwo. Tym bardziej, że nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z montażem instalacji. Jednak przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które uchronią ns przed dodatkowymi wydatkami.

Montaż instalacji LPG - czy warto?

Montaż instalacji LPG jest w większości przypadków podyktowany chęcią oszczędzenia na kosztach paliwa. Z czym wiąże się eksploatacja samochodu zasilanego LPG, które instalacje są najlepsze?

Zawieszenie hydropneumatyczne - budowa, sposób działania, koszty

Zawieszenie hydropneumatyczne zapewnia wysoki komfort resorowania. Jak jest zbudowane? Co z jego trwałością?

Zawieszenie pneumatyczne i hydropneumatyczne - koszt naprawy

Zawieszenie pneumatyczne jest kosztowne w serwisowaniu. Postanowiliśmy sprawdzić to na przykładzie Audi A8, Citroena C5 i BMW serii 5

Rozbieganie silnika - co to jest i na czym polega?

Rozbieganie silnika to problem jaki spotkać może większość nowoczesnych turbodiesli. Z pozoru błaha awaria najczęściej kończy się zniszczeniem silnika. Na czym polega rozbieganie silnika?

Spalanie stukowe - przyczyny i skutki

Spalanie stukowe może doprowadzić nawet do zatarcia silnika. Co jest jego przyczyną? Jak zapobiegać spalaniu detonacyjnemu?

Nagar w silniku z bezpośrednim wtryskiem paliwa - przyczyny

Silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa cierpią na poważny problem - szybko odkładający się w nich nagar. Co jest tego przyczyną?

Jak zamontować fotelik dla dziecka?

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego każdy kierowca powinien wiedzieć jak prawidłowo zamontować fotelik dla dziecka w samochodzie. Oto kilka wskazówek dotyczących jego montażu.

Nagar w silniku- przyczyny powstawania i potencjalne problemy

Nagar w silniku przyczynia się do przedwczesnego zużywania się wielu elementów silnika. Warto wiedzieć co jest przyczyną jego powstawania i do jakich usterek się przyczynia.

Jazda na zbyt niskich obrotach - usterki i awarie

Kierowcy nowych aut przy zmianie biegu sugerują się wskazaniami komputera. Mało kto zdaje sobie sprawę, że taka jazda grozi znacznie szybszych zużyciem silnika.

Żarówki świecące niebieskim światłem

Żarówek świecących na niebiesko (jak reflektory ksenonowe) można legalnie używać, o ile mają homologację E1. Jaka żarówka świecąca na niebiesko jest dobra?

Przenośne radio CB

Osoby poszukujące CB radia, które może być używane na zmianę w kilku pojazdach powinny zwrócić uwagę na rozwiązanie mobilne. Czym różni się przenośne CB radio od klasycznego rozwiązania?

Elektroniczne opłaty parkingowe - Audi testuje nowy system

Opłata za parking pobierana drogą elektroniczna ma na celu zwiększyć komfort korzystania z płatnych parkingów. Audi rozpoczyna testy w swoim rodzinnym mieście Ingolstadt. Jakie są możliwości systemu.

Ubiór kierowcy - w czym prowadzić samochód?

Odpowiedni strój kierowcy wpływa pozytywnie zarówno na wygodę w trakcie podróży, jak i na bezpieczeństwo jazdy. Podpowiadamy co na siebie włożyć przed dłuższą podróżą i jakie akcesoria poprawią nasz styl jazdy.

Montaż lamp ksenonowych - porady i wskazówki

Montaż lamp ksenonowych poprawi nie tylko wygląd samochodu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku.

Lampy ksenonowe - korzyści ze stosowania

Lampy ksenonowe znajdują coraz częściej zastosowanie w niedrogich i popularnych autach. Czy ta z pozoru droższa technologia niesie za sobą wymierne korzyści dla kierowcy?

Regulacja temperatury cieczy chłodzącej za pomocą nawigacji GPS – nowy system BMW

Odpowiednia temperatura cieczy chłodzącej decyduje o kondycji silnika. BMW opracowało system, który w oparciu o dane GPS potrafi zapobiegać ryzyku przegrzania lub niedogrzania jednostki napędowej.

Zmiana dźwięku silnika - metody i porady

Niewiele jest aut, które mogą poszczycić się ładnym brzmieniem jednostki napędowej. Podpowiadamy jak można zmienić dźwięk silnika i nie wydać przy tym zbyt wielu pieniędzy.

System ostrzegający o jeździe pod prąd

Jazda pod prąd autostradą naraża niewinne osoby na niebezpieczeństwo. Mercedes-Benz zaprezentował niedawno system zapobiegający wykonaniu takiego manewru.

Prawidłowy serwis klimatyzacji

Prawidłowy serwis klimatyzacji wymaga nie tylko skrupulatności od właściciela samochodu ale również rzetelności warsztatu zajmującego się serwisem klimatyzacji samochodowej.

Klimatyzacja - budowa i eksploatacja

Jak zbudowana jest klimatyzacja samochodowa oraz w jaki sposób należy ja prawidłowo eksploatować?

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa -Mazda6 i-ACTIVSENSE

Mazda6 jako flagowy pojazd japońskiego producenta aut została wyposażona w szereg systemów poprawiających bezpieczeństwo jazdy. Zobacz co oferuje najnowszy produkt Mazdy.

Dołączany napęd 4x4 - sprawdź przed zakupem

Na rynku używanych jest sporo samochodów wyposażonych w napęd 4x4 sterowany elektronicznie. Mechanizm steruje przekazywaniem momentu obrotowego w zależności od potrzeb między przednią, a tylną osią. Jak samodzielnie sprawdzić poprawne działanie dołączanego napędu 4x4.

Powierzchniowe ogrzewanie podczerwienią - nowy sposób na ogrzewanie samochodu

Nowe rozwiązanie stosowane przez BMW czyli powierzchniowe ogrzewanie podczerwienią ma znaleźć zastosowanie przede wszystkim w samochodach elektrycznych. Już po jednej minucie można będzie się cieszyć ciepłem w kabinie, nawet zimą!

Samochodowa pompa ciepła czyli klimatyzacja w elektrycznych autach BMW

Samochodowa pompa ciepła zaprojektowana przez BMW to jeden z pomysłów na racjonalne zarządzanie zasobami energii w samochodzie przyszłości. W akumulatorowych pojazdach elektrycznych każdy kilowat zaoszczędzony na selektywnym działaniu osprzętu oraz systemów pomocniczych może bowiem zostać wykorzystany do napędzenia pojazdu.

Prawidłowa temperatura oleju silnikowego

Optymalna temperatura oleju silnikowego zwiększa trwałość silnika spalinowego. Zobacz co powinieneś o niej wiedzieć.

Silnik BMW 1.5 TwinPower Turbo : opis i budowa

BMW wprowadza silnik 1.5 TwinPower Turbo wyposażony w 3 cylindry. Docelowa moc to 225KM.

Alergia - wpływ na jazdę samochodem

Dolegliwości alergiczne mają niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jak sobie radzić z alergią w samochodzie? O czym należy pamiętać?

Pomiar napięcia akumulatora - ocena jego naładowania

Stan naładowania akumulatora ma decydujący wpływ na jego kondycję. Zbyt niskie napięcie uniemożliwi uruchomienia silnika pojazdu.

Car wrapping - co to jest?

Car wrapping - to oklejanie karoserii samochodu mające na celu uatrakcyjnienie jego wyglądu i ochronę powłoki lakierniczej. Folie stosowane w Car wrappingu nie mają wiele wspólnego z tanimi naklejkami reklamowymi umieszczanymi na pojazdach.

Układ kontroli klap powietrza – sposób BMW na redukcję zużycia paliwa i poprawę aerodynamiki auta

BMW serii 5 było pierwszym modelem, w którym zastosowano nowatorski system Air Vent Control regulujący opór aerodynamiczny stawiany przez auto. Jakie inne korzyści zapewnia to rozwiązanie?

REKLAMA