REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Naprawa auta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Stopień sprężania w silniku tłokowym

Aby w silniku spalinowym nastąpił zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej, musi się ona znajdować pod pewnym ciśnieniem. W silnikach o zapłonie iskrowym wynosi ono od kilkuset tysięcy kilopaskali do niewiele ponad 1 megapaskal, w silnikach o zapłonie samoczynnym jest ono kilkukrotnie wyższe.

Peugeot 206: wymiana linki sprzęgła

Zerwana linka sprzęgła nie oznacza końca podróży. W poradniku tym pokażemy jak jechać z uszkodzoną linką a po powrocie do domu, w jaki sposób ją wymienić.

Regularna kontrola i serwis układu hamulcowego

Zużycie elementów układu hamulcowego, takich jak klocki, tarcze, bębny czy szczęki jest uzależnione od stylu naszej jazdy oraz od jakości zastosowanych części.

Mercedes W124: wymiana przednich klocków hamulcowych


Wymiana klocków hamulcowych to jedna z wielu czynności, które możemy wykonać samemu. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo wymienić przednie klocki hamulcowe w Mercedesie W124.

REKLAMA

Mercedes W124: wymiana przednich amortyzatorów


Uszkodzone amortyzatory znacznie pogarszają komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić przednie amortyzatory w Mercedesie W124.

Naprawy blacharskie: jakie uszkodzenia karoserii i lakieru naprawić w pierwszej kolejności?

Maj i czerwiec to najlepszy moment żeby zabrać się za naprawy blacharskie auta. Sprzyjają temu warunki atmosferyczne - jest ciepło, ale nie upalnie - i sytuacja na rynku - po sutych miesiącach końca zimy i początku wiosny blacharze zaczynają narzekać na brak klientów i chętniej negocjują ceny.

Dlaczego samochód się przegrzewa – co mogło się popsuć, co najpierw sprawdzić, ile będzie kosztowała naprawa?

Przegrzanie silnika to groźne zjawisko. Powodują go różne awarie układu chłodzenia, którym sprzyja wzrost temperatury otoczenia. Jeśli już teraz są jakieś niepokojące objawy, to trzeba się nimi natychmiast zająć, bo kiedy zrobi się naprawdę ciepło, może być już za późno.

Naprawa samochodu

Przeprowadzanie drobnych napraw samochodu to przyjemność, konieczność lub jedno i drugie dla wielu właścicieli pojazdów. W serwisie naprawa-auta.wieszjak.pl wortalu Moto.wieszjak.pl zgromadziliśmy wiele różnego rodzaju poradników, w których nasi eksperci opisali, jak właściwie naprawiać różnego rodzaju usterki samochodu.

REKLAMA

Jak doraźnie naprawić przeciekające tłoczki w hamulcach bębnowych i zlikwidować inne wycieki płynu hamulcowego?

Ponieważ hamulce samochodu należą do najważniejszych zespołów, od których zależy bezpieczeństwo jazdy, ich doraźne naprawy powinny stanowić absolutną ostateczność i być wykonywane jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Jak postępować podczas upałów w przypadku awarii układu chłodzenia silnika?

Każda bez wyjątku awaria układu chłodzenia silnika może mieć dla niego nieobliczalne skutki, o ile w porę nie zostanie zauważona przez kierowcę. Dlatego, zwłaszcza w czasie upałów, trzeba podczas jazdy co kilka minut spoglądać na wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej i lampkę ostrzegawczą.

Mazda 323 IV: wymiana pompy paliwa

Uszkodzona pompa paliwa wymaga natychmiastowej wymiany, jeżeli poruszamy się autem regularnie. W poradniku tym dowiesz się jak samemu wymienić pompę paliwa.

Kiedy można naprawić pękniętą szybę?

Zanim zdecydujemy się na kosztowną wymianę szyby na nową, warto sprawdzić, czy nie kwalifikuje się ona do naprawy. O tym czy szybę da się naprawić decyduje rodzaj uszkodzenia, jego umiejscowienie, a także typ stłuczonej szyby.

Jak naprawić ogrzewanie szyby?

Naprawa niesprawnego elektrycznego ogrzewania szyby – czy to przedniej, czy tylnej – bardzo rzadko wiąże z poważnymi kosztami. Tanio i trwale można naprawić pęknięte „nitki” na samej szybie, jak i problematyczne styki. Gorzej jeśli problem ukryty jest głęboko w elektronice...

Renault Kangoo: wymiana przednich reflektorów – krok po kroku

Wymiana reflektorów w Renault Kangoo wiąże się z demontażem przedniego zderzaka. W poradniku tym, znajduje się opis, jak samemu wymienić przednie reflektory w Renault Kangoo.

Alfa Romeo 164: wymiana przedniego wahacza


Uszkodzony wahacz znacznie pogarsza komfort jazdy i przyczynia się do szybszego zużycia innych elementów zawieszenia. W poradniku tym pokażemy jak wymienić wahacz w Alfie Romeo 164.

Alfa Romeo 156: demontaż pompy paliwa

Kiedy stwierdzimy, że nasza pompa paliwa wymaga wymiany, należy jak najszybciej do tego przystąpić. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie i szybko wyjąć pompę paliwa.

Alfa Romeo 156: wymiana znaczka na masce


Wyblakły znaczek na przednim grillu Alfy Romeo 156 nie wygląda najlepiej. Jest to jeden z elementów, który od razu rzuca się w oczy.

Alfa Romeo 156: wymiana przegubu wewnętrznego


Występujące drgania całego samochodu podczas przyspieszania mogą świadczyć o zużytym przegubie wewnętrznym. W poradniku tym pokażemy jak dokonać wymiany przegubu wewnętrznego Alfie Romeo 156 1.6 TS.

Fiat Stilo JTD - wymiana lewej poduszki silnika


Użytkownikom Fiata Stilo z silnikiem Diesla często doskwierają drgania jednostki napędowej, które przenoszą się na nadwozie. Aby znacznie zmniejszyć ich natężenie, warto wymienić poduszkę silnika od strony skrzyni biegów na część nowego typu, o lepszym tłumieniu drgań.

Alfa Romeo: naprawa blokujących się hamulców tylnych. Poradnik


Jeżeli po wymianie klocków koła zaczynają się obracać z wyczuwalnym oporem może to świadczyć o możliwości zablokowania hamulców. W poradniku tym pokażemy jak pozbyć się tego problemu.

Alfa Romeo 156: montaż spryskiwaczy lamp przednich. Poradnik


Spryskiwacze lamp przednich są jednym z elementów profesjonalnego zestawu ksenonów. W poradniku tym pokażemy jak zamontować spryskiwacze reflektorów w Alfie Romeo 156.

Alfa Romeo 156: wymiana tylnych tarcz i klocków hamulcowych – opis krok po kroku


Wymiana tarcz i klocków to jedna z podstawowych napraw układu hamulcowego. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo wymienić te elementy w Alfa Romeo 156.

Alfa Romeo 166: wymiana tulei w zwrotnicy tylnej. Poradnik


W poradniku tym przeprowadzimy wymianę tulei pływających w zwrotnicy tylnej. Konieczność wymiany tulei w Alfie Romeo 166 objawia się najczęściej zbyt dużym zewnętrznym pochyleniem tylnych kół.

Alfa Romeo 156: regeneracja alternatora – opis krok po kroku


Celem tego poradnika jest wymiana regulatora napięcia i szczotek alternatora. Całą operację przeprowadzimy bez konieczności demontażu całego alternatora.

Alfa Romeo 156: wymiana podświetlenia przełączników

W poradniku tym pokażemy jak wymienić podświetlenie przełączników nawiewu, jak i zegary na konsoli głównej. Zmiana żarówek znacząco zmieni wygląd naszego wnętrza.

Alfa Romeo 156: montaż tempomatu – opis krok po kroku

Kto miał okazję pokonywać długie trasy z wykorzystaniem tempomatu, docenia przydatność tego urządzenia. W poradniku tym pokażemy jak zamontować tempomat w Alfie Romeo 156.

Odpowietrzanie układu wspomagania. Poradnik

Prawidłowe odpowietrzenie układu wspomagania gwarantuje jego bezproblemową pracę. W poradniku tym znajduje się opis odpowietrzania po wymianie pompy.

Alfa Romeo 147 i 156: trzeszczące przednie zawieszenie. Poradnik


Skrzypienie zawieszenia jest to dosyć skomplikowany problem w Alfach Romeo 147 i 156. Nawet po zamontowaniu nowych części potrafią wydawać z siebie nieprzyjemne dźwięki.

Alfa Romeo 155: naprawa tylnego wahacza. Poradnik

Objawem sugerującym konieczność napraw wahacza jest zbyt duże pochylenie koła. Poza tym wszelkie stuki i inne odgłosy z okolic wahaczy, mogą oznaczać konieczność naprawy tylnego wahacza w Alfie Romeo 155.

Alfa Romeo JTD: montaż zaworu blow off w Dieslu – opis krok po kroku


Zawór blow off najczęściej montowany jest w typowo mocnych sportowych samochodach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć w swojej Alfie Romeo JTD charakterystyczne syczenie.

Alfa Romeo 155: wymiana łącznika stabilizatora – opis krok po kroku


W poradniku tym pokażemy, jak wymienić łącznik stabilizatora w Alfa Romeo 155. Cała operacja nie jest trudna i można ją wykonać we własnym zakresie.

Alfa Romeo 156: naprawa podświetlenia panelu sterowania szybami. Poradnik


Brak podświetlenia przełącznika sterowania szyb może okazać się dosyć kłopotliwy podczas nocnych podróży. W poradniku tym pokażemy jak naprawić podświetlenie sterowania szybami.

Alfa Romeo 147: wymiana górnego wahacza. Poradnik


Wahacze to jeden z najmniej trwałych elementów zawieszenia. Zły stan dróg znacznie skraca jego żywotność. W poradniku tym pokażemy, jak szybko wymienić górny wahacz w Alfie Romeo 147.

Alfa Romeo 145 TS: wymiana sprzęgła. Poradnik

Uszkodzone sprzęgło ma bardzo duży wpływ na poprawną pracę samochodu. Jeżeli masz problemy z wrzuceniem biegu przy uruchomionym silniku, być może konieczna jest wymiana sprzęgła. Oto poradnik jak zrobić to w Alfie Romeo 145 TS.

Alfa Romeo 156: wymiana łożyska podpory półosi. Poradnik

Głośno pracujące, a wręcz huczące łożysko podpory półosi w Alfie Romeo 156 wymaga szybkiej wymiany. Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. W poradniku tym dowiesz się jak wymienić łożysko podpory półosi samemu.

Alfa Romeo 164: czyszczenie przepływomierza i przepustnicy. Poradnik

W momencie, kiedy dochodzi do szarpania podczas jazdy w pewnych zakresach obrotów oraz ich falowania, należy wziąć pod uwagę konieczność czyszczenia przepływomierza powietrza i przepustnicy.

Alfa Romeo 156: odgrzybienie klimatyzacji. Poradnik

Regularne odgrzybianie klimatyzacji to jedna z podstawowych czynności, którą musimy wykonywać minimum, co roku. W poradniku tym dowiesz się jak prawidłowo odgrzybić klimatyzację w swoim Alfa Romeo 156.

Alfa Romeo 145: demontaż konsoli środkowej – opis krok po kroku

Konsolę środkową demontujemy z różnych powodów. Nie jest to trudne zadanie jednak trzeba zachować odpowiednią kolejność demontażu.

Alfa Romeo 145 TS: czyszczenie silnika krokowego – opis krok po kroku


Zabrudzenie silniczka krokowego może znacząco wpływać na pracę silnika. Nie ma jednak konieczności zakupu nowego, można go samodzielnie wyczyścić.

Alfa Romeo 156: wymiana folii ochronnej na słupkach zewnętrznych. Poradnik

Łuszcząca się folia ochronna na zewnętrznych słupkach Alfy Romeo 156 nie wygląda estetycznie. W poradniku tym przedstawiamy sposób na wymianę takiej wyeksploatowanej folii w Alfie Romeo 156.

Alfa Romeo 156: problem z przepalaniem się żarówek postojowych. Poradnik


W Alfie 156 dosyć często przepalają się żarówki postojowe. Niestety dosyć częsta wymiana może być uciążliwa. W poradniku tym przedstawimy sposób na przepalające się żarówki.

Alfa Romeo 156 SW FL: demontaż tylnego zderzaka – opis krok po kroku


Tylny zderzak demontujemy z różnych przyczyn. Najczęściej jest to spowodowane wymianą na drugi lub chęcią zamontowania czujników parkowania. W poradniku tym zdejmujemy tylny zderzak w Alfie Romeo 156 SW, czyli w nadwoziu kombi.

Alfa Romeo 166: wymiana tylnej piasty. Poradnik


Model 166 jest dosyć duży, jednak samodzielna wymiana piasty w tej limuzynie nie powinna sprawić problemów. Oto opis pokazujący jak dokonać tego szybko i skutecznie.

Alfa Romeo 156: wymiana chłodnicy. Poradnik

Cieknąca chłodnica wymaga natychmiastowej naprawy. W poradniku tym pokażemy jak szybko i sprawnie wymienić chłodnicę wody w Alfa Romeo 156 1.8 TS.

Fiat Seicento: wymiana klocków i tarcz hamulcowych przednich – opis krok po kroku


Dobre hamulce to podstawa bezpiecznego podróżowania. Zużyte klocki i tarcze wymagają natychmiastowej wymiany. W poradniku tym pokażemy jak to wykonać w Fiacie Seicento.

Alfa Romeo 156: wymiana wyświetlacza informacyjnego. Poradnik

W modelach przejściowych występuje fabryczna wada wyświetlacza zwanego infocenter. Poradnik ten przedstawia, w jaki sposób wyeliminować ten problem raz na zawsze.

Fiat Seicento: wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów. Poradnik


Usterki zawieszenia mają duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym zajmiemy się wymianą tylnych amortyzatorów oraz sprężyn w Fiacie Seicento.

Fiat Seicento: wymiana wewnętrznego uszczelniacza półosi. Poradnik


Wymiana wewnętrznego uszczelniacza półosi w Fiacie Seicento nie należy do łatwych prac. W poradniku tym przedstawimy sprawdzony sposób na wymianę tego elementu w popularnym Seicento.

Fiat Seicento: regeneracja alternatora – opis krok po kroku


Uszkodzony alternator może sprawić, że nasze auto odmówi dalszej jazdy. Nie ma potrzeby zakupu nowego. Oto opis krok po kroku jak naprawić alternator w Seicento.

Fiat Seicento: naprawa tylnej wycieraczki – opis krok po kroku


Stojąca wycieraczka po środku tylnej szyby może świadczyć o uszkodzonym silniczku. W poradniku tym pokażemy jak naprawić taką usterkę w naszym Seicento.

REKLAMA