REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Alfa Romeo 156: demontaż pompy paliwa

Robert Kuśpiel
Jeśli pompa paliwa wymaga wymiany, należy jak najszybciej przystąpić do tej operacji.
Jeśli pompa paliwa wymaga wymiany, należy jak najszybciej przystąpić do tej operacji.

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy stwierdzimy, że nasza pompa paliwa wymaga wymiany, należy jak najszybciej do tego przystąpić. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie i szybko wyjąć pompę paliwa.

Do demontażu przystępujemy po wyeliminowaniu wszelkich ewentualnych innych przyczyn, jak bezpieczniki, filtr paliwa itd. Pierwszy krok to wypięcie tylnego podłokietnika oraz plastikowego elementu na narty. Nie są to trudne czynności i nie powinno być żadnych problemów. Przechodzimy do demontażu tylnego siedziska. Zaglądamy pod nie i lokalizujemy dwie śruby imbusowe. Znajdują się one po bokach tylnego siedziska.

REKLAMA

Po ich wykręceniu odkładamy tę część kanapy na bok i przechodzimy do demontażu oparcia. Na początku zaczynamy od wyjęcia wszystkich zagłówków. Wystarczy wcisnąć przycisk blokady i pociągnąć go do góry. Teraz przyglądamy się, w jaki sposób jest zamocowane oparcie. Pod nim znajduje się kawałek jego konstrukcji, która przykręcona jest do nadwozia za pomocą dwóch śrub imbusowych. Rozmieszczone są po bokach oparcia.

Zobacz też: Alfa Romeo 156: montaż spryskiwaczy lamp przednich. Poradnik

REKLAMA

Po ich wykręceniu wypieramy oparcie ku górze. Najlepiej poprosić o pomoc drugą osobę. W ten sposób ułatwiliśmy sobie dostęp do pompy paliwa. Znajduje się ona pod czarną obudową, nie będzie problemów z jej odnalezieniem, gdyż od razu jest widoczna. Przykręcona jest na cztery śruby pod klucz 13. Polecamy odłączenie klem akumulatora. Po zdjęciu obudowy, odkręcamy pierścień. Polecamy użyć do tego płaskiego śrubokręta i młotka. Uderzamy bardzo delikatnie.

Następnie odpinamy zabezpieczenie wtyczki i odpinamy ją. Po wypięciu wszystkich przewodów możemy swobodnie wyjąć pompę. Teraz przechodzimy do wymiany pompy. Wymieniamy cały wkład znajdujący się w koszyku. Na początku wypinamy wtyczkę, w której są dwa kable. Odpinamy mocowanie, w miejscu gdzie jest wycięcie w kształcie litery „T”, demontujemy pływak, znajduje się on pomiędzy dwoma mocowaniami, przed wtyczką.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Alfa Romeo 155: naprawa tylnego wahacza. Poradnik

Teraz demontujemy widoczne trzy wężyki. Warto zaznaczyć odpowiednią kolejność. Mogą wystąpić problemy z wyjęciem, polecamy polać gorącą wodą. Pozostaje nam wyjęcie filtra. Po tej czynności wybijamy pompę za pomocą cienkiego śrubokręta. Montujemy nową pompę i składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Przykręcamy oparcie, siedzisko kanapy i podłączamy klemy akumulatora. Pozostało nam uruchomienie Alfy i sprawdzenie czy wszystko prawidłowo działa.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

REKLAMA

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA