REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Alfa Romeo 156: problem z przepalaniem się żarówek postojowych. Poradnik

Robert Kuśpiel

REKLAMA

REKLAMA

W Alfie 156 dosyć często przepalają się żarówki postojowe. Niestety dosyć częsta wymiana może być uciążliwa. W poradniku tym przedstawimy sposób na przepalające się żarówki.

Najczęściej jako żarówki postojowe wykorzystuje się W5W. W przypadku Alfy jest to H6W. Cena ich jest zróżnicowana w zależności od producenta. Częstotliwość, z jaką musimy wymieniać te żarówki, może irytować każdego użytkownika tego auta. Zmiana potrafi również przysporzyć trochę problemów. Proponujemy zamontować inny typ żarówek, co oczywiście wiąże się to z dodatkowymi modyfikacjami.

REKLAMA

Zaczynamy od wyjęcia żarówki. Otwieramy maskę i odkręcamy zaślepkę od żarówki światła drogowego. Za pomocą palca i kciuka poszukujemy specjalnej płaskiej części, za którą musimy pociągnąć. Teraz możemy wyjąć oprawkę razem z żarówką i przejść do wykonania modyfikacji.

Zobacz też: Alfa Romeo 156: montaż czujników parkowania

REKLAMA

Jak da się zauważyć, żarówki H6W w naszej Alfie są mało trwałe. W ich miejsce można kupić zwyczajne T4W. Są znacznie tańsze i trwalsze. Jednak mają inne złącze i nie będą początkowo pasować do naszej oryginalnej oprawki. Będziemy musieli ją delikatnie zmodyfikować. Przykładamy do niej żarówkę i widzimy, że trzeba spiłować jeden z bolców. Robimy to za pomocą pilnika lub szlifierki kątowej.

Proponujemy zakup żarówek lepszych firm. Charakteryzują się znacznie jaśniejszym światłem. Pozostaje jeszcze kwestia wyświetlanych informacji z komputera pokładowego. Jak da się zauważyć, żarówka ta jest słabsza o 2W. Mimo tej różnicy nie podaje nam błędu o przepalonej żarówce.

Przechodzimy do montażu żarówki. Wkładamy ją do oprawki i uważamy, żeby nie dotykać bańki szklanej. Uwaga ta ma duże znacznie w przypadku pozostania przy rodzaju H6W. Jeśli pozostawimy na niej ślady, należy ją odtłuścić. W tym celu musimy użyć benzyny ekstrakcyjnej. Teraz zapalamy światła pozycyjne i montujemy wszystko w odwrotnej kolejności.

Zobacz też: Alfa Romeo 156: wymiana pompy paliwa

Kciukiem i palcem chwytamy za płaską część i podejmujemy próbę włożenia do środka na swoje miejsce. Pozostawiając zapalone światła, możemy zamontować ją tak jak należy. Patrzymy od strony reflektora i kierujemy nią. Zakręcamy zaślepkę i wyłączamy światła. Szczerze polecamy wymianę na żarówki T4W, będą nam służyć znacznie dłużej i unikniemy częstych wymian. Cena nominalnych (H6W) również jest znacznie wyższa od proponowanych w artykule zamienników.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Szkolenia redukujące punkty karne. W 10 dni WORD-y zredukowały 34 tys. punktów

    Polscy kierowcy pokochali szkolenia. Właściwie to jeden typ szkolenia. Mowa oczywiście o kursach redukujących 6 punktów karnych. Te wróciły do WORD-ów i stały się hitem. Jak informuje RMF FM, w 10 dni na szkoleniu pojawiło się blisko 6 tys. kierowców.

    Prawo jazdy plus, czyli darmowe prawo jazdy dla uczniów. Kto, co i dlaczego?

    Polacy uwielbiają słowo "darmowy". Jeszcze mocniej kochają je jednak politycy, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. PiS przedstawiło zatem swój kolejny pomysł. A tym jest darmowe prawo jazdy dla uczniów. Na czym polega program prawo jazdy plus?

    Ile czasu można przechowywać paliwo?

    Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

    Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

    Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

    REKLAMA

    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    REKLAMA

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    REKLAMA