REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Alfa Romeo 145: demontaż konsoli środkowej – opis krok po kroku

Robert Kuśpiel
Demontaż konsoli środkowej nie jest trudny. fot. newspress
Demontaż konsoli środkowej nie jest trudny. fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA

Konsolę środkową demontujemy z różnych powodów. Nie jest to trudne zadanie jednak trzeba zachować odpowiednią kolejność demontażu.

Celem przedstawionego demontażu jest konieczność wymiany przepalonych żarówek.

REKLAMA

Zobacz też: Alfa Romeo: montaż zmieniarki – opis krok po kroku

Co będzie nam potrzebne?

• Śrubokręt płaski
• Śrubokręt gwiazdkowy
• Klucz imbusowy
• Żarówki W1,2W lub W2,3W
• Diody (opcjonalnie)

Kiedy pojawia się problem przepalonych żarówek w środkowej konsoli, nie należy się bardzo martwić, że stracimy dużo czasu na wymianę kilku żarówek. Oczywiście, z taką usterką można jeździć, jednak w końcu będziemy musieli wymienić przepalone żarówki.
Na początku należy przyjrzeć się dokładnie centralnej konsoli, zauważymy tam dwa elementy (po obydwu stronach konsoli), które musimy zdemontować. Delikatnie podważymy je płaskim śrubokrętem, uważając, żeby nie porysować sąsiadujących elementów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Alfa Romeo 1.8 TS: wymiana świec

REKLAMA

Następnie w górnej części konsoli lokalizujemy dwie śruby imbusowe, schowane w centralnej kratce. Odkręcenie tych mocowań również nie powinno sprawić żadnego kłopotu. Teraz możemy przejść do wymontowania popielniczki. Po jej otwarciu zobaczymy cztery śruby, które następnie wykręcamy. Popielniczka powinna wyjść bezproblemowo. Pamiętajmy również o odłączeniu od niej przewodów.

Kolejnym etapem jest zdjęcie pokręteł z przełączników od regulacji siły, temperatury i kierunku nawiewu, a także cyrkulacji zewnętrznej i wewnętrznej. Po wyjęciu będą widoczne trzy śruby, które należy wykręcić. W tym momencie mamy uwolnione wszystkie mocowania konsoli. Chwytamy ją od dołu i delikatnie ciągniemy do siebie i do góry. Jeżeli wyczuwamy opór, to znak, że nie wszystkie śruby zostały odkręcone.

Zobacz też: Volkswagena zaloty do Alfy Romeo

Po wyjęciu konsoli widoczne są przepalone żarówki. Jak już wspominaliśmy, jest to praktycznie jedyny powód demontażu. Jakie żarówki zamontować w miejsce oryginalnych? - mamy bardzo duży wybór. Możemy kupić diody, jednak mogą mało wydajnie rozpraszać światło. W standardzie występują żarówki o mocy 1,2W. My proponujmy zamontować 2,3 W, czyli mocniejsze. Uzyskany efekt powinien być bardziej zadowalający.

Pozostaje nam poskładanie wszystkiego w odwrotnej kolejności. Zwracamy uwagę, żeby podłączyć wszystkie kostki elektryczne. Mocowania mogą się trochę różnić w zależności od wersji, ale metoda pozostaje bez zmian.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

REKLAMA

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy. Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha zapewnił, że osoby łamiące sądowy zakaz będą surowo karane i najmocniej odczują proponowane przez nas zmiany. Projekt nowego prawa jest już przygotowany.

Badanie techniczne pojazdu 2025 r. Ile wynosi?

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, każdy właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru, przyczepy lub samochodu osobowego przeznaczonego do zawodów sportowych jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego. Ile wynosi badanie techniczne pojazdu w 2025 r.?

REKLAMA