REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto porady

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wymiana filtra powietrza i filtra kabinowego Renault Laguna II

Wymiana filtra paliwa - Renault Laguna II

Filtr paliwa to element ulegający zużyciu w miarę eksploatacji. Wymiana filtra paliwa w Renault Laguna II nie jest droga, ale zalecamy wykonywać ją w pomieszczeniu o bardzo dobrej wentylacji. Opary paliwa mogą być bardzo uciążliwe.

Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna II diesel

Wymianę oleju silnikowego wraz z filtrem oleju, nie tylko w Renault Lagunie II należy wykonać co roku o tej samej porze lub co 15 000 kilometrów. Zalecamy stosować olej tego samego producenta jaki był wcześniej zalany.

Naprawa tylnego zacisku hamulcowego Renault Laguna II

Uszkodzony zacisk hamulcowy to częsty problem właścicieli Renault Laguna II. W poradniku tym pokażemy jak samemu zregenerować zatarty zacisk w Renault.

REKLAMA

Wymiana sprężarki klimatyzacji - Renault Laguna II

Niedziałająca klimatyzacja może okazać się dokuczliwą usterką, zwłaszcza w upalne dni. W poradniku tym pokażemy jak wymienić sprężarkę klimatyzacji w Renault Laguna II.

Wymiana tylnych amortyzatorów: Renault Laguna II

Zużyte amortyzatory, bez względu na to, czy zamontowane są na osi tylnej czy przedniej mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Poniżej radzimy, jak samodzielnie wymienić tylne amortyzatory w Renault Laguna II.

Wymiana przednich amortyzatorów Renault Laguna II

Amortyzatory wpływają na jakość i bezpieczeństwo jazdy każdego pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić przednie amortyzatory w Renault Laguna II

Legendarne silniki cześć I: LS3, VR38DETT i B16A2

Silnik to serce samochodu. Od jego wyboru w dużej mierze zależy zadowolenie kierowcy, zwłaszcza w kontekście auta sportowego. Dziś zaprezentujemy pierwszą cześć jednostek uważanych za jedne z najlepszych na świecie: LS3, VR38DETT oraz B16A2.

REKLAMA

Wymiana filtrów: kabinowego, filtra paliwa i filtra powietrza w Renault Laguna I

Wymiany filtrów paliwa, kabinowego oraz powietrza w Renault Laguna I nie są skomplikowane ani nie są drogie. Większość kierowców poradzi sobie z tymi wymianami samodzielnie.

Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna I

Regularna wymiana oleju silnikowego jest istotna dla żywotności jednostki napędowej. Przy okazji wymiany oleju nie można zapomnieć o wymianie filtra oleju. W poradniku pokażemy, jak wymienić olej i filtr oleju w Renault Laguna I.

Przed zimą sprawdź, czy Twoje auto jest bezpieczne!

Właściwe przygotowanie auta do okresu zimowego znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa zarówno naszego, jak i innych użytkowników dróg. W poniższym poradniku podpowiadamy, jakie elementy auta należy sprawdzić przed zimą.

Jak zarobić na starym aucie?

Pozbądź się legalnie niesprawnego, rdzewiejącego w ogródku lub na parkingu auta i jeszcze na tym zarób nawet kilka tysięcy złotych. W polskim Internecie jest miejsce, gdzie można porównać ceny w stacjach demontażu i wybrać najlepszą ofertę.

Skoda Favorit kończy 25 lat

Skoda Favorit zadebiutowała podczas 29. Międzynarodowych Targów Przemysłowych w Brnie w 1987 roku. W tym roku minęło 25 latod tego wydarzenia. Favorit to jeden z najważniejszych samochodów w historii marki.

Jak korzystać z nowych warszawskich parkometrów?

Od listopada żeby zaparkować w centrum warszawy kierowcy muszą wpisać w parkometrze numer rejestracyjny parkowanego auta. Nowe parkometry mają za zadanie ukrócić oszustwa związane z parkowaniem samochodu.

Jaki jest prawidłowy poziom ciśnienia w oponach i jak często kontrolować ciśnienie?

W ramach akcji edukacyjnej „Ciśnienie pod Kontrolą” przeprowadzono badania, z których wynika, że ponad 30 proc. polskich kierowców nie wie, jaki jest prawidłowy poziom ciśnienia w oponach ich samochodów. Dodatkowo większość z nich kontroluje stopień napompowania opon zdecydowanie za rzadko.

Uwaga na zimowy płyn do spryskiwaczy! Możesz nawet stracić wzrok

Każdy zimowy płyn do spryskiwaczy zawiera alkohol, który zabezpiecza przed zamarzaniem i wspomaga zmywanie brudu. Udział alkoholi wynosi dla płynów zimowych ok. 30-35%. Najczęściej producenci stosują do tego celu alkohol etylowy, rzadziej izopropylowy, ostatnio także metylowy.

Ile czasu i pieniędzy traci w korkach polski kierowca?

Nawet ponad dwa tygodnie życia i kilka tysięcy złotych marnują polscy kierowcy na stanie w ulicznych korkach. W innych miastach sytuacja wygląda nieco lepiej, jednak wyniki badania są alarmujące. Zobacz ile czasu marnują w korku kierowcy w Twoim mieście.

Jakie opony kupują polscy kierowcy?

Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że polscy kierowcy kupując opony zwracają szczególną uwagę na cenę oraz producenta danej opony, a także na bezpieczeństwo i zrównoważone osiągi.

Opel Insignia z LPG

Opel Insginia to obecnie flagowy model niemieckiego producenta z Rüsselsheim. Współpraca z Saabem zaowocowała wspólnymi silnikami, w tym jednostkami z turbodoładowaniem. Wysokie spalanie a przede wszystkim wysokie ceny paliw spowodowały, że część kierowców chce dostosować Insignię do zasilania gazem LPG. Czy to dobry pomysł?

Jak zregenerować turbinę w 1.9 TDI? cz. III

Silniki 1.9TDI są najbardziej popularne na naszych drogach. Wyeksploatowana turbina może odebrać przyjemność z jazdy turbo dieslem. Poniżej trzecia część poradnika, w którym opisujemy jak jak samemu przeprowadzić regenerację turbiny w 1.9TDI.

Jak zregenerować turbinę w 1.9 TDI? cz. II

Silniki 1.9TDI są najbardziej popularne na naszych drogach. Wyeksploatowana turbina może odebrać przyjemność z jazdy turbo dieslem. Poniżej druga część poradnika, w którym opisujemy jak samemu przeprowadzić regenerację turbiny w 1.9TDI.

Jak zregenerować turbinę w 1.9 TDI? cz. I

Silniki 1.9TDI są najbardziej popularne na naszych drogach. Wyeksploatowana turbina może odebrać przyjemność z jazdy turbo dieslem. Poniżej część pierwsza poradnika, w którym pokażemy jak samemu przeprowadzić regenerację turbiny w 1.9TDI.

Jak uniknąć napraw skrzyń biegów?

Awarie skrzyń biegów najczęściej kończą się bardzo kosztowną naprawą. W poradniku tym pokażemy jak ograniczyć ryzyko powstania awarii skrzyni biegów.

Jak naprawić niedziałający hamulec ręczny?

Regularne przeglądy hamulca ręcznego zapewnią nam jego prawidłowe działanie. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić i naprawić hamulec awaryjny.

Przekręcona kierownica (przy jeździe na wprost) – o czym świadczy, jak ją naprawić?

Przekręcona kierownica podczas jazdy na wprost to zjawisko dość często spotykane w używanych samochodach. W poradniku tym przedstawimy co jest powodem takiego przekręconej kierownicy i jak to naprawić?

Volkswagen Polo 6N: wymiana Simmering wybieraka skrzyni biegów

Usterka Simmering wybieraka skrzyni biegów to częsta usterka w Volkswagen Polo 6N. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić Simmering w VW Polo.

Czy można naprawić przepustnicę, jak naprawić przepustnicę?

Falowanie obrotów, gaśnięcie silnika podczas zatrzymywania się. To tylko niektóre objawy uszkodzonej przepustnicy. Czy da się naprawić taką awarię?

Pasy bezpieczeństwa, a ciąża

Czy kobiety w ciąży powinny zapinać pasy bezpieczeństwa? W myśl polskich przepisów nie muszą. Ale badania wskazują jednoznacznie, że kobiety w ciąży powinny zapinać pasy bezpieczeństwa. Jednak muszą zrobić to w odpowiedni sposób.

Po jakich lekach nie można prowadzić samochodu?

Wielu kierowców zażywa lekarstwa nie zastanawiając się, czy stosowane substancje mają wpływ na kondycję psychofizyczną kierującego. Tymczasem nawet lekarstwa na tzw. grypę mogą mieć działanie niepożądane dla kierujących. Po jakich lekach nie można prowadzić samochodu?

Czy przez Internet można wymienić opony?

Oczywiście nie, ale za pomocą Internetu można umówić się na wymianę opon. Potrwa to tylko kilkadziesiąt sekund, a pomoże ominąć sezonowe kolejki w warsztatach. Wystarczy skorzystać z internetowego systemu zapisów dostępnego na stronie internetowej.

Kierowcy na Lubelszczyźnie nie dbają o ciśnienie powietrza w kołach

W czasie ogólnopolskiej akcji Michelin „Ciśnienie pod Kontrolą” przebadano ponad 5,3 tys. samochodów. W dniach od 22 do 26 października 2012 r. w 48 serwisach sieci Euromaster przeprowadzono bezpłatne pomiary ciśnienia w oponach oraz kontrolę stanu bieżnika. Z badań przeprowadzonych podczas akcji wynika, że 38,89 proc. pojazdów miało prawidłowe ciśnienie w oponach, podczas gdy w ubiegłym roku było ich 35,11 proc. Najbardziej świadomi znaczenia prawidłowego ciśnienia okazali się kierowcy z Podlasia, a najgorsze wyniki uzyskano w woj. lubelskim – 74,22 proc. z nieprawidłowym ciśnieniem.

Symulatory jazdy - co potrafią dziejsze urządzenia tego typu?

Rozwój techniki komputerowej, w tym m.in. rynku gier komputerowych, okazał się przydatny także przy zdobywaniu umiejętności przez kierowców mających się poruszać po rzeczywistych drogach. Co potrafią dzisiejsze symulatory jazdy? W czym mogą okazać się przydatne?

Sprawdż czy możesz jeździć samochodem nocą!

Jazda samochodem po zmroku, to dla znacznej części kierowców spore obciążenie psychiczne. Słaba widoczność utrudnia dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Co gorsza niektórzy kierowcy, z powodów zdrowotnych, w ogóle nie powinni siadać nocą za kierownicę. Czy są metody mogące ocenić ich zdolności wzrokowe podczas jazdy nocą?

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie - warto?

Serwisowanie układu hamulcowego przeciętny kierowca sprowadza do wymiany tarcz hamulcowych wraz klockami . Ci skrupulatniejsi pamiętają także o okresowym wymianie płynu hamulcowego. Czy to wszystko o co trzeba zadbać?

Geometria kół w 3D. Jak to działa?

Ustawianie zbieżności kół i osi jezdnych auta w technologii trójwymiarowego modelowania zapewnia, szybki (poniżej 5 minut) i dokładny pomiar w bezkablowym systemie. Klient ma możliwość obserwowania pracy mechanika przy regulacji geometrii kół w 3D i wyświetlanych na bieżąco kątów na ekranie udostępnionym w biurze serwisu.

Nowa jakość akumulatorów?

Pierwsze ładowanie akumulatora, czyli proces elektroformacji ma kluczowe znaczenia dla jego żywotności. Technologia produkcji akumulatorów zmierza do tego, by proces ten był jak najdoskonalszy.

Zanim wyruszysz na 1-go listopada

Świętu 1-go listopada każdego roku towarzyszą zatrważające statystyki dotyczące wypadków na drogach. Warto dobrze zaplanować wyjazd, by ograniczyć potencjalne niedogodności.

Renault Fuego Turbodiesel (1982-84)

Renault Fuego Turbodiesel przypomina o pionierstwie francuskiej motoryzacji. Model był nie tylko pierwszym coupe napędzanym silnikiem wysokoprężnym, w ówczesnych czasach bbył również najszybszym samochodem z silnikiem Diesla pod maską. W tym roku mija 30 lat od debiutu Fuego Turbodiesel.

Wypożyczanie samochodu - krok po kroku

Wypożyczanie samochodu w polskich realiach nadal jest pojęciem obcym i praktycznie nieznanym. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Podpowiadamy, jak krok po kroku wynająć auto i nie przepłacić za nie.

Jak wysuszyć wnętrze samochodu?

W okresie jesienno-zimowym ważne dla komfortu jazdy jest utrzymania wnętrza samochodu względnie suchym. Radzimy w kilku zdaniach jak skutecznie wysuszyć wnętrze samochodu.

Nowe etykiety na oponach zaczną obowiązywać w listopadzie, jak je czytać?

Tym samym od pierwszego listopada 2012 r. na każdej sprzedawanej oponie będzie musiała znaleźć się etykieta informująca o osiągach konkretnego modelu opony.

Silniki typu boxer - rodzaje

Niskie koszty produkcji oraz tańsza eksploatacja to główne czynniki, które zadecydowały o niskiej popularności silników typu boxer. Mało osób zdaje sobie sprawę z ich zalet, jeszcze mniej, że są różne ich rodzaje.

Ile samochodów z LPG jeździ po Polskich drogach?

Wiele starszych samochodów dobrze znosi współpracę z instalacjami gazowymi, do tego koszt takiej adaptacji jest niższy niż w przypadku nowszych i bardziej skomplikowanych pojazdów. Są jednak producenci, którzy oferują fabrycznie nowe auta z instalacjami gazowymi, dzięki czemu popularność aut z LPG wciąż rośnie. W naszym kraju jest bardzo dużo aut zasilanych gazem płynnym i wyprzedza nas pod tym względem jedynie Turcja, gdzie litr benzyny kosztuje średnio 8,5 zł. Zapraszamy co zapoznania się z raportem "Samochody z instalacjami LPG w Polsce" przygotowanym przez serwis otoMoto.pl

Z tymi silnikami mogą być problemy: Alfa Romeo 2.0 TS

Powszechne opinie o samochodach sygnowanych logiem Alfa Romeo nie należą do pozytywnych. Silnik 2.0 TS, który występował m.in. w Alfie Romeo 147, 156 czy 166 jest jednostką nowoczesną, ale borykającą się z pewnymi problemami. Jeśli nie zostaną one w porę zdiagnozowane i usunięte, mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia jednostki napędowej.

Poślizg w czasie deszczu, co robić?

To w pierwszej godzinie opadów dochodzi do największej liczby wypadków drogowych spowodowanych gorszymi warunkami na drodze. Trenerzy Szkoły Jazdy Renault podpowiadają, jak zachowywać się podczas poślizgu kół?

Pora roku a dobór oleju silnikowego. Czy zimą należy stosować inny olej niż latem?

Jesienią właściciele samochodów zaczynają przygotowywać swoje pojazdy do pracy w cięższych zimowych warunkach. Należy dokonać przeglądu stanu zimowego ogumienia, piór wycieraczek, a także filtrów powietrza silnika oraz kabinowego. Na niskie temperatury narażone są też płyny eksploatacyjne, takie jak płyn do spryskiwaczy i płyn chłodniczy, jednak szczególną uwagę trzeba zwrócić na olej silnikowy.

Przegląd cen usług w stacjach szybkiej obługi

Podstawowe czynności serwisowe związane z obsługą samochodu można wykonać we własnym zakresie, bądź oddać auto w ręce mechaników z tzw. stacji szybkiej obsługi samochodów. W porównaniu do Autoryzowanych Stacji Obsługi, oferują one znacznie niższe ceny zarówno części jak i robocizny. Która z nich ma najlepszą ofertę?

Pęknięty zderzak - naprawić, czy wymienić element?

Zderzak to element, który ma na celu absorbować jako pierwszy siły powstałe w trakcje kolizji auta. Co zrobić gdy ulegnie uszkodzeniu? Kupić nowy czy naprawiać?

Co się bardziej opłaca - kupić samochód po stłuczce i naprawić go samodzielnie, czy nabyć już naprawione auto?

Zakup używanego samochodu to loteria. Poszukiwane są przede wszystkim auta bezwypadkowe, ale ich przeszłość jest coraz trudniejsza do ustalenia nawet dla autoryzowanych serwisów samochodowych. Może warto zatem kupić uszkodzone auto i naprawić je we własnym zakresie? Czy to się opłaca?

Kupić zamienniki czy części oryginalne?

Ceny części zamiennych mogą istotnie się różnić w zależności od źródła, w którym je nabywamy. Zwiększony dostęp do tzw. „zamienników”, czyli części będących odpowiednikami podzespołów oryginalnych dostępnych w ASO, wyraźnie zmniejszyły koszty serwisowania aut. Czy zamienniki mogą być alternatywą dla części pochodzących z autoryzowanych serwisów samochodowych?

REKLAMA