REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Volkswagen Polo 6N: wymiana Simmering wybieraka skrzyni biegów

Robert Kuśpiel
przekładnia, zębatki, skrzynia biegów Fot. Fotolia
przekładnia, zębatki, skrzynia biegów Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Usterka Simmering wybieraka skrzyni biegów to częsta usterka w Volkswagen Polo 6N. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić Simmering w VW Polo.

Do wykonania wymiany Simmeringa w Volkswagenie Polo będą nam potrzebne:

REKLAMA

- rozpuszczalnik

- pędzelek

- klucz oczkowy 10

- krótki i długi śrubokręt

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- klucz 17

- szmatki

- nowy uszczelniacz

- olej do skrzyni

- pojemnik na olej ze skrzyni

- papier ścierny

- gumowy przewód

Zobacz też: Porysowana szyba – polerować czy wymienić?

REKLAMA

Dobrze jeżeli będziemy mogli skorzystać z kanału. Można unieść samochód za pomocą lewarka i podłożyć podstawki, ale wygodniej i bezpieczniej pracuje się przy wymianie w kanale. Zanim zaczniemy sprawdźmy, czy olej nie wycieka z innych miejsc niż simmering. Zdarzają się przypadki, że olej wycieka również poprzez uszczelniacze półosi napędowych. Po oględzinach przystępujemy do demontażu.

Pierwszy krok to zlanie oleju ze skrzyni biegów. Podstawiamy puste naczynie pod skrzynię i odkręcamy korek spustowy. Teraz czyścimy dokładnie zabrudzenia olejem ze skrzyni biegów. Wykonujemy to za pomocą szmatki, pędzelka i rozpuszczalnika. Następnie odkręcamy śrubę (klucz 10) na zacisku wybieraka i zdejmujemy go. Uszczelniacz wyjmujemy za pomocą dwóch śrubokrętów. Należy uważać, żeby nie uszkodzić sworznia wybieraka oraz nie wbić śrubokręta w aluminiowy korpus.

Zobacz też: Regeneracja rozrusznika - czy warto?

Jeśli są widoczne zarysowania na wybieraku jak i wejściu w skrzynie to należy je delikatnie przeszlifować za pomocą papieru ściernego. Odtłuszczamy miejsce montażu uszczelniacza za pomocą rozpuszczalnika. Nowy uszczelniacz wkładamy tak, żeby był na równi z obudową. Jeśli nie możemy wsadzić go palcami można wepchnąć go za pomocą starego uszczelniacza.

Teraz zakładamy zacisk i wkręcamy śrubę mocującą tak, żeby weszła w otwór w wybieraku. Pozostaje nam nalać świeży olej do skrzyni biegów. Będzie nam do tego potrzebny gumowy wąż. Olej uzupełniamy do momentu aż osiągnie poziom korka spustowego. Olej wlewamy powoli (jest gęsty). Do uzupełnienia odpowiedniego stanu będziemy potrzebować około 3l oleju przekładniowego.

Zobacz też: Jak odkręcić zapieczone bądź skorodowane śruby?

Opuszczamy samochód i uruchamiamy silnik. Wciskamy sprzęgło i przełączamy dźwignię w każdą pozycję. Następnie przełączamy na pierwszy bieg i udajemy się na jazdę próbną. Podczas jej trwania staramy się jechać na każdym biegu. Po powrocie stawiamy auto na kanał i sprawdzamy skrzynie pod kątem wycieków, jeśli nic nie zauważyliśmy to znak, że wymiana została wykonana prawidłowo.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

REKLAMA

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

REKLAMA