REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Renault Laguna II: demontaż pompy paliwa

Robert Kuśpiel
Wymiana pompy paliwa nie będzie kosztowna jeśli zaopatrzymy się w jej używany egzemplarz.
Wymiana pompy paliwa nie będzie kosztowna jeśli zaopatrzymy się w jej używany egzemplarz.
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wymontowanie pompy paliwa nie jest trudną czynnością jeśli znamy poszczególne kroki. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować pompę paliwa w Renault Laguna I.

Uszkodzona pompa paliwa może doprowadzić do unieruchomienia samochodu. W przypadku jej awarii czeka nas zakup nowej. Warto jednak przejrzeć wcześniej rynek części używanych. Pompy paliwa do Renault Laguny można kupić nawet za mniej niż 100 zł.

REKLAMA

Zanim zaczniemy demontaż pompy paliwa w Renault Lagunie II powinniśmy poszukać dobrze wentylowanego pomieszczenia, z dala od źródła ognia. Benzyna jak i jej opary są bardzo łatwopalne, co może doprowadzić do pożaru.

Do wykonania demontażu pompy paliwa w Renault Lagunie II będą nam potrzebne:

- mały śrubokręt

- duży śrubokręt

- szmatki

- kawałek sznurka

- przyrząd do rozpinania szybkozłączek (można próbować za pomocą śrubokręta płaskiego)

Zobacz też: Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna I

REKLAMA

Unosimy klapę bagażnika i wyjmujemy półkę, następnie składamy tylne siedzenia i zdejmujemy całą wykładzinę z bagażnika. Pompa paliwa znajduje się pod gumowym wieczkiem, bezpośrednio za kołem zapasowym patrząc od tyłu pojazdu. Po zdjęciu pokrywy odłączamy kostkę elektryczną od pompy.

Kolejny krok to rozpięcie przewodów paliwowych. W Renault Laguna I występowały dwa typy zapięć przewodów. W pierwszym przypadku nie jest potrzebny do tego specjalny przyrząd. Wystarczy lekko rozruszać przewód i można zdjąć go z króćca. Jeśli mamy drugi typ zapięcia to potrzebujemy specjalnego narzędzia do tego typu złączek lub płaskiego śrubokręta. Korzystając ze śrubokręta należy robić to bardzo ostrożnie. Po odpięciu przewodów należy je zabezpieczyć przed wyciekiem paliwa. Najlepiej zrobić to za pomocą szmatek.

Teraz przechodzimy do najtrudniejszego zadania. Musimy odkręcić nakrętkę mocującą pompę do baku. W większości przypadków nakrętka ta jest zapieczona. Ciekawym a zarazem skutecznym rozwiązaniem okazuje się kawałek sznurka i śrubokręt. Robimy dwie pętelki na końcach sznurka i okręcamy go dookoła nakrętki. Przekładamy śrubokręt przez pętelki i zaczynamy odkręcać nakrętkę.

Zobacz też: Wymiana filtrów: kabinowego, filtra paliwa i filtra powietrza w Renault Laguna I

Kiedy uporamy się już z nakrętką, pozostaje nam wyjąć pompę razem z uszczelką. Podczas wykonywania tej czynności należy uważać, żeby nie uszkodzić pływaka odpowiedzialnego za wskazania stanu paliwa.

Nową pompę paliwa montujemy w odwrotnej kolejności. Zwracajmy szczególną uwagę na ułożenie uszczelki pompy. Po zamontowaniu nowej pompy przekręcamy kluczyk na zapłon i czekamy około 20 sekund, po czym uruchamiamy silnik. Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie, nie powinno być problemu z jego rozruchem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

    Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

    Ile kosztuje kurs redukujący 6 punktów karnych?

    Kurs redukujący 6 punktów karnych powrócił. Kierowcy rzucili się do ośrodków ruchu drogowego w całym kraju, ale zszokowała ich jedna rzecz. Cena szkolenia wzrosła 3-krotnie. WORD-y chyba postanowiły odbić sobie chude lata.

    Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości - czy to możliwe?

    Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się ewentualnym konsekwencjom tej nowelizacji, ustawa przegłosowana przez Sejm wciąż wzbudza wiele emocji. Niektórzy właściciele pojazdów obawiają się, że z czasem ten rodzaj kary będzie miał znacznie szersze zastosowanie. Czy w przyszłości może dojść do wprowadzenia w Polsce konfiskaty aut za przekroczenie prędkości, skoro takie przepisy obowiązują od lat w innych krajach Europy?

    Za co zabierają prawo jazdy na 3 miesiące?

    W Polsce są przepisy pozwalające na odbieranie kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące. Te działają jednak w ściśle określonych przypadkach. Scenariusze są tak naprawdę trzy. Dziś każdy z nich dokładnie omówię w tym poradniku.

    REKLAMA

    Naklejka w strefie czystego transportu. Zniknie, zanim się pojawi?

    Naklejka w strefie czystego transportu miała się stać must have. Teraz rządzący wycofują się z tego pomysłu. I choć idą w dobrym kierunku, ten nadal jest problematyczny, ale dla gmin. Bo choć pojawiła się furtka kasująca nalepkę w SCT, ta okazuje się kosztowna.

    Unijne rozporządzenie AFIR. Wyższe wymogi dla infrastruktury ładowania elektryków!

    Rozporządzenie AFIR, przyjęte w lipcu tego roku przez Radę Unii Europejskiej, nakazuje rozbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Czy Polska jest na to gotowa?

    Akcja „Prędkość” w środę 20 września. Drogówka zapowiada wzmożone kontrole

    Policjanci ruchu drogowego będą w środę 20 września prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość” – poinformował podkom. Marcin Sulik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że działania będą prowadzone w ramach corocznej europejskiej kampanii „Roadpol Safety Day 2023”.

    Odbieranie prawa jazdy seniorom. Przepisy pozwalają na to od lat!

    Wiek i ewentualne choroby robią swoje. Senior może nie nadawać się do prowadzenia pojazdu i to pomimo wielu lat spędzonych za kółkiem. Czy jest zatem możliwość, aby stracił prawo jazdy? Trochę nie, a trochę tak. Są przepisy, które stanowią furtkę. I obowiązują od lat.

    REKLAMA

    Zakaz wjazdu do Polski i UE dla samochodów zarejestrowanych w Rosji

    Samochody zarejestrowane w Rosji dostały właśnie zakaz wjazdu na teren UE. 17 września 2023 r. stosowne przepisy zaczęły obowiązywać w Polsce. Co oznaczają? Czy przewidują jakieś wyjątki? O tym w naszym poradniku.

    Darmowe OC dla kupujących auta (nowe i używane) przed wyborami. Warto złapać okazję, bo niedługo będzie drożej!

    Duża obniżka stóp procentowych dokonana na początku września przez Radę Polityki Pieniężnej, wskutrek czego stopa WIBOR „zjechała” poniżej 6%, spowodowało zauważalny spadek raty za samochód nowy i używany – wynika z symulacji Carsmile i Otomoto Klik. Obniżka raty jest już na tyle znacząca, że pozwala pokryć koszt ubezpieczenia OC. Korzyść ta może jednak okazać się krótkotrwała, bo za chwilę auta znów zaczną drożeć – ostrzegają eksperci. 

    REKLAMA