REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie masz garażu? Jest sposób na przechowanie motocykla i letnich opon

Nie masz garażu? Jest sposób na przechowanie motocykla i letnich opon
Nie masz garażu? Jest sposób na przechowanie motocykla i letnich opon

REKLAMA

REKLAMA

Odpowiednie przygotowanie auta i motocykla do sezonu zimowego zapewnia nie tylko dobre samopoczucie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też warto zadbać o przegląd pojazdu, konserwację i właściwe przechowanie akcesoriów czy części motoryzacyjnych, które przydadzą się dopiero na wiosnę.

REKLAMA

Przygotowując się do nadchodzącej zimy, należy sprawdzić kondycję pojazdu, a także wymienić opony. Jeżeli są zużyte, lepiej nie ryzykować i je wyrzucić. Opony w dobrym stanie mogą jednak przydać się na wiosnę, dlatego też warto pomyśleć o ich sezonowym przechowaniu. Powinno się je dobrze umyć, zakonserwować, a także poszukać miejsca, w którym będzie można je schować. Należy zwrócić uwagę, by panowała w nim właściwa temperatura i wentylacja, a także by nie było ono zbyt jasne. Opony składuje się też w odpowiedniej pozycji. Jest to bardzo ważne, gdyż niewłaściwe przechowywanie może spowodować ich zniszczenie.

REKLAMA

Gdzie warto je schować? Możliwości są różne. Na forach internetowych użytkownicy wymieniają wiele sprawdzonych sposobów. Opony można przechowywać w domu lub garażu. Lepiej jednak, by nie był to balkon czy ogród, gdyż będą one narażone na zniszczenie. Można także poprosić o pomoc znajomego, przechować je w serwisie lub zdecydować się na wynajem samoobsługowej komórki. Ostatnie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne wśród fanów motoryzacji, dla których pełnią one rolę garażu.

Zobacz też: Zdbaj o auto stojące zimą w garażu. Nowość na rynku: Ciepła brama garażowa

REKLAMA

Jak mówi Dorota Sztuba z poznańskiego Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia, zdecydowana większość właścicieli aut czy motocykli wynajmuje samoobsługowe komórki, aby przechować w nich sezonowe rzeczy, takie jak np. opony letnie, narzędzia czy części samochodowe. Co ciekawe, przybywa też osób, które decydują się na garażowanie motocykla. Choć sezon motocyklowy zakończył się już jakiś czas temu, każdy podejmuje indywidualną decyzję o tym, kiedy schowa swój jednoślad na zimę. Pogoda może jednak zaskoczyć, a jazda w trudnych warunkach jest nie tylko nieprzyjemna, ale przede wszystkim niebezpieczna.

- W zeszłym roku zaskoczyła mnie zima, dlatego też już teraz schowałem motor do samoobsługowej komórki – mówi Marcin, poznaniak. - Takie rzeczy, jak kombinezon czy kask trzymam w domu, jednak do schowka powędrowały też części od motocykla oraz inne rzeczy, które nie będą mi potrzebne w najbliższym czasie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Część właścicieli motocykli korzysta z możliwości garażowania ich przez zimę u mechanika. Inni wynajmują miejsce na strzeżonym parkingu. W drugim przypadku, mimo odpowiedniego zabezpieczenia, pojazd wciąż narażony jest jednak na zniszczenie czy kradzież. Alternatywnym rozwiązaniem jest więc przechowywanie pojazdu w samoobsługowych komórkach, do których wynajmujący otrzymują indywidualną kartę wstępu i mają całodobowy dostęp do schowka. W magazynie panują też odpowiednie warunki (temperatura, oświetlenie, wilgotność), co sprawia, że nie trzeba obawiać się o zniszczenie przechowywanych rzeczy.

Zobacz też: Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl?

Bez względu na zastosowane rozwiązanie warto pamiętać, że odpowiednie garażowanie pojazdu i jego części pozwala cieszyć się nimi znacznie dłużej. Niezwykle ważnym powodem jest też bezpieczeństwo, gdyż poruszanie się po drodze niesprawnym i zaniedbanym autem czy motocyklem zwiększa ryzyko wypadku. Przechowywanie można określić też jako inwestycję na przyszłość. Na wiosnę nie trzeba bowiem kupować nowych rzeczy, gdyż mogą one jeszcze służyć przez długie lata.

Zobacz też: Kobiety coraz lepiej radzą sobie z obsługą techniczną samochodów

Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia

Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia jest projektem biznesowym firmy Euro Centrum zajmującej się wynajmem powierzchni magazynowych, produkcyjnych i biurowych. Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia powstało w 2011 roku jako pierwsze w Wielkopolsce i drugie na terenie Polski przedsięwzięcie oferujące usługę magazynowania samoobsługowego. Z oferty self storage korzystają zarówno osoby prywatne, które poszukują alternatywy dla strychów i piwnic, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Więcej informacji na stronie www.euroselfstorage.pl

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA