REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Alfa Romeo 156: odgrzybienie klimatyzacji. Poradnik

Regularne odgrzybianie klimatyzacji to jedna z podstawowych czynności, którą musimy wykonywać minimum, co roku. W poradniku tym dowiesz się jak prawidłowo odgrzybić klimatyzację w swoim Alfa Romeo 156.

Alfa Romeo 145: demontaż konsoli środkowej – opis krok po kroku

Konsolę środkową demontujemy z różnych powodów. Nie jest to trudne zadanie jednak trzeba zachować odpowiednią kolejność demontażu.

Alfa Romeo 145 TS: czyszczenie silnika krokowego – opis krok po kroku


Zabrudzenie silniczka krokowego może znacząco wpływać na pracę silnika. Nie ma jednak konieczności zakupu nowego, można go samodzielnie wyczyścić.

Alfa Romeo 156: wymiana folii ochronnej na słupkach zewnętrznych. Poradnik

Łuszcząca się folia ochronna na zewnętrznych słupkach Alfy Romeo 156 nie wygląda estetycznie. W poradniku tym przedstawiamy sposób na wymianę takiej wyeksploatowanej folii w Alfie Romeo 156.

REKLAMA

Alfa Romeo: montaż zmieniarki – opis krok po kroku


Zmieniarka jest bardzo funkcjonalnym dodatkiem do radia w każdym zestawie car – audio. W poradniku tym pokażemy jak zamontować takie urządzenie w większości aut Alfa Romeo.

Zamiast kryzysu wzrost sprzedaży aut

Eksperci przewidywali kryzys na polskim rynku motoryzacyjnym, tymczasem lutowy wynik 24 tysięcy sprzedanych nowych aut nie daje dilerom powodów do zmartwień. 

Przez bezalkoholowe stacje podrożeje paliwo

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, senatorowie chcą zaostrzenia przepisów dotyczących sprzedaży i reklam alkoholu. Projekt nowelizacji ustawy zakłada między innymi zakaz sprzedaży produktów alkoholowych na stacjach benzynowych. Analitycy branży paliwowej przewidują  podwyżki cen paliwa.

Zmiany w OC - koniec, czy początek dyskryminacji?

Mężczyźni płacą obecnie znacznie wyższe składki OC niż kobiety, co zostało uznane za dyskryminację, jak donosi serwis wyborcza.biz. Trybunał Sprawiedliwości żąda zmiany przepisów, decyzja wzbudza jednak wątpliwości, a ubezpieczyciele gorąco protestują.

REKLAMA

Przepisy drogowe na Cyprze

Cypr to wyspa położona na Morzu Śródziemnym, która rozciąga się na skrzyżowaniu szlaków Azji, Europy i Afryki. Podzielona jest na strefy wpływów – grecką i turecką. W części południowej (greckiej), zdominowanej przez turystów z całego świata, obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Danii?

W ojczyźnie najsławniejszego twórcy baśni, Hansa Christiana Andersena, warto znać przepisy drogowe, które są respektowane przez tamtejsze władze. Przedstawiamy najważniejsze przepisy skandynawskiego królestwa.

Przepisy drogowe w Finlandii

Finlandia to państwo o umiarkowanym chłodnym klimacie, w którym zachodzi zjawisko nocy i dnia polarnego. Kraj, w którym przeważają lasy i jeziora, jest doskonały do zwiedzania go samochodem. Poznajmy podstawowe przepisy drogowe kraju św. Mikołaja.

Test Nissan Murano: Kosmiczny Crossover

Murano przeszło ostatnio niewielkie zmiany stylistyczne, a pod jego maskę trafił diesel ze stajni Renault. Warto się temu autu przyjrzeć bliżej, bo niebanalna stylistyka to nie jedyne co ma do zaoferowania.

Genewa 2011: Suzuki Swift Concept-S

Suzuki ujawnił nowego Swifta Concept-S na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2011. Koncepcyjny Swift Concept-S ma charakterystyczny sportowy wygląd, ale pozostaje przy tym miejskim autem kompaktowym.

Jak przewozić samochodem duże przedmioty? Czy ładunek może wystawać z bagażnika?

Kodeks drogowy dokładnie reguluję sprawę przewożenia przedmiotów, które nie mieszczą się w przestrzeni bagażowej. W przypadku osobówek dozwolone jest, żeby wystawały one z bagażnika, czy przez boczną szybę. Trzeba jednak wiedzieć jak ładunek oznaczyć – inaczej policja opowie nam o tym za słoną opłatą.

Jakie są najdziwniejsze przepisy drogowe? Jakich przepisów nie da się przestrzegać?

Prawo o ruchu drogowym to potężny zbiór przepisów - złożonych i dokładnych, wręcz absurdalnie dokładnych. Który z kierowców jest w stanie rozszyfrować zapis: „Uczestnik ruchu drogowego ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego zachowania”?

Dlaczego SUV to nie auto terenowe? Jakie są różnice, wady i zalety?

Duże rodzinne kombi z podwyższonym prześwitem i napędem na cztery kola, czyli popularne SUV-y często klasyfikuje się jako auta terenowe. To nadużycie - SUV zwykle nie nadaje się do jazdy w ciężkim terenie. Od terenówki różni się chociażby budową nadwozia i napędu, przy czym nie oznacza to, że jest gorszy, raczej bardziej uniwersalny...

Kiedy pojechać na hamownię? Jak działa hamownia podwoziowa, czy jest bezpieczna dla auta?

W przypadku osiągów auta nie warto wierzyć w subiektywne odczucia. Prostym, stosunkowo tanim i, co najważniejsze bezpiecznym sposobem na sprawdzenie wartości mocy i momentu obrotowego, a także przyspieszeń i prędkości maksymalnej, jest hamownia podwoziowa.

Genewa 2011: Skoda Vision D Concept


Na 81. Salonie Samochodowym w Genewie Skoda zaprezentowała koncepcyjny pojazd VisionD, który ma być zapowiedzią stylu przyszłych modeli czeskiego producenta. Na masce samochodu odnajdziemy nowe logo marki, będące kolejną nowością zaprezentowaną w Szwajcarii.

Alfa Romeo 156: problem z przepalaniem się żarówek postojowych. Poradnik


W Alfie 156 dosyć często przepalają się żarówki postojowe. Niestety dosyć częsta wymiana może być uciążliwa. W poradniku tym przedstawimy sposób na przepalające się żarówki.

Alfa Romeo 156 SW FL: demontaż tylnego zderzaka – opis krok po kroku


Tylny zderzak demontujemy z różnych przyczyn. Najczęściej jest to spowodowane wymianą na drugi lub chęcią zamontowania czujników parkowania. W poradniku tym zdejmujemy tylny zderzak w Alfie Romeo 156 SW, czyli w nadwoziu kombi.

Alfa Romeo 166: wymiana tylnej piasty. Poradnik


Model 166 jest dosyć duży, jednak samodzielna wymiana piasty w tej limuzynie nie powinna sprawić problemów. Oto opis pokazujący jak dokonać tego szybko i skutecznie.

Jak powinny wyglądać prawidłowe oględziny samochodu? Część trzecia

Oto trzecia część poradnika dla kupujących używane auta. W tym odcinku zajmiemy się zawieszeniem i hamulcami.

Jak powinny wyglądać prawidłowe oględziny samochodu? Część druga

Oto część druga poradnika dla kupujących używane samochody. W tej części omówimy oględziny silnika i układu wydechowego.

Jak powinny wyglądać prawidłowe oględziny samochodu? Część pierwsza

Błyszczący lakier, do tego piękne duże alufelgi, które sprawiają, że mamy ochotę kupić takie auto. Jednak liczą się również inne walory. Poniżej znajduje się zbiór porad, na co zwrócić uwagę przy pierwszych oględzinach auta.

Alfa Romeo 156: wymiana chłodnicy. Poradnik

Cieknąca chłodnica wymaga natychmiastowej naprawy. W poradniku tym pokażemy jak szybko i sprawnie wymienić chłodnicę wody w Alfa Romeo 156 1.8 TS.

Jak powinna wyglądać kontrola drogowa? Co może policjant, co kierowca?


Prędzej czy później każdego kierowcę czeka spotkanie z policjantem z drogówki. Niekoniecznie może to być spowodowane złamaniem przepisów. Policja może nas zatrzymać chociażby do rutynowej kontroli. Jak zachowywać się po zatrzymaniu, co może policjant, a co kierowca?

Genewa 2011: Fiat 500 Coupe Zagato

Fiat zaprezentował koncepcyjną wersję Fiata 500 Coupe Zagato. Samochód wyraźnie różni się od standardowego Fiata 500 nie tylko za sprawą specjalnie skomponowanego, trójwarstwowego żółtego lakieru.

Fiat Seicento: wymiana klocków i tarcz hamulcowych przednich – opis krok po kroku


Dobre hamulce to podstawa bezpiecznego podróżowania. Zużyte klocki i tarcze wymagają natychmiastowej wymiany. W poradniku tym pokażemy jak to wykonać w Fiacie Seicento.

Alfa Romeo 156: wymiana wyświetlacza informacyjnego. Poradnik

W modelach przejściowych występuje fabryczna wada wyświetlacza zwanego infocenter. Poradnik ten przedstawia, w jaki sposób wyeliminować ten problem raz na zawsze.

Fiat Seicento: wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów. Poradnik


Usterki zawieszenia mają duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym zajmiemy się wymianą tylnych amortyzatorów oraz sprężyn w Fiacie Seicento.

Fiat Seicento: wymiana wewnętrznego uszczelniacza półosi. Poradnik


Wymiana wewnętrznego uszczelniacza półosi w Fiacie Seicento nie należy do łatwych prac. W poradniku tym przedstawimy sprawdzony sposób na wymianę tego elementu w popularnym Seicento.

Fiat Seicento: regeneracja alternatora – opis krok po kroku


Uszkodzony alternator może sprawić, że nasze auto odmówi dalszej jazdy. Nie ma potrzeby zakupu nowego. Oto opis krok po kroku jak naprawić alternator w Seicento.

Fiat Seicento: naprawa tylnej wycieraczki – opis krok po kroku


Stojąca wycieraczka po środku tylnej szyby może świadczyć o uszkodzonym silniczku. W poradniku tym pokażemy jak naprawić taką usterkę w naszym Seicento.

Fiat Seicento: wymiana bębenka wkładki zamka. Poradnik


Uszkodzony lub rozwiercony zamek w naszym aucie zazwyczaj świadczy o próbie kradzieży. W takiej sytuacji zostaje nam tylko wymiana bębenka wkładki zamka. Pokazujemy krok po kroku jak wymienić bębenek zamka w Fiacie Seicento.

Fiat Seicento: montaż alarmu – opis krok po kroku


W poradniku tym pokażemy jak zamontować alarm w Fiacie Seicento. Wbrew pozorom cała operacja nie jest trudna i bez problemu zamontujemy takie zabezpieczenie antykradzieżowe.

ULC: więcej ładunków w portach lotniczych

2 marca 2011. Polskie porty lotnicze w ubiegłym roku odprawiły prawie 81 tys. ton przesyłek cargo oraz poczty na trasach do Polski i za granicę - poinformowała rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Katarzyna Krasnodębska. W porównaniu z 2009 r. jest to wzrost o ok. 14 proc.

Fiat Seicento: wymiana poduszek silnika. Poradnik


Silnik Fiata Seicento zawieszony jest na trzech poduszkach. Uszkodzenie jednej z nich objawia się charakterystycznym stukotem podczas gwałtownego przyspieszania. Prezentujemy opis wymiany poduszek silnika w Fiacie Seicento.

Jak postępować podczas rozładunku towaru przy użyciu żurawi

Operator żurawia samojezdnego rozpoczął rozładunek stalowych słupów. Po uniesieniu słupa nastąpiło jego rozchwianie, a następnie wypięcie się z zawiesia. Opadający i rozkołysany element uderzył pracownika w głowę. W wyniku obrażeń pracownik doznał poważnego urazu głowy. Jakich zasad powinien przestrzegać operator i pracownik, aby uniknąć tego typu wypadków? Czy sposób zachowania operatora dźwigu był prawidłowy przy założeniu, że poszkodowany miał lub nie miał założonego kasku?

Odliczenie VAT przy leasingu samochodów po 1 stycznia 2011 roku

Czy po 1 stycznia 2011 roku nadal przysługuje firmom prawo odliczania całego VATu od rat leasingowych samochodów ciężarowych i tych "z kratką"? Czy pozostaje prawo do odliczenia całości podatku przy wykupie tych samochodów? Jaką stawkę podatku należy zastosować w przypadku późniejszej sprzedaży samochodów?

Wózki dyszlowe Jungheinrich z dodatkowym podnoszeniem ramion wsporczych

Mianem nowej generacji określono w Jungheinrich wózki akumulatorowe prowadzone dyszlem typ EJC 212z/214z/216z. Wyróżnikiem tych wózków jest możliwość dodatkowego podniesienia ramion podporowych.

Kiedy samochód sprowadzony z Niemiec nie podlega akcyzie?

W przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu ciężarowego (kategoria taryfowa CN 8704) z Niemiec, przerobionego tam z auta osobowego - podatnik oraz importer nie będą zobowiązani do zapłaty podatku akcyzowego.

Rząd: prywatyzacja PKP Cargo przez inwestora strategicznego

1 marca 2011 r. PKP Cargo powinno być sprywatyzowane przy udziale inwestora strategicznego, któremu będzie zaoferowany większościowy pakiet 50 proc. plus jedna akcja - zdecydował rząd. Rada Ministrów wysłuchała informacji ministra infrastruktury w tej sprawie.

Kto może wykonywać prace konserwacyjne przy wózku widłowym?

Pracodawca, chcąc zaoszczędzić na kosztach, zlecił smarowanie układów oraz wymianę klocków hamulcowych wózka widłowego jednemu z pracowników, który wykonuje drobne naprawy samochodów w zakładzie pracy. Czy takie prace może wykonywać pracownik niemający uprawnień konserwatora wózków widłowych?

Co zrobić, gdy organ odmówi rejestracji samochodu?

Odmowa rejestracji samochodu oznacza, że pojazd nie będzie dopuszczony do ruchu. Od tej decyzji przysługuje jednak odwołanie. Sprawdź, co zrobić w takim wypadku.

Czy odszkodowanie za wypadek drogowy jest przychodem firmy?

Samochód wykorzystywany przeze mnie w działalności gospodarczej (środek trwały) uległ wypadkowi z winy innego użytkownika drogi. Samochód ten nie był objęty ubezpieczeniem dobrowolnym AC. Za naprawę tego auta zapłaciła firma ubezpieczeniowa z polisy sprawcy wypadku – pieniądze zostały przelane bezpośrednio na konto warsztatu naprawczego. Czy kwota wypłaconego odszkodowania za naprawę powypadkową stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

Sprowadzamy więcej aut używanych


Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w styczniu 2011 roku do Polski sprowadzono o prawie jedną czwartą używanych samochodów osobowych więcej niż miesiąc wcześniej czyli w grudniu 2010 roku.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Finlandii?

Do Helsinek możemy dostać się promem bezpośrednio z Gdyni bądź przejechać krajami bałtyckimi trasą krajoznawczą. Bez względu na wybór trasy – u celu naszej podróży będziemy musieli poruszać się w ciężkich warunkach atmosferycznych. Podczas podróżowania po fińskich drogach duże zagrożenie stanowią łosie i renifery, które tarasują drogi w rejonach lasów. Nie zawsze ostrzegają przed stosowne znaki.

Co zrobić gdy samochód w leasingu ma wady?

Auto kupione w leasingu ma wady. Ujawnienie się wad samochodów na leasingu będzie uprawniało do podniesienia zarzutów np. z rękojmi. Pytanie tylko do kogo skierować takie zarzuty? Do firmy leasingowej, czy do sprzedawcy?

Kradzież auta a odszkodowanie z ubezpieczenia

Ochronę przed finansowymi skutkami szkód wynikających z uszkodzenia, zniszczenia, czy kradzieży auta zapewnia polisa ubezpieczenia autocasco. W określonych jednak sytuacjach za skradzione auto nie otrzymamy odszkodowania. W jakich?

Na co zwrócić uwagę w umowie leasingu samochodu?

Leasing jest wobec kredytu alternatywnym sposobem finansowania inwestycji w samochód. Należy jednak pamiętać, że leasing w sposób specyficzny określa prawa i obowiązki stron umowy.

REKLAMA