REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Poradnik kupującego

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Auta tanie w utrzymaniu, czyli jakie?

Dobór samochodu, który będzie tani w utrzymaniu jest kwestią bardzo względną. Oto kila punktów zaczepienia, które pomogą dokonać wyboru.

Przygotowanie auta do wiosny - poradnik

Przygotowanie auta do wiosny jest tak samo ważne, jak przygotowanie pojazdu do okresu trzaskających mrozów. Podpowiadamy, co w związku z nastaniem słonecznych dni, należy zrobić w naszym aucie.

Kia Rio: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Kia Rio jest dostępna jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, oraz czterodrzwiowy sedan. Do wyboru są także trzy silniki i trzy wersje wyposażeniowe. W poradniku tym podpowiadamy, jaką Kię Rio wybrać?

Nowa forma aukcji internetowych

Kupno używanego samochodu bez wcześniejszych oględzin może wydawać się bardzo ryzykowne. Mimo to w internecie możemy znaleźć aukcje wystawiające takie pojazdy po leasingu. Firmy zajmujące się tym przyznają, że z wymienionego już powodu, nie odnotowują dużego zainteresowania.

REKLAMA

Miejskie auta tanie w eksploatacji. Poradnik kupującego - cz. I

Miejskie auto, które będzie tanie w zakupie i użytkowaniu to dla wielu jedyna opcja, jaka wchodzi w grę przy zakupie własnych czterech kółek. W poradniku przedstawiamy zestawienie najatrakcyjniejszych ofert.

Volkswagen Up! – jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Volkswagen Up! to nowość na rynku. Auto jest jednym z trzech bliźniaków grupy Volkswagena – oprócz modelu Up! sprzedawana będzie także Skoda Citigo i Seat Mii. W poradniku przedstawiamy jaka wersja najmniejszego auta z Wolfsburga jest godna polecenia.

Mazda5: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Mazda5 to van o charakterystycznym dla tego producenta wyglądzie. W cenniku producenta znajdziemy cztery wersje wyposażeniowe i trzy wersje silnikowe. W poradniku tym podpowiadamy, którą wersję Mazdy5 wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego auta? cz. II

Druga część naszego poradnika kupującego nowe auto. Tym razem skupiamy się na mniej technicznych aspektach budowy i użytkowania auta.

REKLAMA

Chevrolet Aveo: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Chevrolet Aveo jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych, kilku wyposażeniowych, a także z różnymi silnikami. W poradniku tym podpowiadamy, jakiego Chevroleta Aveo wybrać.

Peugeot 308: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Peugeot 308 konkuruje na rynku z autami takimi jak Volkswagen Golf czy Ford Focus. W cenniku producenta znajdziemy wiele wersji silnikowych i wyposażeniowych Peugeota 308. W poradniku tym podpowiadamy, jaką wersję Peugeota 308 kupić.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego auta? cz. I

Decydując się na kupno nowego auta w salonie, pod uwagę bierzemy cały wachlarz kryteriów, jakie powinien spełniać nasz samochód. W naszym poradniku podpowiadamy, czym się kierować podczas zakupu nowego auta.

Czy warto przed zakupem skorzystać z jazdy próbnej?

Jazda próbna autem, którego kupno bierzemy pod uwagę, jest jedną z najważniejszych czynności, jakie możemy wykonać przed ostatecznym podjęciem decyzji. W poradniku podpowiadamy jak mądrze wykorzystać jazdę próbną, na co uważać i co dodatkowo zrobić, aby nasz zakup był udany.

Używane Suzuki Swift: japoński pantofelek

Suzuki Swift trzeciej generacji został zaprezentowany w 2004 roku. Jego poprzednik, produkowany przez 15 lat Swift II, zarówno jakościowo, jak i technologicznie był przedstawicielem motoryzacji lat 80. Dzięki nowemu wcieleniu klienci przypomnieli sobie o miejskim Suzuki i auto odniosło spory rynkowy sukces.

Używany Ford Ka: jankeski indywidualista

Najmniejsze auto w gamie modelowej Forda – model Ka I generacji – produkowany był przez 12 lat – od 1996 do 2008 roku. W 2003 roku do odmiany 3-drzwiowej dołączyła usportowiona wersja SportKa oraz roadster StreetKa. Grupą docelową Forda Ka mieli być młodzi ludzie z dużych miast, dla których póki co ważniejsze jest codzienne przemieszczanie się z domu do pracy, niż rodzinne wyjazdy na wakacje.

Co oznaczają symbole na pojemnikach olei silnikowych?

Wielu z nas kupując olej nie zastanawia się, co kryje się po tajemniczymi literami i cyframi. Najczęściej wybieramy olej odpowiedni do danego pojazdu i silnika. I prawidłowo.

Używane „francuzy” klasy średniej: Peugeot 407 i Citroen C5

Volkswagen Passat, Ford Mondeo czy Toyota Avensis – te auta klasy średniej są najbardziej cenione przez klientów w Polsce. Przestronne wnętrze, dobre silniki, wysokie pozycje w rankingach niezawodności. Oprócz myśli technicznej Niemców, Japończyków i Amerykanów są jeszcze…auta francuskie. Jak sprawują się kilkuletnie Citroeny C5 i Peugeoty 407?

Używane Mitsubishi Outlander: lider pseudoterenówek

Druga generacja Mitsubishi Outlandera pojawiła się na rynku w 2006 roku. W porównaniu z poprzednikiem auto zdecydowanie urosło i nareszcie przypominało pełnowymiarowego SUVa. Te i inne cechy sprawiły, że Outlander szybko stał się liderem w swojej klasie.

Używana Honda Jazz: mądry wybór

Europejska premiera Hondy Jazz miała miejsce w 2002 roku. Mimo, że było to w zasadzie pierwsze miejskie auto japońskiego producenta, szybko zdobyło zaufanie wśród klientów. Właściwie jedyną poważną wadą Hondy Jazz jest jest…cena.

Używane kompakty: Audi A3 czy BMW 1?

Kompakty klasy premium są dość popularne na rynku aut używanych. Za dość nieduże pieniądze można mieć samochód, którym dojedziemy do pracy, udamy się na krótki urlop, przy jednoczesnym zachowaniu szyku i elegancji. W porównaniu przedstawiamy ofertę spod znaku niebieskiego śmigła i czterech pierścieni.

Używany Jeep Grand Cherokee: amerykański klasyk

Jeep Grand Cherokee II generacji pojawił się na rynku w 1999 roku i zastąpił kanciaste Grand Cherokee I pamiętające początek lat 90. Auto po wejściu na rynek musiało stawić czoła niemieckiej konkurencji w postaci „szosowych terenówek” Mercedesa ML czy BMW X5, a także takim legendom jak chociażby Toyota Land Cruiser czy Mitsubishi Pajero. Jak sprawuje się Grand Cherokee po 12 latach od premiery?

Używany Volkswagen Passat B6: marzenie statystycznego Polaka

Volkswagen Passat szóstej generacji został zaprezentowany w 2005 roku. Auto jak każda generacja tego modelu, szybko zyskało popularność i zaufanie wśród tradycjonalistycznej klienteli.

Używane BMW 5 E60: zakup to nie wszystko

BMW serii 5 poprzedniej generacji zostało wprowadzone do produkcji w 2003 roku. Auto bardzo szybko zyskało popularność i przychylną opinię wśród klienteli. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ oprócz wysokich kosztów utrzymania ciężko w tym aucie znaleźć znaczące wady.

Fiat Doblo: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Fiat Doblo jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, sześciu wersjach silnikowych zasilanych benzyną, olejem napędowym i CNG, a także w pięciu wersjach wyposażenia. W poradniku tym podpowiadamy, jaką wersję Fiata Doblo wybrać.

Nowa Kia Soul: dane techniczne i wyposażenie

Kia Soul to czterodrzwiowy, pięcioosobowy hatchback z segmentu B, który na rynku konkuruje np. z Nissanem Juke. Auto przeszło właśnie facelifting. Poniżej prezentujemy dane techniczne i wyposażenie Kii Soul po faceliftingu.

Używane Volvo XC90: potężny wiking

Volvo zaprezentowało swojego pierwszego SUVa w 2002 roku. Była to całkowita nowość dla szwedzkiego producenta, który nigdy nie miał do czynienia z autami tej klasy (pomijając lekko uterenowione Volvo XC70). Auto, pomimo 9-letniej obecności na rynku, nadal nie doczekało się następcy, co czyni go atrakcyjną propozycją na rynku aut używanych. Niewiele jest bowiem aut tej klasy, pozostających nadal w sprzedaży, które można kupić już za 40 tys. złotych.

Używany Peugeot 407: typowy francuz

Peugeot 407 zaprezentowany został w 2004 roku. Na początku oferowana była wersja sedan oraz kombi, zaś po roku dołączyła do nich odmiana coupe. Peugeot 407 od początku miał przed sobą trudne zadanie. Spore oczekiwania, jakie kładziono na auto, były spowodowane bardzo dobrą opinią poprzednika, modelu 406. Ceniono go przede wszystkim za trwałość i niskie koszty eksploatacji. Niestety, 407 nie cieszy się już tak nieposzlakowaną opinią.

Używane Audi A3: golf plus znaczek

Audi A3 II generacji zostało zaprezentowane w 2003 roku. Rok później do oferty dołączyła 5-drzwiowa wersja Sportback. W 2008 roku do sprzedaży trafiła odmiana Cabrio. Mimo, że auto bazuje na rozwiązaniach z Golfa, jest lepiej wykończone, bardziej prestiżowe, a co za tym idzie – droższe.

Używana Mazda 6: skośny średniak

Mazda 6 I generacji została wprowadzona do sprzedaży na wiosnę 2002 roku. Jej poprzednik, model 626 zyskał opinię auta wyjątkowo bezawaryjnego (co potwierdzają czołowe pozycje w rankingach niezawodności). Także w przypadku Mazdy 6 właściciele nie muszą się nadto martwić o częste wizyty w warsztatach. W dodatku auto jest ładne i ma w palecie kilka dobrych silników.

Używane BMW serii 3 E90: luksus w cenie

BMW w 2005 roku zastąpiło swoją wysłużoną „trójkę” E46, modelem E90. Na początku oferowane były wersje sedan i kombi, rok później dołączyły coupe i kabriolet. Mimo sporych zmian, jakie zaszły w kwestii stylistyki i technologii w porównaniu do poprzednika, auto nadal cechuje styl, rewelacyjne silniki i znakomite właściwości jezdne.

Volkswagen Passat: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Volkswagen Passat dostępny jest w dwóch wersjach nadwoziowych, z napędem na jedną lub dwie osie, ze zautomatyzowaną lub manualną przekładnią, a w ofercie jednostek napędowych znalazło się aż sześć silników. Co więcej do wyboru są trzy odmiany wyposażenia.

Używany Seat Ibiza: hiszpański wojownik

Seat Ibiza ma pewną pozycję wśród aut z segmentu B. Jest bardzo popularny i cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku aut używanych.

Używana Alfa Romeo 166: szpan za rozsądną cenę

Alfa Romeo 166 od początku produkcji pobudzało zmysły miłośników motoryzacji, stając się jednocześnie ciekawą alternatywą dla luksusowych limuzyn.

Używany Opel Astra H: solidny i oszczędny

Największym konkurentem Astry H pozostaje Volkswagen Golf V. Podczas debiutu Opla Astry III generacji we Frankfurcie w 2003 roku stała się poważnym rywalem dla popularnego modelu Volkswagena.

Rodzinne auto z napędem 4x4. Co wybrać?

Są duże, często mocne i cieszą się opinią bezpieczniejszych. Mimo tego, że są droższe w zakupie i użytkowaniu od „jednonapędowców”, zyskują coraz większą popularność – mowa o rodzinnych samochodach z napędem na cztery koła. Eksperci serwisu otoMoto.pl sprawdzają, jakie ciekawe egzemplarze można „upolować” w przedziale 35-40 tys. złotych.

Luksusowa limuzyna z dieslem za mniej niż 35 tysięcy – co można kupić?

Nie trzeba wydawać setek tysięcy żeby stać się właścicielem luksusowego auta. Limuzyny klasy premium bardzo tracą na wartości i już po 8-9 latach auto warte jako nowe ponad 200 tysięcy złotych można kupić za... 30 tysięcy. Warto szukać diesla, bo utrzymanie auta klasy wyższej nie jest tanie.

SUV za mniej niż 20 tysięcy – co można kupić?

Modne nowe SUV-y kosztują i to nie mało, bo ponad 100 tysięcy złotych. Wcale nie trzeba jednak wydawać tyle, żeby stać się posiadaczem toyoty RAV4, hondy CRV czy land rovera Freelander’a. Takie auto można już mieć za okrągłe 20 tysięcy złotych.

Rodzinne kombi za jak najmniejsze pieniądze

Duże rodzinne kombi można mieć już za 5 – 6 tysięcy złotych. Samochód będzie miał wtedy przebieg rzędu 200 – 300 tysięcy kilometrów i nawet 18 lat. To dużo, ale wciąż można trafić całkiem ciekawe auto, pod jednym jednak warunkiem: Pamiętajmy, że rynek kombi pełen jest bardzo zjeżdżonych aut służbowych.

Volvo C30: jakie wybrać? Poradnik kupującego

Volvo C30 jest oferowane w wielu wersjach silnikowych i wyposażeniowych. W poradniku tym podpowiadamy, którą wersję wybrać.

Używane Audi A4 B6/B7: poszukiwany/poszukiwana

Audi A4 B6 i B7 to samochód niezwykle popularny na rynku aut używanych. Głównie za sprawą prestiżu marki i małej utraty wartości. Kupić A4-kę w dobrym stanie jest jednak niezwykle trudno.

Dacia Duster: jaką kupić? Poradnik kupującego

Dacia Duster występuje w trzech wersjach silnikowych i czterech wyposażeniowych.

Peugeot 508: Jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Peugeot 508 jest dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych, a w gamie silnikowej znalazły się cztery jednostki napędowe. Nabywcy mogą też wybierać spośród trzech wersji wyposażeniowych. Która konfiguracja jest optymalna?

Używany Nissan Primera P11 144: tani i niezawodny

Nissan Primera P11 to całkowicie zwyczajne auto dla przeciętnego Kowalskiego. Trochę finezji w aucie pojawiło się, gdy przeprowadzono face lifting i wprowadzono na rynek model P11 144.

Używane Renault Twingo I: z polskim akcentem

Renault Twingo pojawiło się na rynku w 1993 roku i dzięki nietypowej bryle od razu przypadło do gustu klientom. Linia auta nieprzypadkowo przypomina polski prototyp Beskid, który nie wszedł do seryjnej produkcji.

Suzuki Alto: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Oferta Suzuki Alto obejmuje tylko jedną wersję nadwoziową i jedną silnikową, oraz trzy poziomy wyposażenia. Podpowiadamy jaką wersję Suzuki Alto wybrać?

Mercedes C Coupe: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Mercedes klasy C Coupe oferuje sześć wersji silnikowych i dwa rodzaje skrzyni biegów. Wyposażenie dodatkowe możemy wybrać z bardzo długiej listy opcji, które są dostępne do poszczególnych wersji.

Ford Grand C-Max: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Ford Grand C-Max dostępny jest w jednej wersji nadwoziowej, ale w odmianie pięcio lub siedmioosobowej. W gamie silnikowej Grand C-Max’a znalazło się 9 jednostek napędowych oraz trzy odmiany wyposażenia. Podpowiadamy, która konfiguracja jest optymalna.

Używane Audi A6 C5: wygodna limuzyna

Audi A6 C5 jest dość popularnym autem na naszych drogach. To wygodna limuzyna, dość niezawodna, choć droga w zakupie i utrzymaniu.

Peugeot 5008: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Peugeot 5008 dostępny jest w jednej wersji nadwoziowej ale w trzech wersjach wyposażenia. Ponadto nabywcy mogą wybierać spośród pięciu jednostek napędowych. Podpowiadamy, które zestawienie jest optymalne.

Używana Toyota Corolla E12: praktyczna i wygodna

Toyota Corolla jest na rynku nieprzerwanie od ponad 40 lat. Model E12 był oferowany w latach 2002 – 2007. Corolla E12 to auto nie tylko niezawodne, ale bardzo solidne.

Honda CR-Z: jaką kupić? Poradnik kupującego

W Hondzie CR-Z znajdziemy jedną wersję silnikową i trzy wyposażeniowe. Wybór auta nie jest zatem skomplikowany.

REKLAMA