REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mazda5: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jakub Tujaka
Jaką Mazdę5 wybrać? Fot. Mazda
Jaką Mazdę5 wybrać? Fot. Mazda

REKLAMA

REKLAMA

Mazda5 to van o charakterystycznym dla tego producenta wyglądzie. W cenniku producenta znajdziemy cztery wersje wyposażeniowe i trzy wersje silnikowe. W poradniku tym podpowiadamy, którą wersję Mazdy5 wybrać?

Nadwozie Mazdy5

Mazda5 jest oferowana w tylko jednej wersji nadwoziowej: jako pięciodrzwiowy van.

REKLAMA

Wyposażenie Mazdy5

Mazda5 jest dostępna w czterech wersjach wyposażeniowych: Comfort, Exclusive, Exclusive Plus, i Sport .

Na liście wyposażenia Comfort znajdziemy m.in.: przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie, podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka, manualna klimatyzacja, podgrzewane przednie fotele, radioodtwarzacz CD i MP3, systemy ABS, EBD (Electronic Brakeforce Distribution –elektroniczny system rozdziału siły hamowania), EBA (wspomaganie nagłego hamowania), DSC (Dynamic Stability Control –kontrola stabilności), TCS (Traction Control System, ISOFIX, ESS (system sygnalizacji nagłego hamowania), przednie i boczne poduszki powietrzne, a także kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu.

Zobacz też: Opinie kierowców o Mazda 5

REKLAMA

Poziom wyposażenia Exclusive zawiera dodatkowo: 16 calowe alufelgi, przednie światła przeciwmgielne, automatyczną klimatyzację, radioodtwarzacz CD i MP3 ma sześć(a nie cztery) głośniki, tempomat, multifunkcyjna kierownica i drążek zmiany biegów obszyty skórą, komputer pokładowy i składany symetrycznie trzeci rząd siedzeń.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejną wersją Mazdy5 jest Exclusive Plus, która obejmuje ksenonowe reflektory, czujniki zmierzchu i deszczu, przyciemniane szyby boczne i tylna, a także czujniki parkowania zamontowane w tylnym zderzaku.

Wersja wyposażenia Sport ma ponadto: siedemnastocalowe felgi aluminiowe, spojler dachowy, spojlery boczne, elektrycznie regulowane przesuwane tylne drzwi, skórzaną tapicerkę, zestaw głośnomówiący Bluetooth ze sterowaniem głosowym, zmieniarkę na 6 płyt CD i MP3, a także system TPMS (kontrolujący ciśnienie powietrza w oponach).

Nasz wybór: Mazda5 Exclusive

Silniki Mazdy5

W gamie jednostek napędowych Mazdy5 znajdziemy dwa silniki benzynowe i jeden wysokoprężny. Wszystkie współpracują z sześciobiegową manualną skrzynią.

Silnik diesla dostępny dla Mazdy5:

1,6 (115 KM) MZ-CD dostępny w wersjach Exclusive (98 700 zł) i Exclusive Plus(103 700 zł).

Zobacz też: Mazda 6: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Silniki benzynowe dostępne dla Mazdy5:

1,8 (115 KM) MZR dostępny w wersjach Comfort(5 miejsc) (80 700 zł), Exclusive (87 700 zł) i Exclusive Plus (92 700 zł),

2,0 (150 KM) MZR dostępny w wersjach Exclusive (90 700 zł), Exclusive Plus (95 700 zł) i Sport (100 700 zł).

Nasz wybór: Mazda5 2,0 (150 KM )MZR

Redakcja poleca: Mazda5 2,0 (150 KM) MZR Exclusive za 90 700 złotych.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

REKLAMA

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

KGP: 117 251 interwencji, 487 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 117 251 interwencji. Byli wzywani do 487 wypadków drogowych.

REKLAMA

Komunikat CANARD: e-Doręczenia w sprawach o wykroczenia dopiero od 1 października 2029 r.

Mimo postępującej cyfryzacji administracji publicznej, w sprawach o wykroczenia nadal nie obowiązują przepisy ustawy o doręczeniach elektronicznych. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) przypomina, że wdrożenie e-Doręczeń w tym obszarze nastąpi dopiero 1 października 2029 roku.

Już 60 proc. używanych aut w Polsce pochodzi z importu. Dlaczego Polacy wciąż tak chętnie kupują samochody używane z zagranicy?

Ponad połowa używanych samochodów na polskim rynku pochodzi z zagranicy – a liczby te wciąż rosną, zbliżając się do rekordowych poziomów sprzed kilku lat. Prym w imporcie wiodą auta z Niemiec, ale to import z USA notuje najbardziej dynamiczny wzrost. Jednocześnie przeciętny wiek i przebieg sprowadzanych pojazdów są wyraźnie wyższe niż w przypadku transakcji na autach krajowych, co może stanowić wyzwanie dla nabywców.

REKLAMA