REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zakup

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego auta? cz. I

Decydując się na kupno nowego auta w salonie, pod uwagę bierzemy cały wachlarz kryteriów, jakie powinien spełniać nasz samochód. W naszym poradniku podpowiadamy, czym się kierować podczas zakupu nowego auta.

Czy warto przed zakupem skorzystać z jazdy próbnej?

Jazda próbna autem, którego kupno bierzemy pod uwagę, jest jedną z najważniejszych czynności, jakie możemy wykonać przed ostatecznym podjęciem decyzji. W poradniku podpowiadamy jak mądrze wykorzystać jazdę próbną, na co uważać i co dodatkowo zrobić, aby nasz zakup był udany.

Kryzys w motoryzacji, co oznacza dla klientów?

W grudniu salony zawsze były oblegane, kusiły korzystnymi rabatami związanymi z wyprzedażą modeli z rocznika 2011, dziś świecą pustkami. Kryzys dotknął branżę motoryzacyjną. Świadczyć o tym może fakt, że w listopadzie rejestracji nowych aut było, aż o jedną piątą mniej niż przed rokiem.

Samochód złożony z "ćwiartek" – jak go poznać i czy to w ogóle możliwe?

Rynek samochodów używanych, jest dla klientów, jak pole minowe. Sprzedawcy, nazywani często handlarzami, ratując swój interes uciekają się do coraz bardziej wymyślnych sposobów maskowania powypadkowej przeszłości samochodów. Jak sprawdzić, czy uczciwy sprzedawca nie podsuwa nam samochodu złożonego z trzech sztuk?

REKLAMA

Norma Euro 6 i Euro VI? Jakie są nowe ograniczenia w emisji spalin?

Rok 2011 przyniósł wprowadzenie normy emisji spalin Euro 5, co spowodowało wycofanie z europejskiego rynku kilku cenionych samochodów i silników. Za to dodaje się co raz bardziej kosztowne systemy redukcji szkodliwych związków. A jakie redukcje wprowadzą nowe normy Euro 6 i Euro VI?

Najpopularniejsze motoryzacyjne fora internetowe

Właściciele konkretnych marek samochodów zakładają grupy dyskusyjne, żeby móc wymieniać swoje opinie z innymi użytkownikami aut danych aut. Dzięki ich dyskusjom i poradom na forum publicznym nowi nabywcy mogą znaleźć informacje dotyczące problemów związanych z kupnem i eksploatacją używanego samochodu.

Ile trzeba wydać, żeby kupić SUVa? Ranking najtańszych miejskich terenówek

SUVy wciąż biją rekordy popularności. Choć nie są ani tak pakowne jak kombi, ani nie radzą sobie w terenie to Polacy je pokochali... A to skrzętnie wykorzystują dealerzy i handlarze windując ceny. Nie trzeba wcale jednak wydać fortuny żeby stać się posiadaczem SUV-a.

Symbole: źródło cennej wiedzy o samochodzie

Liczba sposobów na weryfikację bezwypadkowej przeszłości pojazdów jest ogromna. Zaskakująco dużo mogą powiedzieć niepozorne naklejki na karoserii oraz symbole na szybach i elementach.

REKLAMA

Auto używane: jak je kupić i nie zostać oszukanym?

Decydując się na zakup samochodu używanego, chcemy zaoszczędzić. Czasem ktoś kusi wyjątkową okazją. Musimy wtedy bardzo uważać, bo rewelacyjny samochód używany o zadziwiająco niskim przebiegu i cenie może się okazać starym, odpicowanym na wysoki połysk gratem.

Jak nie dać się oszukać kupując używane auto z Niemiec?

Utarło się, że przy sprowadzaniu aut używanych z Niemiec największymi kanciarzami są Polacy. To jednak nie do końca prawda, niemieccy handlarze też mają swoje sposoby na oszukanie klienta. I korzystają z nich bez litości.

Jak powinna wyglądać internetowa oferta sprzedaży auta?

Jeśli planujesz w niedługim czasie sprzedać swoje auto w internecie, powinieneś zastanowić się, jak promować swoją ofertę. Obecnie na rynku motoryzacyjnym panuje ożywienie, jednak warto wiedzieć jak najlepiej je wykorzystać. Oto, jak powinna być skonstruowana internetowa oferta sprzedaży auta.

Czy warto kupić roczne auto z salonu? Auto z poprzedniego rocznika – czy to się opłaca?

Ci, którzy są zainteresowani zakupem nowego auta, powinni zadać sobie jedno ważne pytanie. Czy koniecznie musi być ono wyprodukowane w tym roku? W salonach często zostają tzw. „ostatnie sztuki” z poprzedniego rocznika i warto dokładnie przejrzeć taką ofertę. Sprzedawcy w takich przypadkach są najczęściej nadzwyczaj elastyczni! Czy to się opłaca? Co oferują producenci?

Czy warto kupić auto poleasingowe?

Samochody wyprzedawane przez firmy, banki i instytucje finansowe zawsze kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami. Taki samochód może być nawet o 20-30% tańszy niż identyczne auto z tego samego rocznika z prywatnych rąk. Czy warto je kupić? Co trzeba wiedzieć, żeby nie żałować?

Jakie auto kupić za 10 tysięcy złotych?

Każdy kupujący, który postanowił wydać 10 000 zł na auto musi zadać sobie podstawowe pytanie. Czy woli mniejsze auto niższej klasy, za to młodsze i z mniejszym przebiegiem, czy może potrzebny jest mu większy, rodzinny pojazd.

Jaki samochód można kupić za jedną pensję?

Samochód dawno przestał być luksusem. Teraz, gdy rynek jest nasycony używanymi autami, szczęśliwym posiadaczem czterech kół można zostać mając do wydania 2 - 4 000 złotych. Na cuda nie ma jednak co liczyć. To wystarczy na dość leciwe auto ze znacznym przebiegiem. Co więc warto kupić za jedną pensję?

Jak poznać powypadkowy samochód?

Większość używanych samochodów oferowanych do sprzedaży jest reklamowane jako bezwypadkowe. Co dzień jednak widzimy na drogach mnóstwo większych lub mniejszych kolizji. Auta, które w nich uczestniczyły, często po niechlujnej naprawie wracają na rynek wtórny jako bezwypadkowe „igiełki”.

Raport awaryjności TUV 2011

Raport TUV wykonywany jest na podstawie okresowych badań technicznych pojazdów w niemieckich stacjach diagnostycznych. Z raportu TUV możemy dowiedzieć się, jakim modelom nie przytrafiają się usterki, a także jaki jest średni przebieg konkretnego modelu używanego auta.

Raporty awaryjności: co to jest, kto je tworzy, czy są przydatne?

Coroczne raporty awaryjności pojazdów mają na celu pomóc w wyborze samochodu o najmniejszej usterkowości, w przypadku gdy nabywca decyduje się na zakup auta używanego. Poniżej prezentujemy cztery największe niemieckie firmy badające awaryjność oraz podobieństwa i różnice między nimi. Czy warto zawierzyć do końca tego rodzaju rankingom?

Jak powinny wyglądać prawidłowe oględziny samochodu? Część trzecia

Oto trzecia część poradnika dla kupujących używane auta. W tym odcinku zajmiemy się zawieszeniem i hamulcami.

Jak powinny wyglądać prawidłowe oględziny samochodu? Część druga

Oto część druga poradnika dla kupujących używane samochody. W tej części omówimy oględziny silnika i układu wydechowego.

Jak powinny wyglądać prawidłowe oględziny samochodu? Część pierwsza

Błyszczący lakier, do tego piękne duże alufelgi, które sprawiają, że mamy ochotę kupić takie auto. Jednak liczą się również inne walory. Poniżej znajduje się zbiór porad, na co zwrócić uwagę przy pierwszych oględzinach auta.

Jak rozmawiać ze sprzedającym, czego można się dowiedzieć przez telefon?

Czasem nie warto jechać setek kilometrów, żeby przekonać się, że „nówka”, którą chcieliśmy kupić, to w rzeczywistości złom niewarty złamanego grosza. Dlatego dobrze najpierw porozmawiać telefonicznie z właścicielem auta, a kilka celnych pytań może oszczędzić nam dużo pieniędzy.

Jak rozpoznać "przekręcony" licznik? Czy każdy licznik można "cofnąć"?

Czy można wierzyć w niski przebieg w starym aucie? Niestety, prawda jest taka, że stan licznika to jedynie cyferki, których zmiana jest dziecinnie prosta. W rzeczywistości nawet "podwórkowy spec" potrafi poradzić sobie z niechcianymi tysiącami kilometrów.

Ekspert radzi: jak przerobić auto z kierownicą po prawej stronie?

Prawie każde auto z kierownicą po prawej stronie można przystosować do ruchu lewostronnego. Tak zwana przekładka to operacja skomplikowana, droga a przez to w wielu przypadkach nieopłacalna. Musi być przy tym zrobiona profesjonalnie, bo przegroda czołowa to ważny element konstrukcyjny.

Auto sprowadzone z USA: na co powinniśmy uważać?

Auta sprowadzane z USA mogą różnić się od swoich europejskich odpowiedników. Sprawa oczywista to oświetlenie. Różnice mogą występować też w przełożeniach skrzyni biegów, układzie chłodzenia i klimatyzacji, często inne są poduszki powietrzne i kolumna kierownicy.

Czy warto kupować auto sprowadzone z Anglii? Ekspert radzi

Kiedy przeglądamy ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodów używanych często spotykamy adnotację - „anglik”. Oznacza to, że auto zostało sprowadzone z Wysp Brytyjskich. Samochody takie mają bardzo atrakcyjne ceny. Uważajmy jednak na nie, gdyż mogą one mieć w niewłaściwy sposób przełożoną kierownicę na lewą stronę.

Jak przy zakupie auta sprawdzić stan oświetlenia? Ekspert radzi

W Polsce, tak jak w wielu innych krajach, istnieje obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania w okresie od 1 listopada do 1 marca. Stan oświetlenia auta jest szczególnie ważny w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, zaś warunki drogowe są trudniejsze niż w okresie wiosenno-letnim.

Jak sprawdzić stan wnętrza kupując używane auto? Ekspert radzi

Zdarza się, że osoby sprzedające auto ze sporym przebiegiem, starają się je nieco odmłodzić. Takie zabiegi dotyczą nie tylko karoserii auta. Bardzo często odświeżane a nawet częściowo wymieniane są elementy wnętrza auta.

Jak rozpoznać auto popowodziowe? Ekspert radzi

Niektóre regiony Polski są nawiedzane przez powodzie. Wszyscy na pewno dobrze pamiętamy telewizyjne relacje, na których dwupiętrowe domy schowane były pod wodą aż po dach. Na zalanych terenach doszło, więc także do zalania ogromnej liczby pojazdów. 

Jak rozpoznać przekręcony licznik? Ekspert radzi

Przed zakupem samochodu z bardzo małym przebiegiem warto zwrócić szczególną na stan licznika. Często zdarza się, że wystawione do sprzedaży kilkunastoletnie samochody mają przebiegi rzędu 100 tysięcy kilometrów.

Czy warto sprowadzić auto z USA? Ekspert radzi

Sprowadzanie używanych aut ze Stanów Zjednoczonych jest od kilku lat wręcz modne. Zjawisko to spowodowane jest dużą różnicą między cenami nowych aut w Polsce i w USA oraz niskim kursem dolara.

Jak sprawdzić stan drążków kierowniczych przed zakupem auta? Porada eksperta

Zbyt duże luzy na kierownicy mogą w bardzo poważny sposób utrudniać użytkowanie auta. Ich stan ma także duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących. Sprawdźmy zatem, czy w samochodzie, który chcemy kupić, nie ma miejsca taka sytuacja.

Jak kupić używane auto? Ekspert radzi

Kiedy chcemy kupić używany samochód, zaczynamy zwykle od lektury ogłoszeń. Analizujemy co i za ile moglibyśmy kupić, oceniamy na jakie auto nas stać i gdzie możemy go szukać. Bądźmy jednak bardzo uważni, ponieważ ogłoszenia w prasie i w Internecie pełne są nieprawdziwych stwierdzeń.

Jak sprzedać używane auto? Ekspert radzi

W prasie motoryzacyjnej oraz w branżowych portalach internetowych często spotykamy artykuły doradzające nam, jak kupować samochód. Jednak oprócz kupujących auta, istnieją także dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy, osób, które chcą swoje auta sprzedać. Nie  zawsze wiemy, jak się do tego zabrać.

Jak przy zakupie auta sprawdzić stan amortyzatorów? Ekspert radzi

Amortyzatory mają wielki wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Powinny być zawsze sprawne także choćby z tego powodu, że mają ogromny wpływ na panowanie nad pojazdem.

Jak sprawdzić grubość lakieru w aucie? Ekspert radzi

Kiedy chcemy kupić samochód najbardziej obawiamy się, by nie kupić auta po wypadku. Aby tego uniknąć szczególną uwagę należy zwrócić na lakier. Jak sprawdzić, w jakim stanie się on znajduje? Oto kilka podpowiedzi.

Na co zwrócić uwagę kupując auto pofirmowe? Ekspert radzi

Kupując auto, szczególnie w komisie, warto sprawdzić, czy nie jest to samochód pofirmowy. Oczywiście auto flotowe może być dobrą okazją, jeśli jest kilkuletnie i zadbane. W przeciwnym wypadku, nawet jeśli cena zakupu jest atrakcyjna, później mogą czekać nas kosztowne naprawy.

Jak czytać ogłoszenia o sprzedaży aut? Ekspert radzi

Szukając używanego auta przeglądamy dziesiątki, jeśli nie setki ogłoszeń w Internecie. Wiele z nich pełnych jest nieprawdziwych stwierdzeń. Na co zwrócić szczególną uwagę i jak czytać ogłoszenia o sprzedaży auta?

Jak ustrzec się przed kupnem kradzionego auta? Ekspert radzi

Zanim zdecydujemy się na zakup używanego samochodu, powinniśmy sprawdzić nie tylko jego stan techniczny, ale również to czy auto nie jest kradzione.

Jak sprawdzić grubość lakieru i stan karoserii? Poradnik

Podczas kupowania używanego samochodu należy bezwzględnie sprawdzić stan karoserii i grubość lakieru. Pozwoli nam to w przyszłości uchronić się przed niepotrzebnymi wydatkami na naprawy blacharskie i lakiernicze.

Jak sprawdzić legalność pochodzenia samochodu? Porada


Przy zakupie używanego samochodu, warto sprawdzić czy nie był on kradziony. To, że auto było kradzione, może wydawać się mało prawdopodobne, ale lepiej mieć pewność, że kupujemy legalny pojazd.

Ekspert radzi: Jak ustrzec się przed zakupem kradzionego samochodu?

Kupując używany samochód istnieje ryzyko, że pojazd jest kradziony. Jak sprawdzić pochodzenie samochodu? Czy istnieje sposób gwarantujący, że kupiony samochód nie pochodzi z kradzieży?

Jak kupować używany samochód? Poradnik

Jeśli znajdziemy używane auto, które nas zainteresuje, spróbujmy umówić się z jego właścicielem na oględziny i jazdę próbną. Jeżeli sprzedający nie chciałby się zgodzić na jazdę próbną, lepiej odpuśćmy sobie takie auto, gdyż może to oznaczać, że chce przed nami ukryć burzliwą przeszłość auta.

Jak negocjować ze sprzedawcą samochodów w komisie? Poradnik

Sprzedawcy samochodów to profesjonaliści. Dobrze wiedzą, jak uzyskać najlepszą cenę. Podpowiadamy, jak nie pozostawać bezbronnymi wobec technik stosowanych przez sprzedawców używanych aut.

Kupujesz auto – jaki silnik wybrać? Porada

Producenci aut w swojej ofercie proponują nam szeroką gamę wersji silnikowych. Co wybrać i co się tak naprawdę opłaca?

Porada eksperta: Jak poznać rzeczywisty przebieg samochodu?

Wśród osób sprzedających używane samochody niezwykle rozpowszechnionym zwyczajem jest zaniżanie ich faktycznego przebiegu poprzez odpowiednie manipulacje z drogomierzami (licznikami przejechanych kilometrów) zainstalowanymi zwykle w prędkościomierzach.

Jak krok po kroku ocenić funkcjonalność samochodu?

Wcale nie musimy być wygodnymi szejkami, aby od samochodu wymagać regulowanych siedzeń czy uchwytu na napoje z możliwością dopasowania go do rodzaju butelki czy puszki. Przecież nasza podróż ma być przyjemnością.

Jak ocenić wykończenie samochodu?

Wydaje się, że wszystkie nowe samochody są takie same. Lśnią i pachną przyciągając klientów do zakupu. Niestety w wielu przypadkach to tylko efekt  pierwszego wrażenia.

Badanie w ASO przed zakupem – podpowiadamy za co warto dopłacić?

W dobrym warsztacie lista czynności wykonywanych w ramach kontroli i oceny stanu technicznego pojazdu jest długa i tak naprawdę wystarczająca. Ci najbardziej przezorni, za dodatkową opłatą mogą jednak uzyskać wiele uzupełniających informacji.

Plusy i minusy kupna białego samochodu


Czemu posiadanie białego samochodu jest uciążliwie i często odstrasza potencjalnych nabywców? Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są entuzjaści śnieżnobiałych karoserii.

REKLAMA