REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Plusy i minusy kupna białego samochodu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kajetan Puszek
Fot. newspress
Fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA


Czemu posiadanie białego samochodu jest uciążliwie i często odstrasza potencjalnych nabywców? Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są entuzjaści śnieżnobiałych karoserii.

Większość ludzi nie dostrzega śladów polerowania i woskowania samochodów o białej karoserii. Ciemne kolory natomiast odbijają obrazy oraz światło a ponadto proces woskowania czy polerowania jest bardziej widoczny na ich karoserii. Wszelkie pyły, kurz i błoto rażąco widoczne są na białej karoserii już po bardzo krótkim czasie.

REKLAMA

Nawet jeśli auto jest garażowane, to i tak pojawiają się na niem zabrudzenia i sadza, która pochodzi z garażu i murów. Mówi się, iż na białych karoseriach częściej możemy zobaczyć ptasie odchody, ponieważ ten kolor przyciąga ptaki. Jest to kolejna wada tego koloru, który niesie ze sobą dużo kłopotów z utrzymaniem doskonałego wyglądu karoserii naszego samochodu.

Zobacz również: Jak polakierować plastikowe elementy nadwozia?

Jednak mimo tylu wad białych samochodów, mają one wielu entuzjastów na całym świecie.
Dla ludzi lubiących sam proces woskowania od samego efektu, woskowanie białej karoserii wcale nie musi być nudne i bezsensowne. Mimo iż, biała farba jest najgorszą na jakiej każdy kierowca mógł kiedykolwiek pracować, białe samochody mają jednak swoje zalety.

Białe samochody posiadają swoją wyjątkową magię i styl, który jest nie do podrobienia przez samochody o ciemniejszej karoserii.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jednocześnie kolor biały jest bardzo popularny i mimo utrudnień wynikających z utrzymania czystości auta, duże rzesze ludzi jest zwolennikami tego koloru karoserii. Są one przeznaczone dla entuzjastów autodetlingu i wymagają większego nakładu pracy niż ciemne kolory aut.
Widok na drodze bądź w salonie rekompensuje właścicielom trud, jaki należy włożyć w ich utrzymanie i konserwacje.

Kupno białego auta może być równoznaczne z większym bezpieczeństwem – według statystyk policji białe samochody rzadziej ulegają wypadkom.

Powodem tego statusu quo jest ich lepsza widoczność na drodze. Jeżeli wyróżniamy się kolorem i jesteśmy widoczni z daleko to mamy większe szanse uniknąć wypadku.
Sam wygląd estetyczny stanowi dużą zachętę do poruszania się białym samochodem po ulicach. Kolor biały jest przyjemny dla oczu, unikalny i przykuwa uwagę. Jeżdżąc samochodem o białej karoserii możemy być pewni, że będziemy wyróżniać się na drodze na tle innych barw na drogowej palecie.

Zobacz również: Wszystko o myjni bezdotykowej

REKLAMA

Podsumowując, argumentami przemawiającymi za kupnem białego samochodu jest ich naturalna elegancja, polot oraz dodatkowe bezpieczeństwo spowodowane ich lepszą widocznością na drodze. Minusem poruszania się białym krążownikiem po drogach jest łatwość brudzenia się kurzem i pyłem oraz fakt, iż zabrudzenia są łatwiej widoczne na tym lakierze.

Jeśli natomiast cenimy klasę i dobry styl – nawet kosztem wielogodzinnej pracy nad białym lakierem – to powinniśmy zakupić samochód, którego biel będzie wprawiała innych kierowców w osłupienie.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany zasad rejestracji pojazdów w 2026 roku. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

REKLAMA

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

REKLAMA

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

KGP: 117 251 interwencji, 487 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 117 251 interwencji. Byli wzywani do 487 wypadków drogowych.

REKLAMA