REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zrób to sam

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Toyota Corolla E10: sprawdzenie układu kierowniczego i zawieszenia

Sprawne zawieszenie daje większe bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. W poradniku tym dowiesz się jak szybko i sprawnie dokonać przeglądu układu kierowniczego i zawieszenia w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: przegląd układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy niejednokrotnie decyduje o naszym bezpieczeństwie na drodze. Niedopuszczalne są jakiekolwiek usterki. W poradniku tym pokażemy, jak samemu sprawdzić hamulce w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: sprawdzenie układu chłodzenia

Sprawny układ chłodzenia jest bardzo ważny. Wszelkie niedociągnięcia mogą skutkować poważną awarią podczas jazdy. Oto kilka rad, jak dobrze go sprawdzić.

Toyota Corolla E10: sprawdzenie przewodów elastycznych

W poradniku tym przeprowadzimy kontrolę przewodów elastycznych w przedziale silnika Toyoty Corolli E10. Co najważniejsze, nie potrzeba wielkich umiejętności, żeby przeprowadzić ją samemu.

REKLAMA

Toyota Corolla E10: kontrola i wymiana pasków klinowych

Regularna kontrola pasków klinowych (razem z ich wymianą) zmniejsza ryzyko niespodziewanej awarii. W poradniku tym pokażemy jak samemu przeprowadzić kontrolę/wymianę paska klinowego w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: wymiana oleju silnikowego

Regularne wymiany oleju znacząco wpływają na stan naszego auta. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić olej w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: kontrola oleju w skrzyni biegów

W poradniku tym opiszemy jak samemu skontrolować poziom oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów. Oto opis krok po kroku jak to wykonać w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: sprawdzanie poziomu płynów co 400 kilometrów

Sprawdzanie poziomu płynów to podstawa w eksploatacji każdego auta. W poradniku tym dowiesz się jak samemu przeprowadzić taką kontrolę w Toyocie Corolli E10.

REKLAMA

Nissan Primera P10/P11: wymiana płynu chłodniczego

Regularna wymiana płynu chłodniczego pozwala zachować układ chłodniczy w dobrej kondycji. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: sprawdzenie układu zapłonowego

Przeprowadzenie przeglądu układu zapłonowego w Nissanie Primera P10 i P11 należy wykonać, co 60 000 km. W poradniku tym pokażemy jak wykonać to we własnym zakresie.

Nissan Primera P10/P11: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia

Sprawne układy kierowniczy i zawieszenia dają nam większy komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać przeglądu układu kierowniczego i zawieszenia.

Nissan Primera P10/P11: wymiana i regulacja pasków napędowych w silniku 1.6

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub nadmiernego zużycia paska konieczna jest jego wymiana. Czytając ten poradnik dowiesz się jak samemu wymienić i wyregulować paski napędowe w silniku 1.6 w Nissanie Primera P10/P11.

Kompendium: jakie narzędzia i akcesoria są potrzebne do serwisowania auta?

Każdy kierowca ma na pewno jakąś małą skrzynkę z narzędziami. Zazwyczaj jest to zbyt mało, żeby przeprowadzić większą naprawę w naszym aucie. Oto, co każdy domorosły mechanik powinien mieć, jeśli chodzi o garażowe narzędzia i akcesoria.

Nissan Primera P10/P11: sprawdzenie pasków napędowych i układu klimatyzacji

Regularna kontrola pasków napędowych pozwoli nam na uniknięcie ich zerwania. Przy okazji sprawdzania pasków skontrolujemy układ klimatyzacji. Oto jak to zrobić w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: wymiana filtra paliwa

Regularna wymiana filtru paliwa jest bardzo ważna przy eksploatacji każdego auta. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo wymienić filtr paliwa w Nissanie Primera P10/P11 z silnikiem 1.6 i 2.0.

Nissan Primera P10/P11: kontrola hamulców

Od poprawnego stanu hamulców zależy bezpieczeństwa nasze i innych użytkowników dróg. W poradniku tym pokażemy, jak prawidłowo przeprowadzić kontrolę hamulców w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: sprawdzenie poziomu oleju w automatycznej/manualnej skrzyni biegów

Odpowiedni stan oleju w skrzyni przekładniowej zapewnia jej odpowiednie warunki pracy. Czytając ten poradnik dowiesz się jak sprawdzić poziom oleju w manualnej i automatycznej skrzyni w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: sprawdzanie przewodów elastycznych

W poradniku tym opiszemy jak sprawdzić przewody elastyczne w przedziale silnika. Nie wymaga to od nas dużej pracy, dlatego warto przeprowadzić taki przegląd. Oto, jak to zrobić w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: wymiana świec zapłonowych

Poprawne działanie świec zapłonowych ma duże znaczenie dla właściwej pracy silnika. W poradniku tym dowiesz się jak samemu wymienić świece zapłonowe w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: wymiana oleju silnikowego

Częste wymiany oleju silnikowego są dobrą metodą na zapewnienie silnikowi odpowiedniej kondycji. W poradniku tym dowiesz się jak samemu wymienić olej w Nissanie Primera z silnikiem benzynowym 1,6 i 2,0.

Mazda 323 IV: kontrola wtryskiwaczy

Jak ważny jest stan wtryskiwaczy nie trzeba nikomu tłumaczyć. W artykule tym pokażemy jak samemu skontrolować wtryskiwacze w Maździe 323. Cała operacja nie jest trudna i warto przeprowadzić ją samemu.

Mazda 323 IV: kontrola pompy paliwa

Sprawna pompa paliwa pozwoli nam podróżować bez zbędnych przestojów. W poradniku tym znajdziesz informację jak sprawdzić pompę paliwa w Mazdzie 323 IV-tej generacji.

Mazda 323 IV: wymiana płynu chłodzącego

Większość kierowców zapomina o wymianie płynu chłodzącego. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić stan płynu chłodniczego i dokonać jego wymiany w Mazdzie 323 IV.

Mazda 323 IV: demontaż układu wydechowego

Jeżeli po kontroli całego układu potrzebny jest jego demontaż, należy go wykonać bardzo ostrożnie. W poradniku tym dowiesz się, jak zdemontować cały układ wydechowy w Mazdzie 323 IV.

Mazda 323 IV: kontrola układu wydechowego

Wbrew pozorom stan układu wydechowego jest bardzo ważny. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić stan techniczny układu w Mazdzie 323 IV.

Mazda 323 IV: pomiar ciśnienia sprężania

Za pomocą pomiaru ciśnienia sprężania można przekonać się, w jakiej kondycji jest nasz silnik w Maździe 323 IV. W poradniku tym dowiesz się, jakie są poprawne wartości ciśnienia i jak wykonać pomiar.

Mazda 323 IV: kontrola luzu zaworowego

Odpowiednie luzy zaworowe znacznie przedłużą żywotność naszego silnika. W poradniku tym dowiesz się wszystkiego o luzach zaworowych i ich regulacji.

Mazda 323 IV: kontrola paska rozrządu

Zachowanie odpowiedniego stanu paska rozrządu oraz jego regularna wymiana to podstawy eksploatacji każdego silnika. W poradniku tym dowiesz się, jak skontrolować pasek rozrządu.

Mazda 323 IV: smarowanie części

Prawidłowa praca elementów ruchomych zależy od dobrego smarowania. W poradniku tym pokażemy, które elementy regularnie sprawdzać i smarować.

Mazda 323 IV: kontrola płynu ATF w automatycznej skrzyni biegów

W modelu 323 z automatyczną skrzynią biegów proces kontroli przebiega inaczej niż w przypadku przekładni ręcznej. W poradniku tym dowiesz się, jak zadbać o automat w Mazdzie 323.

Mazda 323 IV: wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

Olej w skrzyni biegów jest znacznie trwalszy niż silnikowy. Jednak również wymaga wymiany. Poniżej znajduje się opis jak kontrolować i wymieniać olej w manualnej skrzyni biegów w Mazdzie 323.

Mazda 323 IV: wymiana oleju silnikowego

Regularne wymiany oleju silnikowego są podstawą do utrzymania dobrego stanu mechanicznego auta. W poradniku tym dowiesz się jak i kiedy wymieniać olej w Mazdzie 323, rocznik 1989 - 1994.

Jak przeprowadzić własnoręcznie inspekcję stanu technicznego auta?

Nie istnieją samochody, które są całkowicie „bezobsługowe". Są czynności, które zwykle należy wykonać przed rozpoczęciem jazdy, bez możliwości powierzenia ich zawodowemu mechanikowi.

Fiat Punto Mk2: wymiana oleju i filtra w skrzyni biegów CVT

Skrzynia CVT w Punto MK2 nie jest często spotykana i nie ma zbyt wielu informacji na temat eksploatacji. W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wymienić olej i filtr w skrzyni biegów Punto MK2.

Jak często trzeba wymieniać filtr powietrza, czy można to zrobić samemu?

Żeby do cylindrów trafiało powietrze pozbawione zanieczyszczeń, wymyślono filtr powietrza. Warto o niego dbać, często sprawdzać, wymieniać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, ale też zwracać uwagę na wszystkie elementy, na które składa się układ zasysania powietrza.

Fiat Uno: wymiana paska rozrządu. Poradnik

W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wymienić pasek rozrządu w modelu Fire. Opis ten sprawdza się dla silników 1.0, 1.1, 1.2. Jest to łatwa czynność, więc nie powinniśmy mieć problemów.

Daewoo Matiz: czyszczenie filtra powietrza. Poradnik

Bawełniany lub gąbkowy filtr powietrza wymaga regularnego czyszczenia. W poradniku tym zademonstrujemy, w jaki sposób eksploatować wkładkę firmy K&N w Daewoo Matizie.

Daewoo Tico: wymiana oleju - porada

Proces wymiany oleju nie jest trudny. Aby wymienić jeden z głównych płynów eksploatacyjnych w naszym samochodzie wystarczy mieć trochę wolnego czasu i kanał samochodowy.

Daewoo Lanos: wymiana anteny od radia - poradnik


Ułamana lub uszkodzona antena od radia może znacząco pogorszyć jakość odbioru. Wymiana anteny nie jest trudna i można ją swobodnie wymienić samemu. W poradniku tym pokażemy, jak wymienić antenę w Lanosie o nadwoziu sedan.

Audi A3 8P: wymiana filtrów - poradnik

W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtry w Audi A3 8P. Dokładnie przeprowadzimy wymianę filtra paliwa, powietrza i oleju. Cała operacja zajmie nam nie dłużej jak godzinę.

Alfa Romeo 1.8 TS: wymiana świec zapłonowych

Wymiana tyczy się wszystkich modeli Alfa Romeo z silnikiem 1.8 Twin Spark. Warto ją wykonać samemu, gdyż nie jest to trudna operacja. Oto opis krok po kroku, jak wymienić świece w Alfa Romeo.

Mercedes W202: wymiana oleju w układzie wspomagania

W poradniku tym podpowiemy jak poprawnie wymienić olej w układzie wspomagania w Mercedesie W202. Wymiana nie należy do trudnych, dlatego warto ją wykonać samemu.

Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów i mechanizmie różnicowym?

Skrzynie biegów są w samochodach z przednim napędem, lub z silnikiem z tyłu, zintegrowane z mechanizmem różnicowym. W samochodach, w których napęd na tylne koła przenoszony jest wałem, mechanizm różnicowy znajduje się pośrodku tylnej osi w metalowej obudowie.

Jak dobrać olej do auta i jak często trzeba go wymieniać?

W instrukcji obsługi każdego pojazdu znajdziemy informacje, jaki olej stosować. Rady producentów mogą być jednak rozbieżne, mimo podobnych silników. Podpowiemy, w jaki sposób dobrać olej i kiedy go wymienić.

Jak wymienić filtry paliwa i powietrza?

Regularna wymiana filtrów paliwa i powietrza w naszym samochodzie może mieć duży wpływ na żywotność silnika i osiągi auta. Podpowiadamy, jak wymienić filtr paliwa oraz filtr powietrza w samochodzie.

Jak sprawdzić stan płynów w układzie hamulcowym, akumulatorze, spyskiwaczu i wspomaganiu kierownicy?

Podpowiadamy jak sprawdzić stan płynów w układzie hamulcowym, akumulatorze, układzie spryskiwacza i wspomagania kierownicy.

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów?

Sprawdzanie poziomu oleju w silniku i skrzyni biegów jest w dłuższej perspektywie kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu. W poradniku tym podpowiadamy, jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów.

REKLAMA