REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przegląd samochodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nissan Primera P10/P11: sprawdzenie poziomu oleju w automatycznej/manualnej skrzyni biegów

Odpowiedni stan oleju w skrzyni przekładniowej zapewnia jej odpowiednie warunki pracy. Czytając ten poradnik dowiesz się jak sprawdzić poziom oleju w manualnej i automatycznej skrzyni w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: sprawdzanie przewodów elastycznych

W poradniku tym opiszemy jak sprawdzić przewody elastyczne w przedziale silnika. Nie wymaga to od nas dużej pracy, dlatego warto przeprowadzić taki przegląd. Oto, jak to zrobić w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: wymiana świec zapłonowych

Poprawne działanie świec zapłonowych ma duże znaczenie dla właściwej pracy silnika. W poradniku tym dowiesz się jak samemu wymienić świece zapłonowe w Nissanie Primera P10/P11.

Nissan Primera P10/P11: wymiana oleju silnikowego

Częste wymiany oleju silnikowego są dobrą metodą na zapewnienie silnikowi odpowiedniej kondycji. W poradniku tym dowiesz się jak samemu wymienić olej w Nissanie Primera z silnikiem benzynowym 1,6 i 2,0.

REKLAMA

Mazda 323 IV: kontrola wtryskiwaczy

Jak ważny jest stan wtryskiwaczy nie trzeba nikomu tłumaczyć. W artykule tym pokażemy jak samemu skontrolować wtryskiwacze w Maździe 323. Cała operacja nie jest trudna i warto przeprowadzić ją samemu.

Mazda 323 IV: kontrola pompy paliwa

Sprawna pompa paliwa pozwoli nam podróżować bez zbędnych przestojów. W poradniku tym znajdziesz informację jak sprawdzić pompę paliwa w Mazdzie 323 IV-tej generacji.

Mazda 323 IV: wymiana płynu chłodzącego

Większość kierowców zapomina o wymianie płynu chłodzącego. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić stan płynu chłodniczego i dokonać jego wymiany w Mazdzie 323 IV.

Mazda 323 IV: demontaż układu wydechowego

Jeżeli po kontroli całego układu potrzebny jest jego demontaż, należy go wykonać bardzo ostrożnie. W poradniku tym dowiesz się, jak zdemontować cały układ wydechowy w Mazdzie 323 IV.

REKLAMA

Mazda 323 IV: kontrola układu wydechowego

Wbrew pozorom stan układu wydechowego jest bardzo ważny. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić stan techniczny układu w Mazdzie 323 IV.

Mazda 323 IV: pomiar ciśnienia sprężania

Za pomocą pomiaru ciśnienia sprężania można przekonać się, w jakiej kondycji jest nasz silnik w Maździe 323 IV. W poradniku tym dowiesz się, jakie są poprawne wartości ciśnienia i jak wykonać pomiar.

Mazda 323 IV: kontrola luzu zaworowego

Odpowiednie luzy zaworowe znacznie przedłużą żywotność naszego silnika. W poradniku tym dowiesz się wszystkiego o luzach zaworowych i ich regulacji.

Mazda 323 IV: kontrola paska rozrządu

Zachowanie odpowiedniego stanu paska rozrządu oraz jego regularna wymiana to podstawy eksploatacji każdego silnika. W poradniku tym dowiesz się, jak skontrolować pasek rozrządu.

Mazda 323 IV: smarowanie części

Prawidłowa praca elementów ruchomych zależy od dobrego smarowania. W poradniku tym pokażemy, które elementy regularnie sprawdzać i smarować.

Mazda 323 IV: kontrola płynu ATF w automatycznej skrzyni biegów

W modelu 323 z automatyczną skrzynią biegów proces kontroli przebiega inaczej niż w przypadku przekładni ręcznej. W poradniku tym dowiesz się, jak zadbać o automat w Mazdzie 323.

Mazda 323 IV: wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

Olej w skrzyni biegów jest znacznie trwalszy niż silnikowy. Jednak również wymaga wymiany. Poniżej znajduje się opis jak kontrolować i wymieniać olej w manualnej skrzyni biegów w Mazdzie 323.

Mazda 323 IV: wymiana oleju silnikowego

Regularne wymiany oleju silnikowego są podstawą do utrzymania dobrego stanu mechanicznego auta. W poradniku tym dowiesz się jak i kiedy wymieniać olej w Mazdzie 323, rocznik 1989 - 1994.

Jak rozpoznać „usprawnienia” przedsprzedażne, czyli w jaki sposób auto przygotowano do oszukania kupującego?

Spryciarze sprzedający stare samochody potrafią stosować przeróżne sztuczki i zabiegi dla zmylenia kupującego. Niemal wszystkie można wykryć bardzo łatwo albo domyślać się ich istnienia po różnych symptomach.

Jak kupić używane auto? – określenie stanu technicznego podzespołów

Samochód jest maszyną, składającą się z kilku różnych zespołów, w skład których wchodzi kilkadziesiąt różnych podzespołów. Szybkie określenie ich aktualnego stanu i stopnia zużycia nie jest więc możliwe. Konieczny jest do tego ich demontaż.

Jak zadbać o samochód na wiosnę i lato?

Wiosną coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu, częściej wyjeżdżamy na weekendy za miasto, dlatego po okresie zimowym warto pojechać z naszym autem na stację serwisową, sprawdzić jego stan po zimie i przygotować go na nadchodzącą wiosnę i lato.

Rejestracja sprowadzonego auta będzie łatwiejsza


Dzięki nowelizacji rozporządzenia dotyczącego rejestracji i oznaczenia pojazdów (Dz.U. z 2011 r. nr 36, poz. 183) w przypadku powtórnej rejestracji samochodu będzie wymaganych mniej dokumentów niż obecnie.

Co zrobić, gdy organ odmówi rejestracji samochodu?

Odmowa rejestracji samochodu oznacza, że pojazd nie będzie dopuszczony do ruchu. Od tej decyzji przysługuje jednak odwołanie. Sprawdź, co zrobić w takim wypadku.

Fiat Punto Mk2: wymiana oleju i filtra w skrzyni biegów CVT

Skrzynia CVT w Punto MK2 nie jest często spotykana i nie ma zbyt wielu informacji na temat eksploatacji. W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wymienić olej i filtr w skrzyni biegów Punto MK2.

Ile oleju może zużyć sprawny silnik?

Ubywający olej nie musi być znakiem, że silnik jest niesprawny lub nadmiernie zużyty. Nawet nowe silniki zużywają olej, co jest zjawiskiem normalnym. Ile oleju może spalić silnik, kiedy zużycie jest już nadmierne?

Jak rozpoznać "przekręcony" licznik? Czy każdy licznik można "cofnąć"?

Czy można wierzyć w niski przebieg w starym aucie? Niestety, prawda jest taka, że stan licznika to jedynie cyferki, których zmiana jest dziecinnie prosta. W rzeczywistości nawet "podwórkowy spec" potrafi poradzić sobie z niechcianymi tysiącami kilometrów.

Jak często trzeba wymieniać filtr powietrza, czy można to zrobić samemu?

Żeby do cylindrów trafiało powietrze pozbawione zanieczyszczeń, wymyślono filtr powietrza. Warto o niego dbać, często sprawdzać, wymieniać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, ale też zwracać uwagę na wszystkie elementy, na które składa się układ zasysania powietrza.

Jak przygotować samochód do dłuższej trasy?

Długie trasy to wyjątkowy sprawdzian dla pojazdu. Żeby uchronić się przed awarią w dłuższej trasie warto sprawdzić w jakiej kondycji jest nasze auto. Lista czynności do wykonania przed ruszeniem w trasę nie jest długa a przeprowadzenie rutynowej kontroli może oszczędzić nam nerwów, czasu i pieniędzy.

Auto sprowadzone z USA: na co powinniśmy uważać?

Auta sprowadzane z USA mogą różnić się od swoich europejskich odpowiedników. Sprawa oczywista to oświetlenie. Różnice mogą występować też w przełożeniach skrzyni biegów, układzie chłodzenia i klimatyzacji, często inne są poduszki powietrzne i kolumna kierownicy.

Czy warto sprowadzić auto z USA? Ekspert radzi

Sprowadzanie używanych aut ze Stanów Zjednoczonych jest od kilku lat wręcz modne. Zjawisko to spowodowane jest dużą różnicą między cenami nowych aut w Polsce i w USA oraz niskim kursem dolara.

Jak kupić używane auto? Ekspert radzi

Kiedy chcemy kupić używany samochód, zaczynamy zwykle od lektury ogłoszeń. Analizujemy co i za ile moglibyśmy kupić, oceniamy na jakie auto nas stać i gdzie możemy go szukać. Bądźmy jednak bardzo uważni, ponieważ ogłoszenia w prasie i w Internecie pełne są nieprawdziwych stwierdzeń.

Na co zwrócić uwagę kupując auto pofirmowe? Ekspert radzi

Kupując auto, szczególnie w komisie, warto sprawdzić, czy nie jest to samochód pofirmowy. Oczywiście auto flotowe może być dobrą okazją, jeśli jest kilkuletnie i zadbane. W przeciwnym wypadku, nawet jeśli cena zakupu jest atrakcyjna, później mogą czekać nas kosztowne naprawy.

Jak rozpoznać przekręcony licznik? Ekspert radzi

Przed zakupem samochodu z bardzo małym przebiegiem warto zwrócić szczególną na stan licznika. Często zdarza się, że wystawione do sprzedaży kilkunastoletnie samochody mają przebiegi rzędu 100 tysięcy kilometrów.

Fiat Uno: wymiana paska rozrządu. Poradnik

W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wymienić pasek rozrządu w modelu Fire. Opis ten sprawdza się dla silników 1.0, 1.1, 1.2. Jest to łatwa czynność, więc nie powinniśmy mieć problemów.

Daewoo Matiz: czyszczenie filtra powietrza. Poradnik

Bawełniany lub gąbkowy filtr powietrza wymaga regularnego czyszczenia. W poradniku tym zademonstrujemy, w jaki sposób eksploatować wkładkę firmy K&N w Daewoo Matizie.

Daewoo Tico: wymiana oleju - porada

Proces wymiany oleju nie jest trudny. Aby wymienić jeden z głównych płynów eksploatacyjnych w naszym samochodzie wystarczy mieć trochę wolnego czasu i kanał samochodowy.

Przewody paliwowe

Spośród różnych elementów samochodu, mających istotny wpływ zarówno na jego eksploatację bez przykrych niespodzianek, jak i na bezpieczeństwo, przewody paliwowe zajmują jedno z czołowych miejsc.

Audi A3 8P: wymiana filtrów - poradnik

W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtry w Audi A3 8P. Dokładnie przeprowadzimy wymianę filtra paliwa, powietrza i oleju. Cała operacja zajmie nam nie dłużej jak godzinę.

Jak poprawić rozkład masy w sportowym samochodzie?


Bardzo duży wpływ na prowadzenie sportowego samochodu ma rozkład masy. Jeżeli uda nam się go zoptymalizować, możemy osiągać lepsze wyniki bez ponoszenia dużych kosztów modyfikacji.

1/4 mili - zmagania napędów (przód, tył, 4x4)


Przygotowując się do zmagań na 1/4 mili tuningujemy auta, wybieramy odpowiednie nadwozie i zastanawiamy się nad napędem. Jak wygląda podział na klasy w zawodach na 1/4 mili?

Jak sprawdzić legalność pochodzenia samochodu? Porada


Przy zakupie używanego samochodu, warto sprawdzić czy nie był on kradziony. To, że auto było kradzione, może wydawać się mało prawdopodobne, ale lepiej mieć pewność, że kupujemy legalny pojazd.

Pomyłka przy tankowaniu. Co zrobić?


Pistolety od dystrybutorów oleju napędowego i benzyny nieco się różnią: głównie plastikowej osłony i średnicą rury wlewowej. Czasem jednak może dojść do pomyłki przy tankowaniu, co wtedy zrobić?

Jak krok po kroku zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy?

Sam koszt jaki musimy ponieść na rejestrację pojazdu w wydziale komunikacji, przybliżony jest do kwoty ok. 300zł. Podpowiemy jak dokonać wszystkich formalności.

Jak wybrać elastyczne koło pasowe?

Według zaleceń, elastyczne koła pasowe powinno być kontrolowane, co ok. 90.000 km i wymieniane bezwzględnie wraz z układem paska wielorowkowego. Doświadczenia mechaników przekonują, że nie warto w tym przypadku zawracać sobie głowy dostępnymi na rynku imitacjami.

Brak badań technicznych auta – czym skutkuje?

Kiedy zostaniemy zatrzymani przez policję i kontrola wykaże brak przeprowadzonego badania technicznego, policjant zatrzyma nam dowód rejestracyjny.

Śladami sommelierów: winnica Cezara


Podróżując samochodem po województwie lubuskim mamy szansę przeżyć ciekawą przygodę w nowopowstałej winnicy. Jej indywidualny charakter może przypaść do gustu nawet bardzo wymagającym znawcom win.

Samochodem po Mazurach: Puszcza Borecka


Jeżeli podróżując po gminie Kruklanki – miejscu gdzie znajdują się słynne mosty w Stańczykach – chcemy obcować z prawdziwa przyrodą to powinniśmy udać się do Puszczy Boreckiej.

Samochodem po Mazurach: Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo


Warto zrobić sobie postój w Parku Dzikich Zwierząt na Mazurach, ponieważ jest on jednym z tak okazałych wytworów fauny i flory na tym terenie.

Jak często konserwować klimatyzację?

Długotrwały niedobór czynnika chłodniczego lub nieszczelność klimatyzacji powodują większe koszty eksploatacji i grożą kosztowną naprawą. Receptą na to są regularne przeglądy i konserwowanie klimatyzacji.

Przyciemnianie szyb - zrób to sam cz. 2


Zapraszam do drugiej części poradnika dotyczącego obklejania szyb folią. Mamy już przygotowane wcześniej (cz.1) kawałki folii odpowiadające kształtem do naszych szyb. Czas przejść do meritum.

Jak kupować używany samochód? Poradnik

Jeśli znajdziemy używane auto, które nas zainteresuje, spróbujmy umówić się z jego właścicielem na oględziny i jazdę próbną. Jeżeli sprzedający nie chciałby się zgodzić na jazdę próbną, lepiej odpuśćmy sobie takie auto, gdyż może to oznaczać, że chce przed nami ukryć burzliwą przeszłość auta.

Jak wybrać dobry kondenser? – poradnik


Dokonując wyboru nowego podzespołu, należy zwrócić uwagę na producenta. Stosowanie zamienników bywa równoznaczne z krótką żywotnością produktu, a tym samym z dodatkowymi kosztami.

REKLAMA