REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przegląd samochodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia po zimie - krok po kroku

W jaki sposób solidnie zabezpieczyć auto przed niszczącym działaniem soli i wody? Przede wszystkim warto wykonać antykorozyjne zabezpieczenie jego podwozia. Pozwoli to wydłużyć żywotność pojazdu i zachować blachy pojazdu w dobrym stanie.

O czym pamiętać robiąc wiosenny przegląd samochodu

Wraz z nadejściem wiosny warto dokładnie przyjrzeć się kondycji technicznej samochodu, którym się poruszamy. Nawet drobne jego usterki mogą negatywnie odbić się zarówno na naszym bezpieczeństwie jak i na kondycji naszego portfela.

Zmiany w przepisach dotyczących przeglądów technicznych

Według informacji Dziennika Gazeta Prawna, Ministerstwo Transportu szykuje zmiany w przepisach dotyczących badań technicznych pojazdów. Zmiany obejmą nie tylko procedurę przeglądów, według założeń mają uszczelnić system i wyeliminować proceder "podbijania" przeglądów pojazdom, które nawet nie pojawiają się w stacji.

Brak badań technicznych, a stłuczka

Czy brak stempla od diagnosty w dowodzie rejestracyjnym może być przyczyną kłopotów w razie kolizji, która wydarzyła się nie z naszej winy?

REKLAMA

Przegląd cen usług w stacjach szybkiej obługi

Podstawowe czynności serwisowe związane z obsługą samochodu można wykonać we własnym zakresie, bądź oddać auto w ręce mechaników z tzw. stacji szybkiej obsługi samochodów. W porównaniu do Autoryzowanych Stacji Obsługi, oferują one znacznie niższe ceny zarówno części jak i robocizny. Która z nich ma najlepszą ofertę?

Nowe zasady badań technicznych pojazdów mechanicznych 2013 r.

Rozporządzenie ministra transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach- wprowadza charakterystykę rodzajów usterek – i umożliwia uzyskanie pozytywnego badania wyniku badania technicznego w przypadku stwierdzenia usterek drobnych.

Końcoworoczna konserwacja auta

Zima to bardzo trudny okres dla auta, szczególnie w Polsce. Podpowiadamy jakie elementy eksploatacyjne aua sprawdzić przy okazji wymiany opon.

Przegląd szyby czołowej – na co zwrócić uwagę?

Dokonując rutynowego przeglądu auta, np. po zimie, kierowcy często zapominają o kluczowym dla bezpieczeństwa elemencie samochodu jakim jest szyba czołowa. Doradzamy na co zwrócić uwagę przygotowując auto do sezonu letniego.

REKLAMA

Opel Astra F: obsługa hamulca ręcznego

W poradniku tym pokażemy podstawowe czynności związane z eksploatacją hamulca ręcznego w Oplu Astra F.

Opel Astra F: przegląd i demontaż układu wydechowego

Układ wydechowy to jeden z elementów, który po pewnym czasie wymaga wymiany. W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu wydechowego i przeprowadzić ewentualną wymianę w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana płynu chłodniczego

Regularna wymiana płynu chłodzącego zapewnia prawidłową pracę całego układu. W poradniku tym pokażemy jak wymienić płyn chłodniczy w Oplu Astra F.

Opel Astra F: pomiar ciśnienia sprężania

Kontrola ciśnienia sprężania daje nam możliwość poznania autentycznego stanu silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu wykonać pomiar ciśnienia sprężania w modelu Opel Astra F.

Ograniczamy roczne wydatki na eksploatację samochodu

Samochód z reguły nie zyskuje na wartości przez okres naszego użytkowania. Koszty ubezpieczenia i utrzymania stanowią olbrzymie obciążenie dla budżetu domowego. Co zrobić by jazda autem była tańsza i to bez specjalnych wyrzeczeń ?

Mercedes A klasa W168: wymiana żarówek

Znajomość wymiany żarówek we własnym aucie to podstawa. W poradniku tym pokażemy jak wymienić żarówki oświetlenia zewnętrznego w Mercedesie W168 klasy A.

Mercedes A klasa W168: przegląd układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy jest bardzo ważny. W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu hamulcowego w Mercedesie A klasy W168.

Mercedes A klasa W168: kontrola zawieszenia i układu kierowniczego

Usterki zawieszenia przekładają się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu skontrolować zawieszenie i układ kierowniczy w Mercedesie klasy A.

Mercedes A klasa W168: wymiana świec zapłonowych

Silniki benzynowe również wymagają regularnej wymiany świec. W poradniku tym pokażemy jak wymienić świece zapłonowe w Mercedesie W168 klasy A.

Mercedes A klasa W168: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego jest bardzo ważna w każdym aucie. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić olej silnikowy w Mercedesie A klasy.

Skoda Octavia I: kontrola ciśnienia sprężania

Pomiar ciśnienia sprężania pozwoli nam na realną ocenę stanu technicznego silnika w naszym aucie. Poniżej znajduje się opis jak zmierzyć ciśnienie sprężania w samochodzie Skoda Octavia I.

Skoda Octavia I: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Układ kierowniczy i elementy zawieszenia wymagają szczególnej kontroli. W poradniku tym pokażemy jak samemu skontrolować układ kierowniczy i zawieszenie przednie w Skodzie Octavii I.

Skoda Octavia I: obsługa sprzęgła Haldex

Właściciele aut z napędem na 4 koła powinni pamiętać o regularnym serwisie sprzęgła Haldex. W poradniku tym pokażemy jak wymienić olej i filtr sprzęgła Haldex w Skodzie Octavii I.

Skoda Octavia I: przegląd automatycznej skrzyni biegów

Automatyczna skrzynia biegów wymaga regularnych przeglądów. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić szczelność skrzyni oraz dokonamy pomiaru poziomu oleju w przekładni w aucie Skoda Octavia I.

Skoda Octavia I: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec zapłonowych jest bardzo ważna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece zapłonowe w samochodzie Skoda Octavia I.

Skoda Octavia I: wymiana filtra paliwa w silniku Diesla

Regularna wymiana filtra paliwa w silniku Diesla jest bardzo ważna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić i odwadniać filtr paliwa w Octavii I.

Planowanie większego wyjazdu

Podróż samochodem dostarcza niesamowitych wrażeń, daje wolność. Aby nic nam tej przyjemności nie popsuło warto odpowiednio zaplanować wyjazd, zmniejszymy w ten sposób ryzyko popsucia urlopu.

Mały przegląd możesz wykonać sam. Ale czy warto?

Przegląd samochodowy musimy robić, przy najmniej raz do roku. Jednak niektóre z tych rzeczy możemy zrobić w zaciszu domowym. Podpowiadamy, co warto wykonać samodzielnie, a z czym jechać do ASO.

Skoda Octavia I: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego pozwala na utrzymanie silnika w bardzo dobrym stanie. Poniżej znajduje się opis wymiany oleju silnikowego w samochodzie Skoda Octavia I.

Volkswagen Polo III: kontrola ciśnienia sprężania

Kontrola ciśnienia sprężania pozwala nam na realną ocenę stanu technicznego naszego silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu sprawdzić ciśnienie sprężania w Volkswagenie Polo III.

Opel Vectra A: przegląd układu hamulcowego

Układ hamulcowy jest bardzo ważny w każdym aucie. Jakakolwiek usterka może być tragiczna w skutkach. W poradniku tym pokażemy jak samemu wykonać przegląd układu hamulcowego w Oplu Vectra A.

Opel Vectra A: przegląd układu kierowniczego

Sprawny układ kierowniczy wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać przeglądu układu kierowniczego.

Jaki olej silnikowy wybrać zimą?

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego to podstawa, jeśli chodzi eksploatację auta. W poradniku podpowiadamy, jaki olej wybrać na zimę.

Opel Vectra A: obsługa układu zapłonowego

Na obsługę układu zapłonowego składa się szereg czynności. W poradniku tym dokonamy przeglądu układu zapłonowego w Oplu Vectra A.

Opel Vectra A: wymiana świec zapłonowych

Właściciele aut z silnikiem benzynowym regularnie zapominają o wymianie świec zapłonowych. Oto opis krok po kroku jak wymienić świece zapłonowe w samochodzie Opel Vectra A.

Opel Vectra A: obsługa paska klinowego

Paski klinowe i wieloklinowe również ulegają zużyciu. W poradniku tym pokażemy jak dokonać regulacji i wymiany paska klinowego i wieloklinowego w Oplu Vectra A.

Opel Vectra A: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego jest bardzo ważna, niezależnie od wieku auta. W poradniku tym pokażemy jak wymienić olej silnikowy w Oplu Vectra A.

Mercedes W210: wymiana cieczy chłodzącej

Poprawne chłodzenie silnika jest bardzo ważne w każdym samochodzie. W poradniku tym pokażemy jak dokonać wymiany cieczy chłodzącej w Mercedesie W210.

Mercedes W210: kontrola ciśnienia sprężania w silniku wysokoprężnym

Sprawdzenie ciśnienia sprężania pozwala na realną ocenę stanu technicznego naszej jednostki. W poradniku tym pokażemy jak dokonać pomiaru ciśnienia sprężania w Mercedesie W210.

Mercedes W210: kontrola i obsługa automatycznej skrzyni biegów

Automatyczna skrzynia biegów wymaga systematycznych przeglądów. W poradniku tym opiszemy, jak dbać o przekładnię automatycznej w Mercedesie W210.

Mercedes W210: wymiana filtru paliwa i powietrza w silniku Diesla

Czyste filtry paliwa i powietrza są jednym z gwarantów prawidłowej eksploatacji w silnikach Diesla. W poradniku tym opisaliśmy wymianę filtrów paliwa i powietrza w Mercedesie W210.

Mercedes W210: wymiana oleju silnikowego, jednostki Diesla

Regularna wymiana oleju silnikowego w jednostce wysokoprężnej jest bardzo ważna. W poradniku tym znajduje się opis krok po kroku jak wykonać taką wymianę w Mercedesie W210.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana filtra kabinowego i powietrza

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna. W poradniku tym przedstawimy wymianę filtra przeciwpyłkowego i powietrza w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana żarówek

Dla początkującego kierowcy wymiana żarówek w modelu Focus MK2 i C-MAX może okazać się problematyczna. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie wymienić wszystkie żarówki w Focusie.

Ford Focus MK2 i C-MAX: przegląd układu hamulcowego

Sprawne hamulce mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu wykonać przegląd układu hamulcowego w modelu C-MAX i Focus MK2.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Układ kierowniczy i zawieszenie przednie są najbardziej narażone na usterki. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie wykonać przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola manualnej skrzyni biegów

Nowoczesne skrzynie biegów również wymagają kontroli. W poradniku tym pokażemy jak dokonać kontroli przekładni manualnej w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola i wymiana układu wydechowego

Sprawny układ wydechowy zapewnia prawidłowe odprowadzanie spalin. W poradniku tym dokonamy przeglądu układu wydechowego w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana filtru paliwa i powietrza w silniku benzynowym i Diesla

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna, pozwala na utrzymanie silnika w bardzo dobrym stanie. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę filtra paliwa i powietrza w modelu C-MAX i Focus MK2.

Opel Omega B/B FL: wymiana rozrusznika

Usterka rozrusznika powoduje problemy z uruchomieniem silnika. Poniżej znajduje się opis wymiany rozrusznika w Oplu Omega B i B FL.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana świec żarowych

Sprawne świece to podstawa w silniku Diesla. Poniżej znajduje się opis krok po kroku jak wymienić świece żarowe w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: pomiar ciśnienia sprężania

Pomiar ciśnienia sprężania pozwoli nam na realną ocenę stanu technicznego silnika naszego Forda. Poniżej znajduje się opis jak zmierzyć ciśnienie sprężania w modelu Focus MK2 i C-MAX.

REKLAMA