REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Diesel

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Z tymi silnikami mogą być problemy: diesel 2.5 CRDi Kia

Luksusowy SUV wymaga silnika wysokoprężnego. Stąd w Sorento pojawiła się jednostka 2.5 CRDi, która jest mało dynamiczna i awaryjna.

Używane: Subaru Forester III (2008 - 2012) - uwaga przede wszystkim na… diesla!

Napęd na cztery koła, silnik typu bokser i charakterystyczny, ascetyczny klimat w SUV-ie? To musi być używane Subaru Forester III. Na jakie awarie zapada japoński leśniczy?

Silnik 1.2 TDI VAG - awarie, problemy, opinie

Diesel 1.2 TDI występował w ramach dwóch linii modelowych - EA188 i EA189. W pierwszym przypadku był zasilany pompowtryskiwaczami, w drugim wtryskiem common rail.

W silniku przybywa oleju? A twój diesel ma DPF?

Rosnący poziom oleju w silniku to scenariusz, który coraz częściej zdarza się w przypadku nowoczesnych diesli. Co to oznacza i jak radzić sobie z problemem?

REKLAMA

Test: Audi Q8 50 TDI - przystojny osiłek z Niemiec

Audi Q8 50 TDI to moc 286-konne diesla, gładko pracująca przekładnia automatyczna i oczywiście napęd na cztery koła. SUV coupe z Niemiec to jednak też... zaporowa cena!

Top 5: Najlepsze diesle - jazda bez awarii latami!

Silniki wysokoprężne od pewnego czasu nie cieszą się dobrą prasą. Tak, stały się niezwykle zaawansowane i nie mają już wiele wspólnego ze spartańskimi konstrukcjami pokroju 1.9 TDI. Mimo wszystko na rynku nadal trafiają się jednostki, których eksploatacja stanowi serwisowy ideał. Jakie firmy produkują najlepsze diesle? Na naszej liście znalazła się technologia z Japonii, Francji, Korei, Niemiec, a nawet Włoch!

Silnik diesla: ekologia to mimo wszystko jego zaleta!

Nietrudno odnieść wrażenie, że w obecnej rzeczywistości motoryzacyjnej jednostki wysokoprężne stały się trochę czarnymi owcami. Zarzuca się im wybitną szkodliwość i to, że w sposób szczególny przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza. Kiedyś twierdzenie mogło być prawdą. Teraz jednak fakty mówią coś innego. Nowoczesna technologia ratuje współczesny silnik diesla. Ekologia w jego przypadku nie musi być zatem zagrożona.

Czy samochody elektryczne to przyszłość rynku motoryzacyjnego?

Diesel nie ma się czego obawiać - władza samochodów zasilanych olejem napędowym jest niezagrożona. Elektryczna konkurencja, choć stale rozwijająca się i wspierana przez liczne zachęty i regulacje prawne UE, nie jest w stanie zdetronizować diesla. Wynika to z niewielkiej elastyczności w zastosowaniu samochodów elektrycznych, a także z ich wysokiej ceny, małego zasięgu oraz ograniczonej liczby stacji ładowania. O przyszłości rynku samochodowego mówi Jakub Faryś, prezes PZPM.

REKLAMA

Zatankowanie auta złym paliwem. Co robić?

Zatankowanie samochodu złym paliwem zdarza się częściej niż można by przypuszczać. O pomyłkę łatwo, zwłaszcza w przypadku samochodów z silnikami Diesla. Co zrobić w przypadku, gdy nalaliśmy do auta niewłaściwy rodzaj paliwa?

Zakaz wjazdu do centrów miast dla silników Diesla od 2025 r.

Duże miasta w Europie zapowiedziały, że do 2025 r. samochody z silnikami Diesla nie będą mogły wjeżdżać do centrów. Ma to związek z dużym zanieczyszczeniem powietrza, czy w Polsce zostaną wprowadzone podobne przepisy?

Jak uruchomić zimą auto z silnikiem Diesla?

Uruchomienie silnika Diesla przy ujemnej temperaturze bywa trudne. Gdzie może leżeć przyczyna problemów z odpalaniem auta?

Test Kia Cee’d SW 1.6 CRDi 136 KM

Kia Cee'd kombi po faceliftingu otrzymała nie tylko nowy wygląd, ale i zmodyfikowany silnik 1.6 CRDi. Do tego auto dostępne jest w sportowym pakiecie stylizacyjnym GT Line. Właśnie taki egzemplarz mieliśmy okazję przetestować

Boschowska pompa VP44 - co musisz o niej wiedzieć?

Bezpośredni wtrysk paliwa w silniku Diesla mógł zaistnieć na szerszą skalę m.in. dzięki słynnej pompie paliwa VP44. Okazuje się jednak, że sprawia ona problemy. Na czym one polegają i jak sobie z nimi radzić?

Jakie parametry oleju napędowego decydują o jego jakości?

Użytkownicy aut z silnikami Diesla muszą szczególną wagę przykładać do jakości oleju napędowego jaki tankują do swoich pojazdów. W jaki sposób ocenia się jednak jakość takiego paliwa? Co ma na nią decydujący wpływ?

Test Skoda Superb 2.0 TDI 190 KM

Trzecia generacja Skody Superb otrzymała szereg nowoczesnych rozwiązań nieoferowanych do tej pory w czeskiej limuzynie. Aktywne zawieszenie czy trzystrefowa klimatyzacja to tylko niektóre z nich. Co jeszcze skrywa najnowszy flagowiec czeskiej marki?

Mazda 3 z silnikiem diesla 1.5 105 KM

Mazda 3 dostępna jest z nowym silnikiem 1.5 SKYACTIV-D o mocy 105 KM. Ma on pomóc jeszcze w umocnieniu się pozycji japońskiego modelu na rynku, zwłaszcza europejskim.

Nowy Opel Astra z silnikiem Diesla 1.6 160 KM

Gama silnikowa Opla Astry V generacji została rozszerzona o silnik Diesla 1.6 CDTi o mocy 160 KM. Wyposażony w dwie turbosprężarki ma łączyć wysoką dynamikę z niskim zapotrzebowaniem na paliwo.

Europa dopłaca 2600 euro do każdego auta z dieslem

Obniżone opodatkowanie oleju napędowego powoduje, że właściciele aut z silnikami benzynowymi płacą o średnio o 14 eurocentów więcej za każdy litr benzyny. W rezultacie faworyzowania silników Diesla, zwiększa się zanieczyszczenie powietrza z uwagi na ogromną popularność aut z tego typu napędem, oraz większą ilość szkodliwych gazów jakie one produkują.

Test Mazda CX-5 2.2 SkyActiv-D 175 KM: wygląd to nie wszystko!

Mazda CX-5 lada moment doczeka się wersji po modernizacji, ale rzutem na taśmę, postawiliśmy jeszcze sprawdzić jej ostatnią, przed liftingową wersję, napędzaną najmocniejszym, 175-konnym dieslem. W końcu do tej pory Mazda wyprodukowała ponad 1 milion egzemplarzy tego modelu. Co ma w sobie ten japoński SUV, że osiąga tak dobre wyniki sprzedażowe?

Oszczędna i wydajna: nowa Honda HR-V

Honda powraca z modelem HR-V, aby walczyć o prym w klasie modnych obecnie crossoverów. Jednym z jej najważniejszych atutów ma być bardzo niskie zużycie paliwa. Co ciekawe cecha ta ma być wspólna zarówno dla wersji wysokoprężnej, jak i benzynowej.

Premiera: VW Golf Variant GTD

Volkswagen Golf GTD w wersji kombi łączyć ma dobre osiągi, wysoką funkcjonalność oraz niskie zużycie paliwa. Co oferuje nowa wersja popularnego kompakta?

Nowy filtr paliwa do silników Diesla

Nowoczesne układy wtryskowe w silnikach Diesla wymagają odpowiedniej jakości paliwa. Stąd istotna ze względu na prawidłową eksploatację silników wysokoprężnych rola filtra paliwa. Producenci nie ustają w próbach, by także filtry były coraz doskonalsze.

Historia silników wysokoprężnych w marce Skoda

Rozwój silników wysokoprężnych wymagał dostępu do nowoczesnej technologii. Drzwi do tego świata się dla Skody otworzyły, gdy została kupiona przez Volkswagena. Przedstawiamy historię silników wysokoprężnych czeskiego producenta.

Test Mitsubishi ASX 1.8 DI-D 150 KM

Mitsubishi ASX po liftingu zmienił delikatnie swój wygląd przez co nadal wygląda nowocześnie i oryginalnie. Jakie są jego największe wady i zalety?

Test Honda CR-V 1.6 Diesel 120 KM: absurdalnie ekonomiczna!

Honda CR-V jeszcze kilka lat temu należała do ścisłej czołówki pod względem sprzedaży w swoim segmencie. Konkurencja jednak nie próżnowała i dziś , aby odzyskać klientów Honda oferuje ten model z małym acz ekonomicznym silnikiem Diesla. Jakie są nasze wrażenia z jazd Hondą CR-V 1.6 i-DTEC120 KM?

Dane techniczne: C4 Picasso 1.6 e-HDi 115 KM

Przedstawiamy dokładne dane techniczne C4 Picasso 1.6 e-HDi 115 KM- przyspieszenie, spalanie, średnicę zawracania, rozmiar tarcz hamulcowych wymiary nadwozia i wiele innych informacji.

Rozwój silników Mercedes-Benz w modelu 190 i klasie C

Mercedes-Benz od zawsze należał do producentów potrafiących projektować zaawansowane technologicznie silniki. Oto jakim zmianom ulegały jednostki napędowe Mercedesa w modelach 190 i klasie C.

Przyszłość silnika Diesla - zostanie zelektryfikowany?

W przyszłości silniki Diesla mogą cieszyć się dużą popularnością zwłaszcza jeśli ich praca będzie wspomaga pracą jednostki elektrycznej. Oto dlaczego Ameryka Północna ma przekonać się do aut osobowych z motorami wysokoprężnymi.

Jak wydłużyć żywotność auta z silnikiem Dieslem? Część II

Użytkując auto z silnikiem Diesla, warto znać jego problemy i słabości. Można w ten sposób uniknąć bądź odłożyć w czasie poważne i kosztowne awarie.

Test Chevrolet Captiva 2.2 D 184 KM LTZ

Chevrolet Captiva z silnikiem 2.2 D 184 KM w wersji LTZ wyróżnia się na drodze dynamiczną sylwetką i ponad przeciętnymi gabarytami. Sprawdzamy jak z tym nielekkim autem radzi sobie najmocniejszy w gamie silnik Diesla.

Test Fiat 500L 1.3 MultiJet II 85 KM: nietuzinkowy sposób na rodzinę

Fiat 500L pełnić ma rolę modnego auta dla nowoczesnej rodziny. Czy tak jest w rzeczywistości? Postanowiliśmy to sprawdzić testując jego wysokoprężną wersję 1.3 MultiJet II 85 KM, której producent nie pożałował także bogatego wyposażenia.

Jak wydłużyć żywotność auta z silnikiem Dieslem? Część I

Nowoczesny silnik Diesla wyposażony jest wiele zaawansowanych technicznie rozwiązań, które niestety często zawodzą. Niska jakość materiałów oraz nieprawidłowa eksploatacja przyspieszają zużycie wielu drogich podzespołów. Oto co robić, aby auto z dieslem pod maską było bardziej bezawaryjne.

30 lat silników Diesla w BMW

W tym roku mija 30 lat odkąd zadebiutowało na rynku pierwsze BMW z silnikiem Diesla. Dziś bawarska firma nadal ceniona jest za zaawansowane technologicznie i bardzo nowoczesne silniki Diesla.

9-stopniowa skrzynia biegów u Mercedesa!

Mercedes-Benz zaprezentował pierwszą 9-biegową przekładnię automatyczną z konwerterem momentu obrotowego - 9G-TRONIC.

Z tymi silnikami mogą być problemy: Skoda Fabia 1.4 TDI BNM, BNV, BMS

Postanowiliśmy sprawdzić dla Was jakie usterki i problemy mogą trapić silnik diesla 1.4 TDI stosowany m.in. w Skodzie Fabii II. Podajemy także ceny jego części zamiennych.

Używany Fiat Croma II (2005 – 2010) – rynkowy margines

Duże, przestronne wnętrze, bogate wyposażenie oraz mocne i oszczędne silniki Diesla to nie wszystko czego potrzebuje auto klasy średniej by stać się rynkowym bestsellerem… Liczy się także wizerunek marki oraz stylistyka nadwozia. Używany Fiat Croma jest właśnie takim autem. Jakie usterki trapią Fiata Cromę II?

Używane Renault Megane III (2008 - 2015)-nowe otwarcie

Renault Megane III miało za zadanie zatrzeć złe wrażenie po poprzedniku. Sprawdź czy mu się to udało.

Silnik Diesla - typowe usterki i problemy cz. II

Słabym punktem nowoczesnego silnika Diesla jest nie tylko turbosprężarka, układ zasilania paliwem czy filtr cząstek stałych. Warto zwrócić także uwagę na inne jego podzespoły.

Silnik Diesla – typowe usterki i problemy

Awarie w silnikach wysokoprężnych zdarzają się często i są niestety niezwykle kosztowne. Co najczęściej psuje się w silniku Diesla?

Test Ford Kuga 2.0 TDCI 163KM AWD: krok naprzód!

Nowy Ford Kuga 2.0 TDCI 163 KM to pojazd nafaszerowany nowoczesną elektroniką. Sprawdzamy co oferuje nowy SUV Forda i czy systemy bezpieczeństwa w nim zastosowane mają rację bytu w polskich warunkach.

Rozbieganie silnika - co to jest i na czym polega?

Rozbieganie silnika to problem jaki spotkać może większość nowoczesnych turbodiesli. Z pozoru błaha awaria najczęściej kończy się zniszczeniem silnika. Na czym polega rozbieganie silnika?

Czy filtry cząstek stałych (DPF) trafią do silników benzynowych?

Restrykcyjne normy emisji spalin wprowadzane przez komisarzy Unii Europejskiej doprowadziły do tego, że producenci modyfikują silniki spalinowe. Czy znane z kosztownych awarii w turbodoładowanych jednostkach diesla filtry cząstek stałych trafią do benzyniaków?

Nowy olej do pojazdów ciężarowych

Rimula R4 X - najnowszy olej silnikowy przeznaczony do silników Diesla samochodów ciężarowych oraz autobusów rozszerzył gamę olejów silnikowych Shell.

Z tymi silnikami mogą być problemy: FIAT 1.9 JTDm 16V 150 KM

Silnik Fiata 1.9 JTDm 16V 150 KM to bardzo udana konstrukcja. Dobre osiągi idą w parze z małym zapotrzebowaniem na paliwo. Należy jednak zwrócić uwagę na główne usterki silnika 1.9 JTDm 150KM.

Test Citroen DS5: samochód zagadka

Citroen DS5 to według mnie jedyny nowy produkt koncernu PSA godny wożenia emblematów DS. Ale tylko pod względem designu, ponieważ w wersji z napędem spalinowym, auto nie wyróżnia niczym szczególnym jeśli chodzi o rozwiązania zamontowane pod karoserią. Czy sprawdzone technologie opakowane w ciekawie zaprojektowane nadwozie to przepis na sukces? Poniżej test Citroena DS5.

Jakie korzyści daje karta paliwowa?

W przypadku dużych flot karty paliwowe są jednym z podstawowych narzędzi pracy. Pozwalają one na ułatwienie tak prostej czynności jak tankowanie. Jakie czynniki decydują o wyborze kontrahenta w przypadku kart paliwowych i jakie korzyści małym i średnim przedsiębiorstwom może przynieść korzystanie z kart paliwowych?

Test Renault Laguna Coupe dCi 4Control: awangarda klasy średniej

Laguna Coupe to jeden z ostatnich odważnych projektów Renault, które mają to do siebie, że nie odnoszą sukcesów sprzedażowych. Z punktu widzenia właściciela Renault Laguny Coupe to zaleta, ponieważ posiada on rzadki model auta, ale dla fanów francuskiego producenta wada, bo nie mają wielu okazji do podziwiania tak oryginalnego auta.

Silnik Hondy 2.2 i-CTDI - wady i zalety

Pierwszy silnik Diesla skonstruowany przez Hondę nosi oznaczenie N22A i można go spotkać m.in. jako napęd Hondy Accord. 2.2 i-CTDI jak na silnik wysokoprężny zużywa sporo paliwa, czy jest wart zainteresowania?

Silnik 1.9 TDI - które jego wersje mają droższą turbinę o zmiennej geometrii łopatek?

Silnik 1.9 TDI wyposażony jest w turbosprężarkę zwiększającą jego moc maksymalną. Niektóre jej wersje dla poprawy osiągów wyposażono dodatkowo w zmienną geometrię łopatek. Oto lista silników 1.9 TDI z turbosprężarką VGT.

Pierwsza jazda: Mitsubishi Outlander

To pierwszy na świecie samochód od początku projektowany z myślą o dwóch rodzajach napędu: klasycznym spalinowym i elektrycznym. Już teraz polscy kierowcy zainteresowani najnowszym SUVem prezentującym Japońską myśl techniczną będą mogli wyjechać nim z salonu dilerskiego.

REKLAMA