REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Diesel

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

2.0 TDI: który wybrać? Czyli złe 2.0 TDI PD

Diesel 2.0 TDI? Który wybrać? Dziś przygotowaliśmy poradnik dotyczący... jednego z najgorszych silników Volkswagena. Sprawdź która wersja jest miną!

Benzyna jak diesel: Mazda stanowi ciekawą alternatywę?

Benzyna jak diesel? Czyli dziś opowiemy historię Mazdy, która znalazła ciekawą drogę ucieczki przed normami emisji spalin. Oto silnik 2.0 Skyactiv-X.

Który silnik jest lepszy: 2.0 HDI czy 1.6 HDI?

Który silnik jest lepszy: 2.0 HDI czy 1.6 HDI? A pytanie pojawiające się w materiale oznacza, że dziś skupimy się głównie na samochodach francuskich!

Najbardziej na wartości tracą diesle. Najmniej - hybrydy

Wiele firm, wybierając samochód do floty, bierze pod uwagę jego cenę (lub wysokość raty leasingowej) i zużycie paliwa. Tymczasem warto spojrzeć na jeszcze jeden parametr – kwotę, za jaką na koniec leasingu odsprzedamy samochód. Z najnowszych statystyk firmy Eurotax wynika, że najwięcej stracimy na dieslu. Szczególnie, gdy wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów.

REKLAMA

LPG, diesel czy benzyna - który napęd wybrać?

Kierowca kupujący auto nowe lub używane, musi odpowiedzieć na kluczowe pytanie. Wybrać LPG, diesla czy benzynę?

Falowanie obrotów: diesel też miewa takie problemy!

Jednym z bardziej niepokojących objawów występujących podczas jazdy jest falowanie obrotów. Diesel w takim przypadku wymaga ingerencji mechanika. Na czym powinna ona polegać? Zaraz podpowiemy.

Benzyna wlana do diesla: skutki nie zawsze muszą być kosztowne!

Pomyłka może zdarzyć się każdemu. Co jednak oznacza benzyna wlana do diesla? Skutki tego niedopatrzenia mogą być poważne - ze zniszczeniem silnika włącznie. Dlatego warto wiedzieć jak w takim przypadku się zachować. O tym w naszym materiale.

Benzyna, diesel: oznaczenia przy dystrybutorach

Jak podczas wizyty na stacji benzynowej nie pomylić typu paliwa? Do tego konieczna jest wiedza na temat oznaczeń występujących przy dystrybutorach. Dziś właśnie o nich opowiemy. Sprawdźcie jak oznaczony jest diesel, a jak oznaczona jest benzyna.

REKLAMA

Diesel 1.9 Multijet: problem z odpalaniem? Co może oznaczać?

Kierowca schodzi rano do garażu, przekręca kluczyk w stacyjce, a silnik zamiast zaskoczyć kręci kilkukrotnie rozrusznikiem? To rzeczywistość, które może spotkać właścicieli aut z dieslem 1.9 Multijet. Problem z odpalaniem: co oznacza i jak się go pozbyć? Już podpowiadamy.

Instalacja LPG do diesla - czy to jest wykonalne?

O instalacjach gazowych mówi się głównie w kontekście silników benzynowych. A co z dieslem? Ten również może być zasilany LPG. Czemu zatem nie jest? Bo problem dotyczy nie tyle rodzaju paliwa, co... technologii wtryskowej.

Zelektryfikowane auta za chwilę wyprzedzą diesla

Zaostrzone normy emisji dwutlenku węgla i epidemia koronawirusa zmieniły upodobania kierowców. W czerwcu udział diesla w sprzedaży nowych aut w Europie spadł do zaledwie 28 proc. Tymczasem elektryki, plug-iny i hybrydy mają już 16 proc. rynku.

Stukający wtryskiwacz. Jaką awarię oznacza?

Silniki wyposażone w układ Common Rail charakteryzują się wysoką kulturą pracy. Może się jednak zdarzyć, że system wtryskowy w samochodzie zaczynie zachowywać się nieco głośniej. Co oznacza stukający wtryskiwacz?

Jakie są objawy zapchanego filtra cząstek stałych?

Osadnik typu DPF miał sprawić, że diesle staną się czystsze. Niestety w tym samym czasie przyniósł jeszcze jeden skutek. Ich eksploatacja w mieście stała się trudna. Jakie są objawy zapchanego filtra cząstek stałych?

Awarie silnika 1.5 dCi. Jest się czego bać? To zależy!

Francuski diesel choć wybitnie oszczędny, okrył się złą sławą. W pierwszych wersjach nagminnie padały panewki i wtryskiwacze. Z biegiem lat Renault poprawiło jednak jakość, a awarie silnika 1.5 dCi stały się mniej bolesne dla kierowców.

Awarie silnika 1.6 HDI. Jest się czego bać?

Silnik 1.6 HDI to popularna jednostka w Citroenach, Peugeotach, Fordach, Volvo, Mazdach, a nawet Suzuki. Jakie ma słabe punkty? Dziś omówmy awarie silnika 1.6 HDI. I już teraz możemy powiedzieć, że lista nie jest przesadnie długa.

Awarie AdBlue: Audi A6 C7 z silnikiem TDI

Audi A6 C7 jest dużym i komfortowym autem. Przyjemność płynącą z podróży nim jest jednak w stanie odebrać AdBlue, a konkretnie komunikat mówiący o jego usterce i o tym, że uruchomienie silnika nie będzie możliwe za 1000 km.

Awarie silnika B47 - jest się czego bać?

Trzon sprzedaży w przypadku marek premium nadal stanowią… diesle! Nie ma się zatem co dziwić, że w roku 2014 Bawarczycy zaprezentowali nową jednostkę. Silnik B47 jest obecny na rynku już kilka lat. Jak zatem wypada jego awaryjność?

Oznaczenia silników: Audi A4 B8 - z dieslami mu do twarzy!

Niemcy tworząc gamę silnikową Audi A4 B8 przyłożyli się! Stworzyli paletę składającą się z 22 motorów, przy czym 12 to diesle, a 10 benzyniaki. Moce wynoszą od 120 do 450 koni mechanicznych, a pojemności mają wartość od 1.8 do 4.2 litra. Oto oznaczenia silników Audi A4 B8.

Top 10: Silniki benzynowe i diesle, które kiedyś napędzały Europę!

Recepta na popularny silnik? Musi oferować przyzwoitą moc, rozsądne spalanie i przede wszystkim być… trwały! Na dzisiejszej liście pojawiają się takie legendy jak 1.9 TDI, 1.2 8v, 1.6 HDI, 1.0 VVT-i czy 1.9 MultiJet.

Twindosing TDI w Volkswagenie. Czyli spaliny jeszcze czystsze!

Diesle stają się coraz czystsze. Przykład? Technologia Twindosing stosowana w silnikach TDI Volkswagena. Ta zakłada podwójny wtrysk AdBlue i zastosowanie dwóch filtrów SCR.

Silnik 2.2 Skyactiv-D Mazda - awarie, problemy, opinie

Ma dwie turbosprężarki, wysoką moc i okazuje się oszczędny. Te wszystkie wartości Japończycy osiągnęli w jeden sposób - naszpikowali silnik nowoczesną technologią. Jak zaawansowany motor sprawdza się w czasie eksploatacji?

Silnik Skyactiv-X Mazda - w jaki sposób działa benzynowy diesel?

Mazda postawiła na technologiczne innowacje. Przykład? Dobry stanowi silnik Skyactiv-X. To benzyniak, który pracuje trochę jak diesel. Spala paliwo za pomocą iskry i… zapłonu samoczynnego. Jak to działa?

Oznaczenia silników 1.9 TDI. Wszystkie wersje legendy!

Klekot tego silnika fani motoryzacji poznają wszędzie. Tak, być może 1.9 TDI kopcił i nie był szczególnie mocy. Z drugiej strony pokonywał setki tysięcy kilometrów i nie psuł się. A to wystarczyło do zbudowania jego legendy w Europie!

Silnik 2.0 MultiJet Fiat - awarie, problemy, opinie

Silnik 2.0 MultiJet to następca legendarnego 1.9 MultiJet. Dość szybko przejął prym nie tylko w gamie Fiata, ale i General Motors. Czy jednak popularny znaczy godny uwagi?

Silnik 2.0 CRDi D4HA Kia Hyundai - awarie, problemy, opinie

Opis silnika 2.0 CRDi Kii i Hyundaia można zamknąć tak naprawdę w trzech słowach. Jest nowoczesny, dynamiczny, a do tego trwały. Kierowcy przekonywali się o tym przez ostatnią dekadę.

Silnik 1.6 CDTI Opla - awarie, problemy, opinie

Miał być mocny, oszczędny i rekordowo cichy. I choć dieslowi 1.6 CDTI Opla nie da się odmówić zaawansowania technologicznego, jednostka nie jest też wolna od wad. Jakich? O tym za chwilę.

Silnik 1.6 CRDi Kia Hyundai - awarie, problemy, opinie

Ma rozsądną pojemność, sporą ilość mocy i właściwe nasycenie nowoczesną technologią. I choć został opatrzony koreańskim logo, motor powstał i był produkowany w Europie. A to stanowi ciekawy wstęp do pięknej historii.

Silnik 1.4 TDI PD VAG - awarie, problemy, opinie

Małolitrażowy diesel pojawiający się w ofercie koncernu Volkswagena miał stanowić odpowiedź na nowe zapotrzebowanie rynkowe. Nie był jednak wolny od wad. W skrócie silnik 1.4 TDI nie zawsze jest długodystansowcem.

Silnik 1.7 CRDi D4FD Kia Hyundai - awarie, problemy, opinie

Silnik 1.7 CRDi D4FD Kii i Hyundaia ma rozsądną pojemność, potrafi jeździć na kropelce, a do tego był montowany w koreańskich hitach sprzedaży. Czy popularność oznacza trwałość?

Test: Ford Mondeo ST-Line X 2.0 EcoBlue 190 KM - flotowy James Bond

Ma przymrużone spojrzenie, rozwrzeszczany grill i nienagannie skrojone nadwozie. Do tego jest napędzany 190-konnym dieslem i ma długą listę wyposażenia. Oto Mondeo, Ford Mondeo ST-Line X.

Sprzedaż nowych aut: to już pewne, Polacy porzucają diesle!

Diesle wyraźnie schodzą na drugi plan. Tylko 20 proc. klientów Citroena i 36 proc. klientów Volkswagena decyduje się na jednostki wysokoprężne. Toyota z kolei prawie wcale nie oferuje ropniaków w swoich salonach!

Diesel 1.6 hdi: przewód olejowy turbiny do wymiany?

Jedną z największych bolączek diesla 1.6 HDI montowanego m.in. w Citroenach, Peugeotach i Fordach jest przewód smarowania turbiny. Ten zapycha się i powoduje zatarcie turbosprężarki. Jak uniknąć problemu?

Silnik 1.6 Multijet Fiat - awarie, problemy, opinie

W roku 2007 w gamie Fiata doszło do ważnej zmiany generacyjnej. W ofercie pojawił się nowy diesel 1.6 Multijet. Był mocny i oszczędny, a w czasie eksploatacji okazuje się… No właśnie jaki?

Top 10: Diesle bez DPF. Jaki silnik wybrać?

Filtr cząstek stałych utrudnia życie kierowców poruszających się głównie w mieście. Jak zatem znaleźć diesla bez DPF? Dziś przygotowaliśmy 10 propozycji takich właśnie silników.

Test: Skoda Kodiaq RS 2.0 Bi-TDI SCR 4x4 - rzeczywiście taka sportowa?

Jest czeski, wielki, czerwony, 7-osobowy i… sportowy! Skoda Kodiaq RS 2.0 Bi-TDI SCR 4x4 to rodzinny sprinter z pięknym i gardłowym głosem w stylu Barry`ego White`a.

Top 10: Diesle bez koła dwumasowego. Proste i tańsze w obsłudze!

Nowe wymogi stawiane silnikom wysokoprężnym od końca lat dziewięćdziesiątych tylko komplikowały ich osprzęt. Choć nie zawsze. Bo na rynku nie brakuje też np. diesli bez koła dwumasowego. Które to? Oto nasza lista

Silniki 1.6 TDI Volkswagen - awarie, problemy, opinie

Diesel 1.6 TDI Grupy Volkswagena to jednostka wolumenowa montowana w modelach segmentu B, C i D. Motor występuje na rynku od dekady i okazał się naprawdę trwały. Jakie awarie zdarzają się w dieslu 1.6 TDI?

Silnik 1.3 MultiJet - awarie, problemy, opinie

Silnik 1.3 MultiJet to wielki hit sprzedaży! Włosi rocznie produkowali nawet 700 tysięcy sztuk. Jak sprawuje się podczas eksploatacji? Dziś to właśnie sprawdzimy.

Silnik Toyoty D-CAT: dobry czy zły wynalazek?

Japończycy nie lubią chodzić utartymi szlakami. Właśnie dlatego stworzyli unikalny sposób redukcji szkodliwych związków w dieslu. System D-CAT był stosowany m.in. w jednostce montowanej w Polsce w Jelczu-Laskowicach.

Używane: Chevrolet Cruze (2008 - 2014) - opinie i typowe usterki

General Motors miało dobry plan. Na bazie Chevroleta i… Daewoo stworzyło markę niskobudżetową. Jak ta koncepcja sprawdza się na rynku wtórnym? Sprawdźmy na przykładzie używanego Chevroleta Cruze.

Oznaczenia silników Audi A3 8P - aż 18 jednostek napędowych!

Druga generacja kompaktu z Ingolstadt miała trafić w gust maksymalnie szerokiej grupy klientów. I widać to po palecie silnikowej. Dziś przybliżymy oznaczenia silników Audi A3 8P.

Silnik 2.0 TDI CR VAG - awarie, problemy, opinie

Po dziejowej wpadce z silnikiem 2.0 TDI PD w centrali koncernu Volkswagena ponownie pojawiło się słońce. A wszystko za sprawą naprawdę bezawaryjnego silnika 2.0 TDI CR.

Top 5: Najgorsze silniki w historii

Najgorsze silniki w historii, czyli długa lista porażek największych producentów. Zebraliśmy najbardziej awaryjne motory diesla i benzynowe Volkswagena, Renault, Subaru, BMW czy Forda.

Top 5: Najgorsze silniki diesla - ceny napraw przyprawiają o zawrót głowy!

Diesel nie zawsze nadaje się do intensywnej eksploatacji. Samochody wyposażone w silniki zebrane na tej liście najlepiej czują się na... parkingu przed warsztatem. W zestawieniu nie brakuje konstrukcji francuskiej, niemieckiej czy japońskiej.

Silniki Mercedesa - oznaczenia diesli

Jednostki wysokoprężne stanowią ważną część oferty niemieckiej marki z gwiazdą w logo. Nie ma się zatem co dziwić, że gama motorów jest tak szeroka. Dziś powiemy jak rozszyfrować silniki Mercedesa. Oznaczenia diesli przestaną być tajemnicą.

2,1 CDI OM 651 Mercedes - awarie, problemy, opinie

Silnik 2,1 CDI OM 651 Mercedesa to kultura pracy, oszczędność i spora moc. Niestety to też seria problemów, z których część skończyła się akcjami serwisowymi.

Z tymi silnikami mogą być problemy: 2.0 TDCi Ford

Silnik 2.0 TDCi jest jednym z tych, które zostały zbudowane na fali wysokoprężnego boomu pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Nie wiadomo czy jednostkę opracowywano naprędce, czy inżynierom zabrakło doświadczenia. Wiadomo natomiast, że jest awaryjna.

Oznaczenia diesli BMW, czyli historia od M47 do B47!

Na początku nowego millenium Europa postawiła na silniki wysokoprężne. I musiało to znaleźć swoje odzwierciedlenie w gamie bawarskiej marki. Oto oznaczenia diesli BMW produkowanych od końca lat dziewięćdziesiątych.

2.7 V6 TDI VAG - awarie, problemy, opinie

6-cylindrów i charakterystyczny klekot diesla. To coś, co jeszcze dekadę temu szczególnie cenili kierowcy w segmencie premium. Audi o tym wiedziało - tak powstał silnik 2.7 V6 TDI.

Z tymi silnikami mogą być problemy: diesel 2.5 CRDi Kia

Luksusowy SUV wymaga silnika wysokoprężnego. Stąd w Sorento pojawiła się jednostka 2.5 CRDi, która jest mało dynamiczna i awaryjna.

REKLAMA