REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Skoda Octavia I: wymiana cylinderka w hamulcach bębnowych - poradnik

Wybrane modele Skody Octavii I nie mają z tyłu tarcz, tylko bębny. Często zdarza się, że musimy wymienić w nich cieknący cylinderek. Problem ten nie dotyczy tylko Skody, lecz i innych aut, które mają na wyposażeniu hamulce bębnowe.

Kierowcy kradną blokady na koła


Życie warszawy poinformowało o nasilającym się procederze kradzieży blokad zakładanych przez kontrolerów i strażników miejskich. Złodzieje blokad są bezkarni, ponieważ jeśli nawet uda się złapać złodzieja na gorącym uczynku, prokuratura umarza sprawę.

Fiat Doblo Cargo nagrodzony

Fiat Professional został laureatem nagrody Top Player 2010, w kategorii premiery flotowe 2010. Auto zostało docenione za wszechstronność i praktyczność zastosowanych w nim rozwiązań.

Subaru Outback


Subaru Outback po raz pierwszy pojawiło się na rynku motoryzacyjnym w 1995 roku. Jest samochodem typu crossover. Japończycy stworzyli Outbacka wzorując się na Legacy, wprowadzili jednak pewne modyfikacje.

REKLAMA

Subaru Legacy

Subaru Legacy na pojawiło się w 1989 roku, rok później ruszyła sprzedaż. Jest następcą Subaru Leone. W Australii występuje pod nazwą Subaru Liberty.

Dzienne LEDy w Volkswagenach

Volkswagen wprowadził światła w technologii LED do jazdy w dzień w modelach Polo i Golf. Nowe światła mają być wydajniejsze niż zwykłe żarówki i sprawić, że auto będzie lepiej widoczne.

Hyundai i20: młotek na kołach

Czasem strasznie trudno jest pozbyć się uprzedzeń. Laur konsumenta dla miejskiego Hyundaia? Wolne żarty. Jednak tempo, w jakim Koreańczycy uczą się robić samochody, jest naprawdę imponujące.

Beskid Śląski – Skrzyczne

Największym szczytem polskiej części Beskidu Śląskiego jest Skrzyczne. Znajduje się na wysokości 1257 m n.p.m. polskiej części Beskidu. Na jego stromy wierzchołek można wjechać kolejką krzesełkową tudzież pokonać różnice wysokości górskim szlakiem.

REKLAMA

Beskid Śląski: Malinowska Skała

Malinowska Skała wznosi się na wysokości 1152 metrów n.p.m. i usytuowana jest nieopodal Przełęczy Salmopolskiej. Speleolodzy zdecydowawszy się na eksploracje Jaskini Malinowskiej będą musieli liczyć się z zejściem o umiarkowanej trudności.

Beskid Śląski: Barania Góra

Barania Góra (1220 m) jest drugim co do wielkości wierzchołkiem, leżącym po polskiej stronie Beskidu Śląskiego. To właśnie spod Baraniej Góry wypływa największa rzeka w Polsce - Wisła.

Beskid Mały: Kozy

Nazwa miejscowości pochodzi od stad kóz, które wypasano na tym terenie w XIV wieku. Jeżeli ufać by legendzie, to Tatarzy wybili wielkie stado tych zwierząt, z którego uchowały się tylko dwie sztuki. Dzięki temu po dziś dzień zajmują zaszczytne miejsce w miejskim herbie.

Hyundai i20 – drogi średniak

Każdy z nas miał okazję usłyszeć hasło, że rozmiar nie jest najważniejszy. W przypadku samochodów klasy B to nie do końca prawda – tu każdy centymetr może zdecydować o tym jak komfortowo podróżujemy.

Rekord sprzedaży nowych samochodów w 2011 roku?


Portal gazetaprawna.pl przewiduje, że pomimo ograniczenia odpisu podatku i wzrostu stawek VAT, popyt na samochody w 2011 roku wzrośnie. Popyt ten ma wynikać ze wzrostu gospodarczego.

Beskid Mały: Magurka Wilkowicka

Wypoczywając na Magurce Wilkowickiej w Beskidzie Małym będziemy mogli zatrzymać się w schronisku. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Baranią Górę, Skrzyczne czy Grupę Klimczoka.

Dacia Duster zdobyła tytuł Autobest 2011


Dacia Duster to kompaktowy SUV produkowany przez koncern Renault. Pojazd ten zdobył nagrodę branżową Autobest 2011, pokonując auta takie jak m.in. Citroen C3, Opel Meriva czy Kia Venga.

Test Volkswagen Tiguan: Model uniwersalny

Mówi się, że nie ma rzeczy uniwersalnych. Pewnie dużo w tym racji, ale Volkswagen modelem Tiguan pokazuje, że można stworzyć samochód, który będzie nadawał się do czegoś więcej jak tylko przejazd z punktu A do B.

Toyota Corolla E11: wymiana podświetlenia zegarów

W poradniku tym, pokażemy jak w łatwy sposób zmienić standardowe podświetlenie zegarów. Będziemy mogli wymienić wszystkie żarówki, bądź zamontujemy na nie specjalne kapturki.

Toyota Avensis I: radzimy jak przeprowadzić wymianę przednich klocków hamulcowych


Wymiana klocków hamulcowych nie ominie żadnego kierowcy. Nie jest to trudna operacja. W poradniku tym, znajduje się opis, jak samemu wymienić klocki hamulcowe w Toyocie Avensis I.

Skoda Octavia I: wymiana intercoolera

W poradniku tym pokażemy, jak samodzielnie wymienić intercooler w Skodzie Octavii I.

Skoda Fabia 2: montaż dolnego spojlera


Skoda nie zastosowała jednakowych spojlerów w Fabii drugiej generacji. W wersji greenline, został zastosowany całkiem inny spojler. Jest on znacznie lepiej zaprojektowany od standardowego i stanowczo zmienia wygląd naszego auta.

Skoda Fabia 2: automatyczne otwieranie bagażnika


W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób zrobić otwieranie klapy bagażnika pilotem. Jak wiadomo w standardowym wyposażeniu, nie ma takiej opcji. Jednak, skoro istnieje taka możliwość, warto wykonać taką modyfikację.

Jak poruszać się samochodem nocą?

Większość ludzi funkcjonuje lepiej podczas dnia i dlatego też, jazda w warunkach nocnych przebiega u nich mniej sprawnie. W warunkach nocnych wzrok człowieka nie działa tak efektywnie jak w dzień. Niektórzy ludzie w czasie jazdy nocą mogą mieć problemy z rozróżnianiem kolorów i oceną odległości.

Województwo łódzkie: Zgierz


W Zgierzu k. Łodzi możemy delektować się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Podróżując samochodem po jego regionie dostrzeżemy piękno Wysoczyzny Łódzkiej. Dla spragnionych mocnych wrażeń miasto oferuje park linowy.

Województwo łódzkie: Przedbórz

W Województwie Łódzkim mamy wiele ciekawych miejsc pokroju Łowicza tudzież Zgierza. Do tej listy należy dopisać także Przedbórz – miejsce wartościowe pod względem przyrodniczym i historycznym.

Województwo łódzkie: Łowicz


Łowicz usytuowany jest w południowo-zachodniej części kotliny Warszawskiej. Jest to region znany nie tylko z produkcji popularnych dżemów. Na jego terenie mieści się skansen Kultury Łowickiej.

Województwo łódzkie: Aleksandrów Łódzki


Wycieczka krajoznawcza po Aleksandrowie Łódzkim będzie wiązać się z historią powstania Łódzkiego Okręgu Przemysłowego. Na jego terenie będziemy mogli podziwiać m.in Domy Tkaczy, które doskonale odzwierciedlają charakter regionu.  

Kujawsko – pomorskie: Kruszwica


Jedną z pereł województwa kujawsko-pomorskiego jest bez wątpienia Kruszwica, która rozciąga się nad zachodnią częścią jeziora Gopło.

Kujawsko – pomorskie: Izbica Kujawska


Eksplorując terytorium województwa Kujawsko - Pomorskiego zatrzymajmy się w Izbicy Kujawskiej. Jej głównym atutem jest duża ilość jezior, które wzbogacają tamtejszą rzeźbę terenu.

Kujawsko - pomorskie: Inowrocław


Inowrocław należy do województwa kujawsko-pomorskiego i usytuowany jest na Pojezierzu Kujawskim. Jego terytorium rozciąga się nad rzeką Noteć. Jest bardzo atrakcyjnym regionem o bogatej tradycji.

Kujawsko – pomorskie: Bydgoszcz


Bydgoszcz przyciąga turystów nie tylko bogactwem fauny i flory. Ów region jest bardzo zróżnicowany pod względem architektonicznym i kulturalnym. Polecamy odwiedzenie zabytkowego pałacu, który usytuowany jest kilkanaście kilometrów od miasta.

Podróże kulinarne: Lębork


Lębork leżący w sercu województwa pomorskiego stwarza idealne warunki do uprawiania turystyki rowerowej, dzięki bogactwie lasów, umiejscowionych na jego terenie. Kiedy temperatura spada poniżej zera, warto wybrać się tam w celu zaspokojenia swojego apetytu.

Zachodniopomorskie: Schron przeciwlotniczy w Szczecinie


Ciekawą atrakcją Szczecina jest schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Jego powstanie datuje się na 1941 rok. Konstrukcja schronu opiera się m.in. na żelbetonowym stropie, który ma grubość 3 metrów.

Kulinarne podróże: Dzień ryby na Helu


Ulica Wiejska kojarzy się większości z ławami poselskimi. Nic bardziej mylnego, jeśli odniesiemy tą nazwę ulicy do półwyspu Helskiego. Zapraszamy na przejażdżkę na pomorskie święto ryby.

Fiat 600 trafił do Muzeum Techniki


Fiat Auto Polska przekazał jeden z ostatnich wyprodukowanych egzemplarzy modelu 600 do Muzeum Techniki w Warszawie. Jest to drugi, po 126p model Fiata, który wzbogacił zbiory Muzeum.

Subaru Justy

Subaru Justy to auto subkompaktowe produkowane od 1984 roku, występuje też, w niektórych krajach, pod nazwą Subaru Trendy (a w Tajwanie sprzedawane jest pod nazwą Tutto).

Hyundai i40 zastąpi Sonatę


Hyundai i40cw zostanie zaprezentowany podczas najbliższej wystawy branżowej w Genewie, która odbędzie się wiosną 2011 roku.

Lancia Kappa


Lancia Kappa to samochód luksusowy, którego pierwszy egzemplarz wyjechał z fabryki w 1994 roku. Kappa zastąpiła Lancię Themę. Często nazwę Lancia Kappa skracano do Lancia K.

Lancia Fulvia

Fulvia to włoski czterodrzwiowy sedan produkowany przez włoską Lancię w latach 1963 – 1976. Model zaprojektowany przez Antonio Fessię zastąpił Lancię Appię.

Lancia Thema

Lancia Thema to włoski samochód klasy wyższej produkowany w latach 1984–1994. Samochód powstał dzięki współpracy Alfa Romeo (164), Fiata (Croma), Saaba (9000) oraz Lancii.

Lancia Lybra


Lancia Lybra była następcą Lancii Dedry, należy ona do tej samej klasy samochodów, co Audi A4, Mercedes klasy C, BMW serii 3 i Jaguar X-Type.

Lancia Ypsilon


Lancia Ypsilon produkowana jest od 1985 roku, jako trzydrzwiowy hatchback, jest następcą Autobianchi Y10, sprzedawanego poza Włochami jako Lancia Y10.

Lancia Delta

Włoski koncern samochodowy wprowadził w 2008 roku kolejny model Lancii. Kompaktowa Delta swym wyposażeniem i poziomem komfortu aspiruje do aut luksusowych.

Rekord sprzedaży Audi


Od początku bieżącego roku do listopada firma Audi sprzedała łącznie około 1 003 900 samochodów. To wynik lepszy od całego 2008 roku.

Ford Ka: mały dla młodych


Ford Ka to wóz niszowy. Jest mały, miejski, tani i stylowy. I w tym przypadku nie jest to oksymoron. Mógłby tylko trochę więcej „pomachać żelazem”.

Porsche 911 GT3 RSR


Porsche 911 GT3 RSR to auto przeznaczone do wyścigów długodystansowych. RSR napędzane jest czterolitrowym sześciocylindrowym silnikiem typu bokser, który generuje moc 455 KM. Najnowszy model różni się od poprzednika drobnymi modyfikacjami takimi jak nowy system zarządzania pracą jednostki napędowej czy przeprojektowanym elementom układu wydechowego. Poprawiono także aerodynamikę pojazdu. Porsche 911 GT3 RSR kosztować będzie około 400 tysięcy euro.

Lancia Musa


Lancia Musa to luksusowa odmiana Fiata Idei, należąca do segmentu minivanów. Designerzy zadbali o podkreślenie cech charakterystycznych dla marki, główny nacisk położyli na wyeksponowanie charakteru rodzinnego, nie zapominając jednak o nawiązaniach do klasycznych cech stylu Lancii.

Zagraniczne mandaty zapłacimy w Polsce

Ministrowie transportu krajów członkowskich Unii Europejskiej uzgodnili nowy system wymiany danych, który umożliwi identyfikację kierowców, którzy złamali prawo na terenie całej Unii. Ma to ograniczyć poczucie bezkarności i zmniejszyć liczbę wypadków.

Toyota Avensis I: wymiana podświetlenia zegarów


W poradniku tym, pokażemy jak w łatwy sposób zmienić standardowe podświetlenie zegarów. Oczywiście opis ten dotyczy również osób, które chcą tylko wymienić przepaloną żarówkę.

Toyota Corolla E11: wymiana linki otwierania bagażnika

W poradniku tym pokażemy, jak samemu wymienić linkę otwierania bagażnika. Naszym autem, które do tego wykorzystamy, będzie Toyota Corolla E11 w wersji trzydrzwiowej. Cała wymiana jest dosyć łatwa i warto wykonać ją we własnym zakresie.

Toyota Corolla E11: ustawienie wskazówki obrotomierza


Wskazania zawyżonych wartości obrotów, to zazwyczaj efekt rozładowanego akumulatora. Niestety taki stan zostaje, pomimo wymiany akumulatora na nowy. Wygląda to tak, że wskazówka obrotów zaczyna z pozycji np. 600 obrotów, czyli zawyża obroty.

REKLAMA