REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toyota Avensis I: odnawianie skórzanej kierownicy

Robert Kuśpiel
Odnawianie skórzanej kierownicy w Toyocie Avensis. Fot. Toyota
Odnawianie skórzanej kierownicy w Toyocie Avensis. Fot. Toyota

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym, pokażemy jak samemu wykonać renowację skórzanej kierownicy w Toyocie Avensis. Cały proces nie jest trudny, natomiast jest znacznie tańszy, niż zlecenie obszycia kierownicy.

Co będzie nam potrzebne?

• Dowolny środek do odtłuszczenia kierownicy
• Lakier do skór, Renoskór w kolorze czarnym
• Pady szlifujące na gąbkach 320 i 600
• Gąbka

REKLAMA

Kierownicę szlifujemy, kiedy nie mamy na niej zbyt widocznych ubytków, nie jest to warunek konieczny, jednak warto trochę ją przetrzeć. Zaczynamy od demontażu naszej kierownicy. Nie jest to skomplikowana czynność. Pamiętajmy, żeby przed tym zabiegiem odłączyć akumulator. Jeżeli mamy problem z demontażem, polecamy jeden z naszych poradników dotyczących demontażu kierownicy w Toyocie Avensis I.

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana oleju w skrzyni biegów

Kiedy mamy zdjętą kierownicę, przechodzimy do dobrze wentylowanego pomieszczenia. Teraz możemy swobodnie zacząć proces regeneracji. Jeżeli nasza kierownica jest bardzo zniszczona i do tego ma ubytki, musimy użyć padów szlifujących.

Czyścimy ją delikatnie, tak, żeby pady dotykały kierownicy jak największą powierzchnią. Jeżeli nie mamy takich ubytków, możemy pominąć ten punkt i przejść do następnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Teraz przechodzimy do odtłuszczania kierownicy. W tym przypadku posłużyliśmy się acetonem. Moczymy brzeg gąbki i odtłuszczamy dokładnie kierownicę. Aceton jest tak mocny, że rozpuszcza nawet stary lakier na kierownicy. Jednak nie ma potrzeby aż tak dokładnego czyszczenia. Jeżeli zdecydujemy się na szmatkę, należy pamiętać, żeby była biała, kolorowa zostawi ślady.

Kiedy umyjemy kierownicę acetonem, czekamy 10 minut aż wyschnie. Jeżeli nie mamy ubytków, czas oczekiwania jest krótszy. Teraz zabieramy się za malowanie naszej kierownicy. Nakładamy farbę na gąbkę i malujemy. Chyba lepszym rozwiązaniem, jest użycie zwyczajnej gąbki do zmywania naczyń, niż pędzelka. Pędzelek może zostawiać duże smugi. Nakładamy 3 warstwy farby w odstępach ok. 50 minut.

Zobacz również: Jak sprawić, by wnętrze naszego samochodu wyglądało, jak nowe?

Po ostatniej warstwie najlepiej odczekać ok. 2 godzin. Na kierownicę nakładamy wosk pszczeli do skór. Pocieramy szczególnie w miejscach gdzie są szwy. Robimy tak do momentu, aż nici nie będą brudziły szmatki. Tak zregenerowana kierownica powinna nam służyć przez dłuższy czas. Farba nie zostawia żadnych śladów na dłoniach kierowcy.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

REKLAMA

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA