REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toyota Avensis I: wymiana i napinanie pasków klinowych

Robert Kuśpiel
Toyota Avensis I: wymiana i napinanie pasków klinowych
Toyota Avensis I: wymiana i napinanie pasków klinowych

REKLAMA

REKLAMA

Wymiana pasków klinowych w Toyocie Avensis wydaje się łatwa. Jednak odpowiednie naciągnięcie pasków bywa już problemem. Zdarza się, że po krótkim czasie, pasek zaczyna piszczeć. W poradniku tym znajdziesz kilka ważnych informacji odnośnie wymiany pasków klinowych.

Najpierw zajmiemy się tematem napinania pasków. Zaczniemy od paska wieloklinowego. Na początku musimy poluzować nakrętkę na rolce napinającej. Do tego posłuży nam klucz 14. Teraz wkręcając śrubę napinającą naciągamy pasek. Dla jasności, śruba wkręca się w prawo. Oczywiście nie możemy przesadzić z naciągiem paska. Naciągnięcia na maksimum jego wytrzymałości nie jest najlepsze.

REKLAMA

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana podświetlenia zegarów

REKLAMA

Problemy możemy mieć z nakrętką napinacza. Jest do niej nie najlepszy dostęp. Możemy go sobie oczywiście poprawić. Wykręcamy śrubę przytrzymującą wąż od wspomagania i lekko odginamy element, który nam przeszkadza. W celu odkręcenia nakrętki napinacza najlepszy jest klucz oczkowy. Musi być on jednak trochę odgięty. Należy uważać podczas odkręcania nakrętki, żeby jej nie zniszczyć. Jeżeli wszystko ustawimy odpowiednio, dokręcamy nakrętkę na napinaczu.

Przejdźmy teraz do paska alternatora. Zazwyczaj, to właśnie pasek od alternatora powoduje nieprzyjemne piski. Tutaj dostęp do napinacza jest trochę uciążliwy. Jednak możemy naciągnąć pasek, bez użycia podnośnika, czy też kanału. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób. Na początku skręcamy kołami maksymalnie w prawo. Teraz możemy zajrzeć w nadkole i zobaczymy interesujący nas widok.

Na początku, musimy poluzować nakrętkę mocującą alternator. Teraz wkręcamy śrubę od napinacza i możemy naciągnąć pasek. Chcąc poluzować śrubę kręcimy ją w lewo. Chcąc naciągnąć pasek, musimy zapewnić sobie dobry dostęp do śruby naciągającej. Jak się okazuje najlepszy dostęp jest od góry.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Jak zabezpieczyć się przed opadnięciem maski podczas prac przy silniku?

Stajemy przy nadkolu i musimy wyczuć śrubę pod alternatorem. Następnie kluczem oczkowym wkręcamy śrubę w prawo. Rozmiar klucza, jaki potrzebujemy to 12. Na sam koniec, kiedy naciągniemy pasek, dokręcamy śrubę alternatora.

Wymiana pasków nie jest trudna. Wszystkie paski wymieniamy w bardzo prosty sposób. Na początku luzujemy napinacze. Potem wyjmujemy paski i zakładamy nowe. Na koniec naciągamy je w taki sposób, jaki został opisany wyżej. Warto również sprawdzić, w jakim stanie są obecne napinacze. Pamiętajmy, żeby przykręcić dobrze wszystkie śruby.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA