REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Saab 900 I generacji

Saab 900 I generacji, czyli tak zwany „krokodyl” to zdecydowanie samochód dla pasjonatów. Szwedzka firma słynie z solidności wykonania i bezpieczeństwa.

Saab 9-5

Saab 9-5, będący następcą modelu 9000 nie stracił na uroku. Jest bardziej nowoczesny, ale jego charakter pozostał taki sam, a więc jest to eleganckie auto dla osoby pragnącej się wyróżnić.

Saab 9-2X

Saab 9-2X to model, który powstał dzięki współpracy z Subaru i jest pierwszym samochodem Saaba z napędem na 4 koła.

Lexus LS 400 I Generacji

Lexus LS 400 I generacji to japońska odpowiedź na europejskie modele luksusowe takie jak mercedes klasy S oraz BMW serii 7. Flagowy model koncernu Toyoty, który podbił rynek amerykański i ustanowił wiele standardów w swojej klasie.

REKLAMA

Jeep Wrangler

Jeep Wrangler to auto produkowane przez amerykański koncern Chrysler. Ze względu na swoje właściwości i wyrazisty charakter, samochód ten stał się kultowy. Jeździł nim nawet MacGyver.

Kia Sportage: nie dla nudziarzy


Kia Sportage drugiej generacji była autem udanym, jednak brakowało jej stylu. Nowy Sportage wygląda świetnie, czy jeździ równie dobrze?

Jeep Commander

Jeep Commander to stosunkowo młode auto, porównując do innych modeli tej marki, takich jak np. Wrangler czy Cheroke.

Jeep Cherokee

Jeep Cherokee to jeden z już legendarnych modeli samochodów, produkowany przez amerykański koncern Chysler. Przedstawiamy krótko jego historię oraz charakterystykę.

REKLAMA

Volkswagen Passat B5: wymiana łożyska sprzęgła kompresora klimatyzacji - krok po kroku.


Uszkodzone łożysko sprzęgła kompresora klimatyzacji w Volkswagenie Passacie nie oznacza konieczności wymiany całego kompresora. W poradniku tym dowiesz się jak wymienić łożysko kompresora w Passacie B5.

Volkswagen Passat B5 FL: konserwacja mechanizmu wycieraczek - poradnik


Awaria wycieraczek w czasie deszczu nie jest przyjemna. Dlatego warto zadbać o konserwację mechanizmu wycieraczek. W poradniku tym dowiesz się jak zakonserwować mechanizm i jak ewentualnie go wymienić.

Volkswagen Passat B5: czyszczenie EGR

Awaria zaworu EGR nie zawsze musi oznaczać konieczność zakupu nowego EGRa. Dlatego warto spróbować wyczyścić EGR i przy okazji kolektor dolotowy.

Volkswagen Passat B5 FL: wymiana podświetlenia nawiewów


W tym poradnik skoncentrujemy się na wymianie podświetlenia nawiewów w Passacie B5 FL. Fabryczny kolor podświetlenia to czerwony zmienimy na niebieski. Porada ta możne także służyć, jako instrukcja wymiany przepalonych żarówek.

Audi A6 C4: wymiana termostatu w silniku 2.8 V6

W poradniku tym przeprowadzimy wymianę termostatu w Audi A6 C4. Dokładnie, dotyczy to silnika 2.8 V6 30V ACK. Pokażemy, jak wymienić bez zdejmowania rozrządu i wentylatorów z pasem przednim.

Volkswagen Passat B5: wymiana termostatu w silniku 1.9 TDI AFN

W poradniku tym opiszemy jak samemu wymienić termostat w Passacie B5 z silnikiem 1.9 TDI. Cała operacja nie jest trudna i można ją wykonać we własnym zakresie.

Volkswagen Passat B5: wymiana akumulatora

Wymiana akumulatora w Passacie B5 sugeruje nam demontaż podszybia. Jednak, jak się okazuje nie jest to konieczne. W poradniku tym pokażemy, jak wymienić akumulator w Passacie B5, bez demontażu podszybia.

Volkswagen Passat B5: wygłuszenie przednich drzwi

Wygłuszenie drzwi to podstawa, przed zamontowaniem lepszego zestawu audio. W poradniku tym, pokażemy jak wygłuszyć przednie drzwi w Passacie B5. Nie jest to trudna operacja, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

Jura Krakowsko – Częstochowska: Żarki

Wartym zobaczenia rejonem Jury Krakowsko – Częstochowskiej są Żarki. Bogactwo lasów na tle jurajskich ostańców sprzyja rekreacji i turystyce. Ciekawym szlakiem regionalnym jest Szlak Zagród Agroturystycznych, który prowadzi przez Ostrów, Przybynów i Zaborze.

Województwo lubuskie: Park Narodowy „Ujście Warty”

Na terytorium województwa lubuskiego rozciąga się Park Narodowy „Ujście Warty”. Jest rozciągnięty na powierzchni 8 tys. hektarów. Park charakteryzuje się podmokłymi terenami, wierzbowymi zaroślami czy też rozległymi łąkami.

Województwo zachodniopomorskie: Drawsko Pomorskie

Drawsko Pomorskie usytuowane jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim. O jego atrakcyjności świadczy nie tylko malownicza rzeźba terenu, ale również duża liczba zabytków.

Województwo zachodniopomorskie: Cedynia

Podczas wycieczki objazdowej po województwie zachodnio – pomorskim, przynajmniej z dwóch powodów warto odwiedzić Cedynię. Pierwszy – to jej wartość historyczna, która wyraża się w licznych zabytkach. Drugim powodem jest jej położenie geograficzne, które daje możliwość przekroczenia zachodniej granicy.

Województwo zachodniopomorskie: Białogard

Podróżując samochodem po województwie zachodniopomorskim będziemy mieli okazję zagłębić się w historię tego regionu. Jednym z historycznych zabytków Białogardu jest Brama Wysocka, wzniesiona na początku XIV wieku.

Województwo zachodniopomorskie: Barlinek

Barlinek jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim. Atrakcyjności temu regionowi dodaje Jezioro Barlineckie i rzeka Młynówka.

Ford i Honda mają najwięcej wiernych klientów


Ford i Honda zajęły czołowe miejsca w najnowszym badaniu przywiązania klientów w USA do użytkowanej marki samochodu. Największy awans w porównaniu do poprzednich wyników zanotowała Kia.

Jakie auto chcesz dostać pod choinkę?


Internetowy serwis mobile.eu pytał o motoryzacyjne marzenia Polaków, a także o to, jakim autem zamiast sań powinien jeździć Święty Mikołaj?

Ferrari Testarossa


Wprowadzona na rynek w 1984 roku Testarossa była jednym z najlepiej sprzedających się modeli Ferrari wszechczasów.

Ferrari F40


Projektując pod koniec lat osiemdziesiątych Ferrari F40, włoscy konstruktorzy mieli tylko jedno zadanie – stworzyć najlepsze auto świata.

Ferrari Enzo


W ofercie marki Ferrari regularnie co kilka lat pojawiały się supersamochody. Na początku XXI wieku rolę tę spełniał model Enzo.

Ferrari California


Włosi przez lata zaprzeczali, że prowadzą prace nad niewielkim pojazdem, będącym spadkobiercą modelu Dino, ale w 2008 roku na rynek wprowadzone zostało Ferrari California.

Ferrari 599 – wersje specjalne


Wydawać by się mogło, że modelem 599 GTB Fiorano, Ferrari sięga szczytu swoich możliwości. Świat motoryzacji nie stoi jednak w miejscu, stąd konieczność ciągłego poprawiania tego, co mogłoby uchodzić za doskonałość. Co najciekawsze, nawet w przypadku Ferrari zmiany nie zawsze podyktowane są jedynie potrzebą poprawy osiągów.

Ferrari 599 GTB Fiorano


Są tacy, którzy twierdzą że prawdziwe Ferrari musi mieć silnik V12, klasyczny układ napędowy i dwuosobowe wnętrze. Właśnie dla nich skonstruowano model 599 GTB Fiorano.

Ferrari 458 Italia


Po modelach 360 Maranello i będącym jego ewolucją 430 Modena przyszła pora na gruntowne odmłodzenie najmniejszego Ferrari. Ubiegłoroczna nowość otrzymała nazwę 458 Italia.

Ferrari 288 GTO


Lata osiemdziesiąte ubiegłego stulecia to jeden z najbardziej ekscytujących okresów w historii motoryzacji. Wystarczy spojrzeć choćby na to, co wówczas oferowało Ferrari.

Ferrari 250 GTO


Ferrari 250 powstał w liczbie zaledwie 36 sztuk i jest obecnie najbardziej poszukiwanym przez kolekcjonerów modelem z Maranello. Zachowane do dziś egzemplarze wyceniane są na ponad 20 milionów euro.

Aktualny ranking niezawodności DEKRA


Niemieckie stowarzyszenie rzeczoznawców DEKRA przedstawiło najnowszy raport niezawodności samochodów.

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Powierzchnia Parku zajmuje obszar 4410 hektarów, natomiast otulina parku ma powierzchnię 25 812 hektarów, wraz z Zalewem Wiślanym. Terytorium Parku znajduje się na obszarze województwa pomorskiego.

Park Krajobrazowy Doliny Słupi

Park Krajobrazowy Doliny Słupi jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 37 040 hektarów. Wraz ze swoją otuliną jego powierzchnia wynosi 83 170 ha. Park Krajobrazowy rozciąga się nad środkowym biegiem rzeki Słupi - od miejscowości Soszyca do drogi Krępa-Łosino.

Pałace Polski: Działoszyn

Pałac w Działoszynie znajduje się na tarasie zalewowym Warty. Wzniesiony jest na sztucznym nasypie, który wzmocniono częściowym obmurowaniem. Tradycja mówi , że stała tu kiedyś pogańska świątynia. Sam budynek zbudowany jest na planie prostokąta o wymiarach 32 x 9,5 m.

Pałace Polski: Borowno

Borowno jest to wieś leżąca na Wyżynie Wieluńskiej, tuż przy granicy z Niecką Nidziańską. Jeżeli wybierzemy się w ten region Polski to będziemy mogli zwiedzić zespół pałacowo - parkowy w Borownie.

Pałace Polski: Balice

We wsi Balice, znajdującej się nieopodal Krakowa, znajdziemy zabytkowy pałac pochodzący z XVI wieku. Miejscowość rozpropagowana jest dzięki znajdującemu się na jej terenie Portowi Lotniczemu.

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy to obok Tucholskiego Parku Krajobrazowego czy Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego jeden z bardziej atrakcyjnych terenów Pomorza.

Test Peugeot Partner Tepee: Nie tylko dla Nomadów

Różnice między Peugeotem a Citroenem? Technicznie prawie żadnych, ale gama modelowa tylko częściowo się pokrywa. W większość oferty, to auta wyjątkowe. A z tych podobnych wybierając – czym się kierować?

Test Lexus IS 250C: Wiosno, przybywaj!

Z jednej strony coupe dla tradycjonalistów, z drugiej kabriolet pozwalający poczuć wolność i wiatr we włosach. Do tego bogate wyposażenie, wysoki komfort i… cena. Taki jest Lexus IS Cabrio.

Jakie czynności wykonać w razie wypadku w górach?

Największym wrogiem każdego trapera i turysty jest gęsta mgła. Często sprawia, że gubimy orientację w terenie i nie możemy odnaleźć znakowanego szlaku. Wówczas lepiej rozbić biwak i wezwać pomoc, ponieważ zejście w dół możemy przypłacić utratą zdrowia bądź życia.

Wariacji MINI ciąg dalszy


BMW pracuje nad nowym modelem MINI. Po raz pierwszy zobaczymy je w styczniu na wystawie w Detroit. BMW ma zamiar wprowadzić do swojej oferty MINI w wersji coupe i roadster.

Skoda Octavia I: montaż modułu komfortu kierunkowskazów


Moduł komfortu kierunkowskazów, jest bardzo praktycznym udogodnieniem w samochodzie. Jednak nie każde auto posiada taką funkcję. W naszym przypadku modyfikację będziemy przeprowadzać na Skodzie Octavii I.

Skoda Octavia II FL: wymiana kierownicy

W poradniku tym, przeprowadzimy wymianę w Skodzie Octavii II FL. Cały proces nie jest czasochłonny i można go wykonać w bardzo krótkim czasie. Poniżej, znajduje się opis jak po kolei wszystko wykonać.

Toyota Avensis I: wymiana świec żarowych

W poradniku tym, pokażemy jak wymienić świece żarowe w Toyocie Avensis I z silnikiem 2.0 D4D. Cała operacja jest prosta i bez problemu wykonamy ją we własnym zakresie. Kod silnika to 1CD – FTV.

Skoda Octavia I: wymiana krok po kroku przednich tarcz i klocków hamulcowych


W poradniku tym, pokażemy jak wymienić klocki i tarcze hamulcowe w Octavii I. Cała operacja wymaga trochę czasu, lecz nie należy do bardzo skomplikowanych. Poniżej, znajduje się opis krok po kroku, jak wykonać taką wymianę.

Hybrydy nie zawojowały rynku


Udział sprzedaż pojazdów z napędem hybrydowym jest oceniana na około 2% rynku aut osobowych. Liczba egzemplarzy sprzedanych w 2010 roku nie przekroczy miliona sztuk. Najwięcej spalinowo-elektrycznych pojazdów sprzedano w Japonii.

Skoda Octavia I: wymiana cylinderka w hamulcach bębnowych - poradnik

Wybrane modele Skody Octavii I nie mają z tyłu tarcz, tylko bębny. Często zdarza się, że musimy wymienić w nich cieknący cylinderek. Problem ten nie dotyczy tylko Skody, lecz i innych aut, które mają na wyposażeniu hamulce bębnowe.

REKLAMA