REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Audi A3 8L: renowacja gałki zmiany biegów

Robert Kuśpiel
Renowacja gałki zmiany biegów w Audi A3. Fot. Audi
Renowacja gałki zmiany biegów w Audi A3. Fot. Audi

REKLAMA

REKLAMA

Przetarta skóra na gałce zmiany biegów nie wygląda najlepiej. W poradniku tym, pokażemy jak samemu przeprowadzić renowację takiej gałki w Audi A3 8L.

Uszkodzona gałka zmiany biegów zdecydowanie źle wygląda w samochodzie. Jakby na to nie patrzeć, nasze auto traci na wyglądzie. Większość użytkowników zapewne zdecyduje się na oderwanie skóry i zostawi sobie plastikową gałkę. Jednak okazuje się, że są o wiele lepsze sposoby.

REKLAMA

Wystarczy wolna chwila i trochę chęci, żeby nasza gałka wyglądała ponownie, jak nowa. Pierwszy krok, jaki musimy wykonać, to właśnie pozbycie się starej skóry i zdjęcie górnego kapselka.

Zobacz również: Audi A3 8L: naprawa dźwigni hamulca ręcznego

REKLAMA

Musimy zaopatrzyć się w kawałek czarnej skóry i solidnej nici. Zaczynamy od przygotowania sobie odpowiedniej formy. Do tego wystarczy nam zwyczajna kartka papieru. Owijamy gałkę papierem i na jej podstawie robimy sobie wykrój ze skóry. Należy pamiętać o zostawieniu odpowiedniej rezerwy materiału. Końce naszej skóry obszywamy i mamy gotowy pokrowiec.

Teraz przechodzimy do wykonania pierwszego przymiaru. Naciągamy skórę maksymalnie jak się da, tak, żeby się dobrze dopasowała. Teraz możemy obciąć jej nadmiar, w górnej części gałki. Zostawiamy ok. 1cm zapasu, żeby wszystko dobrze ponaciągać.

Miejsce, w którym ma być kapsel obszywamy naprzemiennie, tak, żeby łączyć ze sobą przeciwległe końce. Robimy tak, do momentu, kiedy skóra będzie całkowicie naciągnięta. Teraz musimy wszystko przykleić. Najlepiej użyć mocnego kleju.

Ważne, żeby wszystko dobrze wyschło. Mamy tutaj na myśli kapsel z rozpiską biegów. Można mocno docisnąć, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że nic nie ulegnie rozklejeniu. Górną część mamy już za sobą, teraz przechodzimy do dołu gałki.
Dół obwiązujemy nicią dookoła, zakładamy plastikowy pierścień i możemy montować całość, razem z mieszkiem.

Zobacz również: Audi A3 8L: wymiana kierownicy

REKLAMA

Jak widać, cała praca nie jest trudna. Jedyny problem, jaki może nas spotkać, to dobór skóry (interesującego nas modelu). Często, można spotkać na serwisach aukcyjnych ofert z gotowymi pokrowcami do naciągnięcia na gałki zmiany biegów. Są również dostępne mieszki, które nie wymagają dodatkowego szycia.

Cały proces jest poniekąd bardzo czasochłonny, na jego wykonanie potrzebujemy około 3 godzin. Efekt jest bardzo zadowalający, tym bardziej, że wykonaliśmy wszystko po najmniejszych kosztach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA