REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biegi

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kiedy nie warto wrzucać na luz?

Wrzucanie biegu jałowego w czasie jazdy, czyli tzw. luzu, nie zawsze przynosi wymierne korzyści. Co więcej, może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.

Komputer pokładowy - typowe problemy i niedoskonałości

Komputer pokładowy nie jest urządzeniem nieomylnym. Największe zastrzeżenia dotyczą jego niskiej precyzji obliczeń. Zobacz co powinieneś wiedzieć o nim.

Prawidłowa zmiana biegów

Zagadnienie zmiany biegów jest bardzo istotne z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa jazdy jak i zdrowia samej maszyny. Jako, że motocyklowe skrzynie biegów nie posiadają synchronizatorów, to kierowca powinien poświęcić więcej uwagi podczas zmiany przełożenia.

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DSG, PDK, Powershift): co to jest, jak działa, ile kosztuje i czy jest warta swojej ceny?

Dwusprzęgłowe skrzynie biegów takie jak DSG, PDK czy Powershift to najbardziej zaawansowane konstrukcje montowane obecnie w samochodach osobowych. Takie przekładnie łączą zalety manualnej skrzyni biegów z możliwością pełnej jej automatyzacji. Takie skrzynie potrafią zmieniać biegi szybciej niż najlepsi kierowcy wyścigowi, a jednak i one swoje humory.

REKLAMA

Jak zmieniać biegi, żeby zaoszczędzić na paliwie?

Zmieniaj bieg na wyższy tak wcześnie, jak to możliwe i bezpieczne dla silnika – to jedna z głównych zasad ekojazdy. W praktyce oznacza to, że jednostkę napędową należy rozkręcać do 2500 obr./min w przypadku silnika benzynowego lub 2000 obr./min w dieslu. To optymalny moment na zmianę biegu.

Toyota Avensis I: skrócenie gałki zmiany biegów


Gałka zmiany biegów w Toyocie Avensis I dla niektórych osób jest zbyt długa. Wrzucenie 5 biegu zmusza do wyciągnięcia ręki maksymalnie w prawo, inne biegi również bywają problematyczne. Najlepszym rozwiązaniem, jest skrócenie gałki zmiany biegów.

Audi A3 8L: renowacja gałki zmiany biegów

Przetarta skóra na gałce zmiany biegów nie wygląda najlepiej. W poradniku tym, pokażemy jak samemu przeprowadzić renowację takiej gałki w Audi A3 8L.

Ford Mondeo MK2: naprawa czujnika biegu wstecznego


Uszkodzenie czujnika biegu można zdiagnozować sprawdzając działanie świateł cofania. Jeżeli po wrzuceniu biegu zapalają się i po chwili gasną oznacza to, że musimy przeprowadzić naprawę czujnika biegu wstecznego.

REKLAMA

Mercedes W210: wymiana tulei mechanizmu zmiany biegów


Wyeksploatowana tuleja mechanizmu zmiany biegów objawia się różnymi odgłosami. Wydostają się one z wnętrza mechanizmu zmiany biegów. Poniżej kilka informacji, jak pozbyć się tej usterki.

Opel Omega: wymiana mieszków dźwigni ręcznego i zmiany biegów

W starszych autach mieszki ręcznego i gałki zmiany biegów są bardzo zniszczone. Wygląda to mało estetycznie. Poniżej znajduje się opis, jak wymienić mieszki dźwigni zmiany biegów i ręcznego w Oplu Omega.

Skoda Fabia 2: montaż gałki zmiany biegów z Audi A3

Gałka zmiany biegów z audi A3/S3 jest znacznie ładniejsza, niż standardowa w Fabii. Polecamy wymianę gałki zmiany biegów, zmieni znacząco wnętrze naszego auta.

Hyundai Coupe: skrócenie lewarka


Zbyt długi lewarek do zmiany biegów może być nieporęczny a nawet sprawić, że wnętrze auta straci na atrakcyjności. W poradniku tym pokażemy, jak zmodyfikować lewarek biegów w Hyundaiu Coupe.

Mercedes W202: wymiana tulei mechanizmu zmiany biegów

Jeśli w Mercedesie W202 pojawia się hałas w okolicy drążka zmiany biegów, przyczyną jest prawdopodobnie zużyta tuleja mechanizmu zmiany biegów. Oto jak ją wymienić.

Jak wymienić mechanizm biegów w Oplu?


Problemy z wybierakiem biegów objawiają się tym, że pojawiają się trudności z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu. Najczęściej ten problem występował w Oplu Astra. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o mechanizmie biegów.

Skrzynia biegów – jaką wybrać, automatyczną, czy manualną?

Która skrzynia biegów jest lepsza - manualna czy automatyczna? Przed zakupem samochodu warto się zastanowić czy chcemy użytkować auto ze skrzynią biegów manualną, czy automatyczną. "Automaty" i "manuale" mają swoje plusy i minusy.

Czy wiesz jak hamować biegami?

Hamowanie biegami, czyli inaczej hamowanie silnikiem, najlepiej sprawdza się zimą na oblodzonych drogach. Pozwala uniknąć poślizgu, dlatego warto przyswoić sobie tę umiejętność przed nadchodzącymi mrozami.

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów?

Sprawdzanie poziomu oleju w silniku i skrzyni biegów jest w dłuższej perspektywie kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu. W poradniku tym podpowiadamy, jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów.

Czy wiesz jak oszczędzać sprzęgło?

Aby uniknąć szybkiego zużywania się sprzęgła, zapoznaj się z poniższymi radami.

REKLAMA