REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toyota Avensis I: demontaż tapicerki drzwi przednich

Robert Kuśpiel
Demontaż tapicerki drzwi przednich w Toyocie Avensis. Fot. Toyota
Demontaż tapicerki drzwi przednich w Toyocie Avensis. Fot. Toyota

REKLAMA

REKLAMA

Jest wiele powodów, dla których demontujemy tapicerkę przednich drzwi. Zazwyczaj, jest to chęć naprawy podnośnika szyb, zamka, lusterka zewnętrznego, bądź po prostu mamy zamiar wymienić głośniki na lepsze.

Cała operacja nie jest trudna. Jeżeli robimy to pierwszy raz, możemy mieć problemy. Jednak za każdym kolejnym razem będziemy robić to coraz szybciej. Potrzebować do tego będziemy: śrubokręta gwiazdkowego i płaskiego.

REKLAMA

Zobacz również: Toyota Avensis I: odnawianie skórzanej kierownicy

REKLAMA

Demontaż tapicerki drzwi przednich zaczynamy od wyjęcia trójkątnej osłony głośnika wysokotonowego, zwanego potocznie gwizdkiem. Następnie wyjmujemy zatrzaski tapicerskie, dokładnie mamy do wypięcia 6 sztuk. W tym celu musimy przekręcić zatrzaski o 1/4 obrotu w lewo. W tym momencie wyskoczy nam środkowa część i można już ją zdemontować palcami. Jeżeli boimy się o swoje dłonie, bądź ciężko nam to idzie najlepiej wykorzystać śrubokręt, delikatnie podważając.

Teraz, przechodzimy do wykręcania śrubki w uchwycie do zamykania. Podważamy zaślepki małym, płaskim śrubokrętem w uchwycie drzwi i od wewnętrznej strony klamki. Następnie odkręcamy śrubki. W tym momencie, demontujemy plastikowy element wraz z ryglem, znajduje się on dookoła klamki. Wyjmujemy uchwyt razem ze sterowaniem szyb. Możliwe, że będziemy musieli użyć trochę siły.

Odpinamy od spodu wtyczkę odpowiedzialną za podnoszenie i opuszczanie szyb. Teraz zobaczymy dwie śrubki, które mocują tapicerkę, do blaszanego elementu drzwi. W tym momencie możemy zdjąć całą tapicerkę. Łapiemy ją od dołu i delikatnie pociągamy do siebie. Następnie podnosimy ją do góry, żeby uwolnić ją z szyby przy szybie. Dalszy demontaż zależy od tego, co mamy zamiar zrobić. Jeśli wymieniamy głośniki mamy wszystko w zasięgu ręki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Toyota Avensis I: montaż gniazda 12V w bagażniku

REKLAMA

Cały demontaż jest jak widać bardzo łatwy, jednak trzeba uważać podczas wykonywania kilku operacji. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na cięgna od klamki i rygla. Po założeniu należy sprawdzić, czy drzwi się prawidłowo blokują i otwierają.

Musimy również uważać na folię zabezpieczającą. Jeśli ją uszkodzimy możemy być pewni, że będzie się przedostawać wilgoć. Kiedy nam się już to przytrafi, należy skleić folię np. taśmą klejącą.

Na końcu musimy uważać na zatrzaski, bardzo łatwo jest je uszkodzić. Do tego mają dużą tendencję do łamania się. Jeżeli będziemy stosować się do tych uwag, nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA