REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Audi A3 8L: czyszczenie zaworu N75

Robert Kuśpiel
 Zabrudzony zawór N75 jest częstą usterką, warto go wyczyścić
Zabrudzony zawór N75 jest częstą usterką, warto go wyczyścić

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy sposób na wyczyszczenie zaworu N75. Zabrudzony zawór N75 jest częstą usterką, dlatego też warto zapoznać się z naszym artykułem.

Całą operację postaramy się zrobić jak najlepszym sposobem, nie wchodząc w duże wydatki. Natomiast postaramy się, żeby efekt był zadowalający.

REKLAMA

Zobacz też: Audi A3 8L: montaż klimatyzowanego schowka

Co będzie nam potrzebne?

• Klucz 10 z przedłużką
• Mały płaski śrubokręt
• Kawałek druta
• Mała szpilka
• WD 40
• Ręczniki papierowe

Wykonanie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pierwszy krok to wykręcenie zaworka spod maski. W tym celu musimy odkręcić dwie nakrętki za pomocą klucza 10. Możemy mieć problemy ze zdjęciem przewodów, w tym celu warto użyć płaskiego śrubokręta. Jeśli były wcześniej zdejmowane, nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Następnie zdejmujemy metalową opaskę używając śrubokręta, nie jest to zbyt łatwe zadanie, bo opaska schodzi ciężko i bardzo powoli.

Zobacz też: Jak opisać hałasy mechanikowi?

REKLAMA

Kiedy zdejmiemy opaskę, demontujemy biały kapturek, czyli górną część zaworka N75. Jeżeli się przyjrzymy, zobaczymy rurkę na białej części zaworu. Wyjmujemy metalowy tłoczek z czarnej (dolnej) części zaworu i gumową uszczelkę. Musimy bardzo dokładnie wyczyścić tę uszczelkę preparatem WD-40, czyścimy także cały tłoczek.

Patrząc z góry na tłoczek widzimy w nim dziurkę, za zaślepką jest sprężynka, więc możemy ja wcisnąć za pomocą drucika i popsikać WD-40 w celu przeczyszczenia. Jeśli kilka razy popsikamy, możemy spróbować dmuchnąć w tym miejscu, aby wcisnąć zaślepkę tak, aby powietrze wyszło bocznymi dziurkami w tym tłoczku. Niestety, jest to bardzo męcząca operacja dla naszych płuc. Dolną czarną część także należy przeczyścić WD-40 oraz szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Zobacz też: Odpowietrzanie układu hamulcowego

Nie zaszkodzi również sprawdzenie drożności plastikowych rurek, na których są gumowe węże. Jeżeli wszystko wygląda na solidnie przeczyszczone, możemy przystąpić do składania poszczególnych elementów. Po złożeniu tłoczka i uszczelki oraz założeniu białego kapturka, należy ustawić wszystko tak, jak było w pierwotnym stanie i zabezpieczyć klejem. Następnie nakładamy metalową opaskę i zaciskamy ją z powrotem.

Zostało nam tylko zamontowanie do samochodu i sprawdzenie efektu naszej pracy na trasie. Powinniśmy poczuć wyraźny efekt podczas jazdy, czyli szybszą reakcję na pedał gazu. Niestety, zaworek ten jest problematyczny i jest możliwość, że problem powróci po jakimś czasie. Jednak taka naprawa powinna nam wystarczyć na dłuższy czas.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA