REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toyota Avensis II: wymiana radia

Robert Kuśpiel
Wymiana radia w samochodzie Toyota Avensis
Wymiana radia w samochodzie Toyota Avensis

REKLAMA

REKLAMA

Poradnik ten przeznaczony jest dla osób, chcących wymienić swoje radiu lub jego część. Mamy tutaj na myśli, chociażby panel przedni. Praca nie jest trudna i dosyć szybko można się z nią uporać.

Niestety, zła wiadomość dla osób, które chcą wymienić sam panel. Takiej części nie można dokupienia w serwisie autoryzowanym. Oczywiście, serwis ASO, może się podjąć wymiany całego radia. Cena takiej usługi to wydatek kilku tysięcy. Oczywiście, wliczając w to cenę zakupu radia. Jednak w internecie, również ciężko znaleźć sam panel. Tutaj, jednak ceny są trochę niższe.

REKLAMA

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana przednich głośników

REKLAMA

Za radio pochodzące z demontażu zapłacimy ok. 200zł. Co ciekawe, w tej cenie możemy już liczyć na bardzo dobrze utrzymany egzemplarz. Teraz, możemy przejść do procesu wymiany radia. Zaczynamy od delikatnego wysuwania listwy ozdobnej, pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, bardzo łatwo ją uszkodzić. Jeżeli tak się stanie, wygenerujemy sobie kolejne koszty.

Następnie, wykręcamy gałkę od lewarka zmiany biegów i zdejmujemy jego osłonę. Najlepiej wykonać to przy pomocy delikatnego narzędzia, możemy się posłużyć np. kołkami dystansowymi od paneli podłogowych. Teraz odpinamy kabel biegnący do zapalniczki. 

W tym momencie możemy wykręcić cztery śruby mocujące radioodtwarzacz. Dwie znajdują się nad radiem oraz dwie bezpośrednio pod nim. Przed wyjęciem radia, warto nałożyć coś na lewarek, żeby go nie uszkodził podczas wyjmowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejny krok to wypięcie przewodów z całego panelu, który wyjęliśmy, najlepiej zaczynając od lewej strony. Z każdej strony odtwarzacza znajduje się po sześć śrub mocujących, które należy wykręcić. W tym momencie oddzielamy radio od panelu sterowania klimatyzacji, przesuwając je w prawo.

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana przednich klocków hamulcowych

REKLAMA

Przy wykonywaniu tej czynności również musimy zachować ostrożność, aby niczego nie połamać. Zostaje nam zamontowanie nowego radia i poskładanie wszystkiego w odwrotnej kolejności. Wszystko wydaje się bardzo łatwe, jednak należy wykonywać każdą czynność bez pośpiechu. Elementy wnętrze bywają stosunkowo drogie.

W przypadku, gdy mieliśmy bardzo porysowany panel przedni, możemy przełożyć sam panel. Nazwijmy to, „cały środek” radia pozostaje ten sam. W takim przypadku nasz porysowany panel zakładamy na zakupione radio i możemy sprzedać po niższej cenie. Jak widać samodzielna wymiana pozwala na zaoszczędzeniu pokaźnej sumy pieniędzy.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

REKLAMA

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA