REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toyota Avensis I: wymiana przednich głośników

Robert Kuśpiel
Wymiana przednich głośników w Toyocie Avensis.
Wymiana przednich głośników w Toyocie Avensis.

REKLAMA

REKLAMA

Dobre głośniki przednie to podstawa dobrego zestawu audio w samochodzie. Dlatego, w poradniku tym przybliżymy temat wymiany przednich głośników w Toyocie Avensis I przed liftingiem.

Co będzie nam potrzebne?

• Płaski śrubokręt
• Gwiazdkowy śrubokręt
• Izolacja
• Kable do głośników
• Kombinerki
• Ściągacza izolacji
• Wiertło 4,5 mm
• Wiertarka

REKLAMA

Zaczynamy od zdjęcia przedniej tapicerki. Na początku odkręcamy plastikowe śruby i zdejmujemy je. Kiedy to zrobimy, zabieramy się za demontaż osłony klamki drzwi. Na samym początku musimy zdjąć zaślepkę. Teraz możemy wykręcić śrubę. Jeśli chodzi o zaślepkę, naciskamy ją na jednym brzegu a po drugiej stronie podważamy płaskim narzędziem.

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana i napinanie pasków klinowych

REKLAMA

Teraz odkręcamy boczny panel odpowiedzialny za sterowanie szybami. Najpierw zdejmujemy zaślepkę i dopiero wykręcamy śrubę. Można teraz swobodnie wypiąć panel. Oczywiście nie zapominamy o odpięciu wtyczek spod panelu. Pod panelem znajdują się kolejne dwie śruby, które mocują tapicerkę do blachy. Wykręcamy je i możemy zacząć zdejmować boczną tapicerkę.

Ciągniemy od samego dołu drzwi do siebie. Robimy to delikatnie, jednak zdecydowanymi ruchami, żeby uwolnić boczek ze spinek. Kiedy tak się stanie, pociągamy całość do góry i mamy zdemontowaną boczną tapicerkę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Głośnik przedni, podobnie jak tylni mocowany jest na nity. Nie wiedzieć, czemu, producent zastosował takie rozwiązanie. Teraz musimy rozwiercić nity. Robimy to za pomocą wiertarki i wiertła 4,5 mm wiercimy po środku nitu.

Nit wpadnie do środka drzwi, zatem ile będziemy mogli wyjąć, wyjmujemy. Po zdjęciu wszystkich nitów, przechylamy głośnik i odpinamy wtyczkę. Teraz musimy zamontować dystans pod nowy głośnik. Polecamy dystanse z MDF. Do mocowania głośnika użyjemy wkrętów i podkładek dostarczonych w zestawie.

Zobacz również: Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu

Odcinamy kable głośnikowe i dopasowujemy oryginalne, mogą być te, które były razem z głośnikami. Na końcu przykręcamy głośnik do dystansu i możemy składać tapicerkę. Tak samo postępujemy po drugiej stronie drzwi.

Po zamontowaniu całego zestawu pora na próbę dźwięku. Zapewne to, co usłyszymy, z lepszych głośników zaskoczy nas pozytywnie. Co do głośników polecamy coś lepszego z wyższej półki. Nie będziemy musieli za rok powtarzać wymiany, gdy głośnik zacznie nam trzeszczeć.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Automatyczny zwrot prawa jazdy. 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

REKLAMA