REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Audi A3 8L: naprawa subwoofera – system Bose

Robert Kuśpiel
Głośnik
Głośnik

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym podejmiemy się naprawy piszczenia w tylnych głośnikach, co się łączy z niedziałającym subwooferem. Naprawę przeprowadzimy w Audi A3 w wersji 3 drzwiowej.

Oczywiście z taką usterką można jeździć, jednak konsekwencją takich objawów jest całkowita utrata dźwięku. Powodem utraty dźwięku jest system zabezpieczeń Bose. Jeśli chodzi o piszczenie w głośnikach, występuje zazwyczaj w rytm obrotów silnika. Pierwsza diagnoza to, brak dobrego połączenia masy zasilania wzmacniacza z masą samochodu. Efektem tego jest przenoszenie zakłóceń i ich wzmacnianie si.

REKLAMA

Zobacz również: Audi A3 8L: wymiana kierownicy

REKLAMA

Pierwsze, co musimy zrobić, to dostać się do subwoofera zlokalizowanego w lewym boczku w bagażniku. Zaczynamy od zdjęcia zaczepów siatki po lewej stronie bagażnika, następnie po prawej. Wyjmujemy spod uszczelki plastikową poprzeczną osłonę, żeby umożliwić odchylenie boczku.

Nie zapominamy o uchwycie znajdującym po lewej stronie z przodu. Kolejnym krokiem będzie wykręcenie odbojnika oparcia kanapy znajdującego się z tyłu i wyjęcie kołka montażowego umieszczonego w okolicach tylnej lampy poprzez wciśnięcie tak zwanego rdzenia.

Następny etap to wymontowanie subwoofera, poprzez odpięcie kostki i wyjęcie zmieniarki.
Z demontażem nie powinno być żadnych problemów. Zamocowana jest na trzech śrubach M5, podobnie jak subwoofer, jednak 2 z tych śrub są dla nich wspólne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rozkład śrub jest następujący:
Pierwsza występuje na nadkolem z przodu (nazywana wspólną), na środku, u góry (wspólna), u góry po lewej (zmieniarka), na dole po lewej (subwoofer).

Gdy wymontujemy subwoofer, należy odkręcić ścianę, w której zamontowane są głośniki. Do niej wewnątrz przymocowany jest wzmacniacz. Sprawdzamy przekaźnik, który załącza zasilanie na wzmacniacz, oraz wszystkie kable do niego dochodzące. Tutaj najczęściej jest problem. Jeżeli chodzi o masę, o której wspominaliśmy na początku artykułu, odpowiedzialny jest za nią brązowy kabel.

Zobacz również: Audi A3 8L: montaż poliftowych nawiewów

REKLAMA

Jeżeli kabel jest przerwany należy go przylutować i zamontować ponownie piny w złączu. Te dwa miejsca, które podaliśmy są najbardziej narażone na usterki. Oczywiście, powodów może być więcej. Jednak my zalecamy przyjrzeć się przekaźnikowi i pinom w złączu.

Jeżeli mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym, np. subwoofera, koszty mogą być znacznie większe, niż w tym przypadku. Jednak zanim wybierzemy się do warsztatu car-audio, warto sprawdzić wszystko samemu.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA