REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu – jak sobie z nim poradzić?

Robert Kuśpiel
Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu – jak sobie z nim poradzić? Fot. Toyota
Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu – jak sobie z nim poradzić? Fot. Toyota

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym, pokażemy jak naprawić niesprawną regulację nawiewu. Problem zazwyczaj przychodzi nagle,  nawiew po prostu przestaje działać. Poniżej znajdziemy kilka wskazówek jak razić sobie z taką usterką w Toyocie Avensis I FL.

Powodem takiej usterki jest rezystor lub niesprawny panel nawiewu w Toyocie Avensis I FL. Rezystor znajduje się w okolicy filtra kabinowego. Lokalizacji panelu nawiewu nie musimy przedstawiać. Na początku proponujemy sprawdzić panel klimatyzacji. W tym celu najlepiej kupić używany panel klimatyzacji, nawet może być z "anglika" i tak będziemy go demontować. Zaczynamy od demontażu pokręteł.

REKLAMA

Zobacz również: Toyota Avensis I FL 1.6: wymiana oringu napinacza łańcucha

REKLAMA

Niestety pokrętła są dosyć mocno zamocowane. Próbując wyjąć je samymi palcami możemy mieć duże problemy. Może się to okazać wręcz niemożliwe. Polecamy skorzystanie ze szmatki i kombinerek. Okładamy środek pokrętła szmatką i ściskamy kombinerkami. Ciągniemy powoli do siebie i mamy zdemontowane pokrętła. Teraz nadeszła pora na przedni panel.

Demontujemy go od dołu lekko pociągając do siebie. Przesuwamy go stopniowo do góry i powinno wszystko zejść bez problemów. Teraz odpinamy u góry 3 kostki od nawiewu i odkładamy nasz panel na bok. Następnie zdejmujemy czarną obudowę panelu. Zamocowana jest ona na 6 zatrzaskach. Zaczynamy od lewego dolnego oraz górnego lewego i powoli odginamy przesuwając się w prawo.

Teraz odpinamy wiązkę od całego mechanizmu pokrętła nawiewu. Przyciskamy ją na górze i delikatnie ruszamy na boki, żeby wyszła. Następnie wypychamy cały mechanizm z pokrętła w naszym kierunku. Trzyma się on na 2 małych zaczepach. Wymieniamy mechanizm i składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Należy zwrócić uwagę, żeby wskoczyły na swoje miejsce miedziane haczyki, znajdujące się w mechanizmie nawiewu. W przeciwnym razie, nie będzie podświetlenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Jak zdiagnozować usterki klimatyzacji?

Przed zmontowaniem wszystkiego sprawdzamy, czy działa podświetlenie nawiewu, czy nie ma przepalonej żarówki. To jest wariant, który przyjmuje uszkodzony panel, jako przyczynę problemów z regulacją nawiewu. Możliwe jest, że zamiast panelu, problem może leżeć w rezystorze. Znajduje się on w okolicach filtra kabinowego.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jest odpięcie kostki filtra przykręconego w naszym Avensisie i podpięcie do nowego.

Jeżeli brak jest efektu, wychodzi na to, że rezystor mamy dobry i wina leży po stronie panelu nawiewu. Wszystko wykonujemy z dużą ostrożnością, żeby niczego nie uszkodzić.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA