REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Silnik

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nissan Pulsar: wymiary, silniki, wyposażenie

Nowy Nissan Pulsar ma bardzo przestronne wnętrze, duży bagażnik i nowoczesną paletę silnikową. Oto najważniejsze fakty o nowym kompakcie z Japonii.

Ciśnienie wtrysku Common Rail: dlaczego musi być coraz wyższe?

Każda kolejna generacja silników posiada coraz wyższe ciśnienie wtrysku paliwa Common Rail. Dlaczego?

Opel ADAM z silnikiem 1.0 ECOTEC Turbo

Opel Adam jako pierwszy model w gamie niemieckiego producenta aut otrzyma silnik 1.0 ECOTEC z turbodoładowaniem. Czym charakteryzować się będzie nowa odmiana miejskiego auta z tym motorem?

Ford Focus III 2015 po liftingu – nowe silniki

Zmodernizowany Ford Focus dostępny będzie z nowymi silnikami. Oprócz jednostek stosowanych do tej pory, pojawią się nowe konstrukcje o pojemności 1,5 litra.

REKLAMA

Silnik Renault 1.6 dCi Twin Turbo 160 KM

Nowy wysokoprężny silnik Renault 1.6 dCi Twin Turbo dzięki rozwiązaniom stosowanym w F1 ma zapewnić wysokie osiągi przy niskim zużyciu paliwa. Jakie usprawnienia przeszedł najnowszy motor z Francji?

Gdzie znaleźć oznaczenie literowe silnika?

Umiejscowienie symbolu silnika różni się w zależności od modelu auta. Zobacz, w którym miejscu można je odnaleźć!

Rozwój silników Mercedes-Benz w modelu 190 i klasie C

Mercedes-Benz od zawsze należał do producentów potrafiących projektować zaawansowane technologicznie silniki. Oto jakim zmianom ulegały jednostki napędowe Mercedesa w modelach 190 i klasie C.

Przyszłość silnika Diesla - zostanie zelektryfikowany?

W przyszłości silniki Diesla mogą cieszyć się dużą popularnością zwłaszcza jeśli ich praca będzie wspomaga pracą jednostki elektrycznej. Oto dlaczego Ameryka Północna ma przekonać się do aut osobowych z motorami wysokoprężnymi.

REKLAMA

Jak wydłużyć żywotność auta z silnikiem Dieslem? Część II

Użytkując auto z silnikiem Diesla, warto znać jego problemy i słabości. Można w ten sposób uniknąć bądź odłożyć w czasie poważne i kosztowne awarie.

Mazda prezentuje nowe silniki zasilane CNG i prądem!

SKYACTIV-CNG to silnik Mazdy zasilany gazem CNG. Oprócz niego na targach motoryzacyjnych w Tokio japoński koncern zaprezentował m.in. jednostkę hybrydową.

Silnik 1.2 TCe 115 dostępny w Renault Kangoo

Oprócz zmian w wyglądzie nowego Renault Kangoo, modernizacja tego modelu objęła także wprowadzenie do jego oferty nowych silników. Oprócz diesla 1.5 dCi 110 do oferty trafił także turbodoładowany silnik benzynowy 1.2 TCE 115. Czym charakteryzuje się nowy motor?

Tuleje cylindrów - rodzaje i właściwości

Koszt naprawy silnika oraz jego trwałość w dużej mierze zależy od rodzaju jego bloku, konstrukcji cylindrów i tulei. Oto co warto wiedzieć na ten temat.

Nowy silnik PSA 1.2 EB PureTech - 3 cylindry i turbo

Koncern PSA wprowadza na rynek turbodoładowany silnik 1.2 EB PureTech. To francuska odpowiedź na silniki z ery tzw. downsizingu, jakimi od kilku lat kuszą klientów niektórzy producenci aut.

Prędkość obrotowa silnika – co to jest?

Sformułowanie prędkość obrotowa silnika bardzo często pojawia się w przypadku testów samochodowych. Co kryje się za tymi słowami?

Prawidłowa temperatura silnika – skutki niedogrzania

Spora część usterek jakie trapi wiele nowoczesnych aut, wynika z intensywnej jazdy samochodem na nierozgrzanym silniku. Do czego może to doprowadzić?

Nowe silnik Volvo Drive-e

Volvo, wzorem min. BMW wprowadza do swej gamy czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem. Mają one zastąpić większe, 5- i 6-cylindrowe jednostki napędowe.

Silnik Opla 1.0 Turbo 12V SIDI

Opel wprowadza nowy silnik wykonany w duchu downsizingu - 1.0 Turbo SIDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Używany silnik – wady i zalety

Decyzja o zakupie używanego silnika musi być poprzedzona wywiadem, mającym na celu określenie jego stanu. Istnieje bowiem ryzyko, że jednostka napędowa będzie w bardzo kiepskiej kondycji lub po prostu niesprawna.

Zakup używanego silnika – koszt i opłacalność inwestycji

Kupno używanego silnika to często jedyny sposób na ograniczenie kosztów napraw zniszczonego lub wyeksploatowanego silnika. Kiedy opłaca się kupić używany silnik? Na co zwrócić trzeba baczną uwagę?

Skoda Yeti po faceliftingu

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie zadebiutuje zmodernizowana Skoda Yeti. Zmiany objęły zarówno jej wygląd, jak i rozwiązania techniczne.

Silnik 2.2 SKYACTIV-D 150 KM - Mazda3

Mazda3 jako najnowszy model w gamie japońskiego producenta oferowana jest m.in. z silnikiem 2.2 SKYACTIV-D. Dlaczego według producenta jednostka ta jest zupełnie inna od konkurencyjnych rozwiązań?

Nowy Citroen C4 Picasso - opis modelu

Na koniec czerwca w salonach Citroenach pojawi się nowy Citroen C4 Picasso za 59 900 zł. Czym chce przekonać do siebie kierowców?

Silnik Diesla - typowe usterki i problemy cz. II

Słabym punktem nowoczesnego silnika Diesla jest nie tylko turbosprężarka, układ zasilania paliwem czy filtr cząstek stałych. Warto zwrócić także uwagę na inne jego podzespoły.

Typowe usterki silnika benzynowego

Wolnossący silnik benzynowy to bardzo trwała konstrukcja. Problemy stwarzają za to jednostki turbodoładowane. Jakie są koszty napraw silnika benzynowego?

Silnik 2.5 TFSI zdobywa tytuł "International Engine of the Year 2013"

2,5-litrowy silnik TFSI otrzymał międzynarodowe wyróżnienie dla najlepszego silnika roku 2013 „International Engine of the Year”, w kategorii jednostek od 2 do 2,5 l.

Nagar w silniku z bezpośrednim wtryskiem paliwa - przyczyny

Silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa cierpią na poważny problem - szybko odkładający się w nich nagar. Co jest tego przyczyną?

Nagar w silniku- przyczyny powstawania i potencjalne problemy

Nagar w silniku przyczynia się do przedwczesnego zużywania się wielu elementów silnika. Warto wiedzieć co jest przyczyną jego powstawania i do jakich usterek się przyczynia.

Jazda na zbyt niskich obrotach - usterki i awarie

Kierowcy nowych aut przy zmianie biegu sugerują się wskazaniami komputera. Mało kto zdaje sobie sprawę, że taka jazda grozi znacznie szybszych zużyciem silnika.

Regulacja temperatury cieczy chłodzącej za pomocą nawigacji GPS – nowy system BMW

Odpowiednia temperatura cieczy chłodzącej decyduje o kondycji silnika. BMW opracowało system, który w oparciu o dane GPS potrafi zapobiegać ryzyku przegrzania lub niedogrzania jednostki napędowej.

Zmiana dźwięku silnika - metody i porady

Niewiele jest aut, które mogą poszczycić się ładnym brzmieniem jednostki napędowej. Podpowiadamy jak można zmienić dźwięk silnika i nie wydać przy tym zbyt wielu pieniędzy.

Czy filtry cząstek stałych (DPF) trafią do silników benzynowych?

Restrykcyjne normy emisji spalin wprowadzane przez komisarzy Unii Europejskiej doprowadziły do tego, że producenci modyfikują silniki spalinowe. Czy znane z kosztownych awarii w turbodoładowanych jednostkach diesla filtry cząstek stałych trafią do benzyniaków?

Wymiana silnika na używany

Wymiana silnika na nowy to ostateczność. Jeśli motor uległ jednak poważnej awarii lub z innego powodu nie nadaje się już do użytku i wymaga generalnego remontu warto zastanowić się nad zakupem używanego silnika. Przeszczep używanej jednostki napędowej to znacznie tańsze rozwiązanie, niż generalny remont.

Jakie części z anglików pasują do aut z kierownicą po lewej stronie?

Ceny używanych części są znacznie niższe niż tych oferowanych w ASO. Na rynku dostępne są też części pochodzące z tzw. anglików. Warto wiedzieć, jakie części z anglików pasują do aut z kierownicą po lewej stronie.

Test Citroen DS5: samochód zagadka

Citroen DS5 to według mnie jedyny nowy produkt koncernu PSA godny wożenia emblematów DS. Ale tylko pod względem designu, ponieważ w wersji z napędem spalinowym, auto nie wyróżnia niczym szczególnym jeśli chodzi o rozwiązania zamontowane pod karoserią. Czy sprawdzone technologie opakowane w ciekawie zaprojektowane nadwozie to przepis na sukces? Poniżej test Citroena DS5.

Test Nowy Isuzu D-Max: zaskakująco przemyślany

Poprzednia generacja D-Maxa była toporna i nawet egzemplarze z bogatym wyposażeniem nie były w stanie odebrać klientów liderom segmentu. Najnowsze wcielenie Isuzu D-Max to prawdziwe objawienie na rynku pickupów. Auto zostało dopracowane i ucywilizowane. W redakcyjnym teście nowy Isuzu D-Max w najdroższej specyfikacji.

TwinPower Turbo, a Twin-Turbo - różnice

Pojęcia TwinPower Turbo z Twin-Turbo mylą nawet użytkownicy samochodów BMW. Poniżej wyjaśniamy czym różnią się oba rozwiązania.

Nowe Volvo V40 R-Design

W gamie nowego Volvo V40 pojawił się pakiet wyposażenia R-Design. Jest on obecnie dostępny ze wszystkimi wersjami silnikowymi przygotowanymi dla nowego Volvo V40. Od innych modeli V40 wyróżniają go sportowe akcenty stylizacyjne na zewnątrz, a także kilka detali we wnętrzu auta.

Eksperci zalecają stosowanie produktów Castrol

Czy warto zaufać mechanikom samochodowym, którzy polecają swoim klientom stosowanie konkretnej marki oleju silnikowego? Nie zawsze. Jednak można zaufać niezależnym wynikom badań Moto Scan, które wskazują na to, że oleje Castrol są rekomendowane przez producentów – m.in. Volkswagena, BMW, Hondę, Forda i Volvo.

Volkswageny T5 i Amarok są dostępne z nowymi silnikami

Volkswagen odświeża ofertę jednostek napędowych dla modeli T5 i Amarok. Nowe rozwiązania zastosowane w autach mają wpłynąć na zoptymalizowanie napędów pod względem mocy i zużycia paliwa. Nowością w gamie T5 będzie pakiet BlueMotion Technology.

Silnik Hondy 2.2 i-CTDI - wady i zalety

Pierwszy silnik Diesla skonstruowany przez Hondę nosi oznaczenie N22A i można go spotkać m.in. jako napęd Hondy Accord. 2.2 i-CTDI jak na silnik wysokoprężny zużywa sporo paliwa, czy jest wart zainteresowania?

Nowe Audi A3 Sportback

Do gamy nowego Audi A3 dołączyła właśnie bardziej rodzinna odmiana. Nazwa Sportback oznacza dodatkowe kilogramy za sprawą drugiej pary drzwi i dodatkowe centymetry przez większy rozstaw osi. Czy w pięciodrzwiowym Audi A3 jest jakiś sport?

Pierwsza jazda: Nowy Ford Ranger

Ford ma w ofercie całkowicie odmienionego Rangera. Najnowszy pickup zaskakuje komfortem podróżowania i oferowanym wyposażeniem. Czy Ford Ranger ma szansę stać się liderem segmentu pickupów?

Silnik 1.9 TDI - które jego wersje mają droższą turbinę o zmiennej geometrii łopatek?

Silnik 1.9 TDI wyposażony jest w turbosprężarkę zwiększającą jego moc maksymalną. Niektóre jej wersje dla poprawy osiągów wyposażono dodatkowo w zmienną geometrię łopatek. Oto lista silników 1.9 TDI z turbosprężarką VGT.

Pierwsza jazda: Mitsubishi Outlander

To pierwszy na świecie samochód od początku projektowany z myślą o dwóch rodzajach napędu: klasycznym spalinowym i elektrycznym. Już teraz polscy kierowcy zainteresowani najnowszym SUVem prezentującym Japońską myśl techniczną będą mogli wyjechać nim z salonu dilerskiego.

Test Audi A3 1,8 TFSI 180 KM S-Tronic: Auto na każdą okazję

Nowe Audi A3 zaprezentowane w 2012 roku jest jednym z tych aut, które nie zachwycają wyglądem, ale jak zaczniesz nimi jeździć, to nie możesz przestać. Każdy, kto zdecyduje się na zakup najnowszego Audi A3 może zapomnieć o skrótach, ponieważ tym wozem zawsze wybierasz dłuższą drogę do domu.

Samochody z fabryczną instalacją LPG. Poradnik kupującego

Mimo znaczącego spadku cen paliw w ostatnich tygodniach, zwłaszcza benzyny, koszt zatankowania pełnego baku auta z silnikiem o zapłonie iskrowym jest wysoki. Postanowiliśmy przyjrzeć się, które samochody można kupić z fabryczną instalacją gazu LPG i zachować tym samym gwarancję na pojazd.

Odpalanie silnika podczas mrozu

Rozruch silnika to moment, w którym zużywa się najbardziej. Rozruch podczas mrozu jest dla silnika tym większym wyzwaniem. Podpowiadamy, jak uruchamiać silnik zimą, by nie narażać jednostki napędowej na niepotrzebny "wysiłek".

Badanie zadymienia silników diesla - dlaczego prawie nikt się go nie podejmuje?

Widok auta, z którego wydechu wydobywają się kłęby czarnego dymu odruchowa zachęca do powiadomienia Policji. Nie dość, że pojazd w takim stanie zatruwa powietrze, to na dodatek budzi poważne wątpliwości co do stanu technicznego pozostałych jego elementów. Dlaczego tak dużo aut z silnikiem diesla ma podbijane dowody rejestracyjne pomimo, że stan ich jednostek napędowych jest fatalny?

Osłona silnika i skrzyni biegów -dlaczego warto je zamontować w samochodzie?

Osłona silnika jest dla przeciętnego kierowcy elementem, o którego istnieniu przekonuje się dopiero wtedy gdy ją uszkodzi. Czy faktycznie jest ona przydatna? Czy fabryczna jest wystarczająca dobra, czy może lepiej zaopatrzyć się w nią w wyspecjalizowanym warsztacie?

Czy downsizing skraca żywotność silników?

Mała pojemność, doładowanie oraz stosunkowo duża moc silnika - tak można scharakteryzować coraz więcej jednostek napędowych, które znajdziemy w ofercie producentów samochodów. Jednak, czy duża moc przy niewielkiej pojemności jednostki napędowej to najszybsza droga do skrócenia żywotności silnika?

REKLAMA