Volkswageny T5 i Amarok są dostępne z nowymi silnikami
REKLAMA
REKLAMA
Dostępny jako opcja pakiet BlueMotion Technology, w którego skład wchodzą system Start-Stop, funkcja odzyskiwania energii hamowania (rekuperacja), opony o obniżonych oporach toczenia i tempomat, redukuje zużycie paliwa silników TDI o 0,5 litra na 100 km. Oferta serii T5 została poszerzona o pakiet BMT dla jednostki 2.0 TDI o mocy 180 KM. Zmiany w ofercie silnikowej dotyczą także Volkswagena Amaroka, który otrzymał nową jednostkę bazową. Poprzedni silnik o mocy 90kW (122 KM) został zastąpiony przez jednostkę o mocy 103 kW (140 KM), która zapewnia lepsze osiągi przy niezmienionym zużyciu paliwa.
REKLAMA
Zobacz też: Wyniki grupy Renault w Polsce w 2012 r.
REKLAMA
Pakiet BlueMotion Technology dla modeli Transporter, Caravelle, Multivan i California dostępny jest teraz także w połączeniu z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym BiTurbo o mocy 132 kW/180 KM z momentem obrotowym 400 Nm. Pakiet BMT można połączyć zatem ze wszystkimi kombinacjami silnika i przekładni: z napędem na przednią oś z manualną skrzynią biegów lub DSG oraz z napędem na wszystkie koła 4MOTION.
Transporter Furgon z silnikiem 132 kW/180 KM z BlueMotion Technology, z napędem na przednią oś i manualną skrzynią biegów, według danych producenta zużywa 7,1 litra oleju napędowego na 100 kilometrów (Multivan 7,3 litra). Odpowiada to emisji CO2 na poziomie 187 g/km (Multivan 192 g/km).
Zobacz też: Sprzedaż Audi w Polsce
REKLAMA
Modele serii T5 z silnikiem TDI 132 kW z BlueMotion Technology w połączeniu z przekładnią DSG i komputerem pokładowym Plus posiadają funkcję wolnego biegu: gdy kierowca zdejmie nogę z pedału przyspieszenia, silnik zostanie automatycznie odłączony od pozostałej części układu napędowego i będzie pracował na biegu jałowym. Dzięki temu samochód może toczyć się z mniejszymi oporami i zaoszczędzić paliwo. Funkcja wolnego biegu jest dezaktywowana m.in. przez wciśnięcie hamulca. To rozwiązanie, przy odpowiednio przewidującym sposobie jazdy, pozwala jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa.
Volkswagen Amarok otrzymał nową jednostkę bazową. Poprzedni silnik o mocy 90kW (122 KM) został zastąpiony przez jednostkę o mocy 103 kW (140 KM), która zapewnia lepsze osiągi przy niezmienionym zużyciu paliwa. Maksymalna moc dwulitrowej jednostki wykorzystującej wtrysk Common Rail dostępna jest przy 3.500 obr/min., natomiast maksymalny moment obrotowy wynoszący 340 Nm dostępny jest w zakresie od 1.600 do 2.250 obr/min. Dzięki takim wartościom Amarok z nowym silnikiem potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 12,6 s (poprzednik 13,2 s), a jego prędkość maksymalna wynosi teraz 168 km/h (poprzednio 162 km/h).
Zobacz też: Akcyza na gaz do samochodów - w planach podwyżka
Ponadto wyposażenie dodatkowe Amaroka zostało wzbogacone o nowe elementy obejmujące min. system nawigacji RNS 510 z 6,5 calowym ekranem dotykowym i twardym dyskiem o pojemności 30 GB, kamerę cofania Rear Assist oraz ogrzewanie postojowe sterowane pilotem.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.