REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Skoda Yeti po faceliftingu

Skoda Yeti po faceliftingu.
Skoda Yeti po faceliftingu.
Skoda

REKLAMA

REKLAMA

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie zadebiutuje zmodernizowana Skoda Yeti. Zmiany objęły zarówno jej wygląd, jak i rozwiązania techniczne.

Gotowy stawić czoło zarówno miejskiej dżungli, jak i off-roadowej przygodzie Yeti może pochwalić się zupełnie nową stylistyką, wzorami felg, odświeżonymi wnętrzami z bogatszym wyposażeniem i jeszcze większą liczbą przemyślanych rozwiązań. Yeti jeszcze nigdy nie było tak funkcjonalne, atrakcyjne, a także za sprawą nowych możliwości konfiguracji układu napędowego – zdolne do dostosowania się do wszelkich warunków.

REKLAMA

Nowa Skoda Yeti - zmienione nadwozie i wyposażenie

Teraz specjaliści ze ŠKODY tę zwycięską formułę wzbogacili o znaczące udoskonalenia. Nowa odsłona wprowadza wyraźny podział na dwie indywidualne gamy stylistyczne: zderzaki, listwy boczne i osłony są pokryte lakierem lub wykonane z dodającego zadziorności, odpornego czarnego tworzywa. Również w wypadku wyposażenia obie wersje będą się różniły między sobą – wariant terenowy zostanie dodatkowo wyposażony w pakiet na bezdroża, czujnik ciśnienia powietrza w oponach oraz układ ESP dostosowany do jazdy po nieutwardzonych drogach.

Zobacz też: Nowa model Skody - Rapid Spaceback!

Nowa ŠKODA Yeti uwydatnia najważniejsze cechy nowego języka stylistycznego ŠKODY: ponadczasowe, wyraziste kształty podkreślają precyzję i solidność wykonania. Osłony reflektorów przybrały nową formę, a ich wariant bi-ksenonowy został teraz uzupełniony o światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Wzorem ostatnich nowości ŠKODY, grill przybrał dominującą formę, a na przeprojektowanej pokrywie bagażnika pojawiły się charakterystyczne załamania

Nowa Skoda Yeti - wnętrze

Zmianę przeszło również wnętrze samochodu, w którym pojawiły się nowe trójramienne kierownice, wzory i materiały tapicerki oraz elementy dekoracyjne deski rozdzielczej. Na funkcjonalność mają także wpływ nowe elementy wyposażenia: po raz pierwszy Klienci będą mieli możliwość wyposażenia swojego samochodu w kamerę cofania. Swój debiut w Yeti notują także system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego oraz system bezkluczykowego dostępu do samochodu – KESSY.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Skoda Octavia RS - 248 km/h w serii

Jednak nawet najbardziej zaawansowana technologia byłaby niczym bez mądrze zaprojektowanej podstawy. Przestronne, wygodne wnętrze Yeti stanowi idealne miejsce dla zaprezentowania wielu przemyślanych rozwiązań. W żadnym innym kompaktowym SUVie pasażerowie tylnej kanapy nie mają tyle miejsca nad głową, a bagażnik ze standardowych 405 litrów łatwo i szybko da się powiększyć do fantastycznego wyniku 1760 l. Nieskrępowane możliwości konfiguracji wnętrza i maksymalne wykorzystanie przestrzeni są jedną z najbardziej znanych cech tego modelu.

Nowa Skoda Yeti - zakres zmian

W Skodzie Yeti dalej dostępny jest system VarioFlex, dzięki któremu po wyjęciu środkowego z trzech niezależnych tylnych foteli możemy bez wysiłku zmienić Yeti w bezkonkurencyjnie komfortowe auto czteroosobowe. Oprócz znanych już, praktycznych schowków, uchwytów, punktów mocowań i haczyków, w nowej ŠKODZIE Yeti znajdziemy również wiele najnowszych osiągnięć z dziedziny przemyślanych rozwiązań: w bagażniku można teraz znaleźć wyjmowaną latarkę diodową oraz dwustronną matę wykończoną eleganckim lub odpornym na zabrudzenia materiałem, pod siedzeniem kierowcy pojawiło się miejsce na kamizelkę odblaskową, a w drzwiach – pojemnik na śmieci.

Zobacz też: Mazda3 - cennik i wyposażenie

Nowa Skoda Yeti -napęd 4x4 9 skrzynia DSG

SUVa ŠKODY napędza jedna z siedmiu nowoczesnych jednostek. Napęd może być przekazywany za pomocą skrzyni ręcznej albo dwusprzęgłowej przekładni DSG na koła przednie lub obydwie osie za sprawą najnowszej, piątej generacji uznanego systemu Haldex. Oparty na jednych z najlepszych dostępnych na świecie podzespołów układ doskonale sprawdzi się zarówno w terenie, jak i zachowa pewność nawet podczas najbardziej niesprzyjających warunków drogowych.

Nowa Skoda Yeti -paleta silników

Paletę silnikową modelu Yeti stanowią oszczędne i wydajne konstrukcje wyposażone w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa. Szeroki wybór zaspokoi potrzeby każdego kierowcy – obejmuje on zarówno odznaczające się bardzo małym zużyciem paliwa jednostki 1.2 TSI oraz 1.6 TDI (średnie spalanie 4,6 l/100 km w wersji GreenLine), jak i bardzo dynamiczne 1.8 TSI o mocy 160 KM i 2.0 TDI o mocy 170 KM. Ponadto oferta obejmuje silniki 1.4 TSI 122 KM i 2.0 TDI 140 KM, dostępne także w oszczędnych wersjach Green tec.

Skoda Yeti - rynek

ŠKODA Yeti zadebiutowała na polskim rynku w 2009 roku. Od tego momentu jej popularność wciąż rośnie. Do końca czerwca 2013 roku wydano Klientom ponad 7 700 samochodów, co sprawia, że ŠKODA Yeti pozostaje jednym z najpopularniejszych SUVów w Polsce.

Zobacz też: Nowy Isuzu D-MAX - Yin i Yang

REKLAMA

Również na świecie ŠKODA Yeti odniosła spory sukces. W tym samym okresie na drogi całego świata wysłano już 263 200 egzemplarzy tego modelu i, jak dowodzą wyniki sprzedaży, z roku na rok jego popularność tylko wzrasta: Yeti jest nieustannie w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się SUVów w Europie w swojej klasie. Jego atuty doceniane są regularnie nagrodami przyznawanymi przez niezależnych ekspertów oraz kierowców, którzy w wielu krajach często wyrażają szczególną satysfakcję z eksploatacji tego samochodu.

ŠKODA Yeti została nagrodzona m.in. tytułem Samochód Rodzinny Roku 2009 Top Gear, pierwszym miejscem w raporcie niezawodności GTU i badaniach Which? w kategorii samochodów terenowych i pierwszym miejscem w ankiecie Driver Power 2013 magazynu Auto Express, badającej zadowolenie kierowców z posiadanych samochodów.

Źródło: materiały prasowe Skoda

Skoda Yeti facelifting
Skoda
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

REKLAMA

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

REKLAMA