REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Naprawa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wymiana silnika na używany

Wymiana silnika na nowy to ostateczność. Jeśli motor uległ jednak poważnej awarii lub z innego powodu nie nadaje się już do użytku i wymaga generalnego remontu warto zastanowić się nad zakupem używanego silnika. Przeszczep używanej jednostki napędowej to znacznie tańsze rozwiązanie, niż generalny remont.

Gwarancja na lakier i perforację nadwozia – jak je wyegzekwować?

Przy wyborze nowego auta duże znaczenie klienci przywiązują do gwarancji jaką objęty jest dany model. W przypadku gwarancji mechanicznej sprawa jest zazwyczaj klarowna. Gorzej sprawy się mają jeśli zechcemy zareklamować np. wykwity rdzy na naszym pojeździe. Dlaczego?

Odpowiedzialność mechanika samochodowego

Prawdziwe problemy właściciela auta zaczynają się, gdy natknie się na niekompletnego mechanika. W jakim stopniu mechanik samochodowy odpowiada za swoje błędy?

Koszt wymiany paska rozrządu

Koszt wymiany paska lub łańcucha rozrządu jest bardzo zróżnicowany. Im bardziej skomplikowana konstrukcja silnika tym istotniej rosną koszty tej usługi. Przed zakupem samochodu warto zatem sprawdzić , czy będzie nas stać na eksploatację danego modelu auta.

REKLAMA

Czy można naprawić pękniętą szybę telefonem?

Na polskich drogach pełno jest różnych zanieczyszczeń i drobnych kamieni, które podbijane kołami jadących samochodów powodują pęknięcia szyb. Eksperci zajmujący się naprawami szyb stworzyli aplikację, która pomoże ocenić, czy ubytek kwalifikuje szybę do naprawy, czy do wymiany. Dodatkowo urządzenie wskaże najbliższy serwis, który pomoże naprawić lub wymienić szybę.

Rozwarstwienie przedniej szyby - jak naprawić?

Delaminacja przedniej szyby, czyli jej rozwarstwienie to usterka, która powstaje zazwyczaj na skutek niewłaściwego zamontowania szyby czołowej w nadwoziu pojazdu.

Wymiana żarówek - zadanie dla serwisu?

Dlaczego warto przeprowadzić wymianę żarówek w reflektorze lub lampie tylnej w serwisie? Bowiem we współczesnych samochodach zadanie to nie jest już prostą sprawą. Nie jest wstydem pojechać na wymianę żarówki do serwisu.

Skoda Octavia II: wymiana chłodnicy klimatyzacji

Uszkodzona chłodnica klimatyzacji, unieruchamia cały układ. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić chłodnicę klimatyzacji w Skodzie Octavii II.

REKLAMA

Renault Laguna I: wymiana półosi napędowych

Wymiana uszkodzonej półosi nie jest skomplikowanym zadaniem jeśli znamy poszczególne kroki. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić półosie w Renault Laguna I.

Renault Laguna I: demontaż i czyszczenie nagrzewnicy

W poradniku tym pokażemy jak zdemontować i wyczyścić nagrzewnicę w Renault Laguna I. Trochę problemu może sprawić wymontowanie nagrzewnicy, reszta prac jest łatwa do wykonania.

Skoda Octavia II: montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Czujniki zmierzchu i deszczu oferują wiele przydatnych funkcji. W poradniku tym pokażemy jak samemu zamontować czujnik zmierzchu i deszczu w samochodzie Skoda Octavia II.

Renault Laguna I: regeneracja kolektora wydechowego

Naprawa kolektora wydechowego w Renault Lagunie I jest czasochłonna. Przede wszystkim wymaga demontażu kolektora, a potem jego regeneracji.

Skoda Octavia II -wymiana filtrów: kabinowego, powietrza, paliwa

Wymiana filtrów: paliwa, powietrza i kabinowego to obowiązkowa pozycja w eksploatacji każdego samochodu. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić filtr paliwa, powietrza i kabinowy w Skodzie Octavii II.

Wymiana oleju - Skoda Octavia II diesel

Regularna wymiana oleju silnikowego jest niezbędna dla długiej żywotności każdej jednostki napędowej. W poradniku opisujemy, jak wymienić olej silnikowy w Skodzie Octavii II.

Wymiana przednich tarcz i przednich klocków hamulcowych - Skoda Octavia II

Wymiana klocków hamulcowych i tarcz hamulcowych w Skodzie Octavii II nie jest skomplikowanym zadaniem i bez problemu poradzimy z nim sobie we własnym zakresie. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tarcz i klocki w Skodzie Octaviii.

Wymiana świec żarowych - Skoda Octavia II

Sprawne świece żarowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego silnika wysokoprężnego. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece żarowe w Skodzie Octavii II.

Renault Laguna II: wymiana tylnych tarcz hamulcowych

Tylne klocki i tarcze hamulcowe zużywają się znacznie dłużej niż przednie. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę tylnych tarcz i klocków hamulcowych.

Renault Megane I: demontaż skrzyni biegów

Demontaż skrzyni biegów w Renault Megane I nie jest skomplikowany jeśli znamy kolejność wymontowania poszczególnych podzespołów. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować skrzynię biegów w Renault Megane I. Demontaż przeprowadzimy na przykładzie samochodu z silnikiem Diesla.

Renault Laguna II: demontaż pompy paliwa

Wymontowanie pompy paliwa nie jest trudną czynnością jeśli znamy poszczególne kroki. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować pompę paliwa w Renault Laguna I.

Renault Laguna II: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec jest bardo ważna również w silniku benzynowym. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece zapłonowe w modelu Renault Laguna II.

Renault Megane I: wymiana łożyska piasty przedniej

Uszkodzone łożysko obniża komfort jazdy i może doprowadzić do poważnego uszkodzenia. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić łożysko koła piasty przedniej w Renault Megane I.

Wymiana filtra powietrza i filtra kabinowego Renault Laguna II

Wymiana filtra paliwa - Renault Laguna II

Filtr paliwa to element ulegający zużyciu w miarę eksploatacji. Wymiana filtra paliwa w Renault Laguna II nie jest droga, ale zalecamy wykonywać ją w pomieszczeniu o bardzo dobrej wentylacji. Opary paliwa mogą być bardzo uciążliwe.

Naprawa tylnego zacisku hamulcowego Renault Laguna II

Uszkodzony zacisk hamulcowy to częsty problem właścicieli Renault Laguna II. W poradniku tym pokażemy jak samemu zregenerować zatarty zacisk w Renault.

Wymiana sprężarki klimatyzacji - Renault Laguna II

Niedziałająca klimatyzacja może okazać się dokuczliwą usterką, zwłaszcza w upalne dni. W poradniku tym pokażemy jak wymienić sprężarkę klimatyzacji w Renault Laguna II.

Wymiana tylnych amortyzatorów: Renault Laguna II

Zużyte amortyzatory, bez względu na to, czy zamontowane są na osi tylnej czy przedniej mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Poniżej radzimy, jak samodzielnie wymienić tylne amortyzatory w Renault Laguna II.

Wymiana przednich amortyzatorów Renault Laguna II

Amortyzatory wpływają na jakość i bezpieczeństwo jazdy każdego pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić przednie amortyzatory w Renault Laguna II

Wymiana filtrów: kabinowego, filtra paliwa i filtra powietrza w Renault Laguna I

Wymiany filtrów paliwa, kabinowego oraz powietrza w Renault Laguna I nie są skomplikowane ani nie są drogie. Większość kierowców poradzi sobie z tymi wymianami samodzielnie.

Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna I

Regularna wymiana oleju silnikowego jest istotna dla żywotności jednostki napędowej. Przy okazji wymiany oleju nie można zapomnieć o wymianie filtra oleju. W poradniku pokażemy, jak wymienić olej i filtr oleju w Renault Laguna I.

Jak uniknąć napraw skrzyń biegów?

Awarie skrzyń biegów najczęściej kończą się bardzo kosztowną naprawą. W poradniku tym pokażemy jak ograniczyć ryzyko powstania awarii skrzyni biegów.

Jak naprawić niedziałający hamulec ręczny?

Regularne przeglądy hamulca ręcznego zapewnią nam jego prawidłowe działanie. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić i naprawić hamulec awaryjny.

Przekręcona kierownica (przy jeździe na wprost) – o czym świadczy, jak ją naprawić?

Przekręcona kierownica podczas jazdy na wprost to zjawisko dość często spotykane w używanych samochodach. W poradniku tym przedstawimy co jest powodem takiego przekręconej kierownicy i jak to naprawić?

Volkswagen Polo 6N: wymiana Simmering wybieraka skrzyni biegów

Usterka Simmering wybieraka skrzyni biegów to częsta usterka w Volkswagen Polo 6N. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić Simmering w VW Polo.

Czy można naprawić przepustnicę, jak naprawić przepustnicę?

Falowanie obrotów, gaśnięcie silnika podczas zatrzymywania się. To tylko niektóre objawy uszkodzonej przepustnicy. Czy da się naprawić taką awarię?

Jak wysuszyć wnętrze samochodu?

W okresie jesienno-zimowym ważne dla komfortu jazdy jest utrzymania wnętrza samochodu względnie suchym. Radzimy w kilku zdaniach jak skutecznie wysuszyć wnętrze samochodu.

Pęknięty zderzak - naprawić, czy wymienić element?

Zderzak to element, który ma na celu absorbować jako pierwszy siły powstałe w trakcje kolizji auta. Co zrobić gdy ulegnie uszkodzeniu? Kupić nowy czy naprawiać?

Co się bardziej opłaca - kupić samochód po stłuczce i naprawić go samodzielnie, czy nabyć już naprawione auto?

Zakup używanego samochodu to loteria. Poszukiwane są przede wszystkim auta bezwypadkowe, ale ich przeszłość jest coraz trudniejsza do ustalenia nawet dla autoryzowanych serwisów samochodowych. Może warto zatem kupić uszkodzone auto i naprawić je we własnym zakresie? Czy to się opłaca?

Kupić zamienniki czy części oryginalne?

Ceny części zamiennych mogą istotnie się różnić w zależności od źródła, w którym je nabywamy. Zwiększony dostęp do tzw. „zamienników”, czyli części będących odpowiednikami podzespołów oryginalnych dostępnych w ASO, wyraźnie zmniejszyły koszty serwisowania aut. Czy zamienniki mogą być alternatywą dla części pochodzących z autoryzowanych serwisów samochodowych?

Regeneracja rozrusznika - czy warto?

Rozrusznik to jedno z urządzeń, które co jakiś czas wymaga naprawy. Zakup nowego rozrusznika wiąże się ze sporym wydatkiem. Tymczasem można urządzenie dużo taniej zregenerować.

Regeneracja alternatora - czy warto?

Alternator odpowiada za ładowanie akumulatora. Przed zbliżającym się nieuchronnie okresem chłodu i wilgoci warto zastanowić się, czy alternator w naszym samochodzie nie wymaga konserwacji. Jeżeli odmówi posłuszeństwa będziemy mieli kłopot, a przecież urządzenie jest zbudowane z części, które zużywają się w miarę eksploatacji więc regeneracja alternatora może być konieczna.

Czyszczenie tapicerki

Wakacyjne podróże samochodem to okazja do gromadzenia wielu wspaniałych wspomnień. Niestety niektóre wspomnienia są bardziej materialne i odkładają się w postaci plam na tapicerce. Podpowiadamy jak usunąć z tapicerki poszczególne plamy.

Regeneracja głowicy silnika zasilanego gazem LPG

Nie wszystkie silniki dobrze współpracują z instalacją LPG. W wielu przypadkach dłuższa ich eksploatacja na gazie powoduje, że wypaleniu ulegają m.in. gniazda zaworowe. Dlaczego tak się dzieje i na czym polega regeneracja głowicy?

Klimatyzacja : czyszczenie, odgrzybianie, konserwacja

Klimatyzacja to praktyczne urządzenie, które znacznie podnosi komfort podróżowania samochodem podczas słonecznych i ciepłych dni. W poniższym kompendium zebraliśmy materiał dotyczący wszelkiego rodzaju napraw układu klimatyzacji.

Jak usunąć ślady po gradobiciu?

Gradobicie jest jednym z najbardziej niszczycielskich zjawisk pogodowych. Każdy, kto na czas gradobicia zostawił swoje auto „pod chmurką”, ma wizję rozległych prac lakierniczych, wymiany elementów nadwozia lub wstawiania nowego dach. Są jednak sposoby na skuteczne usunięcie skutków letnich nawałnic.

Kiedy stracisz gwarancję na samochód?

Gwarancja producenta – czyli zapewnienie, że samochód będzie sprawny przez określony czas od daty zakupu (nowego) pojazdu, może wygasnąć przed upływem przewidzianego czasu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby nie stracić gwarancji na auto.

Jak chronić się przed nieprofesjonalnym warsztatem?

Kiedy odbieramy auto po naprawie z serwisu samochodowego lub stacji diagnostycznej oczekujemy, że pojazd będzie w pełni sprawny i pozbawiony wad. Często jednak okazuje się, że zgłoszone przez nas usterki nie zostały naprawione, a pracownicy serwisu lub stacji diagnostycznej wyrządzili nam inne szkody.

Cała prawda o kolektorze dolotowym

Kolektor dolotowy jest ważnym elementem silnika i jego uszkodzenie może mieć opłakane skutki dla auta. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego na temat kolektora dolotowego.

Przegląd szyby czołowej – na co zwrócić uwagę?

Dokonując rutynowego przeglądu auta, np. po zimie, kierowcy często zapominają o kluczowym dla bezpieczeństwa elemencie samochodu jakim jest szyba czołowa. Doradzamy na co zwrócić uwagę przygotowując auto do sezonu letniego.

Jak uzyskać odszkodowanie za zły stan drogi?

Zły stan drogi może doprowadzić do uszkodzenia naszego pojazdu. Podpowiadamy co w takiej sytuacji należy zrobić, aby uzyskać odszkodowanie.

Nowa forma serwisu w Polsce

W Polsce sprzedaż internetowa jest coraz popularniejsza, ludzie robią zakupy w sieci ze względu na wygodę i oszczędność pieniędzy. Siedząc w domu przed komputerem jesteśmy w stanie kupić praktycznie wszystko i to z dostawą do domu.

REKLAMA