REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy można naprawić pękniętą szybę telefonem?

Ekran startowy aplikacji
Ekran startowy aplikacji
Fot. NordGlass

REKLAMA

REKLAMA

Na polskich drogach pełno jest różnych zanieczyszczeń i drobnych kamieni, które podbijane kołami jadących samochodów powodują pęknięcia szyb. Eksperci zajmujący się naprawami szyb stworzyli aplikację, która pomoże ocenić, czy ubytek kwalifikuje szybę do naprawy, czy do wymiany. Dodatkowo urządzenie wskaże najbliższy serwis, który pomoże naprawić lub wymienić szybę.

Bezpłatna aplikacja mobilna NordGlass, do pobrania na stronie www.nordglass.pl,  w Appstore oraz w Google Play, dostępna jest dla posiadaczy iPhonów oraz smartfonów z systemem operacyjnym Android. Użytkownicy rozwiązania, korzystając z intuicyjnego menu, mogą szybko odnaleźć fachowe porady, które ułatwią życie każdemu kierowcy, sprawdzić możliwość bezgotówkowej naprawy, natychmiast połączyć się ze swoim ubezpieczycielem oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat firmy NordGlass, przebiegu procesu naprawy, a także listy najbliższych punktów serwisowych.

REKLAMA

Zobacz też: Volkswagen Golf VII: Jak działa system Dynamic Light Assist?

Szybka diagnoza – sprawna naprawa

Jedną z funkcji aplikacji NordGlass jest możliwość dokonania wstępnej diagnozy stopnia uszkodzenia szyby. Postępując zgodnie ze szczegółową instrukcją, krok po kroku, kierowca w awaryjnej sytuacji jest w stanie w przybliżeniu ocenić, czy szkodę można naprawić, czy też konieczna jest całkowita wymiana szyby. Analizę uszkodzenia należy rozpocząć od określenia rodzaju szyby. W zależności od tego, czy jest to szyba czołowa, boczna lub tylna otrzymamy informację jak dalej postępować. W przypadku ubytku w szybie czołowej dodatkowo należy określić wielkość uszkodzenia, W tym celu można skorzystać z funkcji „sprawdź wielkość”. Wystarczy wówczas zbliżyć telefon do szyby na odległość dłuższego boku karty kredytowej i poczekać aż na ekranie wyświetli się czerwony okrąg. Jeśli uszkodzenie przekracza rozmiar zaznaczonego obszaru, to szyba nie kwalifikuje się do naprawy i należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią serwisu NordGlass lub złożyć zamówienie na wymianę szyby w jednym z najbliższych punktów serwisowych zasugerowanych przez aplikację. Jeśli ubytek mieści się w czerwonym okręgu, należy określić dokładne miejsce uszkodzenia. W przypadku, gdy uszkodzenie znajduje się nie dalej niż 10 cm od krawędzi szyby – najprawdopodobniej kwalifikuje się ono do naprawy. Jeśli odległość od krawędzi szyby jest jednak mniejsza niż 10 cm to należy dokonać wymiany szyby w najbliższym serwisie. Należy pamiętać, że choć mobilna aplikacja NordGlass w awaryjnej sytuacji pozwoli nam dokonać wstępnej oceny stanu naszej szyby to ostateczna weryfikacja uszkodzenia i kwalifikacja szyby do naprawy lub wymiany odbywa się w punkcie serwisowym NordGlass.  

Zobacz też: Jak serwisować układ oświetlenia pojazdu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Poradniki NordGlass – auto przygotowane do jazdy

Kolejną użyteczną funkcją mobilnego serwisu NordGlass jest dział „poradniki”. Zmotoryzowani znajdą tam 10 kluczowych zasad, jakimi powinien kierować się każdy uczestnik ruchu drogowego oraz tzw. „niezbędnik kierowcy” wskazujący listę takich przedmiotów i dokumentów - jak m.in. apteczka, okulary przeciwsłoneczne, formularz protokołu wypadku, nóż do przecinania pasów i trójkąt odblaskowy - których nigdy nie powinno zabraknąć w aucie.  Kierowcy znajdą również informację, jak należy się zachować w razie kontroli by przebiegła ona prawidłowo i bez zbędnych nerwów. Szykujące się do kilkudniowej podróży osoby z pewnością skorzystają z sugestii na temat tego, jak odpowiednio przygotować samochód do dłuższej jazdy, a także jak bardziej ekologicznie eksploatować pojazd. Istotnym uzupełnieniem poradnika są wskazówki na temat udzielania pierwszej pomocy oraz resuscytacji.

Źródło: NordGlass

Określenie odległości między uszkodzeniami
Fot. NordGlass
Pomiar wielkości uszkodzenia
Fot. NordGlass
Sprawdzanie wielkości uszkodzenia
Fot. NordGlass
Wykaz najbliższych filii firmy
Fot. NordGlass
Wykaz najbliższych punktów serwisowych
Fot. NordGlass
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA