REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Diesel

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Badanie zadymienia silników diesla - dlaczego prawie nikt się go nie podejmuje?

Widok auta, z którego wydechu wydobywają się kłęby czarnego dymu odruchowa zachęca do powiadomienia Policji. Nie dość, że pojazd w takim stanie zatruwa powietrze, to na dodatek budzi poważne wątpliwości co do stanu technicznego pozostałych jego elementów. Dlaczego tak dużo aut z silnikiem diesla ma podbijane dowody rejestracyjne pomimo, że stan ich jednostek napędowych jest fatalny?

Eksploatacja silnika Diesla w zimie

Niskie temperatury powietrza wymuszają na właścicielach samochodów z silnikami Diesla szczególną dbałość o jednostki napędowe. Jak prawidłowo eksploatować silnik Diesla w zimie?

Diesla zimą zawsze tankuj do pełna

Stosunkowo nowoczesne samochody napędzane silnikami Diesela niezbyt dobrze znoszą eksploatację w zimowych warunkach. Dlatego, żeby uniknąć kłopotów z rozruchem w okresie mrozów należy szczególnie zadbać o silnik wysokoprężny. Najlepiej zacząć od tankowania do pełna.

Z tymi silnikami mogą być problemy: Audi 2.5 TDI V6

Audi A6 z sinikiem 2.5 V6 TDI cieszy się ogromną popularnością zarówno na giełdach samochodowych jak i internetowych aukcjach. Wysoka moc zachęca do jego zakupu, ale okazuje się, że koszty utrzymania auta z tą jednostką napędową mogą być kilkukrotnie wyższe od znacznie mocniejszych wersji benzynowych. Które modele są godne uwagi?

REKLAMA

Które diesle mają wtryskiwacze tanie w naprawie? Jakie są rodzaje wtryskiwaczy?

Typowym elementem ulegającym często szybkiemu zużyciu w silniku wysokoprężnym jest wtryskiwacz paliwa. Nie każdy jest jednak taki sam, a w zależności od jego konstrukcji ulega mniej lub bardziej kosztownym awariom.

Jak zregenerować turbinę w 1.9 TDI? cz. III

Silniki 1.9TDI są najbardziej popularne na naszych drogach. Wyeksploatowana turbina może odebrać przyjemność z jazdy turbo dieslem. Poniżej trzecia część poradnika, w którym opisujemy jak jak samemu przeprowadzić regenerację turbiny w 1.9TDI.

Jak zregenerować turbinę w 1.9 TDI? cz. II

Silniki 1.9TDI są najbardziej popularne na naszych drogach. Wyeksploatowana turbina może odebrać przyjemność z jazdy turbo dieslem. Poniżej druga część poradnika, w którym opisujemy jak samemu przeprowadzić regenerację turbiny w 1.9TDI.

Jak zregenerować turbinę w 1.9 TDI? cz. I

Silniki 1.9TDI są najbardziej popularne na naszych drogach. Wyeksploatowana turbina może odebrać przyjemność z jazdy turbo dieslem. Poniżej część pierwsza poradnika, w którym pokażemy jak samemu przeprowadzić regenerację turbiny w 1.9TDI.

REKLAMA

Znamy ceny Skody Rapid. Podstawowy model kosztuje 47 950 zł

Skoda Rapid pojawi się w salonach sprzedaży na początku listopada br. Ceny samochodu zaczynać się będą od 47 950 zł.

Po której stronie powinien być wlew paliwa?

Dlaczego wlew paliwa w autach jest umiejscowiony z lewej, a w innym z prawej strony? To proste pytanie przyniosło różne odpowiedzi. Eksperci z Floty Auto Biznes zadali je przede przedstawicielom japońskich producentów samochodów.

Masz auto z filtrem cząstek stałych? O tym musisz pamietać!

Filtr cząstek stałych, w zamierzeniach chroniący środowisko naturalne, w rzeczywistości okazuje się często sporym problemem dla właściciela pojazdu. Nieumiejętna eksploatacja auta z filtrem DPF/FAP może w krótkim czasie pochłonąć sporo pieniędzy na jego obsługę.

Z tymi silnikami mogą być problemy: Mazda 2.0 MZR-CD

Japońska jakość Mazdy nie odnajduje odzwierciedlenia w trwałości silnika 2.0 MZR-CD, stosowanego w modelach 5, 6 i MPV. Liczne awarie bywają kłopotliwe, a jeśli nie są likwidowane na bieżąco, mogą doprowadzić do pojawienia się znacznie poważniejszych usterek. Z czym ma największy problem japońska jednostka napędowa?

Przyszłość motoryzacji wg firmy BOSCH

Konferencja zorganizowana 5 września przez firmę BOSCH, była okazją do zaprezentowania zarówno nowych rozwiązań, które wprowadziła ona w ostatnim czasie na rynek, jak i przypomnienia jej największych dotychczasowych osiągnięć.

Test Hyundai i40 1,7 CRDi Premium: Wysoka forma

Trzeba przyznać, że i40 to kawał porządnego auta. Nie chodzi tylko o wielkość, choć niemal 4,8 metra długości stawia go wysoko w klasowej stawce, ale raczej o to, że obok ix55 to moim zdaniem najlepszy samochód w gamie Koreańskiego producenta.

Test Skoda Superb Combi 4x4: Liczy się wnętrze

W dużym kombi najważniejszy jest bagażnik oraz wnętrze wygodne na długich trasach. Dobrze jeśli całość połączona jest z oszczędnym i mocnym silnikiem oraz automatyczną skrzynią. Wtedy otrzymujemy świetny pojazd do przemierzenia Europy.

Citroen DS4: Jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Citroen DS4 jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, trzech wersjach wyposażenia i w trzech wersjach silnikowych w różnych wariantach mocy. W poradniku tym podpowiadamy jaką wersję Citroena DS4 wybrać.

Test BMW 320d: Szukając sportu

Niemiecka rywalizacja w klasie średniej trwa w najlepsze. Z jednej strony poliftingowy Mercedes klasy C, z drugiej BMW serii 3 nowej generacji. Tym razem sprawdzamy Bawarczyka w wersji dla oszczędnych.

Test SsangYong Korando: Egzotyczny komfort w terenie

SsangYong mimo różnych opinii powtarzanych w prasie zawsze miał u mnie szacunek. Jeździłem wszystkimi wcześniejszymi modelami nierzadko w trudnym terenie, gdzie kontrowersyjny wygląd miał drugorzędne znaczenie. Później firma znikła na jakiś czas z Polski, żeby niedawno wrócić w całkiem nowej odsłonie.

Jakie auta kupują Polacy? Raport

Zmieniają się preferencje Polaków kupujących używane samochody – takie wnioski płyną z raportu półrocznego przygotowanego przez serwis ogłoszeń motoryzacyjnych otoMoto.pl. W ogłoszeniach pojawia się więcej starszych i tańszych pojazdów. Serwis odnotował więcej zapytań o samochody benzynowe, także te z instalacjami LPG.

Z tymi silnikami mogą być problemy: Isuzu 3.0 CDTI, 3.0 TiD, 3.0 dCi.

3-litrowy turbodiesel firmy Isuzu okazał się wyjątkowo problematyczny dla posiadaczy aut, które zostały w niego wyposażone. Wada konstrukcyjna tego silnika zadecydowała o bardzo słabej renomie japońskiej jednostki napędowej. Co gorsza, silnik ten wykorzystywany był przez trzech dużych producentów samochodów: Opla, Renault i Saaba.

Test Citroen DS4: ciekawe podejście

Środkowy z braci „DS-ów” pokazuje niebanalne podejście do definicji auta kompaktowego. Ma trafić w gusta klientów, którzy kosztem wyższej ceny będą chcieli stać się posiadaczami auta podkreślającego ich styl i indywidualizm. Co jeszcze różni DS4 od C4?

Test Fiat Doblo: kanciaste jest piękne

Produkowany od 2000 roku Fiat Doblò jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych i popularnych aut dostawczych, szczególnie w naszej części Europy i Ameryce Południowej. Prosty kształt zawsze był jego mocną stroną i dobrym rozwiązaniem dla podwyższenia funkcjonalności. Nowa wersja jest tego potwierdzeniem.

Zakup używanego diesla

Silnik Diesla według utartych przez lata opinii, to synonim trwałości oraz niskich osiągów. Wraz z nadejściem ery Common Raila, czyli zaprojektowanego przez koncern FIATA bezpośredniego wtrysku paliwa, w zapomnienie odszedł pogląd o słabej dynamice tego typu konstrukcji. Niestety, także niska awaryjność przestała być domeną wysokoprężnych silników. Dlaczego?

Test Mercedes Vito 4x4: Bus do zadań specjalnych

Co zrobić, gdy trzeba przewieźć więcej, niż 5 osób? Kupić busa. A kiedy trzeba pojechać z nimi górską drogą, której prawie nie ma? Może pora nabyć SUV-a? Jednak obie opcje dotychczas wiązały się z pewnymi ograniczeniami.

10 zwycięstwo dla Audi w wyścigach długodystansowych

Pierwszy z tegorocznych wyścigów długodystansowych, odbywających się w ramach Mistrzostw Świata FIA, miał miejsce na torze Sebring na Florydzie. Było to również miejsce 10 zwycięstwa Audi w tej serii. Co ciekawe, zwycięstwo było podwójne.

Ceny nowego Audi A4

Audi wprowadziło właśnie do sprzedaży najnowszą wersję swojego najpopularniejszego auta. Poniżej przedstawiamy cennik wersji Limousine (sedana), Avant (kombi) i uterenowionej wersji Allroad quattro.

Pierwsza jazda: Nowe Audi A4 2012

Audi zaprezentowało właśnie najnowszą wersję Modelu A4. To już ósma generacja najpopularniejszego auta w historii Audi. Co zmieniło się w porównaniu do poprzednika?

Silnik 2.0 TDI – nowoczesny i kapryśny

2.0 TDI - jednostka, którą Volkswagen zastąpił legendarny, lecz już mocno wysłużony silnik 1.9 TDI. Nowa konstrukcja, mimo niewątpliwego zaawansowania technicznego, nie zbiera takich samych pochwał jak jej poprzedniczka. Po kilku latach od wprowadzenia, okazuje się, że silnik ten jest dość awaryjny, a naprawy mogą pochłonąć sporą część budżetu właściciela.

Test Kia Sorento: Załoga! Do wozu!

Mieszane uczucia miałem wybierając się piękną białą KIĄ Sorento na poligon saperski. Z zewnątrz auto prezentuje się solidnie, ale faktem jest, że miałem różne doświadczenia, gdy sądziłem tylko po wyglądzie.

Jakie mogą być przyczyny wysokiego spalania w dieslu?

Na poziom zużycia paliwa w silniku wysokoprężnym wpływ ma wiele czynników. Podpowiadamy co może być przyczyną zwiększonego spalania w dieslu.

Pakiety Sport i AMG Plus Sports dla Mercedesa Klasy C

Mercedes-Benz w czerwcu 2012 roku wprowadzi do oferty Klasy C Coupe pikantną wersję Sport, która została opracowanej pod okiem specjalistów z AMG. Nowością, która pojawi się za kilka miesięcy w cenniku Klasy C jest nowy pakiet AMG Plus Sports, dostępny w połączeniu ze wszystkimi wersjami nadwoziowymi i silnikowymi.

Test Renault Grand Scenic 1.6 dCi: Znany i lubiany

Pierwowzór europejskich minivanów trzyma formę. Spełnia najważniejsze kryteria – jest przestronny, funkcjonalny, a w testowanej wersji również dynamiczny. Czuje jednak na plecach oddech konkurencji.

Test Toyota Yaris D-4D: Bez szaleństwa

Pierwszy Yaris był synonimem nowoczesności. Stylistyka, wnętrze - szczególnie zestaw zegarów, silniki VVT-i, pozostawiły konkurencję w tyle. Zresztą wtedy klasa B nie była tak zatłoczona, jak dzisiaj. Czy mała Toyota może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Nawet się nie stara.

Różnice pomiędzy wtryskiem pośrednim i bezpośrednim

Wtrysk pośredni i bezpośredni to stwierdzenia, które dla większości użytkowników aut brzmią dość enigmatycznie. Przedstawiamy zasadę działania obu rozwiązań.

Historia silników Diesla w pigułce

Zaawansowana technologia, małe spalanie, filtr cząstek stałych – wszystko to kojarzy się nam z nowoczesnymi dieslami, specjaliści zajmujący się ciągłym udoskonalaniem ich uważają, że w przeciągu kilku najbliższych lat będą one jeszcze oszczędniejsze.

Mazda5: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Mazda5 to van o charakterystycznym dla tego producenta wyglądzie. W cenniku producenta znajdziemy cztery wersje wyposażeniowe i trzy wersje silnikowe. W poradniku tym podpowiadamy, którą wersję Mazdy5 wybrać?

Chevrolet Aveo: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Chevrolet Aveo jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych, kilku wyposażeniowych, a także z różnymi silnikami. W poradniku tym podpowiadamy, jakiego Chevroleta Aveo wybrać.

Peugeot 308: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Peugeot 308 konkuruje na rynku z autami takimi jak Volkswagen Golf czy Ford Focus. W cenniku producenta znajdziemy wiele wersji silnikowych i wyposażeniowych Peugeota 308. W poradniku tym podpowiadamy, jaką wersję Peugeota 308 kupić.

Świece żarowe: sprawdzenie stanu oraz wymiana

Świece żarowe ułatwiają rozruch silnika Diesla – na tym u większości z nas kończy się wiedza w tym temacie. Wraz ze znacznym spadkiem temperatury, wielu posiadaczy aut z silnikiem wysokoprężnym zaczyna mieć problem z uruchomieniem silnika. W poradniku przedstawiamy jak skontrolować stan świec żarowych oraz jak wymienić świece żarowe?

Diesel BMW o mocy 381 KM

Co jakiś czas powraca temat wprowadzenia do oferty przez BMW mocarnego, potrójnie doładowanego silnika diesla. Bardzo możliwe, że nowy motor zostanie zaprezentowany już podczas salonu samochodowego w Genewie.

Opel Astra F: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego jest bardzo ważna nie tylko w Oplu Astrze F, ale i w każdym aucie. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić olej silnikowy w Oplu Astra F.

Gama silników nowego Fiata Pandy

Znamy już paletę silników do nowego Fiata Pandy. Dostępne będę 4 silniki – 2 silniki TwinAir o pojemności 875 ccm o mocy 65 KM (wolnossący) i 85 (turbodoładowany), znany i sprawdzony silnik benzynowy Fire o pojemności 1.2 l i mocy 69 KM oraz 1.3 – litrowy turbodiesel Multijet II o mocy 75 KM.

Eksploatacja silnika 2.0 dCi

Silniki diesla słyną z niezawodnej kultury pracy, gorzej jednak bywa z ich trwałością. W motorach 1.9 dCi padają turbiny, natomiast w 1.5 dCi szwankują wtryskiwacze. Zobaczmy jak to się ma do wersji 2.0 dCi.

Wady i zalety silnika 1.9 TDI

Najpopularniejszym z silników diesla jest jednostka o pojemności 1,9 litra o oznaczeniu TDI.

Eksploatacja silnika 2.0 HDI

Silnik 2.0 HDI jest motorem najdłużej oferowanym przez koncern PSA. Jest to także najbardziej popularna i najmniej awaryjna jednostka.

Fiat Doblo: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Fiat Doblo jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, sześciu wersjach silnikowych zasilanych benzyną, olejem napędowym i CNG, a także w pięciu wersjach wyposażenia. W poradniku tym podpowiadamy, jaką wersję Fiata Doblo wybrać.

Kia Soul po faceliftingu

Przy okazji premiery modelu Optima przedstawiciele koreańskiego producenta zaprezentowali odświeżoną Kię Soul.

Skoda Octavia I: wymiana filtra paliwa w silniku Diesla

Regularna wymiana filtra paliwa w silniku Diesla jest bardzo ważna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić i odwadniać filtr paliwa w Octavii I.

Eksploatacja silnika 1.6 HDI

Stosunkowo niskie zużycie paliwa, oraz dobre osiągi to cechy diesla HDI o pojemności 1.6 litra. Jest to jednostka w miarę udana, jednak należy o nią dbać.

Podwójnie doładowany diesel w Crafterze

Niemiecki producent wprowadza do palety silników Craftera dieslowski silnik Bi-turbo o mocy 105 kW. Wraz w nowym silnikiem, oferta wzbogacona zostaje o nowy, atrakcyjny cenowo wariant. Volkswagen Samochody Użytkowe oferuje teraz dla wszystkich trzech klas ciężaru silniki spełniające surowe wymagania normy EEV.

REKLAMA