REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja auta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak prawidłowo przygotować auto do zimy?

Odpowiednie przygotowanie auta do zimowych warunków eksploatacji pomoże zapobiec wielu niedogodnościom związanym z trudnymi warunkami. Podpowiadamy o jakie elementy auta należy zadbać, aby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia lub niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Jak stan techniczny opon wpływa na bezpieczeństwo kierowców?

Jeden na sześć wypadków drogowych wynikających z niesprawności technicznej auta był spowodowany przez zły stan techniczny opon. Z raportu opracowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku w Polsce odnotowano ponad 40 tys. wypadków drogowych.

Jak przypiąć dziecko w kombinezonie w foteliku?

Zimowy ubiór - grube kurtki, kombinezony utrudniają zapięcie dziecka w foteliku. Jak sprawdzić, że w takim przypadku dobrze dociągnęliśmy pasy?

Jak prawidłowo eksploatować oświetlenie w pojazdach?

Eksperci alarmują, że stan oświetlenia pojazdów poruszających się po polskich drogach jest w stanie opłakanym, głównie z powodu niewiedzy kierowców na temat prawidłowego używaniu świateł i właściwego dbania o stan oświetlenia w swoim aucie.

REKLAMA

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku na drodze i w aucie?

Bezpieczeństwo dzieci jest dla rodziców najważniejsze. Poniżej prezentujemy serię praktycznych porad, które przygotowali organizatorzy akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”. Zastosowanie ich w życiu pomoże podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci na drodze i w aucie.

Dopieść swoje auto pozłacanymi żarówkami Osram

Od stycznia 2013 roku na naszym rynku dostępne są żarówki Osram Night Breaker Plus w limitowanej, złotej wersji. Seria ta powstała, aby uczcić piątą rocznicę powstania żarówek Night Breaker. Od standardowych żarówek różni się pozłacanymi elementami.

Szyby samochodowe: kiedy naprawić, a kiedy wymienić?

Najczęściej występującą przyczyną uszkodzenia szyby są kamyki wyrzucane spod kół poprzedzających jadących samochodów. Uszkodzona szyba nie zawsze wymaga kosztownej wymiany. W wielu przypadkach wystarczy jedynie skuteczna naprawa szyby samochodowej w profesjonalnym serwisie.

Największa baza ogłoszeń sprzedaży samochodów osobowych w polskim Internecie

Planujesz zakup auta i szukasz najlepszej okazji cenowej? Zajrzyj na pierwszy nowoczesny polski agregator ofert motoryzacyjnych – KupujeAuto.pl. Codziennie pojawia się na nim ok. 250 tys. ogłoszeń z różnych rynków samochodowych. Serwis stanowi ułatwienie dla osób poszukujących używanego auta nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Dzięki temu, że znajdziesz tam ogłoszenia z różnych serwisów motoryzacyjnych, łatwiej będzie porównać konkretne oferty sprzedaży aut.

REKLAMA

CB radio - poznaj żargon kierowców!

Prawidłowa obsługa CB radia wymaga znajomości specjalnego słownictwa, które ułatwia i przyspiesza komunikację z innymi jego użytkownikami. Warto też wiedzieć, o czym i na których kanałach możemy porozmawiać.

CB radio - podstawy obsługi

Aby CB radio służyło kierowcy jak najlepiej warto zapoznać się z jego funkcjami. Większość jego nowych użytkowników nie zaprząta sobie głowy czytaniem jego instrukcji, co w skrajnych sytuacjach może się obrócić przeciw nim. Warto zatem przyjrzeć się podstawowym możliwością CB radia.

CB radio - jaki model wybrać? Czy jego używanie jest legalne?

Nadmierna rozbudowa sieci fotoradarów oraz floty nieoznakowanych radiowozów w Polsce sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup CB radia. Podpowiadamy, które modele tych urządzeń cieszą się największą popularnością oraz czy trzeba mieć na ich użytkowanie specjalne pozwolenie.

Odpalanie silnika podczas mrozu

Rozruch silnika to moment, w którym zużywa się najbardziej. Rozruch podczas mrozu jest dla silnika tym większym wyzwaniem. Podpowiadamy, jak uruchamiać silnik zimą, by nie narażać jednostki napędowej na niepotrzebny "wysiłek".

Opony z kolcami - kiedy można ich używać?

Opony z kolcami zostały dopuszczone do użytku w wielu europejskich krajach. Dlaczego w Polsce są zakazane? Co grozi za jazdę na tego typu ogumieniu?

Zamarzanie paliwa – jak uniknąć tego problemu? Czy można sobie z nim szybko poradzić?

Zamarzanie paliwa, zwłaszcza w autach z silnikiem Diesla, to częste zjawisko w okresie zimowych. Czy można skutecznie zaradzić temu problemowi?

Niedogrzany silnik - skutki

Skutki jazdy z niedogrzanym silnikiem mogą być poważniejsze niż się wydaje. Poniżej podpowiadamy, co może być przyczyną niedogrzania silnika i jakie są skutki, gdy nie usuniemy usterki.

Badanie zadymienia silników diesla - dlaczego prawie nikt się go nie podejmuje?

Widok auta, z którego wydechu wydobywają się kłęby czarnego dymu odruchowa zachęca do powiadomienia Policji. Nie dość, że pojazd w takim stanie zatruwa powietrze, to na dodatek budzi poważne wątpliwości co do stanu technicznego pozostałych jego elementów. Dlaczego tak dużo aut z silnikiem diesla ma podbijane dowody rejestracyjne pomimo, że stan ich jednostek napędowych jest fatalny?

ITS prezentuje wyniki ankiety dotyczącej świateł w pojazdach

Eksperci ITS twierdzą, że istotnym powodem wybranych wypadków może być zły stan oświetlenia w pojazdach. Dane wskazują także, że kierowcy jeżdżą w nocy znacznie szybciej niż pozwala im na to rzeczywisty zasięg oświetlanej światłami drogi.

Jazda na luzie samochodem z automatyczną skrzynią biegów - czym ryzykujemy?

Wielu użytkowników samochodów z automatyczną skrzynią biegów przenosi swoje przyzwyczajenia z jazdy autem ręczną przekładną nie zdając sobie sprawy, że to zupełnie inne urządzenie. Czy można jeździć na luzie samochodem wyposażonym w „automat”?

Osłona silnika i skrzyni biegów -dlaczego warto je zamontować w samochodzie?

Osłona silnika jest dla przeciętnego kierowcy elementem, o którego istnieniu przekonuje się dopiero wtedy gdy ją uszkodzi. Czy faktycznie jest ona przydatna? Czy fabryczna jest wystarczająca dobra, czy może lepiej zaopatrzyć się w nią w wyspecjalizowanym warsztacie?

ITS radzi: Jak bezpiecznie jeździć zimą

Prowadzenie samochodu w zimowych warunkach wymaga wzmożonej uwagi. Nieprzewidywalne warunki atmosferyczne sprawiają, że w każdej chwili trzeba być przygotowanym na utratę przyczepności kół i poślizg. Problemem jest także szybko zapadający zmrok i ograniczona widoczność.

Jaki kupić prezent miłośnikowi gadżetów?

Spieszymy z pomocą osobom, które ciągle zastanawiają się nad tym, jaki prezent kupić komuś, kto nie wyobraża sobie życia bez różnych gadżetów. Poniżej lista przykładowych urządzeń, które mogą umilić pracę i sprawić, że jazda samochodem będzie bezpieczniejsza.

Eksploatacja silnika Diesla w zimie

Niskie temperatury powietrza wymuszają na właścicielach samochodów z silnikami Diesla szczególną dbałość o jednostki napędowe. Jak prawidłowo eksploatować silnik Diesla w zimie?

Paliwa na duże mrozy

Zimą, na stacjach paliw jest dostępne paliwo zimowe o obniżonych temperaturach mętnienia i blokowania filtra. Dotyczy to zarówno oleju napędowego, jak i benzyny. Jednak paliwa zimowe mogą przegrać walkę z naprawdę srogim mrozem. Okazuje się, że w Polsce dostępne jest również paliwo "arktyczne".

Piszczące wycieraczki, jaka może być przyczyna?

W okresie jesienno-zimowym dobra kondycja piór wycieraczek jest bardziej istotna niż w pozostałej części roku. Z jednej strony chodzi o widoczność i bezpieczeństwo, z drugiej o komfort jazdy.

Czy downsizing skraca żywotność silników?

Mała pojemność, doładowanie oraz stosunkowo duża moc silnika - tak można scharakteryzować coraz więcej jednostek napędowych, które znajdziemy w ofercie producentów samochodów. Jednak, czy duża moc przy niewielkiej pojemności jednostki napędowej to najszybsza droga do skrócenia żywotności silnika?

Skąd się biorą powypadkowe auta i jak się ich legalnie pozbyć?

Większość aut jeżdżących po polskich drogach ma za sobą kilkanaście lat eksploatacji i kilka stłuczek, a nawet wypadków. Zjawisko napraw powypadkowych jest opłacalne i dlatego bardzo powszechne. Jak na tym zarabiają nieuczciwi mechanicy i czy jest legalny sposób na pozbycie się uszkodzonego pojazu?

Sekwencyjna instalacja LPG w zimie - na co zwrócić uwagę

Do regularnych przeglądów instalacji gazowych są przyzwyczajeni właściciele samochodów, w których zamontowano instalację starszego typu. Czy instalacja z sekwencyjnym wtryskiem gazu wymaga szczególnej dbałości w zimie?

Diesla zimą zawsze tankuj do pełna

Stosunkowo nowoczesne samochody napędzane silnikami Diesela niezbyt dobrze znoszą eksploatację w zimowych warunkach. Dlatego, żeby uniknąć kłopotów z rozruchem w okresie mrozów należy szczególnie zadbać o silnik wysokoprężny. Najlepiej zacząć od tankowania do pełna.

Wyciągarka samochodowa - co należy o niej wiedzieć?

Wyciągarka samochodowa to urządzenie, które wydaję się być nieodzownym elementem wchodzącym w skład wyposażenia samochodu terenowego. Są jednak osoby, które podważają jej znaczenie twierdząc, że obniża trwałość auta. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów wyciągarki, na które warto zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Zdbaj o auto stojące zimą w garażu. Nowość na rynku: Ciepła brama garażowa

Nawet auta stojące zimą w garażu mogą mieć problem z porannym rozruchem i zaszronionymi siłami. Dobrym rozwiązaniem na tego rodzaju problemy może być garaż, ale pod warunkiem, że jest on dobrze izolowany i w pomieszczeniu utrzymuje się stała, dodatnia temperatura. Aby dobrze zabezpieczyć termicznie garaż, warto zainwestować w dobrą bramę garażową.

Chlapacze samochodowe - ich wady, zalety i alternatywne rozwiązania

Chlapacze samochodowe były niezwykle popularne w samochodach z lat 70-, 80- i początku 90-tych. Później ze względów estetycznych przestały być w nich wykorzystywane. Jakie są i wady i zalety? Czy istnieje dla nich jakaś alternatywa?

Audi A6 C5 z LPG

Audi A6 C5 to model niezwykle popularny na rynku samochodów używanych. Dominują w nim silniki o dużej pojemności dlatego wiele osób montuje do nich instalację LPG. Które jednostki napędowe są najbardziej godne polecenia w tym aucie?

Wymiana płynów eksploatacyjnych przed zimą

Zima to najbardziej niesprzyjająca pora roku dla kierowcy i samochodu. Dobre przygotowanie samochodu do warunków zimowych jest kluczem do bezpiecznej i spokojnej jazdy. Kierowcy najczęściej pamiętają o wymianie opon na zimowe, tymczasem właściwe przygotowanie auta do zimy wymaga więcej czynności. Tym razem bierzemy pod lupę płyny eksploatacyjne.

VW Golf VI z LPG

Golf VI generacji to model, w którym paleta jednostek napędowych zdominowana jest przez silniki wyposażone w bezpośredni wtrysk benzyny. Rozwiązanie to ma wiele zalet, ale też jedną poważną wadę – problem z montażem instalacji LPG. Który z silników Golfa VI najlepiej pracuje na alternatywny paliwie?

Jakie są rodzaje łańcuchów śniegowych? Łańcuchy automatyczne.

Intensywne opady śniegu, zwłaszcza na terenach górzystych, wyraźnie utrudniają jazdę samochodem. W niektórych przypadkach warstwa śniegu oraz spore nachylenie wzniesienia uniemożliwia wjechanie na jego szczyt nawet na najlepszych oponach zimowych. W takich warunkach niezastąpione okazują się łańcuchy śniegowe.

Z tymi silnikami mogą być problemy: Audi 2.5 TDI V6

Audi A6 z sinikiem 2.5 V6 TDI cieszy się ogromną popularnością zarówno na giełdach samochodowych jak i internetowych aukcjach. Wysoka moc zachęca do jego zakupu, ale okazuje się, że koszty utrzymania auta z tą jednostką napędową mogą być kilkukrotnie wyższe od znacznie mocniejszych wersji benzynowych. Które modele są godne uwagi?

Które diesle mają wtryskiwacze tanie w naprawie? Jakie są rodzaje wtryskiwaczy?

Typowym elementem ulegającym często szybkiemu zużyciu w silniku wysokoprężnym jest wtryskiwacz paliwa. Nie każdy jest jednak taki sam, a w zależności od jego konstrukcji ulega mniej lub bardziej kosztownym awariom.

Wskaźnik temperatury oleju pomoże wydłużyć żywotność Twojego silnika!

Osoby użytkujące sportowe samochody bardzo często zwracają uwagę na prawidłową temperaturę oleju. Większość aut nie posiada jednak tego wskaźnika. Czemu jest on potrzebny?

Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl?

Chcesz pozbyć się legalnie zużytego auta i jeszcze na tym zarobić nawet kilka tysięcy złotych? Nic prostszego, wystarczy dodać swoje ogłoszenie w serwisie internetowym. Poniżej wszystko o serwisie Dokasacji.pl

Twój telefon podpowie Ci jak właściwie zamontować fotelik

Według badań ekspertów, zaledwie 30% fotelików samochodowych dla dzieci jest montowanych prawidłowo. Źle zainstalowany fotelik, nawet ten „z najwyższej półki“, nie zapewni bezpieczeństwa małemu pasażerowi. Jak można odwrócić te statystyki? Odpowiedzią na problemy z montażem może być szybki kod QR (Quick Response) kierujący wprost do instrukcji obsługi fotelika online.

Nie masz garażu? Jest sposób na przechowanie motocykla i letnich opon

Odpowiednie przygotowanie auta i motocykla do sezonu zimowego zapewnia nie tylko dobre samopoczucie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też warto zadbać o przegląd pojazdu, konserwację i właściwe przechowanie akcesoriów czy części motoryzacyjnych, które przydadzą się dopiero na wiosnę.

Nowe technologie Forda nagrodzone przez Euro NCAP

Ford, jako pierwszy producent samochodów w historii, otrzymał sześć różnych nagród Euro NCAP Advanced, przyznawanych za innowacje technologiczne. Nagrody przyznano technologii MyKey, zastosowanej w nowym Fordzie Fiesta oraz systemowi SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance), który jest dostępny w nowym Fordzie B-MAX, nowym Fordzie Fiesta, Fordzie Focus i nowym Fordzie Kuga.

Castrol Magnatec -olej dla krótkodystansowców

Do największych uszkodzeń powierzchni elementów jednostki napędowej dochodzi w fazie rozruchu i nagrzewania. We wrześniu na polskim rynku pojawiły się nowe oleje Castrol Magnatec z technologią inteligentnych molekuł, chroniącą silnik już od momentu rozruchu.

Dlaczego Polacy nie zmieniają opon na zimowe?

Jako główne powody, dla których Polacy nie zmieniają opon na zimowe, są podawane argumenty, że zimowki nie zwiększają bezpieczeństwa, są drogie i niepotrzebne...

Legendarne silniki cześć I: LS3, VR38DETT i B16A2

Silnik to serce samochodu. Od jego wyboru w dużej mierze zależy zadowolenie kierowcy, zwłaszcza w kontekście auta sportowego. Dziś zaprezentujemy pierwszą cześć jednostek uważanych za jedne z najlepszych na świecie: LS3, VR38DETT oraz B16A2.

Przed zimą sprawdź, czy Twoje auto jest bezpieczne!

Właściwe przygotowanie auta do okresu zimowego znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa zarówno naszego, jak i innych użytkowników dróg. W poniższym poradniku podpowiadamy, jakie elementy auta należy sprawdzić przed zimą.

Jak zarobić na starym aucie?

Pozbądź się legalnie niesprawnego, rdzewiejącego w ogródku lub na parkingu auta i jeszcze na tym zarób nawet kilka tysięcy złotych. W polskim Internecie jest miejsce, gdzie można porównać ceny w stacjach demontażu i wybrać najlepszą ofertę.

Jak korzystać z nowych warszawskich parkometrów?

Od listopada żeby zaparkować w centrum warszawy kierowcy muszą wpisać w parkometrze numer rejestracyjny parkowanego auta. Nowe parkometry mają za zadanie ukrócić oszustwa związane z parkowaniem samochodu.

Jaki jest prawidłowy poziom ciśnienia w oponach i jak często kontrolować ciśnienie?

W ramach akcji edukacyjnej „Ciśnienie pod Kontrolą” przeprowadzono badania, z których wynika, że ponad 30 proc. polskich kierowców nie wie, jaki jest prawidłowy poziom ciśnienia w oponach ich samochodów. Dodatkowo większość z nich kontroluje stopień napompowania opon zdecydowanie za rzadko.

Uwaga na zimowy płyn do spryskiwaczy! Możesz nawet stracić wzrok

Każdy zimowy płyn do spryskiwaczy zawiera alkohol, który zabezpiecza przed zamarzaniem i wspomaga zmywanie brudu. Udział alkoholi wynosi dla płynów zimowych ok. 30-35%. Najczęściej producenci stosują do tego celu alkohol etylowy, rzadziej izopropylowy, ostatnio także metylowy.

REKLAMA