REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl?

Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl? Fot. Fotolia
Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl? Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Chcesz pozbyć się legalnie zużytego auta i jeszcze na tym zarobić nawet kilka tysięcy złotych? Nic prostszego, wystarczy dodać swoje ogłoszenie w serwisie internetowym. Poniżej wszystko o serwisie Dokasacji.pl

Jak krok po kroku wystawić swoje ogłoszenie w serwisie aukcyjnym Dokasacji.pl?

REKLAMA

1) Zarejestruj się w serwisie. Możesz to zrobić jako osoba prywatna lub firma.

2) Po zalogowaniu się do systemu kliknij w link „wystaw pojazd”.

3) Wypełnij formularz. Podaj jak najwięcej informacji dotyczących samochodu, a także jego aktualnego stanu technicznego.

4) Zwróć też szczególną uwagę na pola „zdjęcia” oraz „dodatkowy opis”. Możesz dodać maksymalnie 10 zdjęć oraz 250 znaków opisu. Informacje, które udostępnisz będą bardzo pomocne w wycenie wystawionego auta przez stacje demontażu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

5) Określ również cenę minimalną, za jaką zgodzisz się przekazać samochód do kasacji. Jeśli cena minimalna nie zostanie osiągnięta, wówczas podejmiesz decyzję czy sprzedać auto za wylicytowaną kwotę.

6) W następnym kroku możesz określić opcje dodatkowej promocji Twojej aukcji. Jeśli chcesz, możesz pominąć ten krok.

7) Sprawdź poprawność danych. Jeśli wszystko się zgadza - możesz rozpocząć aukcję!

Zobacz też: Zdbaj o auto stojące zimą w garażu. Nowość na rynku: Ciepła brama garażowa

Co się dzieje, jak sprzedający wybierze ofertę i zdecyduje się na sprzedaż auta?

Po zakończeniu aukcji administrator serwisu Dokasacji.pl przekazuje zwycięzcy aukcji dane kontaktowe właściciela pojazdu. Przedstawiciel stacji demontażu skontaktuje się z właścicielem auta w terminie maksymalnie dwóch dni roboczych. Stacja Demontażu Pojazdów odbiera samochód lawetą na swój koszt. Możesz również samodzielnie dostarczyć auto do stacji demontażu – jeśli oczywiście jego stan techniczny na to pozwala.

A także, jakie dokumenty są niezbędne do przekazania auta do stacji demontażu?

Niezbędne są:

- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość właściciela

- dowód rejestracyjny auta

- karta pojazdu, jeżeli była wydana, lub inny dokument potwierdzający dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym;

- dokument potwierdzający własność w przypadku właściciela pojazdu innego niż wpisany w dowodzie rejestracyjnym (umowa kupna-sprzedaży).

Zobacz też: Nie masz garażu? Jest sposób na przechowanie motocykla i letnich opon

Co należy zrobić po oddaniu auta do kasacji?

Stacja Demontażu Pojazdów wydaje zaświadczenie o demontażu i unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (jeżeli była wydana) oraz tablice rejestracyjne.

Z zaświadczeniem, unieważnionymi oraz tablicami rejestracyjnymi właściciel musi udać się do wydziału komunikacji w terminie 30 dni w celu wyrejestrowania pojazdu. Następnie zgłasza fakt kasacji pojazdu Towarzystwu Ubezpieczeniowemu, w którym zawarta została umowa ubezpieczenia OC. Ubezpieczyciel zwraca wpłaconą składkę za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Zobacz też: Jak zarobić na starym aucie?

Czy rzeczywiście osoba wystawiająca auto nie ponosi żadnych kosztów?

Tak. Serwis nie pobiera żadnych prowizji od wystawiających aukcje. Wystawienie aukcji jest darmowe, jednak użytkownik ma możliwość skorzystania z dodatkowych - płatnych - form wyróżnienia ogłoszenia. Wartość, jaką osiągnie samochód podczas aukcji jest identyczna z tą, którą otrzyma wystawiający aukcję. Serwis nie pobiera prowizji w przypadku sprzedaży pojazdu.

Informacji udzielił Tomasz Kowalczyk, właściciel serwisu Dokasacji.pl

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA