Zdbaj o auto stojące zimą w garażu. Nowość na rynku: Ciepła brama garażowa
REKLAMA
REKLAMA
Rafał Łagódka, ekspert z firmy Normstahl Entrematic, wskazuje, na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy, by spełniała ona swoje funkcje.
REKLAMA
Solidna konstrukcja
Garaż jest pomieszczeniem, w którym największą utratę ciepła zazwyczaj powoduje otwór wjazdowy. Wybierając konkretny model bramy warto zatem zastanowić się nad rozwiązaniem gwarantującym doskonałą szczelność i izolacyjność. „Należy zwracać uwagę na budowę skrzydła bramy – warto wybierać te modele, które są ocieplone. Firma Normstahl Entrematic produkuje bramy z blachy stalowej, która jest pokryta podwójną warstwą lakieru piecowanego. Panel bramy zbudowany jest z dwóch płatów blachy, pomiędzy którymi umieszczono piankę poliuretanową, stanowiącą warstwę izolacyjną o grubości aż 42 mm. Współczynnik przenikania ciepła dla takiej konstrukcji wynosi ok. 1 W/m²K dla bramy o powierzchni 10m². Tak gruba warstwa izolacji termicznej solidnie chroni przed zimnem i upałem, a co za tym idzie utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz pomieszczenia i oszczędza energię potrzebną do ogrzania garażu” – wyjaśnia Rafał Łagódka z firmy Normstahl Entermatic. Drugim niezwykle ważnym elementem chroniącym garaż przed utratą ciepła jest profil termiczny, który jest zamontowany pomiędzy murem a prowadnicami. „To dodatkowe uszczelnienie gwarantuje perfekcyjną ochronę przed uciekaniem ciepła z garażu, a także przedostawaniem się do jego wnętrza kurzu. Warto podkreślić, że element ten separuje całą powierzchnię prowadnicy od węgarka i zapewnia tym samym dodatkową ochronę przed korozją. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce szczególnie narażone na skraplanie się wody i kumulowanie wilgoci, dlatego też taka izolacja jest szczególnie istotna” – dodaje ekspert Normstahl Entrematic. Uzupełnieniem rozwiązań poprawiających izolacyjność bramy jest przegroda zastosowana w segmentach. „Stosujemy to rozwiązanie konstrukcyjne w segmentach bram. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, w postaci mostka termicznego, które zabezpiecza przed przenoszeniem temperatury zewnętrznej na wewnętrzną część panela i eliminuje efekt przemarzania” – mówi Rafał Łagódka.
Zobacz też: Jak zarobić na starym aucie?
Idealne dopasowanie bramy do garażu
Warto podkreślić, że nie istnieje jedna, uniwersalna brama do różnych typów garaży. Dlatego też, przed decyzją o wyborze konkretnego modelu, należy skonsultować się z doradcą, który pomoże dopasować typ bramy do konstrukcji garażu oraz wejścia. „Błędy podczas zakupu i montażu bramy należą do najczęstszych przyczyn braku dobrej izolacyjności garażu. Wybór idealnej bramy do naszego garażu trzeba rozpocząć od oceny miejsca w nadprożu i po bokach, a także przestrzeni w garażu, którą warto idealnie wykorzystać. Co więcej, wybór pomiędzy bramą boczną a górną powinien być uwarunkowany ilością miejsca w garażu tak, aby nie dokonywać przebudowy otworu. Warto również pamiętać, że szczelność całej konstrukcji zagwarantuje nam prawidłowy pomiar wejścia. Można skorzystać w tym przypadku z usług fachowców współpracujących z Normstahl Entrematic, którzy idealnie obliczą wymiary bramy. Tego rodzaju działania pozwolą nam uniknąć niepotrzebnych, dodatkowych i często kosztownych prac podczas montażu bramy” – wyjaśnia Rafał Łagódka z Normstahl Entrematic.
Zobacz też: Jak korzystać z nowych warszawskich parkometrów?
Spadek temperatury powoduje, że również w garażu panuje mało przyjemny klimat. By zapobiegać utratom ciepła warto stosować rozwiązania gwarantujące szczelność konstrukcji i wysoką izolacyjność pomieszczeń. Firma Normstahl Entrematic oferuje izolowane bramy garażowe zaopatrzone w dodatkowe uszczelki, które stoją na straży cennej energii cieplnej. Dlatego też przy wyborze bramy warto również zwracać uwagę na szczegóły, które nie tylko zimą zagwarantują doskonałe uszczelnienie garażu.
Producent: Normstahl Entrematic
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.