REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szyby samochodowe: kiedy naprawić, a kiedy wymienić?

Szyby samochodowe: kiedy naprawić, a kiedy wymienić?
Szyby samochodowe: kiedy naprawić, a kiedy wymienić?
NordGlass

REKLAMA

REKLAMA

Najczęściej występującą przyczyną uszkodzenia szyby są kamyki wyrzucane spod kół poprzedzających jadących samochodów. Uszkodzona szyba nie zawsze wymaga kosztownej wymiany. W wielu przypadkach wystarczy jedynie skuteczna naprawa szyby samochodowej w profesjonalnym serwisie.

W zależności od pory roku i panujących warunków atmosferycznych szyby narażone są na różne rodzaje uszkodzeń. Szczególnie niebezpieczne są kruszywa i kamienie wyrzucane w czasie jazdy spod kół. Z kolei panujące na dworze niskie temperatury oraz duże różnice temperatury po obu stronach szyby powodują powstawanie dużych naprężeń, które prowadzą do powiększenia uszkodzeń. Specjalista z sieci serwisów szyb samochodowych przestrzega, że powstałe na szybie uszkodzenia mechaniczne w krótkim czasie mogą istotnie się powiększyć. „Często właściciele pojazdów lekceważą niewielkie ubytki w szybie, zwłaszcza, jeśli nie znajdują się one w polu widzenia kierowcy. Wówczas zwlekają z naprawą szyby i zgłoszeniem się do serwisu, aż do momentu, gdy uszkodzenie znacznie się powiększy i istotnie przeszkadza w jeździe. Niestety wtedy zwykle szyba nie kwalifikuje się już do naprawy i trzeba ją wymienić. Podnosi to znacznie koszt zlikwidowania usterki, a dodatkowo niesie ze sobą konieczność naruszenia fabrycznego połączenia szyby z karoserią oraz konieczność zakupu niekiedy kosztownych listew i uszczelek, które zostały zamontowane w trakcie produkcji” – mówi Jarosław Kuciński z firmy NordGlass.

REKLAMA

Zobacz też: Zdbaj o auto stojące zimą w garażu. Nowość na rynku: Ciepła brama garażowa

Warto naprawiać szyby w serwisie

W przypadku powstania na szybie samochodowej uszkodzeń, warto jak najszybciej zgłosić się do serwisu. Fachowcy posiadają unikalne kompetencje do wykonywania napraw szyby czołowej, potwierdzone w trakcie wieloletniej praktyki. Serwisanci dokonają fachowej oceny stanu uszkodzenia i zdecydują, czy szyba nadaje się do naprawy. Warto pamiętać, że natychmiastowe reagowanie w momencie wystąpienia uszkodzenia, a tym samym zapobieganie powiększaniu się rozbicia, przekłada się na zwiększenie prawdopodobieństwa zakwalifikowania szyby do naprawy, bez konieczności jej wymiany. Usługa naprawy szyby w serwisie NordGlass zamyka się w kwocie 140 zł, podczas gdy koszt wymiany szyby czołowej to co najmniej 300 zł, a często znacznie więcej. Do naprawy kwalifikują się wszelkie usterki, których średnica nie przekracza 24 mm – jest to w przybliżeniu wielkość pięciozłotowej monety - i które znajdują się przynajmniej 10 cm od krawędzi montażowej szyby. W przypadku konieczności naprawy kilku uszkodzeń punktowych, muszą być one oddalone od siebie minimum o 10 cm.

Zobacz też: Jak krok po kroku dodać swoje ogłoszenie w serwisie Dokasacji.pl?

Jak przebiega naprawa szyby w serwisie?

REKLAMA

Szyba czołowa składa się z 3 warstw: dwóch tafli szkła oraz folii PVB umieszczonej między nimi. Zazwyczaj uszkodzenie nie powoduje zniszczenia wszystkich tych płaszczyzn. Typową naprawę przeprowadza się na zewnętrznej warstwie szyby, która zwykle ulega uszkodzeniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W pierwszym etapie szybę należy przygotować do naprawy. Specjaliści czyszczą  uszkodzone miejsce usuwając brud, kurz i inne zanieczyszczenia, które wdarły się w powstałą wadę.  Dbają też o to, by samochód spędził w pomieszczeniu serwisu na tyle dużo czasu, by temperatura szyby wyrównała się i ustabilizowała - co jest szczególnie ważne zimą. Następnie w uszkodzenie wtłaczana jest specjalna żywica dokładnie wypełniająca ubytek. Żywicę utwardza się światłem ultrafioletowym, usuwa ewentualny jej nadmiar, a w końcu poleruje poddane naprawie  miejsce. Cały zabieg trwa nie więcej niż pół godziny.

Zobacz też: Nie masz garażu? Jest sposób na przechowanie motocykla i letnich opon

Międzynarodowy ekspert NordGlass - Jarosław Kuciński - podkreśla: „Zakres wykonywanej naprawy i czas likwidacji usterki zależy od wielkości uszkodzenia i sposobu jego ewentualnego zabezpieczenia, a także temperatury szyby w momencie przybycia do serwisu - podczas naprawy temperatura szyby i warunki temperaturowe w serwisie, w którym dokonujemy renowacji muszą być bowiem zbliżone.” Ważny jest również czas, w jakim użytkownik zgłosi pojazd do serwisu. – „Kierowcy, którzy mieli już do czynienia z naprawą szyby samochodowej reagują szybko i zgłaszają się niemal natychmiast do serwisu. Pozostali niestety odwlekają naprawę, co sprawia, że szyby często nie da się już naprawić i konieczna jest jej całkowita wymiana. Niektórzy podobnie traktują swoje zęby chodząc do dentysty dopiero wtedy, gdy ząb już bardzo boli, choć wiedzą, że to za późno” – dodaje Jarosław Kuciński.

Z gwarancją od NordGlass

Z danych zebranych przez firmę NordGlass wynika, że aż 26% kierowców jeździ z uszkodzonymi szybami. Tymczasem naprawa uszkodzonej szyby jest nie tylko szybka i niedroga, ale także gwarantuje niemal całkowite przywrócenie stanu szyby sprzed uszkodzenia. „Instytut Szkła i Ceramiki stwierdził swego czasu, że naprawa uszkodzonych szyb w serwisach NordGlass to usługa, która przywraca wytrzymałość szyby samochodowej aż w 97%” – mówi Jarosław Kuciński. Podkreśla jednocześnie, że NordGlass udziela również bezterminowej gwarancji na usługi wykonane we własnych serwisach.

Zobacz też: Jak zarobić na starym aucie?

Na świecie usługi naprawy szyb samochodowych są znane już od ponad 30 lat. W Polsce nadal nie wszyscy użytkownicy samochodów mają świadomość tego, że w sieci serwisów NordGlass możemy skutecznie naprawić wybrane uszkodzenia szyby czołowej. Dzięki temu, że sieć serwisów szyb samochodowych NordGlass pokrywa cały kraj, każdy właściciel pojazdu może wybrać dogodną dla siebie lokalizację, w której w ciągu 30 minut fachowy personel NordGlass naprawi uszkodzenie szyby, udzielając jednocześnie bezterminowej gwarancji na przeprowadzoną usługę.

Źródło: NordGlass

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA