REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Subaru

Subaru to japońska marka samochodów, należąca do koncernu Fuji Heavy Industries. Oferuje małe samochody miejskie (Justy), kompaktowe (Impreza, dostępna w wersji sportowej WRX STI), klasy średniej (Outback i Legacy), minivana (Tribeca B9) oraz SUVa (model Forester). Auta te produkowane są w Japonii.

Skoda

Skoda to czeski producent samochodów, należący w całości do grupy Volkswagena.

SEAT

Jest to hiszpańskie przedsiębiorstwo produkujące samochody, należące do grupy Volkswagen. W ofercie tej marki możemy znaleźć auta miejskie (Ibiza), kompaktowe (Leon), minivany i vany (Altea, Alhambra, oraz model klasy średniej, Exeo, oparty o Audi A4.

Saab

Saab to szwedzka marka samochodów, należąca do General Motors i Spyker Cars. W ofercie Saaba są samochody klasy średniej (Saab 9-3, 9-3 kombi i kabriolet), crossover (9-3X) oraz klasy wyższej (model 9-5).

REKLAMA

Renault

Renault S.A. to francuski koncern samochodowy. Należą do niego marki Dacia, Alpine, Lada i Moskwicz.

Porsche

Porsche to niemiecka marka sportowych samochodów osobowych, produkowanych przez Dr. Ing. H. c. Ferdinand Porsche AG i jest to najmniejsza, niezależna firma seryjnie produkująca samochody. Dostępne obecnie są modele Boxster, Cayman, 911 oraz czteromiejscowa sportowa limuzyna Panamera i SUV Cayenne. Produkowane są w fabryce w Zuffenhausen w Niemczech.

Peugeot

Peugeot to francuska marka samochodów, motocykli i skuterów, należąca wraz z Citroenem do francuskiego koncernu PSA.

Opel

Adam Opel GmbH to niemiecka firma produkująca samochody, należąca do koncernu Magna International.

REKLAMA

Nissan

Nissan to japońska marka samochodów, należąca do koncernu Nissan Motor Co.

Mitsubishi

Mitsubishi Group to japoński koncern, produkujący między innymi samochody (Mitsubishi Motors). Marka oferuje małe samochody miejskie (modele Colt i i-MiEV), limuzyny (Lancer), SUV’y (ASX i Outlander), pickupy (dwuosobowy L200 i pięcioosobowy L200 Double Cab), a także pojazdy terenowe (Pajero). Fabryki Mitsubishi rozmieszczone są właściwie w każdej części świata.

MINI

MINI to brytyjska marka, należąca obecnie do BMW. W ofercie możemy znaleźć całą gamę małych aut miejskich (MINI One, MINI Cooper, MINI John Cooper Works, Clubman) oraz crossovera (MINI Countryman).

Po czym poznasz agresywnego kierowcę?

Masz spersonalizowaną tablicę, zmodyfikowany wydech lub oklejone auto? Prawopodobnie jesteś agresywnym kierowcą.

Mazda

Mazda Motor Co. to japoński producent samochodów, którego siedziba mieści się w Hiroszimie, w Japonii. Obecnie koncern produkuje zarówno małe auta kompaktowe, takie jak Mazda 2 i 3 (Mazda 3 dostępna jest również w sportowej wersji MPS) oraz klasy średniej (Mazda 6 i 6 MPS). Mazda produkuje również auta sportowe, takie jak MX-5 i słynące z silników Wankla modele RX-7 oraz RX-8.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz to niemiecka marka samochodów, należąca do koncernu Daimler AG. Pod tą marką produkowane są luksusowe samochody osobowe, dostawcze, ciężarówki i autobusy.

Lexus

Lexus to japońska marka samochodów luksusowych, należąca do koncernu Toyota Motor Corporation. W ofercie Lexusa znajduje się model kompaktowy (CT 220h), modele klasy średniej (IS) i wyższej (GS) oraz luksusowy LS, a także SUV (RX). Lexus stworzył też sportowy model LFA, nie jest on jednak powszechnie dostępny, głównie ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy i nieprawdopodobnie wysoką cenę.

KIA

Kia Motors to południowokoreańskie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe i dostawcze. Należy do grupy Hyundai Kia Automotive Group i jest najstarszym producentem aut w Korei Południowej. Pod tą marką na rynku dostępne są małe auta miejskie (model Picanto), kompaktowe (Kia Cee’d) , klasy średniej (Magentis). Kia to również minivany (Soul, Carnival, Venga) i SUVy (Sportage i Sorento).

Jeep

Jeep to amerykańska marka samochodów terenowych, należąca do Chryslera. Oferuje wyłącznie pojazdy terenowe, takie jak Cherokee, Grand Cherokee, Wrangler i Wrangler Unlimited.

Infiniti

Infiniti to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Nissan Motor Co. Ltd. Infiniti jest w tej chwili sprzedawana w 32 krajach świata, a auta tej marki produkowane są w Stanach Zjednoczonych. Obecnie produkowane modele to coupe G37, w klasie średniej modele M35 i M45. Infiniti to również SUV’y (modele EX i FX, a także QX).

Hyundai

Hyundai Motor Company to koncern z Korei Południowej, należący fo grupy Hyundai Kia Automotive Group. Produkuje auta miejskie (Hyundai i10, i20), auta kompaktowe (i30 i i30cw), SUV’y (SantaFe, ix35 i ix55) oraz minivany (ix20). W ofercie są również auta dostawcze (H1 i H1 Van), oraz sportowy model Genesis Coupe. Największa fabryka marki znajduje się w Ulsan w Korei Południowej.

Honda

Honda Motor Co. to japońska korporacja, produkująca samochody osobowe, motocykle, skutery, samoloty oraz, przede wszystkim, silniki.

Ford

Ford Motor Company to amerykańska spółka akcyjna, produkująca samochody osobowe, ciężarowe, autobusy i maszyny rolnicze. Obecnie do koncernu Ford należy również marka Lincoln.

Fiat

Fiat to grupa przemysłowa, skoncentrowana na motoryzacji. Produkuje zarówno samochody osobowe, jak i użytkowe, ciężarówki, autobusy i traktory, a ponadto oferuje szereg usług dla innych przedsiębiorstw związanych z motoryzacją.

Ferrari

Ferrari to włoska marka samochodów sportowych, należąca do koncernu FIAT. Jako Grupa Ferrari Maserati, de facto jest niezależnym producentem. Producent ma w swojej ofercie auta sportowe m.in. modele California, SA APERTA, 599 GTO i GTB Fiorano, 458 Italia i 612 Sciaglietti. Siedziba Ferrari znajduje się w Maranello we Włoszech, tam też znajduje się jeden z zakładów produkcyjnych. Drugi znajduje się w Modenie.

Citroen

Marka Citroen należy do francuskiego koncernu PSA Peugeot Citroen. W ofercie producenta znajdują się samochody z różnych segmentów rynku, począwszy od aut miejskich (modele DS3, C1, C2 i C3), auta kompaktowe (C4) poprzez auta klasy średniej (C5) i wyższej (C6), SUV’y (C-Crosser), auta użytkowe i dostawcze. Obecnie fabryki Citroena znajdują się we Francji, Czechach, Hiszpanii, Portugalii, Argentynie, Egipcie i Iranie.

Dacia

Dacia to rumuńska marka samochodów, należąca do koncernu Renault. Obecnie fabryka Dacii znajduje się w rumuńskim mieście Mioveni.

Chrysler

Chrysler to amerykańska marka samochodów. Udziały w Chrysler Holding LLC ma między innymi FIAT i rządy USA i Kanady. W gamie modelowej znajdują się m.in. modele 300C, 300C Touring, Sebring Cabrio oraz model Grand Voyager.

Chevrolet

Amerykańska marka samochodów, należąca do Grupy General Motors. Produkuje modele miejskie (Spark i Aveo), auta kompaktowe (Lacetti, Cruze), SUV’y (Captiva) oraz minivany (Orlando).

BMW

Firma BMW (Bayerische Motoren Werke) rozpoczęła swoją działalność w Monachium, jako producent silników lotniczych w 1916 roku. Do 1923 roku BMW produkowało silniki do samolotów, a następnie zmieniło branżę i rozpoczęła budowę motocykli.

Audi

Niemiecki koncern samochodowy, należący do grupy Volkswagen. Pod znakiem tej marki produkowane są samochody dla każdego segmentu rynku, czyli zarówno małe (A1 i A2), kompaktowe (A3), klasy średniej (A4 i A5), wyższej (A6, A7) oraz luksusowej (A8).

Alfa Romeo

Alfa Romeo to włoska marka samochodów osobowych i wyścigowych, należąca do koncernu FIAT. Obecnie oferuje mały model miejski (MiTo), kompaktowy (Giulietta), auta klasy średniej (modele 159) oraz sportowe (Brera i Spider). Produkowane są we Włoszech: w Modenie, Turynie i Neapolu.

Więcej biopaliwa w biopaliwie?

Już wkrótce wlejemy do baku paliwo o zwiększonej do 7% ilości biokomponentów, o czym będziemy musieli zostać poinformowani przez właścicieli stacji. Limit został zwiększony z dotychczasowych 5%.

Volvo Concept Universe

Volvo Car Corporation przedstawiło na targach w Szanghaju nowy model koncepcyjny: Concept Universe. To duży, luksusowy sedan skoncentrowany nie tylko na potrzebach kierowcy, ale i pasażerów.

Vademecum bezpiecznego spedytora - zalecenia dla branży TSL przy organizacji przewozów

Jak uchronić się przed wyłudzeniem towarów wyłudzenia towarów na fałszywe licencje drogowe oraz kradzieżami na tzw. fałszywego przewoźnika? Prezentujemy podstawowe zasady bezpiecznej organizacji przewozów.

Jaka jest wartość polskiego rynku palet

Niestety nie ma informacji o całkowitej wielkości produkcji produkcji palet. Trudno oszacować prawdziwą wartość rynku w Polsce. Ilość znajdujących się w obrocie palet zwrotnych typu EUR szacuje się na ok. 40-50 mln sztuk o wartości ok. 250 mln Euro.

Technika prowadzenia auta przy silnym wietrze

Silne podmuchy wiatru przyczyniły się do wielu groźnych, często śmiertelnych wypadków. Boczny wiatr potrafi zepchnąć auto z drogi do rowu albo je przewrócić. Może także zmienić wbrew woli kierowcy tor jazdy jego pojazdu tak, że znajdzie się on na drodze innych samochodów, w tym nadjeżdżających z przeciwka.

Jak nie dać się wmanewrować w niebezpieczną sytuację na drodze?

Wśród kierowców trafiają się tacy, którzy najczęściej świadomie doprowadzają do groźnych sytuacji, z którymi użytkownicy drogi o niewielkim stażu za kierownicą nie potrafią sobie radzić. Dochodzi wówczas do groźnych wypadków, a ci, którzy się do nich przyczynili, pozostają bezkarni.

Jak bezpiecznie wykryć śliską nawierzchnię?

Dostatecznie wczesne wykrycie śliskości nawierzchni drogi jest niesłychanie ważne z punktu widzenie bezpieczeństwa jazdy, bowiem pozwala na dostosowanie prędkości do sytuacji oraz przygotowanie się na konieczność ewentualnego wyprowadzanie samochodu z poślizgu.

Dziurawa jezdnia: zmora polskiego kierowcy. Jak sobie radzić na dziurawych nawierzchniach?

Wiele dróg znajduje się w fatalnym stanie technicznym i jazda nimi do przyjemnych nie należy. Zwykle kierowca nie ma większego wyboru i musi taką drogą przejechać. Oto kilka rad, jak to zrobić w miarę bezpiecznie dla siebie i pojazdu.

Jak bezpiecznie cofać?

Cofanie należy do bardzo trudnych manewrów, głownie z uwagi na bardzo ograniczoną widoczność, nie pozwalającą na pełne kontrolowanie sytuacji za cofającym pojazdem.

Jak walczyć ze snem podczas jazdy?

Sen za kierownicą jest jednym z największych i najbardziej podstępnych wrogów każdego bez wyjątku kierowcy. Może przyjść nagle, niespodziewanie, często wyłączając tylko częściowo świadomość kierowcy, który cały czas jest przekonany, że w pełni panuje nad swoim pojazdem.

Jak bezpiecznie przejeżdżać przez małe miejscowości?

Jazda przez wioski, zarówno leżące przy drogach przelotowych o dużym natężeniu ruchu, jak i przy bocznych, po których przejeżdżą zaledwie kilka pojazdów w ciągu godziny, nie należy do przyjemnych i bezpiecznych. Przyczyn jest wiele.

Jak się zachować wobec jednośladów?

Pojazdy jednośladowe, a więc rowery, motorowery, motorynki, skutery i motocykle stanowią dla wielu kierowców utrapienie, inni nie zawsze respektują ich prawa, wielu nie wie, jak się wobec nich zachować.

Jak się zachowywać wobec pieszych?

Należy pamiętać, że pieszy, mimo, że porusza się w bezpośredniej bliskości drogi lub czasem na niej (przejścia dla pieszych), nie musi znać przepisów ruchu drogowego. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spada zatem na kierowcę, dlatego w okolicach, gdzie często poruszają się piesi, należy zachować wyjątkową ostrożność. Na co zwrócić uwagę?

Dealerzy chcą rejestrować auta w salonach


Związek Dealerów Samochodowych zgłosił postulat do przygotowywanego przez MSWiA projekcie ustawy zmieniającej m.in. sposób rejestracji aut. Chodzi o możliwość rejestracji nowych samochodów bezpośrednio w salonach sprzedaży.

Test Peugeot 308 SW: Liczy się przestrzeń


Peugeot 308 SW ma 4,5 m długości i przestrzeń bagażową o pojemności od 520 l. Prawdę mówiąc niewiele jest rodzin, dla których to auto było by zbyt małe. Tym bardziej, że można nim przewieźć 7 osób.

Toyota Yaris – jaką wybrać? Poradnik kupującego


Nabywca Toyoty Yaris nie ma dużego manewru jeśli chodzi o wybór wersji – dwie wersje nadwoziowe, trzy silniki i cztery standardy wyposażenia. Jednak zróżnicowanie jest na tyle duże, że każdy znajdzie auto adekwatne do potrzeb i możliwości finansowych. Oto nasz poradnik kupującego.

Test Toyota Yaris – niezawodność w cenie


Toyota Yaris zadebiutowała na rynku w 1999 roku. Nowy model błyskawicznie zdobył uznanie klientów i ekspertów - został wybrany samochodem roku 2000. W 2005 roku pojawiła się druga generacja auta. Producent nie ryzykował – samochód urósł, ale linia nadwozia nie uległa dużym zmianom.

Test Fiat Bravo – czy warto kupować auta na F?


Pierwsza generacja Fiata Bravo była produkowana w latach 1995 – 2001 jako 3-drzwiowy hatchback (w ramach rodziny Bravo/Brava/Marea). W 1996 roku otrzymał tytuł samochodu roku. Niestety, włoskie auto było ponadprzeciętnie awaryjne, przez co zyskało niezbyt przychylną ocenę w środowisku kierowców. W efekcie jego następca otrzymał nie tylko nowy wygląd, ale i nową nazwę (Stilo).

Branża TSL przygotowuje się do Wielkanocy

Branża TSL przeżywa kolejny logistyczny szczyt - Wielkanoc. To wyzwanie dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw i szansa na budowanie przewagi konkurencyjnej na rynku, a tym samym sprostanie wyzwaniu jakim jest staranna i terminowa realizacja złożonych zamówień. -mówi Jerzy Markow, Dyrektor Krajowego Biznesu Lądowego Schenker Sp. z o.o.

Cayenne 2011 z nowym dieslem i pakietem sportowym

Porsche wprowadziło kilka zmian do modelu Cayenne na rok 2011. Najważniejszą z nich jest nowy silnik diesla. W Cayenne Turbo pojawił się też nowy pakiet sportowy.

REKLAMA