REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Silnik

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowy Mercedes CLS


Po 6 latach produkcji prekursor segmentu czterodrzwiowych coupe doczekał się następcy. Mercedes ujawnił kilka szczegółów dotyczących nowego modelu CLS.

Nowości Hyundaia


RB to koncepcyjny samochód Hyundaia, którego premiera odbyła się na moskiewskich targach motoryzacyjnych. Prototypowe auto reprezentuje nowy styl marki.

Citroen DS4

Podczas jesiennej wystawy w Paryżu Citroen zaprezentuje nowy model o nazwie DS4. To drugie auto serii DS, którą francuska marka przygotowała z myślą o klientach z grubszym portfelem.

Facelifting Mazdy 2

Mazda2 przeszła facelifting, zmieniony został wygląd karoserii i wnętrza. Nowa wersja auta zostanie zaprezentowana podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu.

REKLAMA

Arash AF10

Arash Car to mała angielska firma, która od pięciu lat prowadzi prace nad nowym modelem auta inspirowanego bolidami F1.

Co to jest swap silnika?

SWAP to przekładka silnika z jednego samochodu do drugiego. Jest to czasami najtańszy i najbezpieczniejszy - oprócz chiptuningu - sposób podrasowania auta.

Jak zamontować turbosprężarkę?

Zamontowanie turbosprężarki to obecnie najpopularniejszy sposób na podniesienie mocy silnika. Podpowiadamy, co należy zrobić, jeśli chcemy zamontować w naszym aucie turbosprężarkę.

Co to jest chiptuning?

Chiptuning, ECU, remap. Wiele nazw, jedno działanie. Kiedyś poprawiano moc i parametry silników modyfikując gaźniki. Dziś najłatwiej jest przeprogramować komputer sterujący jednostką napędową.

REKLAMA

Wyścigi na jedną czwartą mili: jak zacząć?

Nie jest to sport skomplikowany. W skrócie chodzi w nim o to, kto szybciej pokona dystans 402,3 m. To nie skrót, to cały opis sensu wyścigów na ¼ mili. Jak się  do nich przygotować?

Co to jest drifting?

 W driftingu chodzi głównie o show, o pokaz umiejętności – podobnie jak w motocyklowym stuncie. Jednak i tu są elementy, które poddaje się surowej ocenie.

Co daje obniżenie auta?

.Nie tylko czerwone samochody wyglądają na szybsze, niż są w rzeczywistości. Również niższe mają bardziej agresywny wygląd. I w społecznej świadomości "trzymają się" podczas jazdy po zakrętach niczym przyklejone.

Co to jest hamownia i jak z niej korzystać?

Co to jest hamownia? To urządzenie, które zbada jaką moc i moment obrotowy ma twój samochód. W pewnym uproszeniu – moc odpowiada za maksymalną prędkość, zaś moment za przyspieszenie.

Podtlenek azotu, czyli NOS - porady

Podtlenek azotu, nitro, NOS i gaz rozweselający – jeden produkt, wiele nazw i zastosowań. Pierwsi byli dentyści, którzy odprężające i narkotyczne działanie N2O wykorzystywali do rozluźniania pacjentów.

Czy warto stosować uszlachetniacze paliwa?

Uszlachetniacze paliwa są dostępne na każdej stacji benzynowej. Nie każdy wie jednak, jakie jest ich działanie i czy warto w nie inwestować. Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym poradniku.

Co wozić w aucie podczas zimy?

Obfite opady śniegu, mróz, do tego ciemne dni sprawiają, że zima może nas nieprzyjemnie zaskoczyć podczas podróży. Oto kilka porad, co warto mieć w aucie podczas zimy.

Jak dbać o akumulator?

Spadająca w zimie temperatura ma wpływ na osiągi naszego samochodu. Najbardziej wrażliwym elementem na działanie zimowych warunków jest akumulator. Podpowiadamy, jak zadbać o to, aby był sprawny.

Jak dobrać olej do auta i jak często trzeba go wymieniać?

W instrukcji obsługi każdego pojazdu znajdziemy informacje, jaki olej stosować. Rady producentów mogą być jednak rozbieżne, mimo podobnych silników. Podpowiemy, w jaki sposób dobrać olej i kiedy go wymienić.

Wymiana płynu chłodniczego krok po kroku

Płyn chłodniczy powinniśmy wymieniać przynajmniej raz na dwa lata. Jeżeli jednak do układu chłodzenia dolano wody, płyn chłodzący musi zostać wymieniony przed nadejściem zimy.

Dlaczego silnik ma za wysoką temperaturę i jak to naprawić?

Nagły wzrost temperatury silnika ponad normę może być spowodowany wieloma czynnikami. Przedstawiamy poniżej kilka najczęściej występujących usterek układu chłodzenia oraz sposoby na ich naprawę.

Jak zlokalizować i usunąć podejrzane stuki w komorze silnika?

Jest sporo przyczyn stuków, które wydobywają się spod maski podczas pracy silnika. Nie zawsze świadczą o usterce silnika, ale wszystkie podejrzane stuki w komorze silnika należy traktować poważnie.

Jak uruchomić silnik, który nie chce „zaskoczyć”?

Co zrobić, jeśli rozrusznik kręci silnikiem, a ten z uporem nie chce zapalić? Trudności podczas rozruchu silnika nie świadczą o jego awarii. Oto kilka porad.

Wymiana świec zapłonowych: jak to zrobić?

Warto zadbać o wymianę świec zapłonowych. Jest to istotny element dla prawidłowego działania silnika. Awaria świecy zapłonowej może mieć zły wpływ na dalszą eksploatację jednostki napędowej.

Sportowe filtry powietrza - porady

Wymiana filtra powietrza na sportowy, np. stożkowy to najpopularniejszy sposób na rozpoczęcie przygody z tuningiem. Odkrywamy tajniki dostarczania powietrza do silnika.

Jak przygotować się do KJS?

KJS - Konkursowa Jazda Samochodem. Tego typu imprezy przeznaczone są dla kierowców – amatorów. To rajdowa szkoła, po przejechaniu z dobrymi rezultatami kilku imprez w sezonie można ubiegać się o licencję kierowcy rajdowego.

Jak sprawdzić stan auta przed kupnem?

Kupno samochodu to duża inwestycja, warto zatem w miarę możliwości, jakie zapewniają nam oględziny, sprawdzić jego stan. Podpowiadamy jak sprawdzić stan auta przed kupnem.

Czy mycie silnika to konieczność? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Silnik to element auta, który na co dzień jest raczej niewidoczny. Warto jednak zadbać o czystość komory silnikowej. Poniżej przedstawiamy jak umyć silnik w prawidłowy sposób.

Co zrobić, gdy spod maski wydobywa się dym?

Bywa, że czasem spod maski zacznie wydobywać się dym. Może to być oznaką pożaru, ale nie musi. W każdym przypadku należy jednak zachować ostrożność. Można łatwo rozpoznać rodzaj dymu wydobywającego się spod maski i odpowiednio zareagować. Jak to zrobić?

Przeciekanie zaworu igłowego w gaźniku. Co zrobić?

Przeciekanie zaworu igłowego może skończyć się zalaniem gaźnika i unieruchomieniem silnika. O tym, co możemy wtedy zrobić powinien wiedzieć każdy posiadacz motocykla lub auta z gaźnikiem opadowym.

Kiedy wymienić filtr powietrza?

Użytkowanie auta wiąże się z wieloma obowiązkami, których zaniedbywanie może doprowadzić do obniżenia kondycji silnika. Regularna wymiana filtra powietrza jest jednym z nich.

Jak długo możemy jechać na rezerwie?

Paliwo nie jest tanie. Po zatankowaniu baku do pełna patrzymy z przerażeniem na rachunek, a z jeszcze większym obserwujemy obniżający się wskaźnik zużycia paliwa. Podpowiadamy, jak długo możemy jechać na rezerwie paliwa.

Rozrusznik zbyt wolno obraca wałem silnika – co zrobić?

Awaria rozrusznika jest kłopotliwa, ale naprawa nie jest ani skomplikowana, ani zbytnio kosztowna. Każdy, kto ma odrobinę chęci może wykonać ją we własnym zakresie.

Czy warto instalować w aucie instalację LPG?

Odkąd pojawiły się na rynku pierwsze instalacje LPG, od razu znalazły grono zwolenników i przeciwników. Czy warto montować w samochodzie instalację gazową LPG?

Co robić, gdy rozpadnie się przegub napędowy w aucie z przednim napędem?

Rozsypanie się przegubu napędowego jest poważną awarią, której usunięcie w trasie jest prawie niemożliwe bez zapasowych części, specjalistycznych narzędzi i talentu mechanika.

Jak zabezpieczyć silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Zabezpieczenie silnika jest opłacalną inwestycją. Wjechanie na wyższy krawężnik lub w głębszą dziurę mogą być przyczyną kosztownej usterki. Poniżej rady, jak ochronić silnik przed uszkodzeniami.

Jak naprawić falujące obroty?

Naprawa silnika pracującego nierówno nie musi być kosztowna. Powodów jego wadliwego działania może być wiele, jednak większość z nich da się wyeliminować własnoręcznie. Oto jak wyeliminować falujące obroty na jałowych obrotach w silniku.

Jak wyciszyć odgłos pracy silnika?

Wyciszenie kabiny od odgłosów pracy silnika nie jest łatwe. Jednak są sposoby, by odgłos pracy jednostki napędowej w przedziale pasażerskim był ledwie słyszalny.

Wyceniono limitowane Mercedesy



Daimler ujawnił ceny Mercedesów C63 AMG w wersji DR520. Powstanie tylko 20 sztuk tego modelu. Jednym z właścicieli auta jest mistrz świata Formuły 1 Jenson Button.

Układ chłodzenia – usterki i konserwacja

Konserwacja układu chłodzenia jest niezbędna. Silnik produkuje ogromne ilości ciepła, a układ chłodzenia chroni go przed zatarciem i całkowitym zniszczeniem. Oto kilka porad, jak zadbać o prawidłowe działanie układu chłodzenia.

Jak wymienić filtry paliwa i powietrza?

Regularna wymiana filtrów paliwa i powietrza w naszym samochodzie może mieć duży wpływ na żywotność silnika i osiągi auta. Podpowiadamy, jak wymienić filtr paliwa oraz filtr powietrza w samochodzie.

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów?

Sprawdzanie poziomu oleju w silniku i skrzyni biegów jest w dłuższej perspektywie kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu. W poradniku tym podpowiadamy, jak sprawdzić poziom oleju w silniku i skrzyni biegów.

Jak przedłużyć okres eksploatacji auta?

Samochód, o który nie dbamy, szybciej się zużywa, jednak są sposoby by przedłużyć okres jego eksploatacji. Dbanie o auto sprawia, że oszczędzamy na naprawach.

Jaki olej wybrać do jazdy miejskiej?

Większość kierowców porusza się autami głównie po mieście. Wybór oleju odpowiedniego oleju silnikowego, gdy jeździsz głównie po ulicach miasta ma duże znaczenie.

BMW Z3 czy Mercedes-Benz SLK?

Kabriolety i roadstery to drogowe zabawki, które mają dostarczyć pozytywnych emocji w czasie jazdy. BMW Z3 i Mercedes SLK świetnie wywiązują się z tego zadania.

Punto HGT czy Peugeot 206RC?

Liceum to specyficzny okres w życiu młodych ludzi. Poza nauką, jest to również czas na nieskrępowaną zabawę, pierwszą miłości i pierwszy samochód. Oto kandydaci: Peugeot 206 RC i Punto HGT.

Toyota Avensis czy Mazda 626?

Samochody z Japonii zwykle nie są porywające stylizacyjnie, jednak oferują nowoczesną technologię, niezawodność i komfort. Toyota Avensis i Mazda 626 stanowią tego doskonały przykład.

Lancia Thesis czy Mercedes-Benz E W210?

W obrębie tej samej definicji limuzyny różne firmy wypracowały swoje własne sposoby na zdobycie klientów. Lancia Thesis to indywidualista dla romantyków, Mercedes E (W210) to klasyka gatunku.

Koń roboczy

Passat wygląda przeciętnie, ale jeździ bardzo dobrze. Jego największym atutem jest jednak niezawodność. To dzięki niej właściciele tych aut zapominają, co to problemy z samochodem.

Rozważny i... niedoceniony

Fiat Stilo ze względu na cenę nie był rynkowym sukcesem. Jest jednak samochodem przestronnym i praktycznym, zwłaszcza w wersji Multiwagon.

Japończyk do miasta

Niewielki samochód miejski, ze sprawdzoną technologią pod maską oraz atrakcyjną stylizacją. Nadal stanowi łakomy kąsek na rynku pojazdów używanych. Trudno się temu dziwić.

Test Seat Ibiza SC: Lifestyle wystarczy?

Seat Ibiza SC to idealny samochód do roli w „landrynkowym” polskim serialu w którym ładni i młodzi, dobrze ubrani ludzie, lekką ręką wydają ponad 70 tysięcy na miejskie auto w modnym kolorze.

REKLAMA