REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rozważny i... niedoceniony

Michał Łuczyński
Fiat Stilo ze względu na cenę nie był rynkowym sukcesem. Jest jednak samochodem przestronnym i praktycznym, zwłaszcza w wersji Multiwagon. fot. Fiat
Fiat Stilo ze względu na cenę nie był rynkowym sukcesem. Jest jednak samochodem przestronnym i praktycznym, zwłaszcza w wersji Multiwagon. fot. Fiat

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Stilo ze względu na cenę nie był rynkowym sukcesem. Jest jednak samochodem przestronnym i praktycznym, zwłaszcza w wersji Multiwagon.

Fiat Stilo pojawił się na rynku w 2001 roku jako następca modelu Bravo/Brava. Stylistycznie nowy Fiat nawiązywał do konstrukcji Volkswagena, co w połączeniu z nową jakością miało zapewnić rynkowy sukces. Tak się jednak nie stało. Wysoka cena zakupu i nieufność klientów spowodowały, że Stilo okazał się klapą. Wprowadzona w 2003 roku odmiana kombi o nazwie Multiwagon też nie radziła sobie najlepiej. Jednak teraz, po 7 latach na rynku wtórnym można znaleźć sporo tanich, ale dobrze wyposażonych egzemplarzy.

REKLAMA

Zobacz również: Opinie kierowców o Fiacie Stilo

Multiwagon oferuje pasażerom sporo miejsca zarówno na głowę jak i na nogi. Wnętrze nie jest wykonane z najlepszych materiałów, ale zarówno ich dobór jak i spasowanie nie powinno budzić zastrzeżeń, zwłaszcza w tej klasie cenowej. Atutem Stilo jest za to bogate wyposażenie i przestronne wnętrze. Tylną kanapę można przesuwać, oparcie przedniego fotela całkowicie złożyć, a tylna szyba jest otwierana. Tym samym przewiezienie rodziny na wakacje nie powinno sprawiać większych problemów.

Bezlitosne polskie drogi

Pod maską Multiwagona znalazło się kilka silników benzynowych i dwa diesle. Model 1,9 16V JTD, jak i wersja Multijet (obydwie w kilku wariantach mocy) to doskonała opcja dla osób poszukujących złotego środka pomiędzy mocą, a spalaniem. Silniki chętnie wkręcają się na wysokie obroty dostarczając miłych wrażeń z jazdy. Niestety wraz z mocą nie współgra zawieszenie i układ hamulcowy. Te dwa komponenty pokazują, że Multiwagon został zaprojektowany głównie z myślą o długich prostych i wygodnym podróżowaniu. Komfortowe zawieszenie niestety nie wytrzymuje na polskich drogach.

Zobacz również: Jak podróżować przyczepą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Jakość wykonania włoskiego kombi jest przyzwoita, chociaż właściciele mogą borykać się z szeregiem drobnych usterek elektrycznych. Użytkownicy Stilo skarżą się na niską jakość serwisów Fiata. W rezultacie na rynku często można spotkać egzemplarze z pozostawionymi usterkami, których nie udało się usunąć. A jest co naprawiać – ABS był już na wyposażeniu standardowym, a bogatsze wersje miały automatyczną klimatyzację, rozbudowane radio, komputer pokładowy, tempomat i schładzany schowek na napoje. Kluczem do sukcesu jest znalezienie dobrego i cierpliwego elektryka, który pomoże nam w zlokalizowaniu problemów i ich usunięciu. Sama naprawa często nie jest droga.

Średnia cena Multiwagona w dobrze wyposażonej wersji Dynamic to około 18 tysięcy złotych. Egzemplarze z ostatnich lat produkcji są średnio o 5 tysięcy droższe. Nie ma większej różnicy między modelami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA